Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze celoročních pneumatik Kormoran All Season

6. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Kormoran All Season

Kormoran All Season 205/55 R16 94V patří mezi cenově nejvýhodnější modely v aktualizovaném TOP žebříčku celoročních pneumatik. Budou se líbit každému, kdo nechce každý půlrok přezouvat gumy a zároveň si nepřeje za nákup zaplatit příliš mnoho peněz.

Hodnocení Kormoran All Season

8.1

Skvělé

Kormoran All Season 205/55 R16 94V osloví především méně náročné zákazníky, kteří chtějí levné celoroční pneumatiky. Jízdní vlastnosti jsou průměrné, ale na udržovaných cestách vás budou bezpečně vozit v létě i v zimě. Jako hlavní nevýhodu v našem testu vidíme vyšší spotřebu paliva.

Chování na mokru
8.5
Chování na sněhu
8
Chování na ledu
7
Chování na suchu
9
Úspora paliva
7
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
8.5

energetický štítek Kormoran All Season Na celý rok a za nízkou cenu

Zatímco v kategorii zimních a letních modelů není o levnější obutí nouze, celoroční pneumatiky v nejnižší třídě tak velký výběr nenabízí. Je to dáno náročností a rozmanitostí podmínek, které musí daný model zvládat.

Hodnocené pneumatiky Kormoran All Season jsou jedny z mála opravdu levných typů, jež se hodí do mírných podmínek na léto i na zimu. Splňují všechny požadované standard pro celoroční provoz. Použitá směs s vysokým obsahem siliky si udržuje pružnost a stejné vlastnosti na rozpáleném asfaltu i v mínusových teplotách.

Jízdní vlastnosti pneu Kormoran

Pokud jste nenároční řidiči a hledáte celoroční pneu do města a na udržované silnice, odvedou Kormoran All Season 205/55 R16 94V dobrou službu.

Pro velmi náročné podmínky, jako například do hor, se ale nehodí. Jejich přilnavost za mokra se řadí do třídy C. To je průměrná hodnota, ovšem k přihlédnutím k nízké ceně rozhodně ne špatná.

Při prvním pohledu na pneumatiky si jistě ihned všimnete jejich atypického dezénu. Vzorek do tvaru šipek s poměrně širokými lamelami připomíná rybí kostru. Tento tvar dobře udržuje za jízdy stálý kontakt s vozovkou. Díky tomu mají Kormoran All Season kratší brzdnou dráhu. Drážky rychle odvádí vodu pryč, aby se nehromadila pod kolem. Tím pomáhají předcházet aquaplaningu a zlepšují celkovou ovladatelnost na mokré silnici.

test celoročních pneumatik Kormoran All Season

Spotřeba a hlučnost

Vzhledem k nízké ceně je očekávatelné, že v některých ohledech bylo na těchto pneumatikách šetřeno. To se nejvíce projevuje na úspornosti paliva, kterou najdete na evropském energetickém štítku v horší kategorii D. Při dlouhém a pravidelném ježdění se tudíž nízká pořizovací cena pneumatik Kormoran nemusí kvůli vyšší spotřebě vyplatit.

Pro méně vytížené používání je však stále výhodná. Pozitivní zprávou je, že Kormoran All Season 205/55 R16 94V mají vzhledem k nízké ceně dostatečnou životnost. Kilometrový nájezd je nad očekávání dobrý. Také vás tyto celoroční pneumatiky potěší poměrně nízkou mírou hlučnosti 70 dB.

Hlavní vlastnosti a parametry

Testované pneumatiky Kormoran All Season 205/55 R16 94V mají poměrně běžné rozměry ve své kategorii vnitřního průměru R16. Šířka dosahuje 205 milimetrů a profil je 55 %. Označení 94 prozrazuje index nosnosti do 670 kg. Index rychlosti V pak značí maximální možnou rychlost 240 km/hod.

Na energetickém štítku najdete spotřebu paliva v kategorii D a přilnavost za mokra v kategorii C. Také ještě připomeneme hlučnost 70 dB, jež spadá ještě do třídy A.

Kormoran All Season se samozřejmě kromě typu 205/55 R16 94V vyrábějí i v dalších velikostech. Seženete je i v provedení na menší automobily. Většina z nich má podobné jízdní vlastnosti a hodí se spíše pro nenáročné řidiče.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva D
Přilnavost za mokra C
Hlučnost 70 dB

Nejprodávanější univerzální pneumatiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář