Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze horkovzdušné fritézy TESLA AirCook & Grill QG800 WiFi

28. 5. 2023 aktualizováno

Nemůžete si odpustit fritované komfortní delikatesy, ale chtěli byste zároveň začít žít zdravěji? Nejspíš to mnohé z vás nepřekvapí, ale fritovat se už v dnešní době dá i bez tolik nenáviděného a přesto milovaného oleje. Mezi horkovzdušnými fritézami ale některé kousky opravdu vynikají. Jednou z těchto perel je i multifunkční digitální horkovzdušná fritéza TESLA AirCook & Grill QG800 WiFi.

Výjimečnost tohoto produktu jsem pro vás s chutí otestoval a musím uznat, že ani téměř celý řádek dlouhý název nezvládá popsat vše, co QG800 nabízí.

Obsah balení

Často v produktech, které si pořizuji, hledám jednoduchost a minimalismus. Pravdou ale je, že kdybych tento požadavek měl na všechny výrobky, asi bych brzy narazil. Představte si takovou sadu barev na malování, která by v duchu minimalismu nabídla jen bílou a černou, že si s nimi vystačíte. Tohle je sice poměrně krok stranou od kuchyňského spotřebiče, ale mám pro něj dobrý důvod. 

Jsou to právě kuchyňské spotřebiče, u kterých by nám široká škála možností a příslušenství měla vyčarovat úsměv na rtech. Pokud vám to také dává smysl, pak by vás zajisté TESLA AirCook & Grill QG800 nadmíru potěšila. Na to že je obecně zařazována “pouze” mezi horkovzdušné fritézy, tak díky spektru doplňkového vybavení z ní lze mít i troubu, grill či třeba sušičku na ovoce.

V perfektním balení TESLA AirCook & Grill QG800 narazíte na samotný přístroj, který od počátku překvapuje svou velikostí 31 × 39 × 38 cm. Vnitřek fritézy lze osadit 4 přiloženými komponentami. Tato potěšující výbava skýtá fritovací válec, trojici fritovacích košů, otočný rožeň na drůbež nebo špízy a roztomilý odkapávací plech. Zbývajícími detaily jsou potom velký držák na vyjímání roštů a 10 jehlic na špízy.

Jako u jiných kuchyňských spotřebičů TESLA je standardem i malá brožura s inspirací na recepty, které se v daném přístroji dají připravit. Díky celému kompletu může mít člověk pocit, že si vlastně zakoupil téměř vše, co vnímáme pod pojmem plnohodnotné kuchyně.

Design, zpracování a výbava – 8/10

Velikost. To je téma, které mě u fritézy TESLA AirCook & Grill QG800 popadalo nejvíce. Než se dostanu k tomu, jaké designové aspekty tento pomocník skýtá, čeká vás krátký lament nad jeho rozměry. 

Jak jsem uváděl v předchozí sekci, má TESLA AirCook & Grill QG800 přibližně 40 cm do všech stran, přičemž je těžká 6,6 kilogramů. Já osobně jsem si dlouho nebyl jistý, kam bych ji ve své kuchyni umístil. Je pravda, že mám poměrně titěrnou kuchyňskou linku, ale myslím, že nebudu vzdálen “průměru”. 

Tato fritéza mi tedy přijde z venku poměrně velká. Celé rozřešení tomu ale dává fakt, že v momentě, kdy byste TESLA AirCook & Grill QG800 do své kuchyně implementovali, tak už nebudete mít potřebu vlastnit mnoho jiných spotřebičů

Pozitivní věcí, kterou tento malý lament ukončím, je přední otevírání, protože právě díky němu, bych si dovedl představit, že recenzovanou fritézu TESLA umístím do regálu, který mi stojí opodál. A abych nijak nekřivdil, je ta velikost vlastně velmi podobná například klasickým fritézám, které znám. Zde tedy nejde o pražádný problém, jen je při pořizování dobré si uvědomit, o jak velkém produktu se tu bavíme. 

Nyní už k samotnému designu, který jen drží onu pomyslnou laťku a úroveň nastavenou společností TESLA. Černý jednoduchý zevnějšek s dominantním otočným voličem vpředu nad otevíráním je působivý, elegantní a moderní. Příjemným detailem je stříbrný nerezový vrch, jenž fritézu TESLA AirCook & Grill QG800 korunuje. 

Sic je design důležitý, ale u kuchyňského spotřebiče očekáváme také výhody co do praktičnosti. Zde AirCook & Grill QG800 vychází vstříc uživatelskému zážitku protiskluzovými gumovými nožičkami, velkým přehledným displejem i otevíráním, které je proskleno bezpečnostním sklem, skrze které lze kontrolovat míru hotovosti pokrmů. To vše samozřejmě s možností osvětlení vnitřního prostoru.

Zpracování je nepřekvapivě kvalitní. Celý komplet je robustní, vnitřní komponenty pevné, nerezové a pocitově opravdu velmi stabilní. Zkrátka jsem zase jednou přesvědčen o tom, že TESLA do svých produktů dává to nejlepší, co dokáže, a nezapomíná se soustředit jak na celkovou stránku věci, tak i jednotlivé funkční detaily.

Možnosti využití, kvalita vaření – 10/10

Konečně přichází čas na to nejchutnější téma, které zajímá určitě každého z vás. Dokáže TESLA AirCook & Grill QG800 připravit delikátní jídlo? To si pište, dokáže! A jídlo je to nejen chutné, ale také zdravé, protože se díky technologii Heat2Flow snižuje množství potřebného tuku. TESLA uvádí, že se takové snížení pohybuje kolem až 85 %, ale já jsem ho dokázal vyšponovat i na 100 %. 

Abych důkladně prověřil schopnosti fritézy TESLA AirCook & Grill QG800, otestoval jsem téměř všechny možnosti fritování. Jenže to nepovažuji všechno za fritování, ale také pečení a dokonce i grilování. 

Pomocí vidlice a otáčecího rožně jsem byl schopen připravit dokonale opečené kuře. Křupavá kůžička a šťavnaté maso. Zkrátka tak, jak to všichni milujeme. A i když mám tento pokrm moc rád, ještě nikdy jsem ho nebyl schopen připravit. Čili poprvé a díky TESLA AirCook & Grill QG800 také skoro dokonale. Malým nešvarem bylo, že jsem zvolil nejspíš poněkud velký kus a během rotování se párkrát nožičkou odrážel natolik, že rotační vidlice povyskočila a otáčet se přestala.

Jako druhý experiment jsem zvolil vytvoření přílohy k již hotovému kuřeti. Zde jsem se chopil otočného fritovacího koše, který jsem naplnil batátovými hranolky a během 20 minut už se mohli servírovat vedle lákající drůbeží nožičky. 

Všechny tyto kulinářské výkony se mi prováděli až nečekané lehce. Fritéza TESLA nabízí totiž 8 přednastavených programů, takže i když nevíte, na jakou teplotu se pokrmy připravují, máte rázem parťáky ve zbroji. 

Krom předchozích dvou jídel jsem se na chvíli stal také gril-manem a pomocí jehlic jsem vytvořil vegetariánské špízy. Zde mi trošku vadilo, že se jich na otočné kolo vešlo jen polovina, ale z pochopitelných důvodů. Jehlice by snadno dokázaly pohostit kousky masa, ale velké kusy tofu, brambor a cibulky se o místo zkrátka dělit nechtělo. 

Abych tuto sekci, ze které, doufám, je cítit mé nadšení, protože jsem se během třech jídel stal specialistou na různé gastronomické proudy, ukončil, popíšu ještě poslední připravovanou pochoutku. Tím nebylo nic jiného než opečené brambory, tofu a zelenina na fritovacích roštech. Tyto rošty můžete také použít pro sušení potravin. Na fritéze můžete nastavit teplotu v rozmezí od 30 do 80°C podle toho, co právě sušíte. Jako v předchozích případech jsme po dopečení měli na talíři skvostnou a zdravou večeři, za což společnosti TESLA ze srdce děkuji.

Ovládání – 9/10

Osobně mám tendence věřit v pochopení velkého množství věcí. V tomto konkrétním případě jsem ale nemusel aktivovat ani o procento větší mozkový výkon, neboť každá část mých činností s TESLA AirCook & Grill QG800 byla naprosto intuitivní.

Jak už jsem nastínil v předešlých kapitolách, tak ovládání tohoto spotřebiče se odehrává na přehledném a velkém displeji v přední části. Zde má člověk k dispozici otočný volič kterým si nastavuje teplotu a dobu přípravy. Krom spouštěcího tlačítka, tlačítka ke změně teploty a času, sepnutí otáčení a světla zde najdete i 8 přednastavených programů (hranolky, maso, ryba, krevety, kuře, dezert, slanina, sušení). Díky tomu má každý možnost se během chvíle stát pánem fritézy TESLA AirCook & Grill QG800.

A kdyby se vám i tohle zdálo náročné, pak tu máte další možnou vychytávku. Tento kuchyňský spotřebič totiž můžete plně ovládat přes WiFi a mobilní aplikaci. Zapnutí odkudkoliv je zajímavá možnost, díky které třeba můžete při cestě z práce spustit přípravu své večeře. Opatrně ale, vytáhnout chutné jídlo z fritézy TESLA AirCook & Grill QG800 už ale musíte sami.

Výkon a spotřeba – 9/10

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook & Grill QG800 má příkon 1800 W a je určena na standardní napájení. Tohle je ale samozřejmě – minimálně pro mě – něco nepředstavitelného. Když se chci bavit o výkonu, tak chci vědět fenomenologicky, jak to “fachá”.

S tímto přístupem a z tohoto hlediska musím uznat, že jsem byl rychlostí přípravy jídla uvnitř fritézy TESLA AirCook & Grill QG800 mile překvapen. Například zmiňované kuře bylo propečené a hotové za méně než hodinu. To je prakticky jediný potřebný důkaz místo slibů. 

Na druhou stranu, musím se přiznat, že jsem byl překvapen, že teplotu nelze nastavovat libovolně. Respektive rozpětí 65 až 200 °C nakonec dokázalo obhájit svou dostačující náturu ve všech experimentech, ale i přesto jsem byl zvyklý i na možnost “osolit to” až na 250 °C.

Aplikace Smart Life

Zapojení horkovzdušné fritézy k telefonu pomocí aplikace Smart Life je jednoduché. Nejprve je třeba zapnout Bluetooth ve svém smartphonu a nainstalovat aplikaci Smart Life z Google Play Store (pro Android) nebo z Apple Store (pro iOS). Po vytvoření účtu a přihlášení je nutné povolit všechna požadovaná oprávnění, včetně polohy a Bluetooth. Poté je třeba připojit horkovzdušnou fritézu pomocí Wi-Fi sítě. Po úspěšném párování se zařízení zobrazí v aplikaci Smart Life a je možné ovládat různé funkce fritézy pomocí smartphonu.

Přes aplikaci Smart Life lze zapínat a vypínat zařízení, spouštět ohřev s výběrem z přednastavených programů, ovládat osvětlení pro kontrolu stavu přípravy pokrmu, otáčet rožně, ručně nastavovat teplotu a délku ohřevu, zobrazovat informace o aktuální teplotě a zbývající době do konce ohřevu, a nastavovat časovač pro plánované spuštění ohřevu v daný čas s přednastavenou teplotou a délkou ohřevu. Součástí aplikace Smart Life je také kuchařka s recepty, která poskytuje inspiraci a návody na přípravu různých pokrmů.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

TESLA AirCook & Grill QG800 je vskutku elegantní celek s dostatkem doplňkového vybavení pro nejrůznější postupy a přípravy. Tenhle model je za mě spotřebičem, který bych s klidným srdcem všem doporučil. QG800 je moderním nástrojem, který vychází vstříc novodobým požadavkům na kvalitu jídla i uživatelsky příjemným zážitkům.

Design, zpracování a výbava
8
Možnosti využití, kvalita vaření
10
Ovládání
9
Výkon a spotřeba
9
Klady
  • Široká multifunkčnost
  • Rychlost přípravy
  • Skvělé výsledky
  • Kvalitní zpracování
  • Intuitivní ovládání
  • Propojení přes Wi-Fi
Zápory
  • Počítejte s většími rozměry
  • Maximální teplota 200 °C

TOP fritovací hrnce značky TESLA

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (28 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář