Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze alternativního jídla Herbalife

9. 9. 2022 aktualizováno

Herbalife recenze

Herbalife hodnotíme jako dobrou kombinaci nápoje pro hubnutí a vyvážené a zdravé náhrady jednoho či dvou jídel za den. Snadno se připravuje a skvěle chutná. K výběru je spousta variant, nápoj je téměř bez alergenů a neobsahuje umělá barviva.

O značce Herbalife

Herbalife je velkým výrobcem alternativních jídel a také doplňků stravy, jako jsou proteiny, přípravky pro posílení imunity nebo třeba bylinné nápoje. V sortimentu nechybí ani kosmetika. Herbalife působí ve více než 90 zemích a má dlouhou historii. Společnost byla založena v roce 1980 v Los Angeles. Patří tudíž mezi jedny z nejdéle fungujících výrobců alternativní stravy.

herbalife zančka

Pro koho je Herbalife vhodná?

Alternativní stravu Herbalife najdete mezi ostatními produkty této značky pod názvem Formula 1 Vyvážené jídlo. Zaměřuje se především na zákazníky, kteří chtějí shodit přebytečné kilogramy. Pokud bychom měli udělat porovnání Herbalife vs. Mana či jiná alternativní jídla, zjistíme, že Herbalife má menší množství kalorií. Přesto dokáže dobře zasytit a zbaví vás hladu na dlouhou dobu.

Herbalife recenze

Kromě diety má Herbalife také využití jako běžné rychlé jídlo, které obsahuje vyvážený poměr bílkovin, sacharidů i mikroživin. Pokud chcete ušetřit čas a zároveň si dát zdravou svačinku, bude tento drink dobrou volbou. Nemusíte se tak rozhodovat mezi zdravým životním stylem a pohodlím či dostatkem času.

Výrobce na rozdíl od většiny alternativní stravy na trhu nevytváří tyto koktejly jako plnohodnotnou a kompletní náhradu stravy. Herbalife se hodí k nahrazení jednoho až dvou jídel za den, nikoliv celého jídelníčku.

Klíčové vlastnosti Herbalife

Klíčové vlastnosti Parametry
Využití dieta, popř. udržení hmotnosti
Četnost používání 1 až 2 jídla za den
Forma prášek mléka
Balení 550 g, popř. zkušení sáčky či 780 g
Porce 2 polévkové lžíce (26 g) a 250 ml polotučného mléka
Kalorie na 1 porci 220 kcal
Základní živiny 6,6 g tuků, 21 g sacharidů a 18 g bílkovin na 1 porci
Živočišné složky přidané mléko; při jeho nahrazení vegan forma
Alergeny sója
Příchutě vanilka, smetana, jahoda, kořeněné jablko, káva latte, cookies, čokoláda, lesní ovoce, malina s bílou čokoládou, máta s čokoládou, banán
Cena 66 Kč, za velké balení 58 Kč

Forma a příprava

Vyvážená jídla Herbalife se prodávají v práškové formě, kterou si sami rozmícháte. Na rozdíl od ostatních tekutých jídel se však nerozpouští ve vodě, ale v mléce. Výrobce doporučuje klasické polotučné (1,5 % tuku). Lidé s nesnášenlivostí laktózy a vegani mohou použít například sójové nápoje či jiné náhražky. Herbalife se snadno rozpouští a bez problémů ho připravíte i ve studeném mléce.

Jak se ale můžete sami přesvědčit, my jsme Herbalife příchuť čokoláda rozmixovali ve vodě a nezjistili jsme žádná negativa. Prášek se dobře rozpustil a chuť byla dobrá.

Na jednu porci budete potřebovat 2 polévkové lžíce (26 g) a 250 ml polotučného mléka. Konzistence hotového nápoje je krémová se střední hustotou. Samozřejmě si ji v případě potřeby můžete upravit množstvím přidaného mléka. Pokud necháte hotový Herbalife koktejl chvíli stát, nezapomeňte jej před konzumací promíchat – prášek má tendenci se usazovat na dně.

Jedno balení prášku Herbalife má hmotnost 550 g. Při předepsaném dávkování vystačí tudíž na 21 porcí. Jeho cena je 1 390 Kč, tudíž 66 Kč za jedno jídlo. Kromě této velikosti se u základní vanilkové příchutě nabízí také zkušební balíček s pěti sáčky na pět porcí nebo větší balení 780 g. S nákupem většího sáčku můžete ušetřit – cena u něj vychází na 58 Kč za porci.

Herbalife zkušenosti

Pro udržení hmotnosti a při používání Herbalife jako alternativu stravy je doporučované tekutým jídlem nahradit jedno jídlo za den. Pokud se snažíte zhubnout, použijte Herbalife namísto dvou chodů za den.

Herbalife má ve svém sortimentu i další produkty, které se dají s vyváženým jídlem Formula 1 kombinovat. Pokud byste chtěli zvýšit ve své stravě množství bílkovin, můžete do koktejlu přidat  protein od Herbalife. Zakoupit lze také tyčinky, které jsou nutričně vyvážené či mají zvýšený obsah bílkovin. Ty se hodí zejména pro nahrazení malé svačinky.

Chuť a příchutě

Herbalife má široku nabídku příchutí, ze kterých si každý vybere. Díky možnosti pravidelného střídání se vám toto alternativní jídlo rozhodně nepřejí. V nabídce najdete: vanilku, smetanu, jahodu, kořeněné jablko, kávu latte, cookies, čokoládu, lesní ovoce, malinu s bílou čokoládou, mátu s čokoládou a banán.

Většina zákazníků hodnotí Herbalife jako velmi chutný nápoj včetně redakce Testado.cz!

herablife formula 1

zdroj: herbalife.cz

Složení a nutriční hodnoty

V tekutém jídle Herbalife najdete 25 vitamínů a minerálů. Obsahuje také dostatek sacharidů a bílkovin. Pomáhá tak tělu doplnit všechny důležité látky. Naopak ve složení nenajdete žádná umělá barviva. Všechna použitá aromata jsou přírodní.

herbalife etiketa

zdroj: herbalife.cz

Herbalife je bezlepkový, a pokud jej nesmícháte s klasickým mlékem, nemusíte mít strach ani z přítomnosti laktózy. Jak již bylo zmíněno, samotný prášek neobsahuje živočišné suroviny a pro smíchání s rostlinným typem mléka se hodí i pro vegany. Naopak není vhodný pro lidi s alergií na sóju.

Na jednu porci spolu s polotučným mlékem má Herbalife 6,6 g tuků, 21 g sacharidů a 18 g bílkovin. Energetická hodnota jednoho koktejlu je 220 kcal.

Závěrečné hodnocení

Redakce Testado.cz na vlastní chuť vyzkoušela koktejly Herbalife. Test dopadl výborně; koktejly nám chutnaly, snadno se rozpustily a příprava byla snadná. Herbalife můžeme doporučit pro hubnutí i “udržovací fázi”, výběr zahrnuje spoustu příchutí bez umělých barviv. Pokud nehledáte kompletní náhražku běžné stravy, tohle je dobrá volba!

Klady
  • Nízký počet kalorií pro hubnutí
  • Velké množství příchutí
  • Dobrá rozpustnost
  • Téměř bez alergenů (krom sóji)
  • Neobsahuje umělá barviva, aromata jsou přírodní
Zápory
  • Nevhodné pro kompletní nahrazení běžné stravy
  • Dle výrobce nutné rozmíchávat v mléce (ale chutná i s vodou)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (64 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář