Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » PC a kancelář

Testy Wi-Fi routerů – Jak vybrat nejlepší v roce 2024?

Potřebujete nový Wi-Fi router, ale nevíte, podle čeho se máte rozhodovat? Který z routerů je nejlepší a který vaší domácnosti nejvíce poslouží? Pak vám přinášíme recenze nejlepších Wi-Fi routerů a krátkého průvodce, jak vybrat router. Náročným doporučujeme TP-LINK M7350, pro běžné uživatele jsme vybrali výkonný wifi router TP-Link Archer C6 V3.2.

TOP 5 Wi-Fi routerů
TP-LINK M7350

Standard: 802.11 a/b/g/n
Rychlost: 150 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 
Šifrování: WPA, WPA2

Standard: 802.11 a/b/g/n
Rychlost: 150 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 
Šifrování: WPA, WPA2

Zjistit cenu
TP-Link Archer C6 V3.2

Standard: 802.11 ac/n
Rychlost: 1 167 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3

Standard: 802.11 ac/n
Rychlost: 1 167 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3

Zjistit cenu
TP-Link Archer C20 AC750

Standard: 802.11 a/b/g/n/ac
Rychlost: 733 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2

Standard: 802.11 a/b/g/n/ac
Rychlost: 733 Mb/s
Pásmo: 2.4/5 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2

Zjistit cenu
TP-Link TL-WR940N

Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 450 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2

Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 450 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 4
Šifrování: WEP, WPA, WPA2

Zjistit cenu
Tenda F303

Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 300 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 3
Šifrování: WPA, WPA2

Standard: 802.11 b/g/n
Rychlost: 300 Mb/s
Pásmo: 2.4 GHz
LAN konektory: 3
Šifrování: WPA, WPA2

Zjistit cenu

Nejlepší Wi-Fi routery

1) Recenze Wi-Fi routeru TP-LINK M7350

test TP-Link M7350

Klady
  • Bezdrátový Wi-Fi router
  • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
  • Silný wifi router
Zápory
  • Vyšší cena
  • “Jen” deset hodin nepřetržitého provozu

Cestujete často a potřebujete mít u sebe bezdrátový router, který vám umožní pomocí SIM karty s dostupným internetem vysílat Wi-Fi signál pro několik dalších uživatelů? Pak je skvělou volbou TP-LINK M7350.

Kvalitní router Tp-link podporuje 4G LTE internet, díky kterému se můžete těšit na dobrou přenosovou rychlost, kterou oceníte skutečně kdekoli a kdykoli. Díky silnějšímu signálu a podpoře rychlého internetu se může na tento router současně připojit až 15 různých zařízení.

Všechny potřebné informace, které byste mohli potřebovat, zobrazuje router na přehledném displeji, který je dobře čitelný. Díky poměrně velké kapacitě baterie může router vysílat signál až deset hodin, a to nepřetržitě. Baterie routeru má kapacitu 2 550 mAh.

Abyste mohli přenášet svá data skutečně kdekoli, můžete zvolit mezi klasickým pásmem 2,4 GHz, nebo poněkud lepším pásmem 5 GHz, díky kterému si můžete užít neskutečně silný a kvalitní signál. Pokud navíc budete potřebovat, bezdrátový Wi-Fi router TP-Link M7350 obsahuje také slot na SD kartu, která může dosáhnout kapacity až 32 GB.

Pokud tedy často cestujete a potřebujete skutečně silný wifi router, volte TP-Link M7350. Nejlepší router celého testu!

2) Recenze Wi-Fi routeru TP-Link Archer C6 V3.2

TP-Link Archer C6 v3.2 recenze wi-fi routerůNáš tipTestado.cz

Klady
  • Wi-Fi standard 802.11ac
  • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
  • Maximální přenosová rychlost přes 1Gb/s
  • Silný wifi router
  • Naprosto jednoduché zapojení
Zápory
  • Není co vyknout

Pokud hledáte silný Wi-Fi router za co nejlepší peníze, náš test vám doporučuje TP-Link Archer C6 V3.2. Jedná se o nejlepší wifi router za opravdu skvělé peníze. Podporuje standard 802.11ac, rychlost 857 Mb/s v klasickém pásmu 2,4 GHz, v pásmu 5 GHz až 1 167 Mb/s! Pro kvalitní a spolehlivý přenos slouží 4 externí antény.

„Nejlepší WiFi router 2024 v poměru ceny a výkonu“

Instalace je rychlá a jednoduchá. Zvládne ji i začátečník. Pro snadné nastavení doporučujeme aplikaci Tether, která je ke stažení zdarma. (Stahovat ji ale nemusíte). Jako kvalitní wifi router poskytuje ze zadní strany přípojky až pro 4 zařízení. Samozřejmostí je podpora spousty externích zařízení v rámci bezdrátové technologie Wi-Fi (mobil, tablet, notebook, případně TV).

Potřebujete do své domácnosti výkonný wifi router za nízkou cenu? TP-Link Archer C6 V3.2 je nejlepší volba! Nejlepší router své třídy v roce 2024.

3) Recenze Wi-Fi routeru TP-Link Archer C20 AC750

TP-Link Archer C20 AC750 recenze a test

Klady
  • Kvalitní wifi router do rodinného domu
  • Wi-Fi standard 802.11ac
  • 5 GHz pásmo pro lepší přenos
  • Šetří elektrickou energii
Zápory
  • Žádné

Pokud nevíte, jaký wifi router do rodinného domu, pak vám můžeme jedině doporučit router TP-Link Archer C20 AC750. Tento router vám nabídne novou generaci standardu Wi-Fi 802.11ac, který navíc nabídne zpětnou kompatibilitu se starším ale stále nejpoužívanějším standardem 802.11n.

Díky modernímu Wi-Fi standardu se můžete připravit na opravdu dech beroucí rychlost internetu, kterou ocení každý člen domácnosti, ale také menší firmy. Díky kvalitním a moderním dílům TP-Link Archer C20 AC750 šetří také další náklady v podobě elektrické energie. Tu dokáže úsporně šetřit, aniž byste přišli o jakýkoli výkon.

Přes wifi router tp-link může vaše domácnost zrychlit až na 733 Mb/s. Tato rychlost může být vysílána v klasickém pásmu 2,4 GHz, stejně jako v lepším pásmu 5 GHz, a to vše současně. Na základě vytíženosti si router sám dokáže zvolit, v jakém pásmu bude vysílat, aby vaše práce byla plynulá, a skutečně ničím nerušená.

To vše zajistí perfektní stabilitu signálu, který nebude mít větších výkyvů. Router disponuje také USB portem, pomocí kterého můžete sdílet dokumenty a soubory. Můžete tak například pomocí routeru tisknout na síťové tiskárně, což vám ušetří čas. Abyste nemuseli mít obavy, můžete nastavit také rodičovskou kontrolu, kterou můžete využít také pro své zaměstnance.

Pokud k vám často chodí návštěvy, můžete pomocí routeru TP Link Archer připravit speciální připojení pro hosty. Samozřejmostí je jednoduché nastavení a první spuštění routeru. Nemusíte se ani obávat nový IP protokolů, protože tento TP-Link Archer C20 AC750 podporuje také protokol IPv6.

4) Recenze Wi-Fi routeru TP-Link TL-WR940N

testy TP-Link TL-WR940N

Klady
  • Router vhodný i pro malé kanceláře
  • Možnost streamování videa
  • Zabezpečení WPA2
Zápory
  • Nepodporuje Wi-Fi standart 802.11ac
  • Pouze 2,4 GHz pásmo

Pokud hledáte kvalitní Wi-Fi router s klasickými podporovanými standardy a nehledáte žádné noviny, pak je pro vás ideální volnou TP-Link TL-WR940N se standardem 802.11. b/g/n. Tento router je vhodný pro domácnosti, ale také pro menší kanceláře, kde bude skvělým pomocníkem.

TP-Link TL-WR940N nabízí díky svým parametrům a použitým komponentům skvělé vlastnosti, které se budou hodit také při streamování HD videa či pro hraní on-line her. Zamezte tak nekvalitnímu a sekanému obrazu.

Díky téměř všem podporovaným Wi-Fi standardům nebude problém router připojit k libovolnému počítači u vás doma nebo v kanceláři. Díky nejkvalitnějšímu zabezpečení současnosti WPA2 se nemusíte o bezpečnost přenosu obávat.

Relativně výkonný wifi router nabídne vaší domácnosti či kanceláři přenosovou rychlost až 450 Mb za sekundu, které přenáší ve standardním pásmu 2,4 GHz.

Pomocí lehkého nastavení routeru to zvládne také lidé, kteří nejsou v IT oboru tak úplně zdatní. TP-Link TL-WR940N tak nastavíte velmi rychle a pohodlně, aniž byste s nastavením trávili zbytečně mnoho času.

5) Recenze Wi-Fi routeru Tenda F303

test Tenda F3 (F303)

Klady
  • Nízká cena
  • Wi-Fi standard 802.11n
  • Jednoduché nastavení
Zápory
  • Pracuje pouze v pásmu 2,4 GHz
  • Nepodporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ac

Zástupcem levných routerů, který hravě seženete pod hranicí 500 korun, je Tenda F303. Díky tomuto routeru se můžete těšit na poměrně rychlé a stabilní připojení k internetu, které navíc disponuje nejlepším zabezpečením.

Vybraný router wifi nabízí Wi-Fi třídu 802.11 b/g/n. Abyste mohli internet a další připojení do routeru připojit, můžete využít jeden ze tří LAN konektorů, které vám Tenda F303 nabídne. Rychlost internetu, kterou umí tento router přenášet je až 300 Mb/s, což vám umožní hrát online hry, stahovat nejrůznější data, ale také streamovat některé druhy videí.

Aby bylo vaše připojení k internetu co nejbezpečnější, můžete využít zabezpečení WPA2, které je v současnosti dosud neprolomeným zabezpečením routerů. Díky tomu ochráníte všechna svá data. Jak test routeru 2024 prozradil, k dispozici máte samozřejmě také zabezpečení WPA.

Tenda F303 je routerem pro všechny uživatele, jeho nastavení a následné zabezpečení není rozhodně nic složitého, a zvládne to skutečně každý. Ať už se tak řadíte mezi pokročilé uživatele, nebo mezi uživatele s horšími znalostmi IT, tento model je pro vás jako stvořený. Test wifi routerů jej vyhodnotil jako nejlepší wifi router za nejnižší cenu.

Nejprodávanější Wi-Fi routery

Jak vybrat Wi-Fi router

Vhodný standard

Nevíte, jaký wifi router pořídit? Nevíte, co je router? Právě pro vás jsme připravili následující návod. Každý Wi-Fi router má určitý standard, který mu umožňuje komunikovat v různých komunikačních pásmech (kanálech), a od toho se pak odvíjí i reálná možná rychlost vašeho internetu. Nejvhodnějším a v současnosti nejlepším standardem je Wi-Fi router s 802.11n. Díky tomuto standardu se můžete reálně dostat na poměrně vysoké počty Mb za jednu sekundu.

Existují i routery se standardem 802.11ac, které slibují přenosovou rychlost až 1 000 Mb za sekundu, většina současných Wi-Fi přijímačů ale není na tento standard připravena a proto jej nepodporuje. Je proto důležité si před nákupem takového Wi-Fi routeru zkontrolovat, zda skutečně vaše přijímače a operační systémy podporují tento nový Wi-Fi standard.jak vybrat správně router

Ostatní standardy jsou samozřejmě použitelné taky, bohužel ale s nimi nebudete dosahovat takových rychlostí, jakých byste potřebovali nebo chtěli. Proto je i vhodnější, pokud máte nějaký starší router doma nahradit jej novějším, právě díky potřebnému standardu 802.11n. Mnohé routery samozřejmě podporují také starší typy Wi-Fi standardů.

Náš tip
Máte starší televizi, ale nechcete kupovat novou? Pak si pořiďte multimediální centrum, které funkční nabídku výrazně rozšíří.

Kanály

Sekci jak vybrat router zahrnuje i tento parametr, který byste neměli opomíjet. Proč na kanálech tolik záleží? V rámci kanálů totiž routery komunikují, a pokud nemá router dostatečný kanál (pásmo), může se stát, že router nebude vysílat dostatečně rychlý internet, případně nebudete moci zapojit více routerů v jedné domácnosti a podobně. Dejte si proto na kanály u Wi-Fi routerů pozor, případně se poraďte s prodejcem.

V zásadě se jedná o dva kanály. Prvním je kanál 2,4 GHz, který je nejčastěji používaný, ale bohužel díky velkému přeplnění nenabídne až takovou přenosovou rychlost, a jedná se tudíž o pomalejší kanál. Druhým kanálem pak je 5 GHz, který je o poznání rychlejší, má ovšem problém v případě, že se nachází kolem příliš mnoho překážek, které by mohly signál tlumit.

Srovnávací test a recenze nejlepších Wi-Fi routerů

Bezpečnost

Třetím důležitým parametrem u výběru Wi-Fi routeru je jeho bezpečnost. Ačkoli se vám může zdát, že vám na bezpečnosti tolik nezáleží, opak je pravdou, a dobře zabezpečený router vám může značně usnadnit život.

V domácnostech jsou v současnosti využívány tři druhy zabezpečení. Prvním je WEP. Je to nejstarší a nejjednodušší zabezpečení, které v dnešní době není problém prolomit do několika málo minut. Druhým druhem je WAP, který je již o něco bezpečnější, a jeho prolomení je mnohem obtížnější než u zmiňovaného WEP, avšak prolomitelný je. Třetím typem je WAP2, který dosud prolomený nebyl, některé starší operační systémy s ním ale mají značný problém. Proto i na zabezpečení routeru závisí.

Bezpečnost routerů - informace

Antény

Wi-Fi routery nabízejí také nejrůznější počet antén, které jsou nezbytné pro vysílání signálu Wi-Fi do vašich přijímačů. Rozlišujeme hned několik základních typů antén. Prvním typem je všesměrová anténa, druhým sektorová anténa a třetím typem úzce směrová anténa. Ačkoli se může zdát, že právě všesměrová anténa vám nabídne nejlepší pokrytí, není to tak úplně pravda. Nenabídne vám totiž větší pokrytí, ale mnohem delší dosah, což se může v některých situacích výrazně hodit.

Jak nastavit Wi-Fi router

Jak nastavím Wi-Fi router?

Poradíme vám nejlepší nastavení routeru. Zprovoznění Wi-Fi připojení na novém routeru není nic složitého. Ideální je, pokud budete postupovat podle návodu v balení. Pokud návod nemáte, situaci řešte podle následujícího návodu. Tyto kroky by měl zvládnout i začátečník:

  1. Zapojte router do elektrické sítě a připojte k němu internetový kabel. Pokud máte například internet od O2, dávejte pozor na to, abyste ethernetový kabel připojili do správné zdířky. V opačném případě by nemusel internet fungovat.
  2. Umístěte router na správné místo. Určitě je lepší pracovní stůl, police nebo místo na skříni, než prostor pod postelí či nějaký stísněný kout domácnosti typu spíž aj. Nejlepším místem je střed domácnosti/kanceláře. Správným umístěním zvýšíte dosah a zajistíte stabilitu přenosu bezdrátového signálu. (Ten mimochodem zvyšují extendery).
  3. Nyní se podíváme na nastavení samotného routeru, který propojte internetovým kabelem se stolním počítačem nebo notebookem, na kterém budete nastavení provádět. Nastavení routeru se provádí přes webový prohlížeč. Po jeho otevření zadejte do místa pro URL správnou adresu. Ta může mít tvar například 192.168.0.1 či 192.168.1.1. Je potřeba vyplnit IP adresu, masku, bránu (gateway) a DNS server. Po vyplnění zadané parametry potvrďte uložením. Ztratili jste přihlašovací údaje k vašemu routeru? Zkuste hledat v online databázi na routerpasswords.com.
  4. Nyní by vám mělo fyzické internetové připojení fungovat. Pro nastavení bezdrátové sítě Wi-Fi je nutné vytvořit fungující wifi síť. Tu najdete v menu pod názvem Wi-Fi nebo wireless. Jak na to?
  5. Nejprve si svoji bezdrátovou síť pojmenujte (SSID), načež se pustíme do nastavení. Je potřeba zvolit způsob zabezpečení WPA-PSK nebo WPA2-PSK. Po zvolení zabezpečení vyplňte heslo, po jehož zadání se k vámi vytvoření Wi-Fi síti budete moci připojit vy a další členové v okolí.
  6. Nyní si můžete užívat výhody internetového připojení…
Náš tip
Pokud vám nastavení routeru nejde, mrkněte na tento návod pro různé verze operačního systému Windows.

Konektivita

Také konektivita je u routerů nesmírně důležitá. Dá se totiž chápat jako připojitelnost. Ať už se rozhodnete připojovat jeden či více počítačů na router, nezapomeňte také na fakt, že ne každý router bude kompatibilní s daným operačním systémem vašeho počítače. Horší konektivita může v důsledku znamenat také slabší kvalitu i rychlost připojení vašeho počítače k internetu.

Nejlepší Wi-Fi routery v roce 2024

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (215 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor několika zajímavých webů a dnes už jen občasný copywriter. Vždycky ho zajímaly nejnovější technologické pokroky a samozřejmě trendy ve světě e-commerce.
Má víc než 15 let zkušeností z oblasti prodeje a díky tomu dokáže při recenzích zajímavě popsat vlastnosti produktů. Jako copywriter využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby sdílel cenné poznatky se čtenáři a pomohl jim se správně se rozhodnout. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a rád dále studuje a rozvíjí své schopnosti nejen v oblasti online (e-commerce).
LinkedIn

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář
Uživatel
Tomáš Polák (29. 9. 2024 10:09)

Mám v RD v podkroví router a v přízemí a ve sklepě u včech zařízení extendry. Chci extendry nahradit zařízením TP-Link Deco S7 mesh systém, umístěním do každého patra. Doporučíte toto řešení?

Odpovědět
Uživatel
Ludmila Kohutová (komentář starší než rok)

Dobrý den, mám na domácí sestavě PC, kterou používám i k práci, historicky připojený internet k pevné lince (nyní) O2. Poslední „modem“ od O2, kterým signál přijímám je několik let starý (VDSL / ZXHN H168N). Poslední dobou mne O2 periodicky atakuje nabídkou modemu ZyXEL O2 GateWay (v ceně 4.140,- Kč) s tím, že můj stávající modem je už nedostatečný. Co do nedostatečnosti modemu jim dávám za pravdu nakolik PC někdy používám i ke sledování zahraničních TV vysílajících na internetu, které poslední dobou sledovat plynule už fakticky nelze. S lukrativními nabídkami O2 mám ale historicky výlučně nepříliš příznivé zkušenosti. Mohl byste mi poradit, jaký modem bych si měla pořídit. Jsem tupý uživatel PC, významným předpokladem by tak měla být i snadná instalace, resp. obsluha modemu. Děkuji Vám za odpověď Ludmila

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, doporučuji vám TP-Link Archer C6 (doporučujeme v našem žebříčku). Osobně tento model používám několik let a jsem nadmíru spokojený. Mám k němu připojený stolní PC, notebook a dva mobily. Nikdy žádný problém, signál vždy stabilní. Nastavení je extrémně jednoduché, vše najdete na internetu. Jak sama uvádíte, ZyXEL O2 GateWay je pro vás zbytečný a zbytečně drahý.

Odpovědět
Uživatel
Radek Jaroš (komentář starší než rok)

Dobrý den, právě řeším zrychlení internetu od O2 formou bondingu. Vzhledem k tomu, že mám starý modem bez WAN portu, musím pořídit novější. Rozhoduji se mezi TP-link VR400 a TP-link Archer C7. Předpokládám také využití WiFi sítě, stávající modem Comtrend je slabší... Můžete mi poradit, který z těchto modelů by byl vhodnější? Díky za radu a přeji pěkný den :-) Radek

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, porovnával jsem jejich parametry a pro vás mi vyšel lépe TP-Link Archer VR400. Na internetu je spousta pozitivních ohlasů uživatelů O2, takže být vámi, těch pár stovek navíc bych investoval do tohoto modelu. Nicméně oba modely jsou řekněme na stejné úrovni, a prakticky ničím zásadním se od sebe neliší – min. po stránce technické.

Odpovědět
Uživatel
Honza (komentář starší než rok)

Dobrý den, snažím se v RD rošířit dostupnost Wi-fi pomocí extenderů TL-WA850RE. Router mám ale starší - TP Link TL WR740N. Zlepšila by se dostupnost výměnou routru za novější? Pokud ano, jaký byste doporučili?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, určitě by se měl signál zlepšit a zrychlit. Doporučuji TP-Link Archer C6, který osobně používám a jsem maximálně spokojen. Pamatujte ale na to, že extender představuje tak či tak určitou ztrátu signálu. Možná by stálo za zvážení umístit router na lepší místo (doprostřed RD, mezi patra atd.), kam by na něj zařízení "dosáhla".

Odpovědět
Uživatel
Veronika (komentář starší než rok)

Dobrý den, mám router od O2 - Tp Link W9960. Bohužel přestal fungovat a já ho potřebuji nahradit něčím jiným, ale kvalitnějším a potřebuji silnější signál. Stávající router pokryl pouze přízemí. Mohu ho nahradit TP Link VR400 ? Nebo mi poradíte ještě něco lepšího ? Děkuji.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, vámi uvedený model je v pořádku, oproti předešlému podporuje 5G. Osobně ale doporučuji TP-Link Archer C6, který používám skoro rok a absolutně žádný problém. Mám k němu připojený PC, notebook, několik mobilů a TV. Pokud chcete ušetřit, kupte si tento. Pěkný den.

Odpovědět
Uživatel
Jaký router (komentář starší než rok)

Mám interner+tv od vodafonu v bytovce na 2 tv. Stále mám router Zyxel wmg1312 starý 3 roky, co jsem měl předtím jen samotný internet od O2. Nic moc. Koukal jsem na TP-LINK ARCHER AX50. Myslíte, že mi to půjde? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, díval jsem se na Vodafone a tento router jsem mezi kompatibilními nenašel. Je ale možné, že jsem špatně hledal. Raději si zavolejte na infolinku, kde vám určitě rádi poradí.

Odpovědět
Uživatel
Asus RT-AC1200G+ vs Xiaomi Mi AIoT Router AC2350 (komentář starší než rok)

Zdravím odborníky zeptal bych se na porovnání Asus RT-AC1200G+ a Xiaomi Mi AIoT Router AC2350 jde mi o pokrytí zahrady cca. 30 metrů u rodinného domu.Ted mám TP Link Archer c 60 kde je signal slabý až se strácí. Děkuji předem za radu

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, osobně bych šel do Asus RT-AC1200G+, jehož signál je, dle mého, silnější. Co se týče pokrytí zahrady, velmi záleží na tom, jaké předměty se v okolí nachází, kde přesně je router umístěn a hodně záleží také na zařízení, které signál přijímá. Možná byste mohl zvážit nákup zesilovače, který by měl pomoci: https://www.testado.cz/nejlepsi-zesilovace-wifi/

Odpovědět
Uživatel
Jaký Router? (komentář starší než rok)

Dobrý den, nemohu se rozhodnou mezi TP Link Archer C6 nebo TP Link Archer C80. Router bude umístěn v podkroví a potřebuji tedy pokrytí podkroví a patra pod ním. Strop je dřevěný. Pokud by oba nevyhovali poprosím o doporučení jiného. Děkuji za odpověď

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, pokud patříte mezi běžné uživatele surfující na internetu, myslím, že vám bude levnější TP-Link Archer C6 bohatě stačit. Díval jsem se a má skvělé parametry.

Odpovědět
Uživatel
jaký vybrat router (komentář starší než rok)

Dobrý den bydlím v bytě 3+1 ale hlavní odběr signálu máme v jednom pokoji, kde se nachází i router pevně napojený do PC, mám kabelový internet od místního dodavatele NejTV, v tomto pokoji dalšími "odběrateli" je NTB Lenovo Legion, SMART TV Samsung a 2 mobilní telefony. Líbí se mi router TP-Link archer.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, nevidím v tom problém, dobrá volba. Mělo by vám vše jet dobře :)

Odpovědět
Uživatel
Čoklověk:) (komentář starší než rok)

Moc díky za vaše stránky.Ať jde daří PÁNU Ondřeji Krejčímu......

Odpovědět
Uživatel
Router se slotem na SIM (komentář starší než rok)

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu, který router se SIM slotem by jste mi doporučil do domácnosti (3 místnosti), kde hodlám využít internet od O2 (SIM karta s HD Bronzový), pro běžné pokrytí wi-fi signálem a připojení TV (kabelem z routeru). Poznámka: Z laického pohledu jsem vybíral router Strong 4G LTE Wi-Fi Router 300, nebo pak dražší variantu TP-LINK Archer MR400. Byly by tyto routery dostačující volbou, nebo mi poradíte (na dnešní dobu) něco lepšího, v poměru kvalita vs. cena? Předem díky Miloš Kocourek

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, pro vaše účely si myslím, že jsou oba routery v pořádku.

Odpovědět
Uživatel
pavlada (komentář starší než rok)

Dobrý den, který z routerů Asus RT-AC1200G+ nebo TP-Link Archer C1200 má větší dosah? Nebo je to srovnatelné? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, z vámi uvedených bych volil Asus RT-AC1200G+, který má více antén a tudíž i větší variabilitu přenosu. Kvalita signálu nicméně zásadně souvisí s umístění routeru, množstvím překážek a vzdáleností routeru od externího zařízení (mobilu, tabletu atd.). Pokud je i slabší router dobře umístěn, může překonat kvalitu signálu mnohem dražších modelů.

Odpovědět
Uživatel
Borovic (komentář starší než rok)

Zdravím,portřebuji poradit jaký wifi router koupit aby měl dostačující pokrytí mého domu.Momentálně mám Asus DSL-N16 a službu od O2 net+TV.Mám dům cca 150m2 a je členitý 1patro a podkrový. Prosím o radu jak to vyřešit aby byl signál všude dobrý.Předem děkuji.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý večer, ideální jsou tzv. Wi-Fi zesilovače, o kterých píšeme v tomto článku: https://www.testado.cz/nejlepsi-zesilovace-wifi/ Osobně mám doma také O2 TV a ani jejich nejnovější router není schopen přenést dostatek signálu po celém domě. Záleží na množství překážek (zdivo, dveře, poschodí) a spoustě jiných věcí. Kupte si zesilovač a máte vystaráno :) Jinak moje rada se týká připojení pro telefony, tablety a počítače. Pokud myslíte připojení k O2 TV, tak doporučuji jedině kabelem - jinak riskujete, že se vám budou filmy sekat.

Odpovědět
Uživatel
Vigil (komentář starší než rok)

Nemůžu se vyjadřovat k obsahu článku, autor věci určitě rozumí mnohem víc, než já kdy budu. Článek mi pomohl a poskytnul mi potřebné informaci. Za to autor zasluhuje pochvalu. Při čtení článku mě ale bohužel "tahaly za oči" úplně zbytečné pravopisné chyby. Pro příště doporučuji pečlivější korekturu. :-)

Odpovědět
Uživatel
Václav (komentář starší než rok)

Souhlasím.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, textu je hodně a ještě nejsme stoprocentní. Děkujeme za komentář :)

Odpovědět
Uživatel
Lubor Alex (komentář starší než rok)

Dobrý den, před časem jsem si pořídil internet od O2 v rámci O2TV. Bydlím v nevelkém rodinném domě, cca 130 m2 pouze v přízemí, a přesto je pokryti domu routerem dodaným od O2 naprosto nedostatečné. Nejsem naročný uživatel, ale přes jeden pokoj je wifi téměř na nulové rychlosti. V O2 mi sdělili, že jsem si od nich pořídil internet s garantovanou rychlostí v zásuvce a pokud chci řešit signál v domě musím si koupit wifi router a připojit ho na router od O2. Jsem naprostý laik, a tak prosim o radu, který router si mám koupit. Nebo to mám řešit jinak? Děkuji a přeji pěkný den. Lubor Alex

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, O2TV mám také a mám také od nich nový Wi-Fi router za necelých 5 tisíc. Máte pravdu, nemá skoro žádné pokrytí a i já chytám signál špatně. 1. řešením je tzv. Wi-Fi extender/zesilovač, kterým zvýšíte signál. Je to ideální a vcelku levné řešení. Mrkněte na článek zde: https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-wi-fi-extendery/ 2. možností je umístit váš router jinam, čili na lepší místo - ideálně někam doprostřed domu, aby se signál "rovnoměrně rozložil" do všech koutů. 3. možností je natáhnout přímo kabel do počítače - tím se ale nevyřeší Wi-Fi signál pro mobily a tablety.

Odpovědět
Uživatel
Milan (komentář starší než rok)

Dobrý den, hodně se teď píše o Netis WF2780. Do domácnosti s max. 6 Wifi zařízeními a požadavkem na delší dosah signálu je vhodný a bezpečný? Děkuji Vám za názor.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, osobně bych si tento model nekoupil. Má malou nominální rychlost a maximální propustnost, to stejné platí o nižší rychlosti downloadu. Ale samozřejmě záleží na vás, jak náročný jste uživatel. Pokud moc nestahujete, tak není co řešit. V bezpečnosti problém nevidím.

Odpovědět
Uživatel
Josef (komentář starší než rok)

Dobrý den, který router mi doporučíte: TP-LINK Archer C7 AC1750 Dual Band TP-Link Archer C6 TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 TP-LINK Archer C50 AC1200 Dual Band V3 Nebo nějaký jiný??? Předem děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, Wi-Fi router jsme pečlivě vybírali a všechny by měla být kvalitní - s ohledem na cenu. Spíše mi řekněte, jaký jste uživatel, kolik zařízení bude k routeru připojenu, kde bude router umístěn, jak jste náročný na data a jakého poskytovatele máte.

Odpovědět
Uživatel
Simcik (komentář starší než rok)

O2 mi nabízí ke stávajícími internetu za paušál asi 100Kč/ měs. zrychlení a větší dosah v domě. Není lepší si pořídit něco sám? A co? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, vybrat si můžete z níže uvedených routerů, které jsme se snažili vybrat tak, aby byly kvalitní. Co se týče O2, s jejich modemy mám osobně špatné zkušenosti. Signál není stabilní a často kolísá. To je ale čistě moje zkušenost, která třeba nemusí být ani objektivní. Co se týče vámi uváděného zrychlení, hodně záleží na tom, aby to byla pravda. Poskytovatelé nabízí určitou rychlost, která třeba ve výsledku ani nemusí být tak rychlá... Také je otázkou, zdali zrychlení vůbec potřebujete. Pokud stahujete každý den, tak bych řekl, že ano - pokud jednou za čas, zřejmě to budou pro vás vyhozené peníze. Nedívejte se na 100 Kč za měsíc, ale spíše na 1200 Kč za rok, což je už rozdíl za něco, co třeba ani není potřeba. Za poloviční částku si třeba koupíte účet na nějakém serveru, odkud tím pádem budete stahovat rychleji než doposud.

Odpovědět
Uživatel
Marek Kraus (komentář starší než rok)

Potřebuji pokrýt celý dům co nejlepším signálem, která z uvedených antén je pro tohle nejlepší ? Díky

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, mimo té první bych se pro váš účel nebál žádného modelu (samozřejmě záleží na velikosti objektu). Kvalitnější je již například Asus RT-AC1200G+, který podporuje vyšší přenosovou rychlost. Nevím ovšem, jak moc náročný uživatel jste.

Odpovědět
Uživatel
Pavel Kon (komentář starší než rok)

Dal jsem na vaše rady a pořídil jsem si TP-Link Archer C20 AC750 a je prostě SUPER.

Odpovědět
Uživatel
František Jouda (komentář starší než rok)

Asi si koupím ten ASUS, když pokořím rychlost za hranicí jednoho gigabajtu (přes 8Gbit)...za tu cenu to v tom případě nemá konkurenci, ale ani standard :-D

Odpovědět
Uživatel
Juraj (komentář starší než rok)

ano, v uvedenom pripade je to tak. neviem preco som dal ten TP Link 750, ked som myslel TP-Link Archer C1200 :-) ta 750 je samozrejme aj lacnejsia.

Odpovědět
Uživatel
Juraj (komentář starší než rok)

je nejaky rozdiel medzi: Asus RT-AC1200G+ TP-Link Archer C1200 cenovo podobne, na prvy pohlad aj parametrovo. Dik.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (komentář starší než rok)

Dobrý den, největší rozdíl, který stojí za zmínku, je v rychlosti: TP-Link Archer C20 AC750 max. 733 Mb/s, kdežto Asus RT-AC1200G+ max. 1167 Mb/s. Pokud ale nepatříte mezi velké uploadery a dennodenní stahovače velkého množství dat, příliš bych to neřešil...

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář