Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Robotické vysavače

Recenze robotického mopu iRobot Braava jet m6

3. 10. 2019 aktualizováno

 

iRobot Braava jet m6Vítěz testuTestado.cz

Robotických vysavačů jsme již několik vyzkoušeli. Nyní přišel na řadu také robotický mop. Konkrétně jsme sáhli po aktuální novince iRobot Braava jet m6 za 15 300 Kč. Jak si vedl v testování, se dozvíte v aktuální recenzi.

Videorecenze

Obsah balení

Součástí neveliké krabice je robotický mop iRobot Braava jet m6, nabíjecí základna, čistící prostředek, příslušná kabeláž a sada utěrek k úklidu: 2× jednorázová utěrka pro mokrý úklid, 1× jednorázová utěrka pro suchý úklid a 1× opakovatelně použitelné čisticí podložky.

iRobot Braava jet m6 obsah balení

Design a zpracování – 9,5/10

Robotický mop iRobot Braava jet m6 vypadá fantasticky. Bílá barva v kombinaci se stříbrnými a černými prvky působí moc pěkně. Tady si dal výrobce viditelně záležet. Braava jet m6 se tak hodí do každé domácnosti, včetně těch luxusních.

Sympatický je nejen vzhled, ale také technické parametry. Rozměry 270 × 252 × 90 mm dávají jasně vědět, že mluvíme o malém zařízení, které nezabere příliš mnoho místa. A skutečně: robotický mop i s nabíjecí stanicí umístíte téměř kamkoli budete chtít.

Chválím také nízkou hmotnost 2,2 kg. Mop je navíc vybaven praktickým madlem, díky němuž se pohodlně přenáší z místnosti do místnosti. Také po stránce konstrukční není co vyčíst. Konstrukce působí robustně a pohyblivé části netropí ostudu. Po stránce designové a konstrukční převládá naprostá spokojenost.

Nyní se podíváme, co všechno na robotickém mopu najdeme. Při pohledu shora spatříme kameru, zmíněné madlo, tlačítko „HOME“, „CLEAN“ a „SPOT“ a senzor. Uprostřed se nachází velký kruh, který je po svém obvodu osvětlen bílou, modrou nebo červenou barvou. Zabarvením nám robotický mop dává například vědět, že došlo ke spárování s telefonem (o tom více níže), vybití a tak dále. Víko je výklopné a ukrývá nádržku na roztok.

Na čele se dále nachází tryska, s jejíž pomocí mop rozprašuje namíchaný roztok na podlahu. Hned pod tryskou sídlí tlačítko pro snadné vyjmutí utěrky. Velkou roli sehrává pohybliví nárazník, jenž tlumí nárazy do zdiva, nábytku a jiných věcí.

Po otočení robotického mopu uvidíme dobíjecí kontakty, senzory, čtečku utěrky a postranní kolečka. Ta jsou gumová a plně odpružená. Na podlaze dobře sedí a neprokluzují. Testovaný robotický mop iRobot Braava jet m6 však větší překážky nepřekoná. Kupříkladu do prahu pouze narazí, přičemž problémy má i s menšími předměty. K takovým účelům ostatně nebyl ani konstruován.

Testado radí

Na další robotické modely se podívejte ve velkém porovnání robotických mopů na podlahu, kde nechybí i další oblíbené značky.

Výbava a výdrž – 8/10

Robotický mop patří mezi chytré domácí spotřebiče. Vlastní navigaci iAdapt 3.0 s inteligentním mapováním Imprint a technologií vSLAM. iRobot Braava jet m6 se dokáže výborně orientovat v prostoru a inteligentně mapovat a rozeznávat místnosti ve vašem bytě.

Funkce Precision jet Spray zase slouží k přesnému nanášení namíchané směsi na podlahu. Nikdy se mi nestalo, že by robotický mop nanesl tekutinu na nábytek nebo zdivo. Daná technologie tedy plní svůj účel výborně. Taktéž nehrozí pád ze schodů, proti čemuž je robot vybaven senzory.

Braava jet m6 podporuje také funkci virtuální zdi. A pokud už máte ve vaší domácnosti nějaký robotický vysavač od této značky, určitě vás bude zajímat funkce Imprint Link. Ta umí spolupracovat s vysavači Roomba série „s“ a „i“. Robotický vysavač nejprve vysaje hrubé nečistoty a poté automaticky vyšle pokyn k úklidu robotickému mopu. Tímto způsobem docílíte maximálního efektu úklidu.

Imprint Link jsem opakovaně vyzkoušel s robotickým vysavačem iRobot Roomba i7+. Nutno říci, že tato robotická spolupráce fungovala vždy bezvadně a hlavně samostatně. Stačilo pár cvaknutí v rámci aplikace iRobot HOME.

Kapacita baterie hlásí 1 775 mAh. Obecná výdrž se velice špatně hodnotí, protože záleží na spoustě okolností. Někdy vydržet robotický vysavač iRobot pracovat asi hodinu, jindy o něco méně. Rozhodující je povrch, počet překážek, členitost podlahy, výběr mokrého nebo suchého úklidu a spousta jiného.

Výdrž ostatně nepovažuji za zcela zásadní. Braava jet m6 totiž jako první zástupce kategorie robotických mopů své značky zvládá automatické dobíjení v nabíjecí stanici. Pokud mu během úklidu dojde baterie, automaticky se zajede dobít a poté pokračuje přesně tam, kde původně skončil. Nikdy tedy nezůstane neuklizeno. Dobíjení trvá něco kolem 3 hodin.

Manipulace a ovládání – 10/10

Hned na úvod si je dobré říct, že iRobot Braava jet m6 nepotřebuje pro svůj provoz chytrý telefon ani jiné zařízení. Nic vám tedy nebrání v koupi robotického mopu babičce nebo starším příbuzným. Robota jednoduše přiložíte k nabíjecí stanici, zmáčknete tlačítko úklid (CLEAN) a on začne sám pracovat. S aplikací iRobot HOME je ale obsluha jednodušší – a hlavně využijete schopnosti robota na maximum. 

iRobot Braava jet m6 recenze

iRobot HOME si můžete zdarma stáhnout pro Android nebo iOs. Nastavení je kompletně v češtině. Po instalaci si stačí vybrat robota, provést spárování s Wi-Fi routrem a začít uklízet. Tady můžete najít jisté omezení: tam, kde signál Wi-Fi nedosáhne (k robotu), nelze používat ani aplikaci. S tím ale musí každý prostě počítat.

Náš tip

Pokud máte špatný signál, doporučujeme pořídit wifi extender.

V rámci aplikace iRobot HOME si můžete určit časový plán: tedy kdy bude robotický mop uklízet. Dále si lze prohlédnout historii úklidu či provést nastavení. Právě v této kolonce jsou k dispozici režimy úklidu: detailní, důkladný a prodloužený. Poslední výběr znamená to, že automatický mop uklidí větší plochu, ale za předpokladu snížení výkonu.

Skvělá je i možnost nastavení intenzity postřiku Jet Spray: táhlem si lehce navolíte, jaké množství tekutiny má robotický mop na podlahu nanášet. A pokud máte spárovaný robotický vysavač a robotický mop, před každým úklidem se vás aplikace zeptá, jakým strojem chcete úklid začít. Opravdu vynikající!

Aplikace iRobot HOME vám také rovnou do chytrého telefonu posílá notifikace a výstrahy. Dozvíte se, když úklid skončí, když dojde k poruše a tak dále. Veškerá oznámení můžete samozřejmě vypnout.

Kvalita vysávání a údržba – 9/10

Robotický mop iRobot Braava jet m6 je určen pro úklid všech typů tvrdých podlah. Uklidí až 92 m2. Já jsem jeho schopnosti vyzkoušel na linu a starší, ručně vyrobené dřevěné podlaze. Kvalita úklidu na mne udělala skutečně velký dojem.

Mop pracuje automaticky a výsledná práce je prostě prvotřídní. Tekutinu mop nanáší plynule, přičemž nikdy nepotřísnil okolní nábytek nebo zeď. Braava jet m6 si totiž vždy nejprve trošku popojede dopředu, a když zjistí, že je prostor volný (podlaha), vrátí se na původní místo a teprve poté nanese tekutinu.

Také vytírání drobků, vlasů a chlupů je bez výhrady. Stroj pracuje systematicky a naprostou většinu místnosti uklidí. Drobné vynechávky jsem zaznamenal kolem stolu, ale to skutečně mluvím o několika centimetrech čtverečních.

„iRobot Braava jet m6 uklidí všechny typy tvrdých podlah”

Velkou roli hraje nový Edgee design. Robot není vysoký a díky čtvercovému tvaru se krásně dostane i do rohů nebo pod postel. Takové dovednosti většina robotických vysavačů prostě nemá: jsou moc vysocí nebo kulatí.

O samotný úklid se stará robot a vámi vybraná utěrka. Ta může být určena pro mokrý nebo suchý úklid. Některé lze omýt a použít opakovaně, jiné slouží pro jednorázové použití. Cena utěrek je adekvátní. Jejich montáž a demontáž je naprosto jednoduchá. Navíc jsem se hodně divil, kolik nečistot a drobků dokáže taková utěrka zadržet.

iRobot Braava jet m6 test

Počítejte nicméně s tím, že iRobot Braava jet m6 klasické prahy nepřekoná. To znamená, že jej musíte nosit z místnosti do místnosti manuálně. To je samozřejmě obrovská nevýhoda. Na jednu stranu ji zcela chápu, na stranu druhou takto robotický mop ztrácí i svoji automatizaci.

Občas se mi také robot při úklidu zadrhl. To ovšem jen v případě, když jsem daný povrch předem neuklidil. Potíže mu dělají například kousky lepící pásky. Jak ale výrobce sám říká, před jeho spuštěním je nutné místnost uklidit. S tím souhlasím a nepovažuji to jako negativum. Před vysáváním si také určitě seberete všechny předměty ze země tak, aby se vám s vysavačem dobře pracovalo…

Co musím vychválit do nebes je nízká míra hluku. Robotický mop o sobě dává znát pouze v případě, kdy nanáší tekutinu. Jinak jej prakticky neslyšíte, což je za mě jedna z nejlepších vlastností. Kapacita nádržky na vodu a čistící prostředek je tak akorát. Objem 445 ml pojme hodně tekutiny a při úklidu není limitující. Součástí balení je také čistící prostředek, který se do nádržky nalévá v určitém poměru.

Kvalita úklidu je tedy na vynikající úrovni. To stejné platí o údržbě. Až na pravidelné doplňování tekutiny a výměnu nebo očištění utěrek není co řešit. Jednou za čas ale doporučuji omýt spodní kolečka, čímž zabráníte nechtěným čmouhám na podlaze.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Ze zahraničních recenzí doporučujeme přečíst článek na webu Smartsmartersmartest.com, kde o Braava jet m6 hovoří jako o fantastickém robotickém mopu. Na Householdme.com zase o přístroji mluví jako o nejchytřejším robotu.

Alternativy k iRobot Braava jet m6

Jako levnější alternativu robotického mopu doporučujeme model iRobot Braava jet 240. Pokud jde o robotické vysavače dané značky, máme vynikající zkušenosti s modelem iRobot Roomba i7+ (recenze) a iRobot Roomba e5 (recenze).

Závěrečné hodnocení

9.1

Perfektní

Robotický mop iRobot Braava jet m6 je vynikající uklízecí nástroj, který je chytrý, šetrný a šikovný. Nákup doporučujeme.

Design a zpracování
9.5
Výbava a výdrž
8
Manipulace a ovládání
10
Kvalita vysávání a údržba
9
Klady
  • Krásný design
  • Velmi snadné používání
  • Doporučujeme i starším lidem
  • Skvělé funkce skrze aplikaci
  • Vynikající kvalita úklidu včetně rohů
  • Automatické dobíjení během mopování
  • Naprosto tichý úklid
  • Vše v češtině včetně hlasu
Zápory
  • Nepřekoná prahy dveří
  • Vyšší pořizovací cena

Nejprodávanější vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (7 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Umí mop pracovat za tmy? (8. 4. 2020 22:04)

Dobrý den, doslechl jsem se, že robot při úklidu používá kameru a neměl by pracovat za tmy, protože ztrácí orientaci a vyhlásí chybu. Úklid nedokončí. Za mě by to byla asi největší chyba, pro kterou bych mop nekoupil. Máme robotický vysavač bez kamery, který pouštíme zásadně v noci. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 4. 2020 05:04)

Dobrý den, tak to vám bohužel neporadím. Během noci jsem robota netestovala. Zkuste kontaktovat výrobce, třeba vám řekne víc. Robot má nicméně inteligentní mapování a pracuje s již nasnímanými daty. Osobně sis myslím, že v noci fungovat bude, ale je to čistě má domněnka.

Odpovědět
Uživatel
Velmi drahá hračka (3. 1. 2020 18:01)

Dobrý den, použiji citaci s recenze. "Jak ale výrobce sám říká, před jeho spuštěním je nutné místnost uklidit." Nelze to brát samozřejmě doslova, ale nabízí se otázka, proč tedy "předraženého" robota pořizovat. Za takovou cenu už by měl robot umět překonávat i prahy. Vybavit robota pásovým podvozkem s nůžkovým nebo pákovým mechanizmem na přizvednutí by měla být v tak vysoké ceně samozřejmost a nejen u tohoto robota.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (3. 1. 2020 20:01)

Dobrý den, takové upozornění se dočtete u každého robota, ať už mopu nebo rob. vysavače bez vytírání. Není to věc pro každého, není to věc do každého domu. Jen bych dodal, že když doma vysáváte nebo vytíráte, také si zem nejprve uklidíte, aby bylo vysávání/umývání efektivní a vám se pracovalo dobře. Jinak ano, to že nepřekonává prahy je negativum a cena je vyšší :) Obě věci zmiňuji v negativech.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář