Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze cestovní kanceláře Rady na cestu

recenze rady na cestu

Cestovní kancelář Rady na cestu zaujme každého, kdo rád navštívil i místa, do kterých turisté při běžných výletech nezavítají. V našem srovnání cestovních kanceláří a agentur hodnotíme Rady na cestu jako menší avšak spolehlivou CK s osobním přístupem a s mnoha spokojenými zákazníky.

Hodnocení Rady na cestu

9.1

Perfektní

Na cestovní kanceláři Rady na cestu chválíme především zajímavou nabídku netradičních zájezdů s dobře sestaveným programem. Bude se líbit především dobrodruhům, kteří chtějí poznávat nové věci a zažít cestu z jiné perspektivy než jakou nabízejí masové zájezdy. Ačkoliv není nouze ani o relaxační programy, Rady na cestu vás tolik nepotěší, pokud hledáte jen hotel s jídlem a pláží. Menší cestovní kancelář má výhodu v osobním přístupu, což poznáte při rezervaci zájezdu i u průvodců při samotném výletu. Web je přehledný a Rady na cestu mají mezi zákazníky velmi pozitivní recenze.

Kvalita služeb
9
Cena
8
Podpora
10
Uživatelské prostředí
9.5
Klady
  • Výlety od zkušených průvodců
  • Program, který při masovém cestování nezažijete
  • Osobní přístup a malé skupinky
  • Přehledný a podrobný web
  • Výborné uživatelské recenze
Zápory
  • Vyšší ceny
  • Chybí bližší informace o hotelech

Kvalita služeb – 9/10

Rady na cestu jsou poměrně neobvyklou cestovní kanceláří. Zaměřují se na skrytá a méně známá místa, o kterých se běžně nepíše, do nichž jako běžní turisté nezavítáte a která znají jen zkušení cestovatelé. Zkrátka žádné masové zájezdy. Příjemnému výletu také přispívá, že společně cestuje v průměru jen 15 osob. Průvodci místa dobře znají, sami je před sestavením programu testují a budou s vámi od začátku do konce výletu.

Rady na cestu nepatří mezi obrovské cestovní kanceláře, což je již z filosofie společnosti zřejmé. O spolehlivost ovšem nemusíte mít žádné obavy. Tato cestovní kancelář je od roku 2010 členem Asociace cestovních kanceláří ČR a roku 2022 obdržela značky kvalit České unie cestovních kanceláří a Czech Tourism za vysokou úroveň komunikace a služeb. Nechybí ani pojištění pro případ úpadku cestovní kanceláře u pojišťovny Slavia. To garantuje plnou náhradu ceny v případě neuskutečněného zájezdu.

Zájezdy zde najdete do všech koutů světa – Evropy, Asie, Blízkého východu, Afriky, Austrálie a Oceánie i do Severní, Střední a Jižní Ameriky. Kromě klasických dovolených na týden a více se nabízejí také mikro-dovolené na 2 až 4 dny a prodloužené víkendy. Nechybí ani speciálně zaměřené zájezdy jako cesty pro rodiče s dětmi, zájezdy pro dámy, pro seniory, za sportem, do lázní, na nákupy, za přírodou, zábavou, vojenskou historií, pro gurmány, na festivaly, karnevaly a jiné slavnosti či na advent. Samozřejmostí je klasická odpočinková dovolená. Také se můžete v jedné cestě podívat do více zemí či vyhledávat konkrétní lokality jako safari, orient, exotiku či kolébky civilizací.

Z nabídky si každý vybere to své. Zájezdy jsou opravdu rozmanité, ačkoliv jich není takový počet, jaký můžete najít u největších cestovních kanceláří. Na místo se povětšinou dostanete letecky, jen minimum zájezdů je řešeno autobusovou přepravou.

Cena – 8/10

Při vyhledávání zájezdu na webu Rady na cestu nejdete klasickou nabídku hotelů s počtem hvězdiček a formátem stravy. Vybíráte z již připravených zájezdů s programem. Kvůli tomu se dostanete na vyšší částky, než jaké nabízí jiné cestovní kanceláře ve své nejlevnější řadě. To ovšem neznamená, že neseženete cenově dostupný zájezd. Týdenní dovolené v zahraničí v přímořských státech začíná již od 15 000 Kč. Obvykle se však dostanete na cenu přes 30 000 Kč za Evropské a jiné blízké státy. Exotika je pak samozřejmě dražší.

* Ceny se samozřejmě v průběhu času mohou měnit.

Cena se odvíjí především od doby zájezdu a od cílové destinace. Její součástí bývá ubytování v hotelu (v jednom nebo více dle programu; obvykle s 3* nebo bez bližší specifikace) a snídaně. Další jídlo v průběhu cesty již zpravidla není v ceně zájezdu zahrnuto, stejně jako případné vstupné (které je dobrovolné) a cesta veřejnou dopravou. V některých případech, pokud si budete v rámci programu užívat relax a zůstanete několik dní na jednom místě, se můžete těšit na all inclusive, pětihvězdičkové hotely či třeba ubytování v luxusní lodi namísto spaní hotelu.

Možnosti úhrady zájezdu

Zájezd si můžete před zakoupením nezávisle rezervovat. Místo vám pak cestovní kancelář podrží 3 dny. Během té doby také zodpoví všechny vaše případné otázky. První platbu je provedete do 3 dní poté, co si po kontaktu s CK Rady na cestu zájezd vzájemně potvrdíte. Zbylou částku je následně potřeba uhradit měsíc před zájezdem.

Zaplatit můžete mnoha způsoby – bankovním převodem, platební kartou, fakturou, poukázkami / stravenkami, složenkou (zde je nutné počítat s delší dobou převodu) nebo osobně v jedné z kanceláří. Rady na cestu má pobočky v Ostravě, Brně nebo Praze. Také disponuje sítí smluvních prodejců.

V průběhu nákupu zájezdu si můžete rovnou přiobjednat vstupenky například do památek a jiných míst, které lze během cesty skupinově navštívit. Zájezd také můžete někomu z vašich blízkých koupit jako dárek. Naopak nákup na splátky není možný.

rady na cestu výběr zážitků

Podpora – 10/10

Možností pro kontaktování cestovní kanceláře máte hned několik. Můžete využít telefon +420 608 261 719, e-mail zajezdy@radynacestu.cz nebo kontaktní formulář, který najdete na webových stránkách radynacestu.cz. Uživatelská podpora vám ochotně odpovídá na jakékoliv dotazy a reaguje rychle. Dokonce celá rezervace bude potvrzená až po vzájemné dohodě, nikoliv automaticky. Máte tak dostatek času se na cokoliv zeptat.

Přímo na webu najdete seznam průvodců, se kterými budete cestovat. Také zde objevíte odkazy na různé články, které shrnují zážitky a možnosti s cestovní kanceláří Rady na cestu. Recenze zákazníků jsou velmi pozitivní. Cestovatelé si chválí nejen navštívená místa, ale také průběh zájezdu, přístup průvodců a celkové plánování zajímavé cesty. I v případě nutného zrušení zájezdu (například kvůli nemožnosti vycestovat při pandemii), má cestovka Rady na cestu pozitivní ohlasy za férové jednání a kompletní vrácení peněz.

Uživatelské prostředí – 9,5/10

Sladit vyhledávání výběru místa, typu dovolené, její délky a dalších parametrů je vždy trošku oříšek. Rady na cestu však tento problém vyřešili poměrně dobře. Můžete si nechat doporučit cestu podle různých kritérií, stejně tak jako vyhledávat v klasickém seznamu cest s možností volby různých parametrů a stylu řazení.

Chválíme také velké množství fotografií, díky kterým si můžete udělat představu o budoucím zájezdu. Použité jsou jak oficiální snímky měst (například z shutterstock.com), tak přímo fotografie z cestovního archivu průvodců Rady na cestu. Všechny snímky mají označený svůj zdroj. Další příjemným bonusem je, že u každého zájezdu vidíte program a další nutné informace, jako je pojištění, let a zavazadla, cena a co vše je v ní zahrnuto, trasa na mapě či třeba související články se zajímavostmi o daném místě.

Upozornit bychom měli na to, že zde chybí podrobnosti o hotelích, ve kterých budete během výletu spát. Konkrétní název není zmíněný. Ovšem tuto drobnost jistě většina zákazníků cestovce odpustí vzhledem k formátu zájezdu, při kterém na vás hlavní zajímavosti a zážitky čekají v programu, nikoliv v hotelu.

Všechny podmínky nákupu jsou na stránkách Rady na cestu přehledně uvedené a postupy jakéhokoliv kroku od rezervace až po samotný odlet a zájezd jsou do detailů popsány.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (13 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář