Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Finanční služby

Recenze karty Revolut – Opravdu radikálně lepší bankovnictví?

16. 11. 2023 aktualizováno

revolut recenze

Každý, kdo manipuluje s cizími měnami, jistě ví, že na každém kroku číhají poplatky. Za směnu, za převod, za výběr z bankomatu, prostě za všechno. Není to však chyba ani zahraničních měn ani české koruny, ale banky. Revolut slibuje řešení těchto problémů. Podíváme se proto, zda tomu tak doopravdy je a proč by se o něj měl zajímat také každý, kdo upřednostňuje elektronické bankovnictví před běháním na pobočku.

Co je Revolut a jak funguje

Současná doba moderních technologií zjednodušila snad všechny oblasti lidského života, bankovnictví nevyjímaje. Stále více lidí hledá namísto vybírání hotovosti z bankomatů a neustálých návštěv kamenných poboček raději jednoduché placení online, v obchodě pomocí karty či telefonu, a zároveň co nejnižší poplatky nejen české koruny, ale i zahraničních měn. Právě na tuto poptávku odpovídají takzvané „neobanky“. Příkladem je právě Revolut spuštěný v roce 2015, který založili Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko v Londýně.

elektronická peněženka revolut

Nový koncept moderní banky jako Revolut karta je té klasické natolik vzdálený, že bychom spíše měli mluvit o elektronické peněžence. Jak funguje Revolut? Jedná se o mobilní aplikaci, jejíž prostředí by se dalo přirovnat k internetovému bankovnictví. Přes rozhraní aplikace ovládáte celý bankovní účet. Můžete z něho odesílat peníze, přijímat platby a bezpečně přechovávat vaše finance. Nechybí ani funkce, které u běžného bankovního účtu obvykle nenajdete a které vám ještě představíme.

Platby přes Revolut

Peníze nejsnadněji odešlete i přijmete pomocí převodu mezi jednotlivými účty Revolut. Rychlost je v tomto případě opravdu skvělá – platba přijde přibližně stejně rychle jako SMS zpráva. Abyste se nemuseli doptávat, kdo všechno z vašich blízkých tuto službu používá, vidíte uživatele Revolutu ihned ve vašem kontaktním adresáři. Také je možné se s druhým uživatelem této služby spojit pomocí vzájemné GPS lokace.

Samozřejmě je zde podporované i použití platební karty, což je také poměrně výhodné svou rychlostí a praktičností. Transakce můžete dokonce zautomatizovat na základě času nebo zůstatku na účtu. Dále se nabízí převod na účet, což však obnáší poplatky, jelikož se jedná o mezinárodní SWIFT platbu.

Převody měn a jejich kurzy

Při užívání Revolut karty lze vzájemně kombinovat až 30 světových měn – přijde vám Euro a zaplatíte v polských Zlotých; žádný problém. Ve srovnání s klasickými bankami i mnohými konkurenčními elektronickými peněženkami je na Revolut vedle jednoduchého placení napříč třiceti měnami také možnost cíleně převádět mezi sebou více než 150 měn. Směna je okamžitá. Jakékoliv dvě měny se mohou vzájemně směnit přímo bez mezi-převodu na globální měnu.

směna přes revolut

U běžných a stabilních měn získáte poměrně výhodný směnný kurz. Naopak u rizikových a méně frekventovaných měn (například thajské bahty nebo ukrajinské hřivny) příliš dobré podmínky očekávat nelze a musíte počítat s přirážkou 1 %. Také je třeba upozornit, že o víkendu se směnný kurz celkově zhoršuje o přirážku 0,5 % na běžné měny a dalších 1 % na výše zmíněné méně frekventované měny.

Přes Revolut lze spravovat přehledně a na jednom místě všechny své finance. Nejen že máte k dispozici mnoho světových měn, ale nechybí ani podpora akcií, komodit nebo kryptoměn. Pro obchodování si můžete vybrat až z 850 akcií, včetně velkých jako je Tesla, Amazon, Apple, ale i těch menších. U každé vidíte přehledný cenový graf.

Velkým plusem je, že lze investovat i opravdu drobné částky. Kryptoměny jsou však již slabší stránkou. Revolut karta pracuje pouze s pěti (Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash a samozřejmě Bitcoin) a rozhodně ho nelze považovat za plnohodnotnou krypto peněženku. Své virtuální mince můžete převádět na běžné „fiat“ měny a zpět, avšak žádné kryptoměny nelze poslat mimo síť Revolut.

velká nabídka akcií a vývoj jejich cen

Platební karta

Stejně jako u běžné banky, i u Revolut je součástí nabídky platební karta. S ní je možné vybírat z bankomatu nebo platit do výše zůstatku na vašem účtu. Existují dva typy karet od Revolut:

 • Klasická platební karta
 • Virtuální platební karta

Klasickou fyzickou platební kartu Master Card netřeba představovat. Nijak se neliší o té, kterou máte nyní od své banky. Lze s ní platit i vybírat z bankomatu. Její design se liší podle toho, zda máte u Revolut vedený účet zdarma nebo prémiový, zpoplatněný. V každém případě za používání ani vystavení karty nic neplatíte. Doručení již zdarma není. Pokud se rozhodnete, že fyzickou kartu nechcete používat, nemusíte. Je možné se obejít jen s její virtuální alternativou.

platební karta od revolut

Virtuální platební kartu Revolut můžete používat samostatně i v kombinaci s klasickou. Virtuální varianta umožňuje i bez své fyzické podoby provádět finanční transakce. Uplatnění najde především v internetových obchodech. Na základě zadání jejího čísla, které je jí přidělené, snadno zaplatíte online, jako byste uváděli údaje běžné platební karty. V kamenných obchodech ji pak lze využít díky Google Pay nebo Apple Pay, kdy celá transakce probíhá pouhým přiložením mobilního telefonu.

Jak si založit kartu

Za virtuální platební kartu Revolut nic neplatíte. Její aktivace je okamžitá a získáte ji snadno ihned po registraci do elektronické peněženky. Jedinou nezbytností pro její zprovoznění je vložení prvotní částky, která činí 300 Kč. To je docela logická podmínka, se kterou se setkáte i u klasických bank. Ty dokonce mnohdy první minimální vklad zadržují. U Revolut můžete následně svých 300 Kč bez problémů utratit nebo převést jinam; slouží opravdu jen ke zprovoznění virtuální karty.

nabití 300 kč a žádost o kartu

Další služby u Revolut

Revolut umožňuje provádět nejen základní bankovní úkony. Má také mnoho vychytávek, které vám pomohou s financemi. Za zmínku stojí v první řadě takzvaný „trezor“, což je místo, kde si spoříte peníze a získáváte drobné úroky. Dále lze uskutečněné platby dělit dle kategorií (např. jídlo, zábava) pro zpětný přehled o výdajích. S plánováním vám zase pomůže správce rozpočtu.

Vedle funkcí pro ovládání účtu a správu vašich peněz můžete také přes Revolut pomoct dobré věci a přispět přímo z elektronické peněženky na ověřené charitativní organizace, které získají 100 % vámi darované částky.

zařízení trezoru

Bonusy a akce

Maličkostí, která bude zajímat všechny, kteří si účet Revolut založí, jsou časté akce a bonusové programy. Můžete díky nim obdržet malou pozornost, ušetřit, případně získat nějaké koruny navíc – nebo třeba eura, Revolut karta si s měnami starosti nedělá. Často se lze setkat například s odměnami za přivedení kamarádů. To je samo o sobě výhodné, protože převody v rámci služby jsou nejpohodlnějším způsobem plateb.

Jaké má Revolut nevýhody?

U Revolut je nutné počítat s tím, že jej můžete obsluhovat jen z mobilní aplikace – není zde žádná pobočka, což by mnohdy ani nevadilo, ale chybí také internetová platforma. Na svůj účet se tedy nepodíváte ani ze stolního počítače ani z notebooku.

Revolut je stále ještě poměrně nová služba, což má své výhody i nevýhody. Na jednu stranu se můžete těšit na nová vylepšení (například fakturování, bezplatné přijímání plateb kartou, lepší manipulace s kryptoměnami a další), na druhou stranu se podmínky užívání často mění.

Jednou z hlavních nevýhod jsou poměrně nepřehledné podmínky. Na jednom místě nedohledáte všechna omezení. Například o již zmíněné víkendové přirážce ke kurzu měn se dočtete až v centru nápovědy. Avšak základní poplatky a limity týkající se rozdílu mezi placenými a free účty jsou na webu přehledně uvedené.

Ano, ani u Revolut se poplatkům nevyhnete. Zpoplatněné služby bychom ale nepovažovali za nevýhodu, protože mnoho operací lze provádět zdarma nebo alespoň v určitém rozsahu, který běžné uživatele neomezuje.

Typy účtů

Revolut podporuje dvě základní dělení účtů – a to osobní a firemní. U firemního profilu se dále větví nabídka na živnostníky a na společnosti. Novinkou je pak dětský účet junior, který pro děti vytváří bezpečné prostředí, jež je naučí zacházet lépe s financemi. Jak u osobních, tak u obou firemních typů účtů existuje několik cenových profilů. Bezplatné služby nabízejí základní možnosti pro provoz elektronické peněženky, za jiné si již musíte připlatit.

Osobní účet Revolut

Účet Cena
Standard zdarma
Plus 114,99 Kč / měsíc
Premium 219,99 Kč / měsíc
Metal 349,99 Kč / měsíc
Ultra 1 100 Kč / měsíc

Základní osobní účet u Revolut zdarma umožňuje bez jakýchkoliv dalších podmínek a poplatků:

 • Vést a spravovat účet ve Spojeném království
 • Získat evropské IBAN číslo pro váš účet
 • Placení ve více než 150 měnách podle mezibankovních směnných kurzů
 • Výměnu bez poplatku v 30 měnách nekrytých zlatem do výše 120 000 Kč měsíčně
 • Výběry z bankomatu bez poplatku až do výše 4 500 Kč měsíčně
 • Získání karty Revolut (nezahrnuje bezplatné doručení)
 • Přístup k pěti kryptoměnám

Pokud se rozhodnete připlatit si za nadstandardní služby, nebude se vás týkat limit 120 000 Kč při výměně peněz, budete moci vybírat z bankomatu větší částky (až 9 000 Kč s účtem Premium a až 13 500 Kč s účtem Metal). Také získáte prioritní zákaznickou podporu, zdravotní pojištění v zahraničí, expresní doručení karty a její odlišný design, možnost využívání jednorázové virtuální karty, účet Revolut Junior pro vaše děti (pro 2 nebo až 5 dětí ) a další zajímavé bonusy.

Náš tip

Pokud budete nadstandardní služby využívat jen zřídka, lze si nechat free účet a platit 2 % za výběr z bankomatu a 0,5 % za směnu mezi jednotlivými měnami nad limit 120 000 Kč.

Živnostenský účet Revolut

Účet Cena
Free zdarma
Profesional 200 Kč / měsíc

Účet Revolut pro společnosti

Účet Cena
Free zdarma
Grow od 550 Kč / měsíc
Scale od 2 500 Kč / měsíc
Enterprise Na vyžádání u Revolut

U všech typů firemních účtu získáte zdarma neomezený počet plateb v rámci Revolut, číslo IBAN na globální převody, možnost držení a výměny více měn a další služby jako u free osobního účtu. Rozdíl mezi firemními free a placenými účty je především v počtu členů bezplatně operujících s kontem, v počtu bezplatných plateb na běžné účty, možnosti hromadných plateb, ale také v přístupu k dalším službám jako je nepřetržitá zákaznická podpora.

Jak založit účet u Revolut

Vytvoření účtu u Revolut není nic těžkého. Poradí si s ním každý. Dopředu je však třeba mít na mysli, že se jedná o bankovní službu, tudíž po vás bude vyžadována celá řada osobních údajů. Jako první si stáhněte mobilní aplikaci. Ta je k dostání přes odkaz na webových stránkách Revolut po zadání telefonního čísla nebo přímo v obchodě aplikací dle vašeho operačního systému – Android nebo iOS. Samotná registrace se pak skládá z několika jednoduchých kroků:

 • Ověření zadaného čísla pomocí SMS
 • Vytvoření čtyřmístného přístupového kódu
 • Potvrzení přístupového kódu
 • Volba země, ve které žijete
 • Zadání adresy

Pro zadání adresy má Revolut vyhledávač s rychlou nápovědou. V případě, že by vaše bydliště nápověda nenašla, což se může zejména u lidí žijících mimo větší města stát (moje adresa také v nabídce nebyla, ačkoliv sousední domy ano), je tu možnost ručního vepsání. Správná adresa slouží nejen pro uvedení totožnosti, ale také na ní bude zaslána fyzická platební karta, pokud si o ni zažádáte.

 • Zadání jména a příjmení
 • Zadání data narození
 • Zadání vašeho platného e-mailu

Nyní máte registrovaný účet a zadané všechny základní údaje. Ještě však není konce vyplňování. Revolut vás požádá i o sdělení důvodu využívání elektronické peněženky. Většina běžných uživatelů nejspíše zvolí možnost každodenního či cestovního utrácení. Nabízí se však i důvod investic a další. Po tomto kroku již zbývá jen registrovaný účet aktivovat.

registrace na revolut

Testado radí

Účet lze částečně využívat i bez kompletní aktivace. Například není problém přijímat platby, avšak nemůžete je odesílat. Pokud má Revolut fungovat jako plnohodnotný nástroj, aktivaci se nevyhnete.

Prvním krokem je úvodní „nabití“ peněženky. Je nutné na váš účet zaslat částku minimálně 300 Kč. Pro transakci si můžete zvolit z několika druhů platby, jako je karta nebo různé platební služby. Prostředí aplikace je přehledné s intuitivním ovládáním, takže s převodem určitě nebudete mít problém.

doklady totožnosti pro aktivaci revolutDo aktivace patří, jak tomu u bankovních služeb bývá, také ověření vaší totožnosti. To je velice jednoduché a zvládnete ho online během chvilky. Skládá se ze dvou kroků:

 • Vyfocení dokladů z obou stran (občanský průkaz, pas)
 • Pořízení selfie

Pro vyfocení dokladů i vlastního obličeje pro důkaz, že jste to vy, se využívá kamera telefonu. Ve fotoaparátu máte návodový rámeček, do kterého snímek pořídíte. U focení dokladů si dávejte pozor na čitelnost a odlesky světel – takové snímky Revolut neakceptuje.

Mně neschválil ani dobře čitelný OP s odrazem světla mimo text. V případě problému vám přijde výzva na opakování na váš e-mail. Kontrola dokladů má proběhnout do týdne, ale já měla během jednoho večera hotovo včetně opravného pokusu.

Náš tip

Pořídit fotografii lesklé kartičky zcela bez odrazů a s dostatečnou kvalitou může být problém. Majitelé fotomobilů budou mít snazší práci. Doklady foťte bez blesku za světla, ale mimo přímý sluneční svit nebo mimo blízkost žárovky. Pokud je tma, překryjte si blesk pro jeho rozptýlení prstem nebo pár kousky papíru.

ověření u revolut

úspěšné ověření vám bude takto zaslané e-mailem

Bezpečnost účtu

Určitě vás také bude zajímat, zda je Revolut bezpečný, když mu svěřujete své finance. Na rozdíl od klasické banky s dvoufázovým ověřením je zde poměrně jednodušší a rychlejší přístup k účtu. Zodpovědnost ohledně hlídání hesla je jen na vás – pojistka v podobě poslání SMS kódu totiž postrádá smysl, když máte Revolut přímo na svém telefonu, byť je 3D Secure do budoucna plánované zavést. Pokud budete se svým heslem dobře zacházet, nemusíte se bát o bezpečnost.

Kromě zadání čtyřmístného kódu je možné využívat čtečku otisků prstů. Dalšími bezpečnostními vychytávkami je pak možnost deaktivace některých funkcí, aby se zamezilo podvodu. Můžete také používat jednorázové platební karty, jejichž čísla po transakci ztratí platnost. Systém Sherlock pak hlídá aktivitu případných podvodníků v reálném čase, takže je možné je včas odhalit. V případě nejasností nebo problému se můžete obrátit na zákaznickou podporu.

Vlastní zkušenost a zhodnocení

U Revolut mě příjemně překvapila jednoduchost registrace i celého ovládání. O zjišťování konkrétních podmínek, limitů a poplatků se to však již říci nedá. Plusem je, že Revolut nabízí mnoho možností, ze kterých si vybere každý přesně to, co potřebuje – od investic přes běžnou správu financí až po chytré plánování rozpočtu s trezorem. Rozhodně tedy není určený jen pro úzkou skupinu lidí. Osobně bych ocenila i jeho webovou verzi a prostředí pro transakce s kryptoměnami mimo Revolut, ale to jistě pro mnoho uživatelů nebude překážkou.

Pokud plánujete Revolut využívat, určitě do něj zapojte i vaše blízké osoby – převod peněz na běžný účet je ve srovnání s bankou zdlouhavější – 7.5. poslaná platba přišla až 11.5. a víkendové čekání není příliš velkým ospravedlněním. Naopak karta nebo propojení přes Revolut jsou okamžité a opravdu snadné. Kvůli svým častým platbám na klasické účty bych Revolut za svou banku plnohodnotně nevyměnila, ale pro manipulaci se zahraničními měnami nabízí lepší podmínky – širokou nabídku měn, výhodný kurz, rychlost a mimořádnou jednoduchost.

Revolut se hodí pro aktivní uživatele více měn. A nezáleží na tom, zda cestujete nebo zda nakupujete v zahraničních e-shopech. Tuto elektronickou peněženku si rovněž oblíbí každý, kdo chce nahradit běhání na pobočku jednoduchou a přehlednou mobilní aplikací. Revolut umí v některých ohledech mnohem více než klasické banky, avšak má i své nedostatky.

Klady
 • Přehledná registrace - vše v češtině
 • Příjemné prostředí s intuitivním ovládáním
 • Vhodné pro osobní používání i pro firmy a živnostníky
 • Vedení účtu zdarma i prémiové účty pro náročnější klienty
 • Podpora mnoha měn a výhodné kurzy
 • Fyzická a virtuální karta
 • Okamžité a bezplatné převody a přijímání plateb
 • Elektronická pokladnička pro spoření a správa rozpočtu
 • Podpora komodit, mnoha akcií a kryptoměn
Zápory
 • Jen mobilní aplikace - nelze ovládat jinak
 • Nepřehledně uvedené některé poplatky
 • Omezující limity na výběr z bankomatu
 • O víkendu přirážka 0,5 % až 1 % ke kurzu měn
 • Přirážka 1 % na některé měny
 • Kryptoměny nelze přijímat a posílat mimo Revolut

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář