Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze alternativního jídla Saturo

9. 9. 2022 aktualizováno

recenze Saturo

Saturo patří mezi výrobky s nejširší nabídkou receptur a příchutí ve formě prášku i hotového koktejlu. Během srovnání alternativních jídel jsme kladně hodnotili vhodnost jídla pro vegany a většinu alergiků, příjemnou sytost a dobrou chuť. Jídlo od Satura neobsahuje rafinovaný cukr, palmový olej ani umělá barviva a konzervanty.

O značce Saturo

Saturo patří mezi první výrobce alternativního kompletního jídla v Evropě. Tato náhrada pestré stravy je původem z Rakouska, ale není žádný problém ji sehnat na našem trhu – třeba na Alze. Dokonce v současné době patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Název Saturo pochází z italštiny a znamená v překladu „nasycený“, což je opravdu výstižné pojmenování.

značka saturo

Pro koho je Saturo vhodná?

Saturo je ideální rychlé jídlo pro lidi, kteří nestíhají nebo jen nechtějí ztrácet čas s vařením. Díky vyváženému obsahu všech důležitých složek dokáže plnohodnotně nahradit klasickou stravu. Pokud máte problém jíst zdravě a neustále saháte po rychlých nezdravých řešeních, pomůže vám Saturo zlepšit kvalitu jídelníčku a přitom vám i ve srovnání s polotovary ušetří nějaké ty minuty navíc.

Součástí časové úspory je také dodání energie na delší dobu, abyste si nemuseli každou chvíli připravovat svačinky. Po alternativním jídle Saturo nebudete pociťovat delší dobu hlad a ani chuť na dobroty a pamlsky. Větší balení vás zasytí až na 5 hodin. Samozřejmě lze se Saturem dodržovat i jídelníček založený na menších dávkách několikrát denně. K tomu slouží menší porce, které vás dokáží zasytit na 3 hodiny.

Náhrada stravy Saturo není součástí žádného speciálního výživového programu, a tak je zcela univerzální a mohou ji jíst opravdu všichni. Pokud si budete hlídat příjem kalorií, uplatní se také jako jídlo pro hubnutí nebo naopak pro zvýšení příjmu energie, ačkoliv k tomuto účelu není Saturo přímo stavěné. Tady spíš doporučujeme protein.

Klíčové vlastnosti Satura

Klíčové vlastnosti Parametry
Využití univerzální
Četnost používání bez omezení
Forma hotový koktej nebo prášek do vody; receptury se sójou, s hráškem a rýží, se syrovátkou
Balení prášek 1 430 g, nápoje 8 × 330 ml nebo 6 × 500 ml
Porce 3 zarovnané lžíce a 500 ml vody
Kalorie na 1 porci 400 kcal prášek, 330 / 500 kcal koktejl
Základní živiny 35 až 39 % sacharidů, 30 % proteinů a 28 až 31 % tuků
Živočišné složky ne; vegan forma (s výjimkou syrovátkové receptury)
Alergeny receptura Vegan obsahuje sóju a syrovátková receptura 1 g laktózy na 100 g
Příchutě neutrální, vanilková a čokoláda, banán, kapučíno, jahoda
Cena na webu výrobce 69 Kč menší a 89 Kč větší nápoj, 37 až 55 Kč prášek, v ČR někdy trošku více

Forma a příprava

Saturo rozhodně nemá nouzi o šíři nabídky. První velkou část produktů tvoří tekuté koktejlové náhražky stravy. Nápoje nazvané Ready-to-drink seženete v balení po 330 a 500 ml po osmi a šesti kusech v balení. Pokud bychom měli srovnat Saturo vs. Mana či jiná známá alternativní jídla, jsou nápoje od Satura o něco tekutější, než bývá zvykem. Tato konzistence mnohým lidem pro pití vyhovuje. Samozřejmě u práškové stravy si můžete Saturo namíchat dle vlastních představ a klidně i hustější.

Práškové Saturo má dobrou rozpustnost a nabízí se hned ve třech variantách. Základem je receptura se sójovým proteinem nazvaná Powder vegan, která se prodává v balení o hmotnosti 1 430 g, což je asi 16 jídel.

Pro náročnější zákazníky, kterým by se nelíbila přítomnost sóji, existují receptury Balanced Powder Vegan s hráškovým a rýžovým proteinem a Balanced Powder Whey se syrovátkou. Jejich balení vystačí zhruba na 14 jídel. Pro přípravu práškové stravy Saturo přidejte 3 zarovnané polévkové lžíce do 500 ml vody a protřepte v shakeru.

saturo prášek nebo koktejl

zdroj: saturo.com

Vedle koktejlů a prášků také najdete v nabídce Saturo tyčinku, která má stejně jako jiné produkty vyvážené a kompletní složení.

Nápoje vás vyjdou při nákupu přes web výrobce na 2,79 € (cca 69 Kč) za menší porci a 3,59 € (cca 89 Kč) za větší porci. Práškové provedení je o něco levnější. Základní forma vanilky a čokolády stojí 1,57 € (cca 37 Kč) za porci, Balance Vegan 1,93 € (cca 47 Kč) za porci a nejdražší je receptura se syrovátkou za 2,25 € (cca 55 Kč). Pokud si předplatíte jídlo pro pravidelné dodávky, ušetříte 10 % ceny. Tato akce platí však jen při nákupu přímo u výrobce. V českých obchodech seženete Saturo také, a dokonce mnohdy za podobnou cenu. Také proto zde tyto ceny uvádíme.

Chuť a příchutě

Nápoje Saturo koupíte v příchutích neutrální, vanilková a čokoládová. Menší balení se také nabízí jako banán, kapučíno nebo jahoda. Stejně široký je také výběr u práškového jídla. Powder Vegan je čokoládový nebo vanilkový. Balanced Powder má kromě čokolády a vanilky také neutrální provedení či rozšířené příchutě stejné jako Saturo nápoj – banán, kapučíno a jahoda.

Saturo je chutné a na rozdíl od mnohých náhražek stravy nemá žádnou speciální a atypickou chuť, na kterou si někteří zákazníci déle zvykají. Například jahodová varianta vám může připomínat ovocný jogurt či tekutou jahodovou zmrzlinu.

jak chutná saturo

Složení a nutriční hodnoty

Jak již bylo zmíněno, varianty práškového jídla Saturo se od sebe odlišují zdrojem bílkovin. Vybírat můžete mezi syrovátkou, sójou nebo rýží a hráškem. Tekutá strava se zakládá vždy na sójovém proteinu. Ve složení najdete mnoho kvalitních zdrojů živin a vyvážené složení vitamínů a minerálů, které pokryjí doporučenou denní dávku.

Saturo se sójovým proteinem obsahuje mezi alergeny samozřejmě sóju a syrovátkový typ v sobě má laktózu, avšak jen nepatrných 1 g laktózy na 100 g jídla. Ačkoliv ve složení přímo nenajdete složky s obsahem lepku, výrobce upozorňuje, že jeho stopy se do produktů mohou dostat ve výrobním procesu. Lidé trpící celiakií by proto měli konzumaci sami dobře zvážit. Tyčinky Saturo se zase nehodí pro lidi s alergií na mandle.

V žádném z produktů nenajdete rafinovaný cukr, palmový olej ani umělá barviva a konzervanty.

saturo nutriční hodnoty

zdroj: saturo.com

Poměr jednotlivých živin je se mírně liší u práškové a tekuté formy. Nápoje Saturo obsahují 33 % sacharidů, 20 % proteinů a 44 % tuků. Práškové Saturo má pak dle vybraného typu 35 až 39 % sacharidů, 30 % proteinů a 28 až 31 % tuků.

Tekutá forma je tudíž bohatší na tuky a prášková zase na bílkoviny. Malé nápoje mají energetickou hodnotu 330 kcal, větší 500 kcal. Prášková forma pak obsahuje 400 kcal na jednu doporučovanou porci.

Závěrečné hodnocení

Hledáte kvalitní alternativní jídlo ve formě prášku, nápoje nebo tyčinek, které je zdravé, opravdu zasytí a svojí chutí připomíná skutečné jídlo? Saturo navíc neobsahuje rafinovaný cukr, palmový olej ani umělá barviva či konzervanty.

Klady
  • Mnoho receptur s několika druhy bílkovin
  • Vhodné i pro vegany a většinu alergiků
  • Základní prášek za nízkou cenu
  • Zasytí na dlouhou dobu
  • Dobrá chuť připomínající běžné jídlo
  • Bez rafinovaného cukru, palmového oleje a umělotin
Zápory
  • Méně přehledná nabídka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (54 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář