Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze

Recenze Navitel MR155 NV

kamera do auta Navitel MR155 NV

Autokamera do zpětného zrcátka Navitel MR155 NV představuje zajímavé řešení, jak pořídit záznam z jízdy. V autě vám nezabere žádné místo navíc, skvěle vypadá a pyšní se opravdu dobrým výkonem.

Hodnocení autokamery Navitel MR155 NV

8.4

Skvělá

Spolehlivá autokamera do zpětného zrcátka s Full HD rozlišením, GPS a nočním režimem. Kamera potěší přehledným dotykovým displejem, slotem pro přidání zadní kamery a G-senzorem. Ultra tenká konstrukce s nízkou hmotností je dalším vítaným bonusem.

Design a zpracování
9.5
Manipulace a ovládání
8
Funkce
8
Displej
8
Kvalita videí
8.5
Klady
  • Ultra tenká konstrukce
  • Nízká hmotnost
  • Do zpětného zrcátka
  • Dotykový displej
  • Full HD a noční režim
Zápory
  • Pouze přední kamera
  • Krátký kabel k PC

Design a zpracování

Přestože design není u kamery do auta až tak důležitým parametrem, tato kamerka vám v autě rozhodně ostudu neudělá. Ultra tenké tělo kamery působí nesmírně elegantním dojmem a díky důmyslnému umístění do zpětného zrcátka si ji takřka nevšimnete. Chválíme také odolné kovové pouzdro, jenž chrání citlivé součástky uvnitř zařízení. Narozdíl od většiny autokamer dostupných na současném trhu, se Navitel MR155 NV pyšní stylovým stříbrným designem, který se však hodí i do interiérů s černými doplňky.

Manipulace a ovládání

Odrazují vás od koupě kamery do zrcátka obavy ze složité instalace? Kamera do auta Navitel je vybavena praktickými svorkami, s jejichž pomocí upevníte kameru do zrcátka poměrně snadno. Uchycení je pevné a stabilní. V případě, že kameru nechcete nechávat v zaparkovaném autě, jistě oceníte její nízkou hmotnost. Díky váze 221 gramů ji v kapse či tašce téměř nepocítíte. Nejen manipulace ale také ovládání kamery je velice snadné a intuitivní. K obsluze slouží šikovný dotykový panel, jenž se nachází na přední straně kamery pod displejem. Plusové body musíme připsat za menu v českém jazyce.

Hodnocení Navitel MR155 NV

Funkce

Kamera do auta Navitel MR155 NV se pyšní poměrně slušnou výbavou. Díky pozorovacímu úhlu 140 ° kamera bez obtíží snímá nejen oba jízdní pruhy, ale také prostor za krajnicí vozovky. Kvalitní skleněná optika a vylepšený noční režim zaručují skvělý obraz i v noci a za zhoršených světelných podmínek. Výrobci nezapomněli ani na chytrý G-senzor, jenž na základě detekovaného nárazu či vibrací automaticky spustí nahrávání. Záznam je navíc chráněn proti přepsání.

Pro správné fungování parking režimu je však nutné, aby autokamera byla zapojena do napájení. Pochvalu si rozhodně zaslouží i připravený slot pro přídavnou zadní kameru. Praktické nahrávání do smyčky, které postupně přepisuje nejstarší záznamy, zaručí, že na paměťové kartě budete mít vždy dostatek místa pro nové záznamy. Prohlížení i editaci nahraných videí vám značně usnadní aplikace přímo od výrobce kamery. Co nám při testování však trochu chybělo, je upozornění na radary.

Displej

Při testování jsme se nemohli vynachválit stylový displej, jenž funguje nejen jako obrazovka, ale zastane také funkci zpětného zrcátka. Displej zabírá zhruba 1/3 plochy zrcátka, tudíž vám umožní sledovat záznam z kamery i dění za vozidlem. Zrcadlová část je poněkud tmavší než u běžného zpětného zrcátka, na což si však lze rychle zvyknout. Pochválit musíme i tenký rámeček, který nejenže vypadá velice dobře, ale také opticky zvětší displej. Ovládací panel ve spodní části displeje je velice nenápadný a nikterak neruší celkově povedený design.
recenze autokamera Navitel MR155 NV

Kvalita videí

Povedený design a praktické funkce však nejsou jedinými přednostmi tohoto modelu. Kvalitní skleněná optika zaručuje živý obraz. S Full HD rozlišením 1920 × 1080 px a frekvencí 30 snímků za sekundu vám neunikne žádný detail a natočené záběry jsou opravdu ostré. Pochvalu si zaslouží i noční režim, s jehož pomocí získáte kvalitní nahrávky i za horší viditelnosti. Citlivý mikrofon poměrně věrně zachytí také zvuky uvnitř auta a z přilehlého okolí.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení Full HD (1920 × 1080)
Displej 4,4″
GPS modul
Rychlostní radary ×
Čeština
Pozorovací úhel 140 °
Kapacita baterie 180 mAh
Hmotnost 221 g
Náš tip

Autokamera Navitel vás nezaujala? Podívejte si na další kamery do auta, které jsme pro vás testovali. Těm nejnáročnějším doporučujeme například výkonnou autokameru Mio MiVue 886.

Nejprodávanější autokamery

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář