Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze celoročních pneumatik Michelin CrossClimate 2

6. 4. 2022 aktualizováno

Recenze celoročních pneumatik Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 225/45 R17 94Y patří jednoznačně mezi nejlepší výrobky ve své třídě. V nejnovějším porovnání univerzálních pneumatik si získaly perfektní hodnocení. Zvládnou hravě náročné podmínky a dokonce mohou konkurovat i klasickým zimním pneumatikám.

Hodnocení Michelin CrossClimate 2

9.2

Perfektní

Michelin CrossClimate 2 225/45 R17 94Y v našem testu hodnotíme jednoznačně kladně. Jedná se o špičkové celoroční pneumatiky, které si hravě poradí se všemi nástrahami počasí. Dosahují nadprůměrných výsledků i na sněhu nebo na ledu.

Chování na mokru
9.5
Chování na sněhu
9.5
Chování na ledu
10
Chování na suchu
9
Úspora paliva
8
Tichost
8.5
Uživatelské hodnocení
10

energetický štítek Michelin CrossClimate 2Zvládnou i náročné podmínky

Testované celoroční pneumatiky Michelin jsou všeobecně mnohými řidiči považovány za kompromisní typy. Michelin CrossClimate 2 225/45 R17 94Y vás ale přesvědčí, že i univerzální gumy, které nemusíte přezouvat, mohou konkurovat plnohodnotným zimním modelům.

Dosahují výborných výsledků i v náročných podmínkách. Svým dezénem do tvaru šipky dokonce připomínají na první pohled skutečné zimní gumy. Nevadí jim však ani vysoké teploty. Skvělé hodnocení ovladatelnosti v mokru, na sněhu i při jízdě na ledu si získávají v uživatelských hodnoceních i v odborných motoristických testech jako je ADAC, Autobild či Autozeitung. Zde pravidelně obsazují první místa.

Bezpečnost na prvním místě

Díky skvělému přizpůsobení se jakýmkoliv podmínkám patří Michelin CrossClimate 2 225/45 R17 94Y mezi vysoce bezpečné a spolehlivé celoroční gumy.

Směrové drážky dobře odvádějí vodu, aby byly pneumatiky ovladatelné i na mokré silnici. Ostré řezání pak zajistí snadný pohyb ve sněhu. V testech jsou často Michelin CrossClimate 2 chválené za výrazně kratší brzdnou dráhu v porovnání s konkurenčními modely. Výrobce dokonce uvádí, že v nepříznivém terénu dokáží zastavit až od 17 metrů dříve. Přilnavostí za mokra se řadí do nadprůměrné kategorie B.

celoroční pneumatiky Michelin CrossClimate 2 test

Dlouhá životnost

Dalším velkým plusem hodnocených pneumatik Michelin CrossClimate 2 je jejich dlouhá životnost. Tyto celoroční pneumatiky nepatří mezi nejlevnější, ale díky vysokému kilometrovému nájezdu není nutné tak často kupovat nové. Vysoká odolnost proti opotřebení je u značky Michelin všeobecně známá. Výrobce navíc uvádí, že při srovnání se svými i tak dobrými předchozími modely vydrží CrossClimate 2 až o jeden rok pravidelného provozu více.

Také opotřebovávání vzorku je rovnoměrné. Kvalitní provedení a perfektní jízdní schopnosti zároveň nejsou na úkor ostatních vlastností. Spotřeba paliva není příliš vysoká a řadí se na evropském energetickém štítku do kategorie C. Taktéž hlučnost 71 dB patří ke stále ještě přijatelným hodnotám.

Hlavní vlastnosti a parametry

Hodnocené Michelin CrossClimate 2 225/45 R17 94Y jsou v průměru R17 poměrně atypické celoroční pneumatiky. Jejich profil 45 % při šířce 225 mm je výrazně menší, než bývá zvykem. Rychlostní index Y prozrazuje, že se jedná o model určený i pro rychlejší a sportovní vozy. Nejvyšší povolená rychlost je nadprůměrných 300 km/hod.

Nosnostní index 94 pak udává maximální zatížení 670 kg. Jak již bylo zmíněno, přilnavostí za mokra spadají tyto celoroční pneu do kategorie B a spotřebou paliva do kategorie C. Hlučnost 71 dB náleží do třídy B.

Michelin CrossClimate 2 seženete samozřejmě kromě typu 225/45 R17 94Y i v dalších velikostech určených pro běžné i sportovnější vozy. Všechny shodně dosahují výborných jízdních vlastností na suchu i na sněhu nebo na ledu.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 45
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti Y (do 300 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra B
Hlučnost 71 dB

Oblíbené celoroční pneu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář