Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Srovnávací test a recenze nejlepších Wi-Fi routerů roku 2020

Datum 13.7.2020 Ondřej Krejčí Ondřej Krejčí

Potřebujete nový Wi-Fi router, ale nevíte, podle čeho se máte rozhodovat? Který z routerů je nejlepší a který vaší domácnosti nejvíce poslouží? Pak vám přinášíme recenze nejlepších Wi-Fi routerů a krátkého průvodce, jak vybrat router. Náročným doporučujeme TP-LINK M7350, pro běžné uživatele bude stačit levný typ TP-Link TL-WR940N.

Název Shrnutí
TOP 5 Wi-Fi routerů
1. TP-Link M7350 recenze TP-LINK M7350 Standard: 802.11 a/b/g/n
Rychlost: 150 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 
Šifrování: WPA, WPA2
Do obchodu
Porovnat ceny
2. Asus RT-AC1200G+ recenze wifi routeru Asus RT-AC1200G+ Standard: 802.11 ac/n
Rychlost: 1167 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2
Do obchodu
Porovnat ceny
3. TP-Link Archer C20 AC750 test TP-Link Archer C20 AC750 Standard: 802.11 a/b/g/n/ac
Rychlost: 733 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2
Do obchodu
Porovnat ceny
4. TP-Link TL-WR940N recenze wifi routeru TP-Link TL-WR940N Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 450 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2
Do obchodu
Porovnat ceny
5. Tenda F303 recenze wifi routeru Tenda F303 Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 300 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 3
Šifrování: WPA, WPA2
Do obchodu
Porovnat ceny

1Nejlepší Wi-Fi routery

1) Recenze Wi-Fi routeru TP-LINK M7350

test TP-Link M7350

Klady
 • Bezdrátový Wi-Fi router
 • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
 • Silný wifi router
Zápory
 • Vyšší cena
 • „Jen“ deset hodin nepřetržitého provozu

Cestujete často a potřebujete mít u sebe bezdrátový router, který vám umožní pomocí SIM karty s dostupným internetem vysílat Wi-Fi signál pro několik dalších uživatelů? Pak je skvělou volbou TP-LINK M7350.

Router podporuje 4G LTE internet, díky kterému se můžete těšit na dobrou přenosovou rychlost, kterou oceníte skutečně kdekoli a kdykoli. Díky silnějšímu signálu a podpoře rychlého internetu se může na tento router současně připojit až 15 různých zařízení.

Všechny potřebné informace, které byste mohli potřebovat, zobrazuje router na přehledném displeji, který je dobře čitelný. Díky poměrně velké kapacitě baterie může router vysílat signál až deset hodin, a to nepřetržitě. Baterie routeru má kapacitu 2 550 mAh.

Abyste mohli přenášet svá data skutečně kdekoli, můžete zvolit mezi klasickým pásmem 2,4 GHz, nebo poněkud lepším pásmem 5 GHz, díky kterému si můžete užít neskutečně silný a kvalitní signál. Pokud navíc budete potřebovat, bezdrátový Wi-Fi router TP-Link M7350 obsahuje také slot na SD kartu, která může dosáhnout kapacity až 32 GB.

Pokud tedy často cestujete a potřebujete skutečně silný wifi router, volte TP-Link M7350.

2) Recenze Wi-Fi routeru Asus RT-AC1200G+

Asus RT-AC1200G+ - porovnávací test

Klady
 • Wi-Fi standard 802.11ac
 • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
 • Maximální přenosová rychlost přes 1Gb/s
 • Silný wifi router
Zápory
 • Vyšší cena

Pokud hledáte velmi silný Wi-Fi router a nehledíte až tolik na peníze, a jste proto ochotní si za takovou kvalitu zaplatit, pak vám s radostí představujeme Asus RT-AC1200G+. Test wifi routerů daný model vyhodnotil jako velmi výkonný a stylový Wi-Fi router, který když si vyzkoušíte, nebudete chtít jiný.

Asus RT-AC1200G+ v sobě ukrývá velmi výkonnou technologii s extrémně dlouhým dosahem, díky kterému již nebudete muset řešit pomalý internet v zákoutích vašeho domu či kanceláře. Vše je uzpůsobeno tak, aby byl router uživatelsky přívětiví. Díky standardu 802.11 ac se můžete těšit na neuvěřitelnou rychlost vašeho internetu, díky které bude streamování videa v HD kvalitně absolutní hračka.

Router je také skvělou volbou pro připojení konzolí typu PlayStation 4 či Xbox. Díky USB portu můžete připojit také sítově tiskárny či uložiště, díky kterým můžete bez problémů sdílet své dokumenty s ostatními členy domácnosti či kanceláře. Nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac tak garantuje přenosovou rychlost až 867 Mb za sekundu.

Asus RT-AC1200G+ pracuje ve slabším 2,4 GHz pásmu, stejně jako umí pracovat v pásmu 5 GHz. To vše dohromady a paralelně. Díky tomu se vaše maximální přenosová rychlost může dostat až za hranici jednoho gigabajtu! Zesilovač navíc signál zesílí tak, že bude neuvěřitelně stabilní a rychlý i na poměrně dlouhé vzdálenosti, čehož lze skvěle využít především u síťových uložišť, která pracují s velkým objemem dat.

Díky propracovanému uživatelskému prostředí nastavení si můžete router hravě nastavit tak, aby maximálně vyhovoval vašim potřebám. Žádné prodlevy, velká rychlost a bezproblémový, i když krapet dražší router. Přesně to je Asus RT-AC1200G+.

3) Recenze Wi-Fi routeru TP-Link Archer C20 AC750

TP-Link Archer C20 AC750 recenze a test

Klady
 • Wi-Fi standard 802.11ac
 • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
 • Šetří elektrickou energii
Zápory
 • Žádné

Pokud hledáte kvalitní Wi-Fi router s cenovkou pod 1 000  korun, pak vám můžeme jedině doporučit router TP-Link Archer C20 AC750. Tento router vám nabídne novou generaci standardu Wi-Fi 802.11ac, který navíc nabídne zpětnou kompatibilitu se starším ale stále nejpoužívanějším standardem 802.11n.

Díky modernímu Wi-Fi standardu se můžete připravit na opravdu dech beroucí rychlost internetu, kterou ocení každý člen domácnosti, ale také menší firmy. Díky kvalitním a moderním dílům TP-Link Archer C20 AC750 šetří také další náklady v podobě elektrické energie. Tu dokáže úsporně šetřit, aniž byste přišli o jakýkoli výkon.

Pomocí TP-Link Archer C20 AC750 může vaše domácnost zrychlit až na 733 Mb/s. Tato rychlost může být vysílána v klasickém pásmu 2,4 GHz, stejně jako v lepším pásmu 5 GHz, a to vše současně. Na základě vytíženosti si router sám dokáže zvolit, v jakém pásmu bude vysílat, aby vaše práce byla plynulá, a skutečně ničím nerušená.

To vše zajistí perfektní stabilitu signálu, který nebude mít větších výkyvů. Router disponuje také USB portem, pomocí kterého můžete sdílet dokumenty a soubory. Můžete tak například pomocí routeru tisknout na síťové tiskárně, což vám ušetří čas. Abyste nemuseli mít obavy, můžete nastavit také rodičovskou kontrolu, kterou můžete využít také pro své zaměstnance.

Pokud k vám často chodí návštěvy, můžete pomocí routeru TP-Link Archer C20 AC750 připravit speciální připojení pro hosty. Samozřejmostí je jednoduché nastavení a první spuštění routeru. Nemusíte se ani obávat nový IP protokolů, protože tento TP-Link Archer C20 AC750 podporuje také protokol IPv6.

4) Recenze Wi-Fi routeru TP-Link TL-WR940N

testy TP-Link TL-WR940N

Klady
 • Router vhodný i pro malé kanceláře
 • Možnost streamování videa
 • Zabezpečení WPA2
Zápory
 • Nepodporuje Wi-Fi standart 802.11ac
 • Pouze 2,4 GHz pásmo

Pokud hledáte kvalitní Wi-Fi router s klasickými podporovanými standardy a nehledáte žádné noviny, pak je pro vás ideální volnou TP-Link TL-WR940N se standardem 802.11. b/g/n. Tento router je vhodný pro domácnosti, ale také pro menší kanceláře, kde bude skvělým pomocníkem.

TP-Link TL-WR940N nabízí díky svým parametrům a použitým komponentům skvělé vlastnosti, které se budou hodit také při streamování HD videa či pro hraní on-line her. Zamezte tak nekvalitnímu a sekanému obrazu.

Díky téměř všem podporovaným Wi-Fi standardům nebude problém router připojit k libovolnému počítači u vás doma nebo v kanceláři. Díky nejkvalitnějšímu zabezpečení současnosti WPA2 se nemusíte o bezpečnost přenosu obávat.

Relativně výkonný wifi router nabídne vaší domácnosti či kanceláři přenosovou rychlost až 450 Mb za sekundu, které přenáší ve standardním pásmu 2,4 GHz.

Pomocí lehkého nastavení routeru to zvládne také lidé, kteří nejsou v IT oboru tak úplně zdatní. TP-Link TL-WR940N tak nastavíte velmi rychle a pohodlně, aniž byste s nastavením trávili zbytečně mnoho času.

5) Recenze Wi-Fi routeru Tenda F303

test Tenda F3 (F303)

Klady
 • Nízká cena
 • Wi-Fi standard 802.11n
 • Jednoduché nastavení
Zápory
 • Pracuje pouze v pásmu 2,4 GHz
 • Nepodporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac

Zástupcem levných routerů, který hravě seženete pod hranicí 500 korun, je Tenda F303. Díky tomuto routeru se můžete těšit na poměrně rychlé a stabilní připojení k internetu, které navíc disponuje nejlepším zabezpečením.

Wi-Fi router nabízí Wi-Fi třídu 802.11 b/g/n. Abyste mohli internet a další připojení do routeru připojit, můžete využít jeden ze tří LAN konektorů, které vám Tenda F303 nabídne. Rychlost internetu, kterou umí tento router přenášet je až 300 Mb/s, což vám umožní hrát online hry, stahovat nejrůznější data, ale také streamovat některé druhy videí.

Aby bylo vaše připojení k internetu co nejbezpečnější, můžete využít zabezpečení WPA2, které je v současnosti dosud neprolomeným zabezpečením routerů. Díky tomu ochráníte všechna svá data. K dispozici máte samozřejmě také slabší zabezpečení WPA.

Tenda F303 je routerem pro všechny uživatele, jeho nastavení a následné zabezpečení není rozhodně nic složitého, a zvládne to skutečně každý. Ať už se tak řadíte mezi pokročilé uživatele, nebo mezi uživatele s horšími znalostmi IT, tento model je pro vás jako stvořený. Test wifi routerů jej vyhodnotil jako nejlepší wifi router za nejnižší cenu.

2Nejprodávanější Wi-Fi routery

3Jak vybrat Wi-Fi router

Vhodný standard

Nevíte, jaký wifi router pořídit? Právě pro vás jsme připravili následující návod. Každý Wi-Fi router má určitý standard, který mu umožňuje komunikovat v různých komunikačních pásmech (kanálech), a od toho se pak odvíjí i reálná možná rychlost vašeho internetu. Nejvhodnějším a v současnosti nejlepším standardem je Wi-Fi router s 802.11n. Díky tomuto standardu se můžete reálně dostat na poměrně vysoké počty Mb za jednu sekundu.

Existují i routery se standardem 802.11ac, které slibují přenosovou rychlost až 1 000 Mb za sekundu, většina současných Wi-Fi přijímačů ale není na tento standard připravena a proto jej nepodporuje. Je proto důležité si před nákupem takového Wi-Fi routeru zkontrolovat, zda skutečně vaše přijímače a operační systémy podporují tento nový Wi-Fi standard.jak vybrat správně router

Ostatní standardy jsou samozřejmě použitelné taky, bohužel ale s nimi nebudete dosahovat takových rychlostí, jakých byste potřebovali nebo chtěli. Proto je i vhodnější, pokud máte nějaký starší router doma nahradit jej novějším, právě díky potřebnému standardu 802.11n. Mnohé routery samozřejmě podporují také starší typy Wi-Fi standardů.

Náš tipNáš tip

Máte starší televizi, ale nechcete kupovat novou? Pak si pořiďte multimediální centrum, které funkční nabídku výrazně rozšíří.

Kanály routerů

Sekci jak vybrat router zahrnuje i tento parametr, který byste neměli opomíjet. Proč na kanálech tolik záleží? V rámci kanálů totiž routery komunikují, a pokud nemá router dostatečný kanál (pásmo), může se stát, že router nebude vysílat dostatečně rychlý internet, případně nebudete moci zapojit více routerů v jedné domácnosti a podobně. Dejte si proto na kanály u Wi-Fi routerů pozor, případně se poraďte s prodejcem.

V zásadě se jedná o dva kanály. Prvním je kanál 2,4 GHz, který je nejčastěji používaný, ale bohužel díky velkému přeplnění nenabídne až takovou přenosovou rychlost, a jedná se tudíž o pomalejší kanál. Druhým kanálem pak je 5 GHz, který je o poznání rychlejší, má ovšem problém v případě, že se nachází kolem příliš mnoho překážek, které by mohly signál tlumit.

Bezpečnost routerů

Třetím důležitým parametrem u výběru Wi-Fi routeru je jeho bezpečnost. Ačkoli se vám může zdát, že vám na bezpečnosti tolik nezáleží, opak je pravdou, a dobře zabezpečený router vám může značně usnadnit život.

V domácnostech jsou v současnosti využívány tři druhy zabezpečení. Prvním je WEP. Je to nejstarší a nejjednodušší zabezpečení, které v dnešní době není problém prolomit do několika málo minut. Druhým druhem je WAP, který je již o něco bezpečnější, a jeho prolomení je mnohem obtížnější než u zmiňovaného WEP, avšak prolomitelný je. Třetím typem je WAP2, který dosud prolomený nebyl, některé starší operační systémy s ním ale mají značný problém. Proto i na zabezpečení routeru závisí.

Antény routerů

Wi-Fi routery nabízejí také nejrůznější počet antén, které jsou nezbytné pro vysílání signálu Wi-Fi do vašich přijímačů. Rozlišujeme hned několik základních typů antén. Prvním typem je všesměrová anténa, druhým sektorová anténa a třetím typem úzce směrová anténa. Ačkoli se může zdát, že právě všesměrová anténa vám nabídne nejlepší pokrytí, není to tak úplně pravda. Nenabídne vám totiž větší pokrytí, ale mnohem delší dosah, což se může v některých situacích výrazně hodit.

Jak nastavit Wi-Fi router

Konektivita routerů

Také konektivita je u routerů nesmírně důležitá. Dá se totiž chápat jako připojitelnost. Ať už se rozhodnete připojovat jeden či více počítačů na router, nezapomeňte také na fakt, že ne každý router bude kompatibilní s daným operačním systémem vašeho počítače. Horší konektivita může v důsledku znamenat také slabší kvalitu i rychlost připojení vašeho počítače k internetu.

Nejlepší Wi-Fi routery podle zkušeností

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (151 hlasů)

Autor článku

Ondřej Krejčí
Ondřej Krejčí

Technologie mě vždy fascinovaly, a tak už to zřejmě i navždy zůstane. Ať už se jedná o svět počítačů nebo mobilních telefonů, vždy rád každému poradím nebo se naopak sám něco přiučím. S otevřenou náručí vítám každé nové zařízení, které je lepší než to předchozí. Rád poznávám cizí země, miluji hudbu a divadlo. Více o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Asus RT-AC1200G+ vs Xiaomi Mi AIoT Router AC2350 (26. 9. 2020 10:09)

Zdravím odborníky zeptal bych se na porovnání Asus RT-AC1200G+ a Xiaomi Mi AIoT Router AC2350 jde mi o pokrytí zahrady cca. 30 metrů u rodinného domu.Ted mám TP Link Archer c 60 kde je signal slabý až se strácí. Děkuji předem za radu

Odpovědět
Uživatel
Jaký Router? (6. 9. 2020 15:09)

Dobrý den, nemohu se rozhodnou mezi TP Link Archer C6 nebo TP Link Archer C80. Router bude umístěn v podkroví a potřebuji tedy pokrytí podkroví a patra pod ním. Strop je dřevěný. Pokud by oba nevyhovali poprosím o doporučení jiného. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (19. 9. 2020 12:09)

Dobrý den, pokud patříte mezi běžné uživatele surfující na internetu, myslím, že vám bude levnější TP-Link Archer C6 bohatě stačit. Díval jsem se a má skvělé parametry.

Odpovědět
Uživatel
jaký vybrat router (6. 6. 2020 10:06)

Dobrý den bydlím v bytě 3+1 ale hlavní odběr signálu máme v jednom pokoji, kde se nachází i router pevně napojený do PC, mám kabelový internet od místního dodavatele NejTV, v tomto pokoji dalšími "odběrateli" je NTB Lenovo Legion, SMART TV Samsung a 2 mobilní telefony. Líbí se mi router TP-Link archer.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (17. 6. 2020 17:06)

Dobrý den, nevidím v tom problém, dobrá volba. Mělo by vám vše jet dobře :)

Odpovědět
Uživatel
Čoklověk:) (29. 3. 2020 09:03)

Moc díky za vaše stránky.Ať jde daří PÁNU Ondřeji Krejčímu......

Odpovědět
Uživatel
Router se slotem na SIM (27. 2. 2020 18:02)

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu, který router se SIM slotem by jste mi doporučil do domácnosti (3 místnosti), kde hodlám využít internet od O2 (SIM karta s HD Bronzový), pro běžné pokrytí wi-fi signálem a připojení TV (kabelem z routeru). Poznámka: Z laického pohledu jsem vybíral router Strong 4G LTE Wi-Fi Router 300, nebo pak dražší variantu TP-LINK Archer MR400. Byly by tyto routery dostačující volbou, nebo mi poradíte (na dnešní dobu) něco lepšího, v poměru kvalita vs. cena? Předem díky Miloš Kocourek

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 4. 2020 05:04)

Dobrý den, pro vaše účely si myslím, že jsou oba routery v pořádku.

Odpovědět
Uživatel
pavlada (14. 1. 2020 18:01)

Dobrý den, který z routerů Asus RT-AC1200G+ nebo TP-Link Archer C1200 má větší dosah? Nebo je to srovnatelné? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 1. 2020 15:01)

Dobrý den, z vámi uvedených bych volil Asus RT-AC1200G+, který má více antén a tudíž i větší variabilitu přenosu. Kvalita signálu nicméně zásadně souvisí s umístění routeru, množstvím překážek a vzdáleností routeru od externího zařízení (mobilu, tabletu atd.). Pokud je i slabší router dobře umístěn, může překonat kvalitu signálu mnohem dražších modelů.

Odpovědět
Uživatel
Borovic (17. 11. 2019 11:11)

Zdravím,portřebuji poradit jaký wifi router koupit aby měl dostačující pokrytí mého domu.Momentálně mám Asus DSL-N16 a službu od O2 net+TV.Mám dům cca 150m2 a je členitý 1patro a podkrový. Prosím o radu jak to vyřešit aby byl signál všude dobrý.Předem děkuji.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (19. 11. 2019 19:11)

Dobrý večer, ideální jsou tzv. Wi-Fi zesilovače, o kterých píšeme v tomto článku: https://www.testado.cz/nejlepsi-zesilovace-wifi/ Osobně mám doma také O2 TV a ani jejich nejnovější router není schopen přenést dostatek signálu po celém domě. Záleží na množství překážek (zdivo, dveře, poschodí) a spoustě jiných věcí. Kupte si zesilovač a máte vystaráno :) Jinak moje rada se týká připojení pro telefony, tablety a počítače. Pokud myslíte připojení k O2 TV, tak doporučuji jedině kabelem - jinak riskujete, že se vám budou filmy sekat.

Odpovědět
Uživatel
Vigil (22. 10. 2019 18:10)

Nemůžu se vyjadřovat k obsahu článku, autor věci určitě rozumí mnohem víc, než já kdy budu. Článek mi pomohl a poskytnul mi potřebné informaci. Za to autor zasluhuje pochvalu. Při čtení článku mě ale bohužel "tahaly za oči" úplně zbytečné pravopisné chyby. Pro příště doporučuji pečlivější korekturu. :-)

Odpovědět
Uživatel
Václav (7. 11. 2019 14:11)

Souhlasím.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (23. 10. 2019 06:10)

Dobrý den, textu je hodně a ještě nejsme stoprocentní. Děkujeme za komentář :)

Odpovědět
Uživatel
Lubor Alex (1. 10. 2019 06:10)

Dobrý den, před časem jsem si pořídil internet od O2 v rámci O2TV. Bydlím v nevelkém rodinném domě, cca 130 m2 pouze v přízemí, a přesto je pokryti domu routerem dodaným od O2 naprosto nedostatečné. Nejsem naročný uživatel, ale přes jeden pokoj je wifi téměř na nulové rychlosti. V O2 mi sdělili, že jsem si od nich pořídil internet s garantovanou rychlostí v zásuvce a pokud chci řešit signál v domě musím si koupit wifi router a připojit ho na router od O2. Jsem naprostý laik, a tak prosim o radu, který router si mám koupit. Nebo to mám řešit jinak? Děkuji a přeji pěkný den. Lubor Alex

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (3. 10. 2019 13:10)

Dobrý den, O2TV mám také a mám také od nich nový Wi-Fi router za necelých 5 tisíc. Máte pravdu, nemá skoro žádné pokrytí a i já chytám signál špatně. 1. řešením je tzv. Wi-Fi extender/zesilovač, kterým zvýšíte signál. Je to ideální a vcelku levné řešení. Mrkněte na článek zde: https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-wi-fi-extendery/ 2. možností je umístit váš router jinam, čili na lepší místo - ideálně někam doprostřed domu, aby se signál "rovnoměrně rozložil" do všech koutů. 3. možností je natáhnout přímo kabel do počítače - tím se ale nevyřeší Wi-Fi signál pro mobily a tablety.

Odpovědět
Uživatel
Milan (11. 8. 2019 14:08)

Dobrý den, hodně se teď píše o Netis WF2780. Do domácnosti s max. 6 Wifi zařízeními a požadavkem na delší dosah signálu je vhodný a bezpečný? Děkuji Vám za názor.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (28. 8. 2019 06:08)

Dobrý den, osobně bych si tento model nekoupil. Má malou nominální rychlost a maximální propustnost, to stejné platí o nižší rychlosti downloadu. Ale samozřejmě záleží na vás, jak náročný jste uživatel. Pokud moc nestahujete, tak není co řešit. V bezpečnosti problém nevidím.

Odpovědět
Uživatel
Josef (3. 7. 2019 22:07)

Dobrý den, který router mi doporučíte: TP-LINK Archer C7 AC1750 Dual Band TP-Link Archer C6 TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 TP-LINK Archer C50 AC1200 Dual Band V3 Nebo nějaký jiný??? Předem děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (18. 7. 2019 20:07)

Dobrý den, Wi-Fi router jsme pečlivě vybírali a všechny by měla být kvalitní - s ohledem na cenu. Spíše mi řekněte, jaký jste uživatel, kolik zařízení bude k routeru připojenu, kde bude router umístěn, jak jste náročný na data a jakého poskytovatele máte.

Odpovědět
Uživatel
Simcik (8. 4. 2019 11:04)

O2 mi nabízí ke stávajícími internetu za paušál asi 100Kč/ měs. zrychlení a větší dosah v domě. Není lepší si pořídit něco sám? A co? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 4. 2019 12:04)

Dobrý den, vybrat si můžete z níže uvedených routerů, které jsme se snažili vybrat tak, aby byly kvalitní. Co se týče O2, s jejich modemy mám osobně špatné zkušenosti. Signál není stabilní a často kolísá. To je ale čistě moje zkušenost, která třeba nemusí být ani objektivní. Co se týče vámi uváděného zrychlení, hodně záleží na tom, aby to byla pravda. Poskytovatelé nabízí určitou rychlost, která třeba ve výsledku ani nemusí být tak rychlá... Také je otázkou, zdali zrychlení vůbec potřebujete. Pokud stahujete každý den, tak bych řekl, že ano - pokud jednou za čas, zřejmě to budou pro vás vyhozené peníze. Nedívejte se na 100 Kč za měsíc, ale spíše na 1200 Kč za rok, což je už rozdíl za něco, co třeba ani není potřeba. Za poloviční částku si třeba koupíte účet na nějakém serveru, odkud tím pádem budete stahovat rychleji než doposud.

Odpovědět
Uživatel
Marek Kraus (21. 11. 2018 21:11)

Potřebuji pokrýt celý dům co nejlepším signálem, která z uvedených antén je pro tohle nejlepší ? Díky

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (23. 11. 2018 09:11)

Dobrý den, mimo té první bych se pro váš účel nebál žádného modelu (samozřejmě záleží na velikosti objektu). Kvalitnější je již například Asus RT-AC1200G+, který podporuje vyšší přenosovou rychlost. Nevím ovšem, jak moc náročný uživatel jste.

Odpovědět
Uživatel
Pavel Kon (16. 10. 2018 17:10)

Dal jsem na vaše rady a pořídil jsem si TP-Link Archer C20 AC750 a je prostě SUPER.

Odpovědět
Uživatel
František Jouda (17. 9. 2017 12:09)

Asi si koupím ten ASUS, když pokořím rychlost za hranicí jednoho gigabajtu (přes 8Gbit)...za tu cenu to v tom případě nemá konkurenci, ale ani standard :-D

Odpovědět
Uživatel
Juraj (10. 9. 2017 10:09)

ano, v uvedenom pripade je to tak. neviem preco som dal ten TP Link 750, ked som myslel TP-Link Archer C1200 :-) ta 750 je samozrejme aj lacnejsia.

Odpovědět
Uživatel
Juraj (7. 9. 2017 11:09)

je nejaky rozdiel medzi: Asus RT-AC1200G+ TP-Link Archer C1200 cenovo podobne, na prvy pohlad aj parametrovo. Dik.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (9. 9. 2017 13:09)

Dobrý den, největší rozdíl, který stojí za zmínku, je v rychlosti: TP-Link Archer C20 AC750 max. 733 Mb/s, kdežto Asus RT-AC1200G+ max. 1167 Mb/s. Pokud ale nepatříte mezi velké uploadery a dennodenní stahovače velkého množství dat, příliš bych to neřešil...

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář