Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze UPgates

2. 8. 2022 aktualizováno

UPgates nejlepší e-shopové řešeníNáš tipTestado.cz

UPgates patří mezi nejlepší e-shopové řešení na dnešním trhu. Pro začátečníky a pokročilé představuje jednoduchou a efektivní platformu, s jejíž pomocí si mohou založit vlastní e-shop. Rychle, snadno a pohodlně. Nabídka šablon je slušná, ovládání přívětivé a systém nápovědy propracovaný. V této recenzi se dozvíte více informací.

Informace o UPgates

UpGates spadá pod firmu EVici webdesign s.r.o., která vznikla v roce 2003. Ta se nejprve soustředila na tvorbu webových stránek, nakonec se pustila do vývoje e-shopů. UPgates v současné době patří mezi nejpoužívanější řešení pro založení a provozování e-shopu v České republice. Za vaši pozornost tedy stojí. A proto vznikla i tato recenze.

Oproti Shoptetu není platforma UPgates tolik známá, což samozřejmě nemusí nic znamenat. V poslední době se totiž dostává více do našeho povědomí. Jinými slovy – o svá data se bát nemusíte, neboť se jedná o stabilní a letitou společnost, na kterou je spolehnutí.

Pokud bych měl platformu UPgates shrnout do několika málo řádků, jedná se o schopný nástroj s jednoduchým řešením, který vám umožní vytvořit si vlastní e-shop na míru podle představ.

Pro založení e-shopu není zapotřebí znalost programování nebo pokročilejšího ovládání počítače. Tvorba je snadná a rychlá. Za pár hodin máte vlastní internetový obchod hotový!

Na UPgates je perfektní free verze, která vám po dobu 30 dní umožní platformu zdarma vyzkoušet. Pokud se vám osvědčí, můžete přejít na placený tarif. Pokud vám vyhovovat nebude, jednoduše zkusíte jinou platformu.

Komu platformu UPgates doporučujeme? Vhodná je určitě pro začátečníky, protože zejména ti ocení přítomnost devíti šablon a jednoduché systémové řešení. Tvorba webu je snadná a rychlá. UPgates se pyšní pravidelnými aktualizacemi a novými doplňky. Platforma je vhodná i pro pokročilé ešhopaře.

upgates - hodnocení

Instalace a používání – 10/10

Rozhodně stojí za zmínku, že e-shopové řešení UPgates se vyznačuje naprostou jednoduchostí. Není nutné znát programovací jazyk ani ovládat náročné programy. UPgates představuje intuitivní platformu, která je úplným nováčkům k dispozici zdarma.

Free verze funguje po dobu 30 dnů. K vyzkoušení máte několik produktů a článků, které slouží jako praktická ukázka fungování obchodu a správy administrace. Systém si tímto způsobem osaháte, vyzkoušíte a teprve pak se rozhodnete, zda je pro vás řešení od UPgates to pravé. Pokud vám bude skutečně vyhovovat, jednoduše přejdete na placenou verzi. Pokud tak po 30 dnech neučiníte, váš provizorní e-shop a jeho data se smažou.

První kroky na UPgates

Úplně na začátku je nutná registrace. Ta probíhá jednoduchým způsobem: stačí zadat e-mailovou, název vašeho e-shopu a heslo. Po aktivaci můžete začít s jeho tvorbou. URL vznikne v podobném tvaru jako je tento: https://testado.upgates.shop/.

Po prvním přihlášení se na hlavní stránce objeví nápověda. Její nabídka je obsáhlá a užitečná. Dozvíte se informace k základnímu nastavení e-shopu, tipy k nastartování prodeje, rady k optimalizaci a provozu, proběhne seznámení s nabídkou placených tarifů, prohlédnete si nejčastější hledané dotazy a další užitečnosti.

Nutno dodat, že je nápověda srozumitelně napsaná. Začátečníkům zodpoví na spoustu otázek, poradí jak na správu administrace, design, objednávkový proces či přechod na ostrý provoz. Hezky krok za krokem a s obrázkovou přílohou. Opravdu si dokáži představit, že si e-shop na UPgates zvládne založit „na první dobrou“ i člověk, který nemá s něčím podobným zkušenosti.

Instalace a první kroky na UPgates jsou tedy jednoduché a rychlé. Pokud máte nulové zkušenosti, tato platforma vám vše vysvětlí a povede vás krok za krokem.

Správa produktů

Mezi běžné a nejčastější činnosti každého e-shopaře nepochybně patří správa produktů. Jednotlivé zboží budete pravidelně přidávat, editovat, měnit a mazat. A jak si UPgates po této stránce vede?

Správa produktů na platformě UPgates je vyřešená výborně. Záložka (vlevo) obsahuje nabídku produktů, akce, novinky, výprodej a další. Po kliknutí na seznam produktů se zobrazí přehledný náhled, kde jsou zobrazeny fotografie produktů, jejich názvy, kód (např. P00011), kategorie, dostupnost a cena. Při pravé straně je zobrazena rychlá volba pro editaci, duplikování produktu a smazání.

Správa produktů na UPgates

Po kliknutí na editaci si snadno změníte název produktu, doplníte výrobce, připíšete hmotnost, aktualizujete dostupnost zboží a cenu. Vybraný produkt bleskově zařadíte do kategorie, přiřadíte obrázek, parametry a štítky.

Pokročilí uživatelé ocení záložku „SEO“, která se věnuje URL produktu, titulku a META popisu. Pokud SEO problematice nerozumíte, nic se neděje. Všechno systém doplní automaticky za vás. Ze zkušenosti víme, že takové vyplnění sice nebude stoprocentní, pro začátek však bohatě stačí.

Jednotlivé kategorie typu výprodej či akce lze jednoduše editovat podle vlastních představ. I tady platí, že není potřeba rozumět programování. Aby se určitý produkt stal „nejprodávanějším“, stačí jeho název vepsat do patřičné kategorie a není co řešit. Pozici řazených produktů lze také svižně měnit přetažením.

Výběr doplňků

Vytvořený e-shop na UPgates si můžete propojit s různými doplňky. Ty mohou přispět k vyšší ziskovosti a pohodlnosti zákazníků. Většina doplňků je součástí placeného tarifu zdarma, za některé si ale musíte zaplatit.

Doplňky na platformě UPgates najdete v sekci „Propojení“. Systém vám nejprve nabídne rozřazení kategorií: doprava a logistika, platby a finance, komunikace atd. Díky hrubému roztřídění budete mít představu o tom, čeho se jednotlivé kategorie týkají.

Mezi doplňky najdete expedici prostřednictvím České pošty či Geis. Platby lze zpřístupnit přes Apple Pay, Google Pay, Fio či Cofidis. Velmi oceňuji možnost implementace kryptoměnových systémů do platebních bran vašeho e-shopu. Na UPgates je tedy možné platit bitcoinem a jinými kryptoměnami!

Najdete zde také ekonomické systémy od ABRA, fakturační systém iDoklad či Fakturoid. Ziskovost vylepšíte přes affiliate portály, agregátory či srovnávače. Součástí systému je Heureka, Zboží.cz, aj.

UPgates dokonce nabízí možnost přechodu z jiných řešení. V takovém případě je výborný srozumitelný návod týkající se přechodu z Shoptetu na UPgates. Nápověda vás postupně provádí a detailně informuje co máte dělat.

Ačkoliv konkurenční platforma Shoptet nabízí doplňků o několik desítek víc, nepovažuji tuhle číselnou (ne)prohru za důležitou. UPgates v rámci svého řešení poskytuje zákazníkům vše potřebné.

upgates propojení

Nabídka šablon – 8/10

UPgates nabízí 108 grafických návrhů, které můžete uplatnit na devíti šablonách. Grafika a zpracování šablon vypadá zdařile. Šablony jsou prakticky totožné jako u konkurence. Jsou plné velkých fotografií, přehledných kategorií a nadpisů.

Níže se můžete podívat na jednoduchou šablonu Clear, moderní Flat a luxusně působící Decor.

Pokud zhodnotíme množství šablon, které lze k založení e-shopu použít, většina konkurenčních platforem nabízí více. Na druhou stranu je pravda, že devět šablon pro první krůčky vystačí. Pamatujme, že každou z nich si lze upravit a přizpůsobit. Tímto způsobem si šablonu můžete výrazně změnit.

Takové úpravy se na UPgates řeší prostřednictvím modulu Designer. I tady opět platí, že není nutné být pokročilým uživatelem programovacích jazyků. Postup je zcela jasný. Nejprve si vyberete šablonu s přednastavenou grafikou a motivy, vložíte logo, upravíte barevnost, písmo, ohraničení a zarovnání. Taktéž lze přizpůsobit rozložení sloupců a komponenty formou grafických možností. UPgates vám umožní preferovat informace o novinkách a aktualitách před nabídkou produktů, případně strukturu webu stylizovat opačně.

Znovu smekáme nad propracovaným návodem, který zahrnuje psané vysvětlení a obrázky s popisky. Ano, takhle se to má dělat!

Nabídka šablon UPgates - motivyIntuitivní úprava na UPgates

Marketing a SEO – 9/10

Problematice marketingu a SEO se platforma UPgates věnuje hodně. Kromě napojení na dodavatele a účetní systémy pamatuje na import a úpravy XML a CSV souborů. Převod dat do e-shopu je tak výrazně snazší.

V rámci marketingu UPgates svým klientům nabízí různá školení, díky kterým nastavíte reklamu, vylepšíte pozici e-shopu ve výsledcích vyhledávání a navýšíte počet konverzí. Pozornost je věnována také údržbě e-shopu.

Samozřejmostí je možnost si zvolit titulek každé stránky vašeho e-shopu, popsat produkt, vyplnit názvy obrázků a dopsat klíčová slova. Nechybí tedy SEO URL, SEO titulek a META popis. SEO si potom poradí s indexací stránek, přesměrováním URL, nastavením sitemap.xml a robots.txt. Myslí se také na RSS.

Marketing a SEO na UPgates

Rychlost e-shopů – 9,5/10

Během testování jsme se zaměřili také na rychlost. Pokud nebude váš e-shop rychlý, zákazníkům bude pomalejší načítání vadit a také Google nebude spokojen. Jak si UPgates vede?

Určitě skvěle! Ve srovnání s konkurencí většina internetových obchodů na platformě UPgates se načte pod jednu sekundu. Jestliže cílíte na rychlost, UPgates patří v tomto ohledu aktuálně mezi nejlepší řešení na trhu.

*Pro zachování objektivity záměrně neuvádíme testované e-shopy ani časy, protože výsledky ovlivňuje spousta aspektů.

Cena – 7,5/10

Jelikož mluvíme o pronájmu e-shopu, služba UPgates je samozřejmě placená. Ještě než se pustíme do výpisu tarifů a nabídce, hodí se dodat, že všechny varianty obsahují všechny funkce UPgates. Liší se od sebe pouze určitými parametry a samozřejmě cenou. Doplňky jsou však k dispozici všem. To je velká přednost, kterou například Shoptet nemá.

UPgates nabízí celkem čtyři varianty:

 • Bronze: 450 Kč/měsíčně – 100 produktů, 1 uživatel, 3 GB prostoru.
 • Silver: 1 150 Kč/měsíčně – 1 000 produktů, 5 uživatelů, 5 GB prostoru.
 • Gold: 1 750 Kč/měsíčně – 5 000 produktů, neomezený počet uživatelů, 10 GB prostoru.
 • Platinum: 3 250 Kč/měsíčně – 50 000 produktů, neomezený počet uživatelů, 15 GB prostoru.

Před výběrem tarifu si promyslete hlavně to, kolik produktů budete na e-shopu nabízet a jaké množství lidí bude obchod spravovat. I tak pokud se rozhodnete špatně, tarif si lze kdykoliv změnit.

ceník upgates.cz

Srovnání ceníku s konkurencí

Jestliže srovnáme ceny s konkurencí, UPgates má o něco dražší tarify. Na druhou stranu i ten nejlevnější (Bronze) zahrnuje všechny doplňky. Za ty si musíte někde připlatit zvlášť. Můžeme tedy říci, že je cena přibližně stejná jako u jiných poskytovatelů pronájmů.

Úplně ale chybí nějaká free verze. Po 30denní zkušební době zkrátka musíte přejít na placený tarif. Zdá se to jako logické řešení, ovšem u Shoptetu můžete provozovat malý e-shop do 10 produktů úplně zadarmo.

Na UPgates zcela chybí nějaká zvýhodněná nabídka typu roční předplatné, která by zahrnovala výraznější slevy. Tady znovu zmíním Shoptet, který poskytuje až 10% slevu za platbu předem na 2 roky.

Tady šly tedy body dolů. A myslím, že důvodů bylo vyjmenováno víc než dost.

Zákaznická podpora – 9/10

UPgates na své zákazníky myslí. Mezi kontakty najdete e-mailovou adresu, telefon, fakturační údaje, sídlo firmy a technickou podporu. Ta je rozdělena do několika kategorií na znalostní databázi, poradnu a konzultace. Live chat chybí.

Před kontaktováním podpory bych určitě zvážil mrknout do nápovědy, která je zpracována přehledně a informacemi nešetří. Skvělý je také blog.

UPgates najdete na Facebooku, Instagramu, Twitteru a dalších sociálních médiích.

Komu UPgates doporučujeme

Platformu UPgates doporučujeme začátečníkům, kterým je svět programování cizí. Pokud si chcete vytvořit vlastní e-shop a nehodláte trávit desítky hodin nad rozběhnutím webu, výběrem nástrojů a správné funkčnosti, řešení od UPgates je pro vás výborné.Komu službu UPgates doporučujeme

Platformu UPgates doporučíme i pokročilým uživatelům, kteří s počítači a programováním sice nějaké zkušenosti mají, ovšem svůj čas chtějí soustředit především na samotný prodej a zisk. Spousta dostupných doplňků i tyto zákazníky ukojí v jejich nárocích. O tom není pochyb.

UPgates naopak není vhodná pro zákazníky, kteří chtějí e-shop podle svých představ, mají specifické nároky a požadavky. Je pravda, že stránku grafickou vám tato platforma z velké části je schopna upravit na míru. Trošku hůře je na tom struktura stránky e-shopu, ale řešit určitě z velké většiny lze. Naopak úprava administrace možná téměř není.

Velmi nás potěšil propracovaný návod, který skutečně krok za krokem provází nové uživatele. 30denní zkušební doba je dostatečná k tomu, abyste se rozhodli, zdali je pro vás UPgates nejlepším řešením. Za nás se jedná o výbornou volbu pro malé a střední e-shopy. Právě ty nekladou extra nároky.

Pokud bych měl srovnat Shoptet a UPgates, první volba mi přirostla k srdci více. Může to být čistě subjektivní pocit, ale administrace od Shoptetu mi byla pohodlnější. Také struktura stránek na mne u UPgates působila občas zmatečně. Ale kdo ví, třeba právě vy to máte opačně…

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělá

UPgates je skvělé místo pro pronájem e-shopu, jaké si můžete dnes vybrat. Líbí se nám jednoduchost, srozumitelnost a propracované nápovědy. Cena je sice mírně vyšší, každý tarif však zahrnuje spoustu doplňků.

Instalace a používání
10
Nabídka šablon
8
Marketing a SEO
9
Rychlost e-shopů
9.5
Cena
7.5
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Doporučujeme (nejen) začátečníkům
 • 30denní zkušební verze zdarma
 • Rychlé založení (stačí e-mail)
 • 9 skvělých šablon zdarma
 • Propracovaný marketing a SEO
 • Výborná zákaznická podpora
 • Detailní návody
Zápory
 • Šablon mohlo být víc
 • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.1 (61 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář