Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Smoothie mixéry

Recenze smoothie mixéru Sencor SNB 6601RD

26. 10. 2017 aktualizováno

Sencor SNB 6601RD recenze smoothie maker

V rámci testu smoothie mixérů jsme měli možnost vyzkoušet i druhý model od značky Sencor, tentokrát SNB 6601RD. Co můžete od toho čtyřkilového drobečka očekávat? S čím vším si poradí a vyplatí se investice bezmála 2 800 Kč (10/2017)? Dozvíte se v recenzi.

Obsah balení

Balení Nutri mixéru Sencor SNB 6601RD obsahuje tělo přístroje, nožovou část, 2 různě velké mixovací nádoby a 2 různá víčka. To vše doplňuje přehledný návod k obsluze a záruční list.

Sencor SNB 6601RD

Design a kvalita zpracování – 8,5/10

Představený model není tak sexy, jako menší bratříček Sencor SBL 3201GR (recenze zde), nicméně ostudu vaší kuchyni rozhodně neudělá. Verze SNB 6601RD, kterou jsme měli na testování, se pyšní dvoubarevným designem, ve kterém se mísí matná černá s lesklou červenou. K dostání je ale i ryze černá verze SNB 6600BK.

Nutri mixér je poměrně rozměrný (bez nádob měří 21 cm na výšku a 15 cm v průměru), takže na kuchyňské lince si ukousne výrazný kus místa. Stejně tak hmotnostně nepatří mezi lehkou váhu. To však neberte jako výtku, spíše konstatování. Při výkonu 1200 W by lehčí přístroj jen těžko udržoval nutnou stabilitu.

Mezi výrazné prvky, které na první pohled upoutají vaši pozornost, patří ovládací panel s číselným displejem a čtveřicí tlačítek. Níže se skví posazené logo hrdého výrobce a na zadní straně motorové jednotky nejdeme větrací otvor a hlavní vypínač. Na spodní straně se pak nacházejí čtyři přísavky, sloužící k lepší stabilitě. Délka kabelu je 1 metr.

Dvojice nádob je vyrobena z nárazuvzdorného plastu. Na omak jsou skutečně pevné, takže v případě jakýchkoli pádů můžete být zcela klidní. Lahve jen tak něco nerozbije. Palec nahoru si zaslouží i za absenci škodlivého bisfenolu A (BPA), a tudíž i zdravotní nezávadnost. Nádoby jsou průhledné a mají pouze jedinou rysku – maximální doporučená náplň. Podrobnější popisky aktuálního naplnění byste hledali marně.

Celkově hodnotíme vzhled přístroje kladně. Chválíme i kvalitu zpracování jednotlivých částí, která je na vysoké úrovni.

Výkon a mixování – 8,5/10

Se svými 1200 W patří Sencor SNB 6601RD k těm výkonnějším smoothie mixerům, což potvrdil i náš test. Šestice nerezových nožů s vrstvou z titanu si poradí skutečně se vším. Ovocem počínaje, přes zeleninu, ořechy, omáčky, a ledem konče. Kromě toho v pohodě namele i mouku.

Přestože výrobce doporučuje suroviny předem nakrájet na 2-3 cm kousky, přístroj hravě rozmixuje i větší kusy, například celou mrkev. Bez problémů rozdrtil i tak tvrdé suroviny jako jsou arašídy. Burákové máslo se mu z nich však vykouzlit nepodařilo.

 Sencor SNB 6601RD

Jelikož se cenově jedná o střední třídu, má mixér i některé limity. Jednak nabízí pouze jednu rychlost a dále by neměl běžet déle než 1 minutu v kuse. Pro přípravu ovocného či zeleninového smoothie daná doba zcela dostačuje. Pokud byste ale chtěli zpracovávat více surovin najednou, je třeba chvíli (výrobce doporučuje 3 minuty) počkat. Stejně tak je poněkud limitující maximální teplota surovin. Před mixováním je třeba uvařené potraviny nechat zchladnout na alespoň 45°C.

Sencor SNB 6601RD

Náš tip


S čím si poradí: ovoce, zelenina, led, ořechy, koření, semínka, mouka, omáčky, polévky, salza, dětské příkrmy.

Z hlediska vydávaných zvuků nečekejte žádnou tichou myšku. Výrobce udává 95 decibelů a praxe vyšší hlučnost potvrdila. Oproti ostatním mixérům však nejde o nic mimořádného. Pokud jde o stabilitu, při startu míchání se vždy sice o pár milimetrů pootočil, ale to bylo veškeré jeho cestování.

Ovládání, údržba a bezpečnost – 9/10

Přístroj nabízí 4 mixovací programy: (1) Program START/STOP je klasický manuální program, kdy dobu spuštění mixéru ovládáte sami. Je vhodný například k drcení ořechů či mletí mouky a koření. (2) Program BLEND trvá 45 sekund a je určený pro přípravu ovocného smoothie. (3) Program EXTRA BLEND je o 15 vteřin delší a využijete ho při výrobě zeleninového smoothie. Oba uvedené programy stačí zapnout a mixér se o zbytek postará sám. Posledním (4) programem je PULSE, který je určený pro drcení ledu a rozmixování méně poddajných kusů potravin.

Sencor SNB 6601RD

Ovládání je tedy skutečně jednoduché. Přičemž ho dále ulehčuje i malý LED displej. Nejedná se sice o nic jiného než ukazatel času (počet uplynulých vteřin u programů START/STOP a PULSE, respektive zbývajících vteřin u programů BLEND a EXTRA BLEND), ale je to příjemná vychytávka.

Pochválit musíme několik bezpečnostních prvků. Ať již jde o vypínač, které řada levnějších mixérů postrádá, tak tepelnou pojistku proti přehřátí či jištění při nesprávném sesazení. Pokud nádobu do motorové jednotky správně nenasadíte, přístroj se nespustí.

Jde-li o následné čištění, ani zde nemáme co vytknout. Veškeré odnímatelné části lze mýt v myčce, což kvitujeme s povděkem. Díky širokému otvoru se nádoby snadno myjí i v ruce.

Příslušenství a multifunkčnost – 7,5/10

Jak již bylo řečeno, Nutri mixér je dodáván se 2 nádobami. Větší má objem 1 litr a menší 800 ml. To je, dle našeho názoru, dostatečný objem pro výrobu smoothie pro celou rodinu, stejně jako přípravu polévek či omáček. Pokud by vám to z nějakého důvodu nestačilo, musíte se poohlédnout po jiném modelu. Náhradní lahve k tomuto mixéru totiž nejsou nabízeny.

Sencor SNB 6601RD

Drobné výtky ale máme k víčkům. První je klasické utěsňovací víčko bez otvoru, zatímco druhé má otvor na pití. Oboje lze zašroubovat na obě nádoby, to by bylo v pořádku, nicméně nechápeme proč výrobce nedodal víčka s pítky dvě. Jelikož obě těsní zcela stejně, to první má zbytečně o funkci méně. Možným vysvětlením je fakt, že samotné pítko není příliš povedené, takže výrobce nečeká, že by ho lidé používali. Alespoň nám se z něho nepilo moc pohodlně.

I přesto, že si Sencor SNB 6601RD díky velkému výkonu poradí s širokou škálou surovin, za danou cenu příliš funkcí nenabízí. Má sice 4 programy, ale ve výsledku jde o pouhé variace toho samého. Nástavce na šlehání či strouhání zde nehledejte. Za danou cenu seženete spoustu multifunkčnějších zařízení, především z kategorie tyčových mixérů. Na druhou stranu příprava smoothie u těchto produktů zdaleka není tolik pohodlná.

Náš tip

Už jste četli srovnání nejoblíbenějších smoothie mixérů na trhu, včetně návodu, jak vybrat ten nejlepší?

Závěrečné hodnocení

8.4

Skvělý

Chcete-li kvalitní smoothie maker, rozhodně můžeme přístroj Sencor SNB 6601RDdoporučit. Pochvalu si zaslouží za svůj vysoký výkon, objemné nádoby nebo čtveřici programů. Hledá-li však multifunkční zařízení, v této cenové třídě naleznete spoustu vhodnějších alternativ.

Design a zpracování
8.5
Výkon a mixování
8.5
Ovládání, údržba a bezpečnost
9
Příslušenství a multifunkčnost
7.5
Klady
 • Dobrý výkon
 • Kvalitní zpracování
 • 2 velké nádoby z BPA free plastu
 • Možnost mýt v myčce
 • 4 různé programy
 • Ukazatel času
Zápory
 • Poměrně rozměrný
 • Pouze 1 rychlost
 • Maximálně 1 minuta v kuse
 • Za danou cenu relativně málo funkcí
 • Nepraktické pítko u nádob

Nejprodávanější mixéry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář