Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze polohovacího stolu Modulus

Výškově nastavitelný stůl Modulus

Pokud pracujete v kanceláři a zajímáte se o ergonomii pracovního místa, jistě jste už narazili na výškově nastavitelné stoly. Jedná se o kancelářské stoly, u kterých nemusíte pouze sedět, ale i stát. Díky střídání pozic se tak alespoň částečně vyhnete dlouhodobému sezení, které s sebou nese řadu zdravotních rizik.

Jelikož i my pracujeme na počítači, vyzkoušeli jsme elektrický polohovací stůl Modulus od firmy AJ Produkty. Jeho cenovka je necelých 13 000 Kč a zde jsou naše postřehy z několikatýdenního testování.

Obsah balení a montáž

Stůl je dodávaný v demontu. To znamená, že vám domů dorazí tři krabice dílů (dohromady vážící 53 kg) a anglický návod s grafickým zobrazením jednotlivých kroků. Nářadí nutné na sestavení (křížový šroubovák, inbusový klíč) součástí balení nejsou a je třeba mít vlastní.

Samotná montáž stolu trvá zhruba hodinu. Záleží, zda sestavujete v jednom či ve dvou osobách, a jak moc jste zkušení kutilové. Sestavení stolu není složité, ale ani zcela blbuvzdorné. Někomu by například mohlo vadit, že na desce stolu nejsou vyznačené nebo předvrtané díry. Na druhou stranu to umožňuje sestavit stůl dle individuálních potřeb (např. přišroubovat ovladač doprava místo doleva).

Pokud byste si chtěli ušetřit práci a čas, není problém si montáž přiobjednat.

Modulus - obsah balení

Materiál a vzhled

Výškově nastavitelný stůl Modulus dostává svého jména, neboť je nabízen hned v několika variantách. Šířka desky je sice u všech obdélných variant stejná (80 cm), nicméně si můžete zvolit čtyři různé délky: 120, 140, 160 nebo 180 centimetrů. Ocelový rám s podnožemi ve tvaru T je pak nabízen ve třech barvách (bílý, stříbrný, černý) a laminová deska ve čtyřech barvách (bílá, černá, dekor dub a dekor bříza). Deska navíc nemusí být jen obdélná, ale též vykrojená či rohová. Vybere si tedy vskutku každý.

Stůl Modulus varianty

Ukázka různých variant stolu Modulus

My jsme na test zvolili bílý model s obdélnou deskou o rozměrech 80×160 cm. Stůl vypadá elegantně a je poměrně bytelný. S nosností 120 kg si na něj můžete bez obav i sednout. Pokud jde o stabilitu stolu ve zvýšené poloze, tak se při silnějším opření trochu klepe, což je dáno pouze dvěma podnožemi. Pokud jste zvyklí na masivní stůl, co se ani nehne, můžete být nemile překvapeni. Nicméně nejde o nic, na co by se nedalo zvyknout.

Pří této délce zůstane mezi podnožemi prostor široký cca 130 cm, takže se vám tam kromě židle vejde například i kancelářský kontejner.

Výškově nastavitelný stůl Modulus

Údržba bílé desky byla během měsíčního používání bezproblémová, nicméně z dlouhodobého hlediska je nepochybně praktičtější některý z dřevěných dekorů, na kterém je špína méně viditelná.

Ovládání a funkce

Ovládání elektrického stolu je naprosto jednoduché. Šipkou nahoru desku zvedáte, šipkou dolu klesáte. Změna polohy je tak záležitostí pár vteřin. Můžete se to zdát jako drobnost, ale díky této pohodlnosti vám nic nebrání poctivě střídat polohy během práce. To může být například problém u polohovacích stolů “na kliku”, které přes svoji nižší cenu nejsou zdaleka tak uživatelsky přívětivé.

Modulus ovládání

Co na Modulu velmi oceňuji je extra dlouhá délka zdvihu. Se stolem můžete sjet do minimální výšky 64 cm, což je vhodné pro sedící osoby menšího vzrůstu. Naopak díky maximu 129 cm na něm mohou ve stoje pracovat i osoby vyšší než 190 cm.

Ukázka rozsahu výšek a rychlosti zdvihu

Pohyb nahoru byl během testování vždy plynulý (viz video), nicméně to se nedá říci o pohybu dolů. Zejména v nižších polohách se stůl při rozjedu dolů často celý zakymácí. Nejde o nic zásadního, nad čím by nešlo přimhouřit oko, nicméně k dokonale ladnému pohybu má stroj daleko.

Z nadstandardních funkcí je stůl vybaven antikolizní ochranou, která má zabránit srážce s jinými předměty. Z mé zkušenosti funguje systém tak napůl. Pokud stůl narazí na opravdu pevnou překážku (např. kancelářský kontejner), tak se pohyb skutečně zastaví a stůl vyjede o kus nahoru. Pokud však narazí na něco ohebnějšího (např. židli), tak se hned tak nezastaví. Zde bych proto ocenil trochu větší citlivost.

Co u stolu postrádám je informace o aktuální výšce (např. na displeji). Při každém pohybu nahoru či dolu tak musí uživatel od oka odhadovat optimální polohu. Případně si ji musí někde ručně zakreslit na podnož nebo na zeď. Funkce automatického nastavení výšky je dostupná až v dražším modelu Modulus Smart.

Polohovatelný stůl Modulus

Alternativy ke stolu Modulus

Uživatelé s průměrnou výškou a menším rozpočtem mohou zvolit stůl Flexus. Ten má oproti recenzovanému modelu menší výškový rozsah (70-117 cm), nižší nosnost (100 kg) a postrádá antikolizní ochranu.

Náročnější uživatelé naopak mohou sáhnout po dražším modelu Modulus Smart, který navíc nabízí automatické nastavení výšky či osobní statistiky. Záleží tak jen na vás, zda si připlatíte několik tisíc, či se spokojíte s jednodušším modelem.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Elektrický výškově nastavitelný stůl Modulus nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Pár drobných nedostatků by se sice našlo, nicméně pro běžné pracovníky se jedná o skvělou volbu, která je navíc dostupná v mnoha variantách.

Celkové hodnocení
9
Klady
 • Poměr cena/výkon
 • Variabilita velikostí a barev
 • Jednoduché ovládání
 • Široké rozpětí výšek
 • Antikolizní ochrana
 • Nosnost 120 kg
 • Poměrně tichý
 • 3letá záruka
Zápory
 • Antikolizní ochrana by mohla být citlivější
 • Pohyb dolů by mohl být plynulejší
 • Automatické nastavení a osobní statistiky za příplatek (model Modulus Smart)
 • Trošku horší stabilita ve zvýšené poloze

ajprodukty

Za poskytnutí stolu Modulus k recenzi děkujeme společnosti ajprodukty.cz.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.8 (69 hlasů)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář