Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrického zvedacího stolu Liftor Magic

26. 8. 2022 aktualizováno

výškově nastavitelný stůl Liftor MagicNáš tipTestado.cz

Po Liftor Vision jsme tentokrát vyzkoušeli elektrický polohovatelný stůl Liftor Magic. Jeho schopnosti ocení nejen ti, kteří trpí zdravotními problémy ze sedavého zaměstnání a z práce u počítače ve stále stejné poloze těla. Stejně dobře poslouží každému, kdo hledá skvělou ergonomii a vysokou kvalitu. Pojďte se podívat, jak Liftor Magic funguje a jak při testování obstál.

Obsah balení a montáž

Liftor Magic k vám po objednání dorazí ve dvou krabicích – v jedné najdete spodní kovovou konstrukci s elektronikou pro úpravu výšky a v druhé samotnou desku stolu. Plochý balíček s deskou je objemný, ale jistě ho unesete. Váží 16,4 kg.  Nohy stolu se svými více než 30ti kilogramy jsou pro transport náročnější. Pokud nejste fyzicky tolik zdatní či pokud budete přesouvat krabici na delší vzdálenost, vezměte si někoho na pomoc nebo použijte manipulační vozík.

Deska má ochranné rohy a hlavní konstrukce zvedacího stolu je dobře vypolstrovaná polystyrenem a kartonovou voštinou. Nemusíte se tak bát, že by došlo během přepravy k poškození.

Liftor Magic recenze sestavení stolu

V balení najdete vše potřebné včetně montážních nástrojů pro dotahování šroubků. Samotné šroubky se nacházejí rozdělené do malých sáčků. Jsou popsané písmenky, abyste věděli, kam je podle návodu umístit. Manuál je samozřejmě také v krabici přiložený. Velmi jsem ocenila jeho přehlednost a jednoduché instrukce pro smontování. Ačkoliv nemám se sestavováním nábytku velké zkušenosti, neměla jsem v žádném kroku problém postup pochopit.

Sestavení vám bude dle vaší zručnosti trvat maximálně hodinu. Rozhodně se nejedná o nijak zdlouhavou práci. Pokud se do toho pustíte sami bez asistence druhého člověka, bude nutné si první dva kusy hlavní kostry a následně také koncovky nohou stolu při šroubování podpírat, aby držely ve vzduchu. Nemějte ale žádný strach. Já jsem to zvládla bez obtíží. Ostatní části již lze sešroubovat na zemi bez přidržování.

Zatímco nohy Liftor Magic mají jasně dané otvory, kam upevnit šroubky, na desce předvrtané otvory nenajdete. Výrobce na to upozorňuje v přiloženém letáčku. Můžete si tak sami vybrat, jak stůl sestavíte. Nastavení polohy desky vůči nohám a především následná volba umístění ovládacího panelu tedy bude na vás.

Materiál a vzhled

Liftor Magic má minimalistický a elegantní design, který se hodí do domácnosti i kanceláře. Celá podnož je vyrobená z kovu a horní deska z dřevotřísky. Její povrchová úprava je velmi příjemná – elektronika na ní neklouže, ale zároveň pro psaní v ruce není příliš hrubá.

Stoly Liftor Magic se nabízí v celé řadě barevných a velikostních provedení. Můžete si zakoupit hotové řešení nebo si sami nakombinovat podnož a desku. Díky této variabilitě Liftor snadno zapadne do jakéhokoliv interiéru bez ohledu na jeho styl nebo na vaše prostorové možnosti.

barevné desky stolu liftor

Kromě námi testovaného typu Magic, který se vyznačuje zadním umístěním nohou a patří mezi TOP modely, nabízí značka Liftor ještě pět dalších provedení zvedacích stolů. Celkem tedy v nabídce najdete:

Vzhled Název konstrukce Popis
recenze stolů Liftor typ Entry Liftor Entry Princip zvedání: manuální na kličku
Rychlost zvedání: 1 otočka = 10 mm
Výškové rozmezí: 71,5 až 119,5 cm
Nosnost: až 70 kg
Pro desky: 100 × 50 cm až 160 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ up Liftor Up Princip zvedání: 1 motor, dvoutlačítkový ovladač (nahoru / dolů)
Rychlost zvedání: 25 mm/s
Výškové rozmezí: 71 až 121 cm
Nosnost: až 70 kg
Pro desky: 90 × 50 cm až 160 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ glass Liftor Glass Princip zvedání: kompletní setup, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 25 mm/s
Výškové rozmezí: 71 až 121 cm
Nosnost: až 50 kg
Pro desky: 120 × 60 cm z tvrzeného skla
recenze stolů Liftor typ vision Liftor Vision
přečíst recenzi
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 35 mm/s
Výškové rozmezí: 62 až 127 cm
Nosnost: až 100 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 180 × 80 cm
recenze stolů Liftor typ expert Liftor Expert
přečíst recenzi
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 38 mm/s
Výškové rozmezí: 58 až 123 cm
Nosnost: až 125 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 220 × 100 cm
recenze stolů Liftor typ magic Liftor Magic
recenzovaný
Princip zvedání: 2 motory, ovladač s pamětí a LED displejem
Rychlost zvedání: 38 mm/s
Výškové rozmezí: 60 až 152 cm
Nosnost: až 100 kg
Pro desky: 110 × 60 cm až 220 × 100 cm

Konstrukce nohou má nastavitelnou šířku. Lze ji tudíž univerzálně použít pro různě velké desky. Vzdálenost nohou stolu si upravíte pomocí několika šroubků, které v dolní části snadno povolíte a opět utáhnete. Liftor Magic je vhodný pro desky o rozměrech 110 × 60 cm až 220 × 100 cm. Já během testování zkoušela kompletně bílý model o velikosti 138 × 65 cm s tloušťkou 2,5 cm. Tato velikost je dostačující i v případě, že máte na svém pracovním místě mnoho věcí. Bez problémů se na desku vejdou dva monitory.

recenze pohovatelného stolu Liftor Magic

Výška stolu je nastavitelná v rozmezí 60 cm až 125 cm. Na rozdíl od šířky, kterou si upravíte jen jednou při sestavování podle vaší stolové desky, lze výšku Liftor Magic ovládat pomocí elektroniky bez nutnosti cokoliv montovat nebo manuálně zvedat. Můžete si měnit polohu rukou na stole, aby vás při práci nebolely, nebo si nastavit stůl jinak pro práci na počítači a jinak například pro čtení.

Liftor Magic je také dobrou volbou, pokud se rozhodnete udělat něco pro své zdraví a zkusíte pracovat ve stoje, nikoliv celý den sedět. Zároveň si z něj v případě únavy zase uděláte jediným zmáčknutím tlačítka klasickou pracovní desku s židlí.

Přesná specifikace testovaného stolu:

  • Elektrický zvedací stůl Liftor Magic
  • 3segmentové nohy premium C, bílé
  • Stolová deska 1 380 × 650 × 25 mm, bílá (W980)

Hodnocení kvality

Stoly Liftor jsou opravdu bytelné. Mimořádnou pevností vynikají jak masivní a silné nohy s robustní konstrukcí, tak samotná deska. Při stěhování krabic a při sestavování možná budete nadávat na poměrně velkou hmotnost, ale věřte, že nakonec budete rádi, že máte odolný stůl, který vám bude dobře sloužit řadu let.

Liftor Magic má nosnost 100 kg, což je dostačující pro pořádnou počítačovou sestavu i pro všechny další věci, které si na něj chcete odložit. Ačkoliv jsou nohy umístěné v zadní části, stůl je stabilní a nemá tendenci se převažovat při zatížení zepředu. I když jsem si na něj sedla a ještě jsem přidala na kraj pár těžkých předmětů, ani se nepohnul.

Rovněž dobře tlumí otřesy, pokud do něj strčíte či o něj jiným způsobem zavadíte. V nižších pozicích si samozřejmě vede o něco lépe a případné vibrace jsou méně znát, než když je vysunutý do nejvyšší polohy. S tím je ovšem nutné počítat. Celkově ale v tomto ohledu Liftor Magic předčil moje očekávání. O stabilitu se mimo jiné starají spodní kruhové body, které si v případě nerovného podkladu můžete upravit pro těsný kontakt se zemí. Také zabraňují otlačení podlahy.

Údržba elektrického polohovacího stolu Liftor Magic je snadná. Desku i nohy stačí otřít vlhkým hadříkem. Obě části jsou plně pokryté ochrannou vrstvou barvy, aby nedocházelo k jejich poškození okolním prostředím.

stůl na stání liftor

Ovládání a funkce

Důležitou částí polohovacího stolu Liftor Magic je ovládací panel, pomocí kterého si upravíte výšku. Stačí stisknout tlačítko a deska stolu se vysune do požadované pozice (výšky). Na displeji vidíte, v jaké úrovni se právě nachází. Podsvícení je naštěstí jemné, navíc není trvalé a po chvíli zhasne. Nebude vás tak rušit v noci nepříjemným světlem. O pohyb se starají rovnou dva motory; při pohybu Liftor Magic potichu vrní. Zvuk není nijak rušivý. Bez problémů jej tudíž můžete používat při práci vedle svých kolegů, aniž byste je vyrušovali.

Posouvání výšky stolu je plynulé a v krajních pozicích se samo trošku utlumí, aby nedošlo k tvrdému nárazu. Rychlost 38 mm/s patří mezi stoly Liftor mezi nejvyšší a z osobního hlediska ji hodnotím jako optimální. Nemusíte dlouho čekat, až se deska dostane do požadované výška, a zároveň bez problémů stihnete pohyb zastavit v žádoucí pozici. Kromě manuálního posouvání výšky se nabízí také tlačítka s čísly od 1 do 3, které značí uložené pozice – ty si můžete sami navolit.

Kvůli zvedání musí být Liftor Magic připojený do zásuvky. Kabely podle konektorů bez obtíží snadno zapojíte na příslušné místo i bez návodu. Následně celý jejich vnitřní systém schováte do spodního organizátoru. Jen jeden vždy bude viditelně vést do sítě. Jeho délka je dostatečná.

displej stolu nastavitelného stolu Liftor Magic

Benefity výškového nastavení

Sedavé zaměstnání je velkým problémem dnešní doby, zvláště pokud trávíte celý svůj pracovní čas za počítačem v neměnné pozici. Jednou z možností, jak minimalizovat zdravotní rizika, je práce vestoje, respektive střídání stání a sezení. Stoly Liftor jsou k tomuto účelu ideální volbou zejména pro snadnou změnu výšky. Díky uloženým pozicím nemusíte pokaždé nanovo vyměřovat správné nastavení.

Střídání sezení a práce ve stoje dokáže minimalizovat bolesti zad, které patří mezi nejčastější zdravotní problémy kancelářských zaměstnání. Úlevu přinese nejen měnění pozic těla, ale také přímo samotná vzpřímená pozice. Ve stoje zapojujete více svalů než při sezení a samovolně se při správném výškovém nastavení stolu přestáváte hrbit.

Během stání dochází k častějším drobným pohybům. Zároveň, pokud se nemusíte pokaždé zvedat ze židle, je daleko větší šance, že se půjdete trošku projít po místnosti, například jen při přemýšlení. Pravidelný, byť nenáročný pohyb dokáže překvapivě dobře předcházet únavě a ospalosti, pomáhá v boji proti přebytečným kilogramům a snižuje riziko mnoha civilizačních chorob.

Vedle samotného polohovatelného stolu najdete u Liftor i další doplňky pro práci ve stoje, jako je protiúnavová podložka či podstavec pod monitor.

velikostní nastavení Liftor Magic

minimální výška / maximální výška

Osobní zkušenosti s výškovou nastavitelností

Zvedání je spolehlivé a velmi rychle si na něj člověk zvykne. Ačkoliv mě nikdy dříve u běžného stolu nenapadlo, že bych potřebovala jeho desku zvýšit nebo snížit, brzy jsem začala tuto funkci využívat zcela intuitivně a pro každou činnosti jsem si upravovala Liftor Magic do nejpohodlnější pozice.

Testovaný posuvný stůl Liftor jsem používala s nafukovacím míčem, klasickou židlí i s balanční podložkou. Kromě sezení jsem se s ním rozhodla vyzkoušet také práci ve stoje. Ačkoliv nemám čistě jen sedavé zaměstnání, byl tento mírný diskomfort zajímavou změnou, která mě donutila k rovnějšímu držení zad a dokonce i snížila prokrastinování za počítačem. Práce na notebooku ve stoje překvapivě není nijak namáhavá a ani po delší době mě z ní nebolely nohy. Naopak mi vzpřímená pozice pomohla se zbavit únavy, která se při dlouhém sezení občas dostaví.

Díky výškové nastavitelnosti má Liftor Magic doslova multifunkční využití. Například kamarádi při návštěvě začali Liftor využívat jako stůl pro stání s funkcí vysokého baru. Mimo práci si z něj můžete zase udělat nízký konferenční odkládací stolek.

Závěrečné hodnocení

Liftor Magic je kvalitní, robustní a odolný stůl s širokým rozpětím nastavitelných výšek, které se snadno nastavují přes ovládací panel. Díky tomu se hodí i pro práci ve stoje. Kromě jeho prvotřídního zpracování chválíme rovněž hezký minimalistický design.

Klady
  • Kvalitní a odolné zpracování
  • Bezproblémové sestavení
  • Snadné ovládání
  • Dostatečné rozpětí výšky
  • Tichý chod
  • Hezký minimalistický design
Zápory
  • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.1 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář