Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze elektrického zvedacího stolu Liftor Expert

26. 8. 2022 aktualizováno

Recenze elektrického zvedacího stolu Liftor ExpertNáš tipTestado.cz

Liftor Expert je kvalitní a robustní stůl, který má na rozdíl od obyčejných kusů nábytku elektrické ovládání výšky. Díky tomu se hodí i jako stůl na stání pro lidi, kteří se rozhodli něco udělat se svým sedavým způsobem života. V našem testu se podívám na jeho sestavení, kvalitu i ovládání.

Obsah balení a montáž

Polohovací stůl Liftor Expert vám po objednání přijde domů ve dvou krabicích. V první najdete kovové nohy a elektrické příslušenství pro úpravu výšky a v druhé horní desku stolu. Počítejte s tím, že balíčky jsou poměrně těžké. Zdatnější jedinci je zvládnou přenést. Já jsem si na pomoc vzala raději transportní rudl. Krabice s deskou váží 9,4 kg, spodní konstrukce má přes 30 kg.

Pevná deska stolu je chráněná rohovými kryty. Druhý balík bude vyložený pevným kartonem a polystyrenem tak, že se v něm nohy stolu ani nehnou. Nepoškodí tak při manipulaci ochrannou krabici ani se vzájemně neoťukají.

Liftor Expert test stolu s výškovým nastavením

Součástí balení je vše, co budete potřebovat pro složení a smontování polohovacího stolu. V krabici najdete i jednoduché ruční šroubováky. Všechny šrouby jsou přehledně rozdělené a popsané písmenky, abyste je na první pohled rozlišili a abyste podle návodu poznali, kam patří.

Manuál je detailně zpracovaný a hezky krok za krokem vás provede celou montáží. Díky ilustračním obrázkům nebude mít s dodržením postupu problém vůbec nikdo.

Sestavení mi zabralo méně než hodinu, během čehož jsem ještě popíjela kávu a fotila postup práce. Celý polohovací stůl Liftor Expert se dá složit bez pomoci druhé osoby. Pokud na to budete sami, je dobré si první dva spojované kusy při šroubování podepřít, abyste je nemuseli držet ve vzduchu. Já k tomu zvolila jógovou karimatku. Jinak vše montujete na zemi a není ani nutné jednotlivé kusy přidržovat – jen je na sebe položíte a zatočíte šroubky.

Na rozdíl od kovové konstrukce nejsou na desce předvrtané díry. Nebojte se, nejedná se o žádnou chybu. Můžete si díky tomu sestavit polohovací stůl podle vlastních představ. Možnost volby oceníte především u umístění ovládacího panelu, který je taktéž bez připravených otvorů.

Materiál a vzhled

Recenzovaný elektrický zvedací stůl Liftor Expert má jednoduché a hezké provedení, které je na první pohled především funkční a praktické. Nohy a spodní konstrukce byly vyrobeny z pevného kovu. Deska stolu je z dřevotřísky. Její povrch je hladký, avšak neklouzavý. Hezky se na něm píše a elektronika po něm neklouže.

U nastavitelných stolů Liftor si můžete vybrat z několika barevných provedení. Odstín podnože a desky navíc můžete dle libosti kombinovat a přizpůsobit si tak design vlastní domácnosti či kanceláři. Já během testu používala elegantní šedo-modré provedení. V nabídce najdete jak jednobarevné plochy, tak desky s dekorem dřeva.

barevné desky stolu liftor

Vedle konstrukce Expert, která patří mezi nejpevnější a má nejvyšší nosnost, vyrábí Liftor také pět dalších modelů zvedacích stolů, které jsou až na jednu výjimku taktéž barevně a velikostně variabilní. Vybírat můžete z:

Vzhled Název konstrukce Popis
recenze stolů Liftor typ Entry Liftor Entry Princip zvedání: manuální na kličku
Rychlost zvedání: 1 otočka = 10 mm
Výškové rozmezí: 71,5 až 119,5 cm
Nosnost: až 70 kg
Pro desky: 100 × 50 cm až 160 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ up Liftor Up Princip zvedání: 1 motor, dvoutlačítkový ovladač (nahoru / dolů)
Rychlost zvedání: 25 mm/s
Výškové rozmezí: 71 až 121 cm
Nosnost: až 70 kg
Pro desky: 90 × 50 cm až 160 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ glass Liftor Glass Princip zvedání: kompletní setup, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 25 mm/s
Výškové rozmezí: 71 až 121 cm
Nosnost: až 50 kg
Pro desky: 120 × 60 cm z tvrzeného skla
recenze stolů Liftor typ vision Liftor Vision
přečíst recenzi
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 35 mm/s
Výškové rozmezí: 62 až 127 cm
Nosnost: až 100 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 180 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ expert Liftor Expert
recenzovaný
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 38 mm/s
Výškové rozmezí: 58 až 123 cm
Nosnost: až 125 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 220 × 100 cm
recenze stolů Liftor typ magic Liftor Magic
přečíst recenzi
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 38 mm/s
Výškové rozmezí: 60 až 152 cm
Nosnost: až 100 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 220 × 100 cm

Konstrukci nohou Liftor Expert lze pomocí jednoduchého povolení několika spodních šroubků roztáhnout do šířky. Můžete ji tudíž používat pro různé stolové desky, konktrétně se Liftor Expert hodí pro rozměry 110 × 60 cm až 220 × 100 cm.

výškově nastavitelný stůl Liftor Expert

Já během testování používala stůl s deskou 118 × 60 cm a s tloušťkou 1,8 cm. Ačkoliv je tato velikost jedna z menších v nabídce, stále má nadprůměrné rozměry ve srovnání s klasickými domácími pracovními stolky. Na počítač, knížky a další jiné drobnosti pro mě byla plocha stolu dostačující. Pro kancelářské a jiné náročnější použití se pak hodí větší modely.

Nastavitelná výška stolu Liftor je minimálních 58 cm a maximálních 123 cm. Pro její úpravu slouží elektrický panel s displejem. Kdykoliv si ji tak upravíte podle svých představ, aniž by bylo nutné vynaložit jakoukoliv námahu.

Liftor Expert díky tomu umožňuje měnit během práce pozici rukou a tím předcházet jejich bolesti, únavě i případným zdravotním problémům. Také z něho uděláte během chvíle vysoký stůl, u kterého můžete stát a minimalizovat tím nežádoucí projevy sedavého způsobu práce.

Přesná specifikace testovaného stolu:

  • Elektrický zvedací stůl Liftor Expert
  • 3segmentové nohy premium, šedé
  • Stolová deska 1 180 × 600 × 18 mm, Horizont modrá (U522)

Hodnocení kvality

Kvalitní a pevné zpracování bude první věc, které si na Liftor Expert všimnete. Již podle ne právě malé hmotnosti a robustních částí je znát, že máte tu čest s velmi odolným kusem nábytku. Můžete se spolehnout, že opravdu něco vydrží. Má nadstandardní nosnost 125 kg. To znamená, že udrží hravě počítačovou sestavu, všechen běžný stolní nepořádek a ještě si na něj nejspíše můžete sednout. Provedení je celkově stabilní; i při silném zatřesení se pohyby na věci umístěné na desce přenášejí jen minimálně. V nižších pozicích jsou vibrace menší než při plném vysunutí do nejvyšší horní polohy.

Na spodní straně nohou najdete umístěné čtyři kruhové opěrné body. Ty mají upravitelnou velikost, aby stůl stál stabilně i na nerovné podlaze a aby neotlačil svou kovovou konstrukcí díry do měkčích podlah, jako je linoleum či parkety. O zvedání desky se starají dva silné motory a pro bezpečný posuv je zde antikolizní systém.

Na zvedacím stolu Liftor Expert oceníte také jednoduchou údržbu. Hladká deska i kovové nohy stačí utřít vlhkým hadříkem. Nechytají na sebe špínu ani nevzhledné otisky prstů.

lifotr stůl pro práci vestoje

Ovládání a funkce

Hlavní funkcí Liftor Expert je posuvná deska. Výšku si upravujete pouhým stisknutím tlačítka. Jednoduchý ovládací panel si můžete při montáži umístit do libovolné části stolu. Posouvání lze řešit manuálně šipkami nahoru a dolů nebo až třemi uživatelsky nastavitelnými polohami, které si navolíte na tlačítka s příslušnými čísly. Displej ovládacího panelu vydává jen mírné světlo, což je příjemné i při používání v nočních hodinách. Po nějakém čase neaktivity navíc kompletně zhasne.

Rychlost zvedání

Rychlost zvedání desky je příjemných 38 mm/s.  Ve srovnání s nižší třídou stolů Liftor má model Expert nejrychlejší pohyb ze všech. Ani výraznější změna polohy na něm netrvá příliš dlouho a zároveň není ani příliš rychlá pro zastavení stolu v požadované výšce. Také vám posun nahoru či dolů neshodí věci, které máte na desce položené. Dávejte si jen pozor na dostatečnou délku kabelů, pokud máte na stole položenou elekroniku s kratším připojením.

Zvedání je od začátku do konce plynulé. Když  se stůl blíží k bodu nejnižší nebo nejvyšší možné úrovně, zastaví poměrně jemně a tlumeně – žádný prudký náraz.

Hlučnost

Liftor Expert má při pohybu vrčivý zvuk, který je ale tichý – a určitě nebude vás ani nikoho v okolí rušit. Hodí se proto i do kanceláře, kde vedle sebe pracuje více lidí. Deska ani konstrukce při pohybu příliš nevibrují. Celkově je zvedání zcela bezproblémové, velmi rychle si na něj zvyknete a budete jej používat zcela intuitivně.

Liftor Expert LED displej a panel

Benefity výškového nastavení

Práce na počítači vestoje neboli standing office je jedním ze způsobů, jak snížit negativní zdravotní projevy sedavého zaměstnání. Aby stůl na stání velikostně vyhovoval každému a abyste mohli střídat sezení a stání, je důležité snadné nastavení výšky. Právě stoly Liftor vám s tím pomohou díky funkci uložení výškové pozice a díky snadnému ovládání jedním tlačítkem.

Lidé se mají tendenci při práci ve stoje mnohem více pohybovat. Ať už budete jen přešlapovat ze strany na stranu nebo se při přemýšlení začnete procházet namísto zírání do monitoru, vaše tělo vám za pohyb rozhodně poděkuje. I mírné změny pozice pomáhají lepšímu prokrvení a zvyšují výdej energie. Tím spalujete kalorie a předcházíte přibírání na váze. Také automaticky zapojíte více svalových partií, což vede k narovnání zad. Dokonce výzkum potvrdil, že pravidelné změny pozice při práci přispívají k poklesu hladiny cholesterolu.

Práce vestoje ve vzpřímené pozici také pomáhá minimalizovat únavu a tím zvyšuje koncentraci na práci. Pro větší pohodlí můžete používat i další pomůcky, jako je speciální podložka pro stání. V nabídce značky Liftor ji najdete stejně jako další příslušenství od podstavců a držáků monitoru přes šuplíky a úložné prostory až po speciální vychytávky proti sedavému zaměstnání, jako je chodící pás či kancelářský rotoped.

minimální výška / maximální výška stolu Liftor

minimální výška / maximální výška

Osobní zkušenosti s výškovou nastavitelností

Ačkoliv jsem zpočátku nevěřila, že bych možnost zvedání využívala nějak pravidelně, velmi se mi tato funkce líbila a opravdu měla po celou dobu používání široké využití. Je praktické, když si na čtení můžete desku snížit, na psaní na počítači si ji nastavit do ergonomické pozice pro ruce a například pro sledování videí vysunout o trošku výše, vzít si polštářek a sledovat obrazovku s položenou hlavou.

Velká pohyblivá plocha u mě našla překvapivě i řadu dalších alternativních využití – při používání infrared panelu nebo třeba stativu s foťákem bylo zkrátka jednodušší zmáčknout tlačítko na stole, než manuálně upravovat výšku samotných předmětů. Také jsem samozřejmě Liftor Expert vyzkoušela pro práci ve stoje, což rozhodně doporučuji jako zdravou obměnu dlouhého sezení za počítačem. Po několika dnech už se mi dokonce psalo na počítači vestoje lépe než na židli nebo na nafukovacím sedacím míči.

Hlavní výhodou je, že vás vzpřímená pozice doopravdy donutí držet rovně záda a přestat se hrbit, což je můj velký zlozvyk. Překvapivě mě práci ve stoje u stolu ani po delší době nezačaly bolet nohy. Naopak mi vzpřímená pozice pomáhala zbavit se únavy.

Závěrečné hodnocení

Elektrický posuvný stůl Liftor Expert vyniká především vysokou kvalitou zpracování. Také vás na něm potěší hezký design s širokou možností kombinování barev a velikostí. Výškové ovládání je snadné a má dostatečný rozsah. Doporučujeme jej jako klasický stůl do kanceláře či na doma i pro každého, kdo chce udělat něco pro své zdraví a pořídit si ho jako stůl na práci vestoje.

Klady
  • Vysoká nosnost 125 kg
  • Jednoduchá montáž
  • Snadné ovládání přes panel
  • Velké rozpětí výšky
  • Tichý chod
  • Možnost kombinovat barvy
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář