Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze autokamery Mio MiVue C588T

15. 8. 2022 aktualizováno

Mio MiVue C588T recenzeNáš tipTestado.cz

Po delší době se mi do rukou dostala k testování nová autokamera od oblíbeného výrobce Mio. Model MiVue C588T disponuje mnoha zajímavými funkcemi, které při jízdě autem určitě využijete. V balení najdete kamery dvě, díky čemuž budete mít pokryté dění vepředu i vzadu. Více si o kvalitách těchto kamer povíme v aktuální recenzi.

 • Další autokamery najdete v aktuálním žebříčku.

Obsah balení

V krabičce jako první naleznete kameru s displejem na čelní sklo a vedle ní je kamera MiVue T35 bez displeje na sklo zadní. Dále tu máme držák na sklo, nabíječku do auta a napájecí kabel, kterým propojíte obě kamery mezi sebou. Navíc zde najdete i náhradní oboustranné 3M lepenky pro přilepení kamer na sklo: konkrétně dvě statické nálepky. Nechybí samozřejmě ani příručka.

Design a zpracování – 9/10

Design autokamer od společnosti Mio se za poslední roky ustálil. Obě kamery testovaného modelu jsou vyrobené z černého matného plastu. Vypadají sice trochu obyčejně, ale na druhou stranu jsou nenápadné, a hlavně na nich nezůstanou šmouhy od otisků prstů.

Přední kamera je lehounká, váží pouhých 69 gramů. Díky kompaktním rozměrům na skle nezabere takřka žádné místo. Po vsazení do držáku se ani trochu nehne, což vám zajistí pořízení ostrých neroztřesených záběrů při jízdě. Sklon kamery si můžete nastavit také, jen to chce trochu síly, abyste s ní v držáku pohnuli.

Velmi se mi líbilo, že okolí čočky kamery je vyvýšené. Když ji někde neopatrně položíte, tak se čočka jen tak lehce nepoškrábe.

Recenze a test autokamery Mio MiVue C588T

Zadní kamera T35 je ještě menší než ta čelní – na zadním skle ji ve zpětném zrcátku ani nepostřehnete. Nastavení sklonu kamery je zde také snadné. Stačí s ní lehce pootočit.

Autonabíječka i propojovací kabel mezi oběma kamerami jsou dostatečně dlouhé. Díky tomu dokážete obě kamerky pohodlně propojit a zprovoznit i ve větším automobilu.

Design Mio MiVue C588T je tedy nenápadný, funkční a uživatelsky přívětivý.

Video recenze

Manipulace a ovládání – 9/10 

Co bych u testované autokamery MiVue C588T jako první vyzdvihnul je přístup ke konektorům a vložení microSD karty. S tím jsem měl u kamer jiných značek občas problém, ale tady je vše skvěle vyřešeno pro vysoký komfort uživatele.

 • Jaké konektory má MiVue C588T? Přední kamera miniUSB; zadní kamera microUSB; zadní kamera obsahuje také rozbočovací kabel pro přední i zadní kameru a pro napájení (ať je jakékoliv).

Manipulace a ovládání MiVue C588T

To samé mohu říci o bočních tlačítkách; jsou lehce nahmatatelná a dobře se mačkají. S těmito tlačítky ovládáte všechny položky v menu, které je kompletně v češtině. Také se v něm snadno zorientujete. Vedle každého tlačítka je na displeji zobrazeno, jakou plní funkci. Spodním tlačítkem, které je červeně olemované, můžete kdykoliv během jízdy pořizovat fotografie (aniž by se přerušilo nahrávání).

Úvodní nastavení zvládnete během chvíle. Stačí zvolit jazyk menu a časové pásmo. O vše ostatní se autokamera postará sama díky svému GPS modulu. Po nastavení se MiVue C588T po připojení k proudu sama spustí a začne nahrávat. Pokud by se stalo, že není připojená zadní kamera T35, tak se vám na displeji zobrazí tato informace ještě před spuštěním nahrávání.

Možnost spárování autokamery s vaším mobilem bohužel u tohoto modelu chybí, ale můžete ji propojit s aplikací MiVue Manager. Ta funguje jak s MacOS, tak s Windows.

Já ji testoval na Macbooku, ve kterém není kompletně v češtině (týká se pouze položek v macOS menu, aplikace samotná v češtině je). Zobrazuje vámi pořízené záznamy seřazené podle data a času, a dokonce vám ukáže působení přetížení na váš automobil. V neposlední řadě nabízí možnost publikace videí na sociálních sítích. Aplikace je jinak intuitivní a pracovalo se mi s ní dobře.

Funkce – 9/10

Nahrávání videí je u autokamery samozřejmostí, ovšem MiVue C588T toho nabízí o něco více. Díky patentované funkci Mio Smart Alert a GPS modulu vás vždy včas upozorní na blížící se radary. To probíhá zvukovým signálem a zobrazením varování na displeji. C588T rozpozná i radary s úsekovým měřením a varování zobrazuje po celou dobu jízdy v měřeném úseku.

Upozornění vždy přicházelo tak akorát, abych měl dostatek času případně upravit rychlost.

testy MiVue C588T - funkce v menu

Aktualizace poloh rychlostních radarů je po evropských zemích bezplatná až na pár výjimek. Krom upozornění na blížící se radary si ještě můžete navolit upozornění na rychlostní limit, který si sami nastavíte.

Další důležitou funkcí je parkovací režim. Ten se spustí i bez přítomnosti řidiče a nastartovaného vozu. Abyste tuto funkci mohli využít, je nutné si zakoupit nikterak drahou, ale o to chytřejší krabičku MiVue SmartBox III. S ní pak kamera MiVue C588T detekuje nejen nárazy do auta, ale i pohyb. Vy pak získáte důkaz o pachateli, kdyby došlo k jakémukoliv poškození. Oblast a citlivost detekce pohybu si navolíte v menu.

Jako všechny autokamery od společnosti Mio je i tento model vybaven 3osým G senzorem s možností nastavení citlivosti. Ten zajišťuje již zmíněné záznamy o vyvinutých odstředivých silách na váš vůz a bezpečnost dat. V případě nárazu se vytvoří nový záznam, který je ochráněn proti přepsání ve speciální paměti (EVENT).

Pro ukládání dat z kamerky je potřeba si pořídit microSD kartu. Recenzovaný model MiVue C588T podporuje karty až do velikosti 256 GB. Na ty se už vejde hodně záznamu…

Displej – 9/10

Velikost displeje je rovné dva palce, což pro nastavení kamery bohatě stačí a je na něm vše dobře vidět. (Například MiVue 886 má displej o palec větší.) Jen pro sledování pořízených záznamů bych si představoval displej větší a s o trochu lepším barevným vyvážením.

recenze Mio C588T - kvalita displeje

Výdrž baterie

Autokamera MiVue C588T má tzv. superkapacitor (Super Cap), který je oproti běžné baterii výrazně odolnější (výdrž zařízení v řádu let). Kamerka ale tím pádem nemá pasivní parkovací režim a časosběr, ani ji nevyjmete z auta a nenafotíte nehodu.

Kvalita videí – 8,5/10

Nejpodstatnější funkcí všech autokamer je kvalita pořízených záběrů. My se nejprve podíváme na videa z čelní kamery MiVue C588T. Ta je osazena kvalitním snímačem od Starvis CMOS od společnosti Sony. Rozlišení Full HD při 30 FPS mi přijde naprosto dostatečné. Denní videa jsou kvalitní a perfektně ostrá ve všech částech obrazu. Senzor si poradí i s ostrým sluníčkem a záběr vždy zvolí optimální expozici. Barevnost obrazu je věrohodná.

Recenze autokamery Mio MiVue C588T - kvalita videí

Díky světelnosti čočky f/1,8 zůstává vysoká kvalita také záběrů pořízených v noci. I zde jsou barvy věrohodné a obraz je dostatečně ostrý vzhledem k horším světelným podmínkám. Nejvíce detailů postřehnete uprostřed obrazu, jelikož tam dopadá nejvíce světla ze světlometů auta. SPZ protijedoucích vozidel přečtete na nějakých 10 metrů. V případě vozidla před vámi to může být i metrů 15.

Čočka hodnocené kamery Mio má zorný úhel 140 stupňů. K tomuto parametru dodávám, že se jedná o skutečnou reálnou hodnotu. Kamerka tím pádem zabere většinu dění před vaším vozem a minimálně zkresluje obraz na krajích nahrávaného záběru.

Zadní kamera je vybavena 2M senzorem. Při denních videích nějaký zásadní rozdíl ani nepostřehnete. Obraz je kvalitní a dostatečně ostrý. O něco horší už je to s barevností během slunečných dní. Obraz je ve srovnání se záznamem z čelní kamery trochu vybledlý. I tato kamera podporuje rozlišení Full HD při 30 FPS.

Recenze autokamery Mio MiVue C588T - kvalita videa

Její noční videa jsou o něco horší. V obraze je dost šumu, takže detaily unikají. Část viny na tom určitě nese fakt, že mám na zadním okně tmavou folii. Nicméně vozidla jedoucí za vámi jsou v pohodě rozpoznatelná a SPZ přečtete na zhruba 5 metrů, což mi přijde solidní.

Zorný úhel čočky zadní kamery T35 je 130 stupňů, takže i zde obraz zůstává zkreslen minimálně. Kamera toho (logicky) zabere o něco méně. Mně osobně to nějak netrápilo, jelikož dění přímo za vámi v záběru zůstane, a to je hlavní. Vždyť vše ostatní zachytí přední kamerka…

Závěrečné hodnocení

8.9

Skvělá

Duální kameru do auta Mio MiVue C588T si můžete aktuálně pořídit za nějakých 4 390 Kč. Za tuto cenu vám má co nabídnout; ať už jsou to kvalitní denní i noční záznamy videa, tak patentovaný systém včasného upozornění na radary, ale také v rychlostních úsecích. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9
Funkce
9
Displej
9
Kvalita videí
8.5
Klady
 • Kvalitní FHD denní videa z obou kamer
 • Kvalitní FHD noční videa z čelní kamery
 • Upozornění na radary
 • Přehledné menu v češtině
 • Dostatečně dlouhá kabeláž
 • MicroSD až o velikosti 256 GB
 • Náhradní 3M samolepky
Zápory
 • Průměrná noční videa ze zadní kamery
 • Nelze spárovat s mobilem (s PC ano)
 • V balení není kabel pro PC

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (39 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář