Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vibrační podložky Vibro shaper

recenze vibrační podložky Vibro shaper

Hledáte účinnou a zároveň skladnou vibrační podložku pro domácí cvičení? Podrobné srovnání vibračních plošin doporučuje vyzkoušet oblíbený model Vibro shaper, se kterým se brzy dostanete do formy. Zpevněte své tělo efektivně bez předražených fitness zařízení.

Hodnocení vibrační podložky Vibro shaper

8.3

Skvělá

Vibrační podložka Vibro shaper je určená nenáročným sportovcům bez ohledu na pohlaví, fyzickou zdatnost nebo věk. Jako velkou výhodu shledáváme příznivou cenu, skladnost, nízkou váhu i integrované kolečko pro snazší manipulaci s produktem. Uživatelé si kromě výše zmíněného chválí i nízkou hlučnost produktu, snadnou obsluhu a možnost nastavení rychlosti a intenzity vibrací.

Design a rozměr
9
Hmotnost a nosnost
8
Účinek vibrací
7
Funkce a doplňky
9
Klady
 • Přijatelná cena
 • Skladnost
 • Bezdrátové dálkové ovládání
 • Manuální nastavení
 • 10minutový program
 • Přídavná madla
 • Tréninkový plán součástí balení
Zápory
 • Nízká amplituda
 • Nízká frekvence vibrací
 • Nosnost pouze 100 kg
 • Pouze 3 programy

Nejoblíbenější vibrační podložkou je rozhodně domácí vibrační základna Vibro shaper, známá také jako VibroShaper. Jedná se o velmi skladné fitness zařízení určené pro domácí použití. Tato cenově dostupná podložka je velice oblíbená nejenom u žen, ale také u mužů, protože nenahrazuje pouze kardio, ale také silový trénink. Navíc je vhodná pro univerzální procvičení celého těla, a to včetně paží a ramen.

Díky oscilační technologii vibrací můžete spalovat tuk, zpevnit svalstvo nebo si zformovat tělo rychleji než při běžném tréninku bez vibrací. Kromě vylepšení fyzické kondice vede vibrační podložka i ke zlepšení zdravotního stavu. Podporuje totiž prokrvení, odbourává celulitidu, stimuluje krevní oběh, uvolňuje napjaté svaly a dokáže rozproudit lymfatický systém. A stačí vám k tomu i 10 minut denně.

Design a rozměry – 9/10

Vibrační plošina VibroShaper spadá do kategorie domácích vibračních základen bez rámu. Může se pochlubit moderním designem a také malými rozměry. Vibro shaper od ostatních vibračních přístrojů poznáte zaručeně podle bílého provedení s oranžovým orámováním a šedou vibrační plochou s fitness motivy. Pokud byste i přesto tápali, zaručeným poznávacím znakem je logo VibroShaper.

Na rozdíl od stojanových vibračních strojů neobsahuje tato podložka pevný rám, takže je mnohem skladnější. Po každém cvičení jí můžete jednoduše uklidit pod postel nebo za skříň, aniž by vám překážela v běžném chodu domácnosti.

Rozměry vibrační podložky jsou 70 × 40 × 20 cm, přičemž samotná vibrační plocha zabírá 58 × 34 cm. Tato velikost není příliš vhodná na cviky v leže, ale zajistí vám dostatečný prostor pro komfortní trénink v sedě nebo ve stoje. S Vibro shaper bez problémů zvládnete dřepy, výpady, kliky, sklapovačky, ale i sklápěčky. Díky přídavným madlům navíc můžete posílit i paže a záda.

Hmotnost a nosnost – 8/10

Domácí vibrační základna VibroShaper váží pouze 12 kilogramů, což má své výhody i nevýhody. Velkým plusem je rozhodně to, že díky takto nízké hmotnosti může přesunout vibrační podložku i žena a nemusí čekat na svou silnější polovičku, než fitness zařízení uklidí. Nízká váha však ovlivňuje celkovou nosnost fitness produktu. Nevýhodou je bohužel nižší nosnost – a to pouze 100 kg.

Pozor

Pro lepší přenášení je součástí vibrační podložky Vibroshaper také integrované kolečko.

Účinek vibrací – 7/10

Vibrační plošina Vibro shaper je vybavena horizontálními oscilačními vibracemi, které napodobují lidskou chůzi nebo běh. Velkou výhodu vidíme v použití vícerozměrných vibračních desek, protože ty jsou schopny aktivovat takzvaný stresový reflex, čímž dojde k extrémně rychlému stahování svalů a ke zlepšení účinku cvičení. Cvičit navíc může každý bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzickou zdatnost. Cvičení na vibrační podložce se obecně nedoporučuje dětem do 8 let. Starší děti vibrační podložku používat mohou, ale pouze pod dohledem fyzicky zdatnější dospělé osoby.

Výhodou je i to, že si můžete sami nastavit intenzitu, rychlost i kontrakce. Vibro shaper nabízí 3 stupně intenzity vibrací, 99 rychlostí a 50 svalových kontrakcí za jednu sekundu. Nižší rychlost vibrací je vhodná pro celkové protažení těla, ale i pro kardio cvičení. Naopak vyšší intenzita a rychlost napodobuje silový trénink pro zpevnění a formování postavy.

Samotné vibrace však ovlivňuje i frekvence vibrací a amplituda. V tomto případě se bavíme o frekvenci 13 Hz a 8mm amplitudě, což z hlediska účinku zařízení není, kdo ví, jaký zázrak. Nízká frekvence vibrací a malá amplituda mají vliv na účinek vibrační podložky. Vibro shaper je v porovnání s dražšími konkurenčními modely méně účinná, ale pokud nepatříte mezi náročné uživatele, bude pro vás VibroShaper naprosto dostačující. Vyšší účinek vibrací znamená mnohem větší pořizovací náklady podložky.

Náš tip

Pokud vám daný model nevyhovuje, doporučujeme nejlepší vibrační podložku na trhu inSPORTline VibroGym Lotos.

Funkce a doplňky – 9/10

Jak už jsme se zmínili na začátku recenze, vibrační podložka Vibro shaper nemá svůj pevný rám. Ale o svou stabilitu se bát nemusíte, protože součástí balení každé této podložky jsou mimo jiné i přídavná madla na gumových lankách. Madla zajišťují dvojí funkci – zlepšují stabilitu při cvičení a také napomáhají zpevňovat a tvarovat svalstvo v oblasti zad a paží.

Kromě přídavných madel se může VibraoShaper pochlubit také dvěma displeji. Na nich můžete sledovat čas cvičení, rychlost vibrací a zvolený program. Kromě manuálního nastavení jsou k dispozici i 3 přednastavené programy pro strečink, kardio i silový trénink. V nabídce je dokonce 10minutový program, díky kterému se protáhnete, i když zrovna nemáte čas na delší trénink.

Plošina je napájená z 230V zásuvky a můžete ji ovládat pomocí tlačítek okolo displejů nebo díky přiloženému bezdrátovému dálkovému ovládání, což je mnohem komfortnější. Sympatické je i to, že v balení kromě vibrační podložky, přídavných madel a bezdrátového ovládání najdete i tréninkový plán s obrázky a instrukcemi k jednotlivým cvikům.

Technické parametry

Typ: Plošina bez madel
Výkon motoru: 200 W
Celkové rozměry: 70 × 40 × 20 cm
Rozměry desky: 58 × 34 cm
Hmotnost:  12 kg
Nosnost: 100 kg
Max. frekvence vibrací: 13 Hz
Max. amplituda: 8 mm
Stupně nastavení vibrací:  99
Přednastavené programy: 3
Manuální programy:
Dálkový ovladač:
Displej:

Nejprodávanější vibromasážní stroje

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (3 hlasy)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář