Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze srovnávače Pojištění.cz

30. 5. 2022 aktualizováno

recenze srovnávače pojisteni.cz

Srovnávač pojištění s názvem Pojištění.cz vyniká uživatelskou přívětivostí a přehledným webem s jednoduchými formuláři. Sjednání pojistky probíhá kompletně online. Není se třeba ani bát obtěžování s nabídkami po telefonu. V porovnání s konkurencí se může pojištění.cz pochlubit bohatší nabídkou typů pojistek a akčními slevami.

Hodnocení srovnávače Pojištění.cz

8.1

Skvělý

Ačkoliv nemá srovnávač Pojištění.cz příliš velkou nabídku smluvních pojišťoven, dokáže vám díky výhodným slevám najít doopravdy levnou pojistku. Také vyniká v šíři nabídek situací, které si můžete pojistit. V naší recenzi dále kladně hodnotíme rychlé fungování. I když by výsledný seznam nabídek mohl být přehlednější, pracuje Pojištění.cz spolehlivě.

Přehlednost webu
6
Kvalita informací a zpracování nabídek
9
Kontakty a zákaznická podpora
8
Rozsah nabídky
9.5
Klady
 • Pojištění velkého množství situací
 • Bez osobních údajů i bez kontaktu (krom pojištění vozu)
 • Výhodné ceny
 • Rychlé vyhledávání
 • Přehledný web s mnoha informacemi
Zápory
 • Některé speciální pojistky se jen nabízejí, neporovnávají
 • Menší počet smluvních pojišťoven
 • Méně přehledná tabulka výsledků

Základní informace o srovnávači Pojištění.cz

Srovnávač pojištění s jednoduchým a zapamatovatelným názvem Pojištění.cz sice mnozí uživatelé neznají, ale rozhodně stojí za pozornost. Patří mezi nejstarší služby svého druhu v Česku. Funguje již od roku 2007; dříve pod názvem WEDOS. Srovnávač Pojištění.cz ale ani už při vzniku nepatřil mezi nováčky na internetu. Zakladatelé již měli na kontě například společnost Internet CZ, jež funguje pod značkou FORPSI. Z novějších projektů pak lze jmenovat WEDOS Internet, jenž je jedním z nejprodávanějších webhostingů v ČR.

Jedním z cílů srovnávače pojištění Pojisteni.cz je plnohodnotné online fungování bez nutnosti zdlouhavého telefonování nebo jednání s pojišťovnami. Taktéž se snaží nabídnout co nejvýhodnější cenu a samozřejmě férové jednání se skutečně objektivním srovnáním nabídek.

srovnávač pojištění.cz

Podporované pojišťovny

Hodnocený srovnávač Pojištění.cz dokáže porovnat nabídku celkem devíti pojišťoven. To je menší číslo, než nabízí konkurence, u které najdete někdy až dvojnásobek.

Na druhou stranu je nutné dodat, že menší výběr vždy neznamená horší cenu. Pojištění.cz sází spíše na kvalitu než na kvantitu a pro spolupráci vybírá doopravdy výhodné partnery, kteří dokáží dát zákazníkům i výraznou slevu. Při sjednání přes porovnávací server ušetříte až 50 %. Ve výsledku tak můžete zaplatit i o několik tisíc Kč méně.

Smluvními partnery srovnávače Pojisteni.cz jsou velké a známé pojišťovny i menší služby. Všechny jsou samozřejmě spolehlivé, prověřené a jejich nabídky jsou transparentní bez chytáků.

smluvní pojišťovny pojisteni.cz

Typy pojištění

Pojištění.cz se mezi všemi námi testovanými srovnávači pojištění umístilo v horních příčkách v šíři nabídky rozmanitých druhů pojistek. Kromě klasických a základních typů zde najdete i opravdu speciální možnosti. Pro přehlednost lze nabízené pojistky rozdělit do několika kategorií:

Pojištění automobilu

 • Povinné ručení
 • Havarijní pojištění

Cestovní pojištění

 • Klasické cestovní pojištění
 • Pojištění po ČR
 • Pojištění storna zájezdů

Pojištění zdraví

 • Úrazové pojištění
 • Pojištění pro cizince
 • Pojištění zdraví pro zvířata (psi a kočky)

Pojištění majetku

 • Pojištění domácnosti
 • Pojištění nemovitosti

Pojištění odpovědnosti

 • Pojištění za škodu
 • Pojištění odpovědnosti zaměstnance
 • Pojištění odpovědnosti za zvíře (psa a kočky)

Ostatní pojištění

 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění kybernetických rizik

Samozřejmostí je, že u ne každého z typů pojištění jsou podporované všechny smluvní pojišťovny – některé ani nenabízejí všechny druhy, které srovnávač Pojištění.cz zvládá. U základní pojistky, jako je například pojištění majetku, si srovnáte nabídky všech devíti finančních poskytovatelů. Naopak u specialit jako je pojištění kybernetických rizik či pojištění mazlíčků dokonce pojisteni.cz ani neporovnává nabídky, jen vám pomůže pojistnou smlouvu zařídit.

recenze pojištění.cz

Vyhledávání

Vyhledávání na Pojištění.cz je hezky přehledné. Vše vyplníte rychle. Některé věci se umí doplnit dokonce automaticky sami. U jiných údajů, jako je například rozměr domu u pojištění nemovistosit, si data možná budete muset dohledávat, což je ale jediné zdržení. Jinak cestovní pojištění a jiné snazší pojistky zaberou méně než minutu. Jako velké plus také hodnotíme, že si web pamatuje zadané údaje. V případě zavření srovnávání nebo změny v parametrech pojistky nemusíte vše vypisovat od začátku.

Obrovskou výhodou nad většinou srovnávačů má pojisteni.cz v tom, že zde ve většině případů nezadáváte žádné nepotřebné osobní údaje před vyhledáním. Dokonce vám srovná nabídky bez nutnosti zadat kontakt. Máte tím pádem jistotu, že si můžete doopravdy nezávisle a nezávazně prohlédnout většinu nabídek, aniž by vás pak někoho obtěžoval s reklamami přes telefon nebo emailem. Všechny potřebné informace o sobě zadáte až v případě, že si vyberete pojistku a chcete uzavřít smlouvu. Výjimku tvoří pojištění automobilů, u kterého se neobejdete bez podrobných údajů, jména i rodného čísla.

pojištění.cz cestovní

Jednodušší formulář – cestovní pojištění

pojištění.cz povinné ručení havarijní pojištění

Složitější formulář – pojištění vozu

Na rozdíl od prostředí pro zadávání parametrů není výsledková stránka s nalezenými pojistkami tak hezky přehledná. Vidíte sice pod sebou vypsané a podle ceny seřazené nabídky, avšak chybí jakákoliv tabulka, která by je srovnávala. Pojistky u sebe mají v odrážkách nejdůležitější body například s výší plnění a se situacemi, které pokrývají. U každé nabídky je ale seznam bodů jiný a není proto snadné je na první pohled bez detailnějšího čtení porovnat.

Naopak plusem je ihned viditelná sleva, kterou od srovnávače pojištění dostanete. Také si můžete otevřít kalkulaci v PDF formátu či si zobrazit další informace.

jak funguje pojisteni.cz

Parametry pojistek

Mnoho parametrů zadáváte samozřejmě již při vyhledávání. Zde platí, že čím složitější pojištění srovnáváte, tím více údajů budete vyplňovat. Pojištění.cz se všemi uvedenými údaji spolehlivě řídí a nenabídne vám smlouvu, která by obsahovala to, co nechcete.

Srovnávač Pojištění.cz vám umožní ve výsledkovém listu třídit nabídky – například podle vyššího/nižšího plnění či spoluúčasti na pojistce a dalších parametrů. Také si můžete rovnou zvolit připojištění na situace, které se vztahují ke konkrétnímu druhu pojištění – například pro cesty si lze přidat pojištění zavazadla, zpoždění letu, spoluúčast u zapůjčeného vozidla a další. U úrazového pojištění to zase může být tzv. bolestné, drobné poškození či pojištění na kosmetické operace.

test a recenze pojisteni.cz

Další služby a funkce

Na přehledném webu pojisteni.cz najdete mnoho praktických informací včetně blogu a diskuzního fóra. Slovník pojmů vám pomůže se lépe vyznat v pojišťovacích smlouvách. Oceňujeme také manuály, které vám vysvětlí, jak které pojištění funguje a objasní vám případné nesrovnalosti.

Kromě základních článků zde najdete i speciální návody na situace, se kterými si většinou zákazníci nevědí rady – například povinné ručení na čtyřkolku, možnost prodloužení cestovního pojištění, pojištění nájemce bytu nebo třeba jen výpověď pojistné smlouvy.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora funguje klasicky e-mailem nebo přes telefon. Na rozdíl od velkého množství konkurenčních srovnávačů pojištění jsou zde ale i jiné cesty, jak získat informace. Na webu porovnávače pojisteni.cz najdete rychlý chat i již zmíněné diskuzní fórum.

Objednávka a komunikace probíhá čistě online. Pojistná smlouva vám přijde e-mailem.

Klíčové vlastnosti

Parametry

Srovnání nabídek pojištění

Pojištění automobilu (povinné ručení a havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění storna zájezdů, úrazové pojištění, pojištění zdraví pro zvířata, pojištění majetku (pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění odpovědnosti zaměstnance, pojištění právní ochrany, pojištění kybernetických rizik

Informace u vybraných produktů

Pojišťovna, typ pojištění, cena, sjednání pojištění a další podrobnosti

Možnost přímo sjednat vybrané pojištění

Možnost dotazu/kontakt na asistenci

, stačí zavolat nebo napsat

Telefonická podpora

(bez úředních hodin)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (26 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář