Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Krabičkové diety

Recenze krabičkové diety Vital box

27. 12. 2022 aktualizováno

vital box krabičky

Nebaví vás pravidelně vařit a připravovat jídlo na každý den? Chcete nabrat svalovou hmotu nebo naopak zredukovat nějaké to kilo navíc? Vyzkoušejte zaručenou krabičkovou dietu s odborníky na fitness. Vital box nabízí několik stravovacích programů pro každého sportovce i nesportovce.

O krabičkové dietě Vital box

Krabičkové stravování Vital box je dílem fitness poradců – manželů Krausových. Oba se již několik let věnují fitness a poskytují odborné poradenství v oblasti zdravé výživy. Vzhledem k tomu, že se během své praxe setkali i s klienty, kterým sestavení jídelníčků nepomůže, protože nemají čas na přípravu jídla, rozhodli se manželé vytvořit krabičkové stravování i pro tuto skupinu lidí. Své krabičkové diety nabízí pomocí několika programů s tím, že každý program je rozdělen pro ženy i muže.

Stravovací programy jsou opravdu různorodé a jejich cílem je ukázat, že i pestrá zdravá strava může být chutná. Pomocí krabičkových diet chtějí manželé Krausovi ukázat světu, že má zdravý životní styl smysl, a že s vyváženou stravou dokáže zhubnout opravdu každý. Vedlejším cílem je i zlepšení zdravotního stavu strávníků. Všechna jídla jsou sestavována tak, aby strávníka zasytila, dodala tělu potřebné živiny a také energii na celý den. Tělo nemá potřebu si ukládat tukové zásoby a pracuje s tím, co má k dispozici. Vybrat si můžete hubnoucí program, udržovací program, sacharidové vlny nebo nabírací program, který je velice oblíbený u fitness mužů.

Pokrmy jsou vhodné i pro každodenní stravování například pokud nestíháte vařit, ale chcete jíst pravidelně 5-6 jídel denně. Krabičky si můžete objednat jako celodenní program o 5-7 jídlech nebo samostatně. Pokud chcete zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu, můžete si vybrat program s jídly od pondělí do neděle. A pokud se vám jenom nechce vařit, tak si objednejte pouze oběd nebo večeři. S Vital box je to možné.

Krabičky Vital box si můžete osobně vyzvednout v Praze, ale i na dalších místech v ČR například ve Středočeském a Jihočeském kraji či na Vysočině, v Královehradeckém a. Pardubickém kraji. Pokud nemáte poblíž některou z výdejen, můžete si nechat krabičky odeslat na jakoukoliv adresu po rozvozových trasách. Krabičky jsou vždycky rozváženy den předem, abyste mohli jíst pravidelně od rána.

Jídelníčky a jejich složení – 7/10

Jídelníčky a všechny stravovací programy připravují dva fitness poradci, takže vědí, jak sestavit jídelníček pro redukci, udržení váhy nebo naopak pro nabírání váhy či svalů. Každý klient je posuzován individuálně na základě krátkého dotazníku, ve kterém uvádí výšku, váhu, věk a fyzickou aktivitu. Podle tohoto dotazníků vám manželé Krausovi doporučí vhodný stravovací program, energetickou hodnotu a také počet jídel za den. U každého programu se počet jídel může mírně lišit podle nastavených hodnot.

Sick pack diet – hubnoucí program

Sick pack diet je stravovací program na redukci váhy a je nabízen ve dvou variantách – pro muže a pro ženy. Energetická hodnota pokrmů se individuálně liší, ale u žen se kalorická hodnota pohybuje v rozsahu 1 340–1 700 kcal, zatímco u mužů je to okolo 1 675 – 2 100 kcal. Jídelníček je sestaven tak, aby tělo pracovalo s dodanými živinami, ale zároveň nemělo potřebu ukládat tuky na horší časy. Naopak z těchto tukových zásob trochu odebírá, aby došlo k hubnutí.

Pozor

Nejedná se o dietu! Efektivní a dlouhodobý úbytek váhy zajišťuje správně sestavený a hlavně pestrý jídelníček. Jídla jsou rozdělena do 5-6 pokrmů za den.

Keep fit – udržovací program

Pokud svou vysněnou váhu již máte, ale chcete si ji udržet, vyzkoušejte udržovací program s názvem Keep fit. I tento program je určen jak mužům, tak ženám a přistupuje se k němu individuálně podle vašich hodnot. U žen se energetická hodnota v programu Keep fit pohybuje okolo 1  655 až 1920 kcal a u mužů 2 020 až 2 510 kcal. Program je vyvážený a zároveň má dostatečnou energetickou hodnotu, aby mělo tělo dostatek energie na celodenní fungování.

krabičková dieta s vital box

Muscle gain – nabírací program

Ne každý chce zhubnout, ale někteří klienti naopak potřebují nabrat váhu. Ať už kvůli vybudovaní svalové hmoty u mužů nebo kvůli problémům s podvýživou u žen. Program Muscle gain je určený všem, kteří potřebují svou váhu zvýšit efektivně a hlavně zdravě.

Program Muscle gain je u klientů posuzován individuálně s ohledem na věk, výšku, váhu a objem. V některých případech je pro budování svalové hmoty denní menu rozšířeno o 6. a 7. jídlo. Většinou jde o kvalitní proteinový nápoj, který je přidáván k jídelníčku zdarma. A i tento program je vhodný pro muže i ženy bez výjimky.

Sacharidové vlny

U sportovců před závody jsou velice oblíbené sacharidové vlny. Tento styl cyklování sacharidů během týdne si oblíbili i někteří klienti nesportovci na redukci nebo udržení váhy. Sacharidové vlny fungují na principu cyklování sacharidů – jeden den je v jídelníčku obsaženo minimum sacharidů a jiné dny jsou založeny téměř na samých sacharidech.

Tento styl diety je velice oblíbený, protože zahrnuje „cheat day“, kdy můžete sníst v podstatě cokoliv, co vám přijde pod ruku. Sacharidové vlny jsou však hodně psychicky náročné – ve dnech, kdy máte minimum sacharidů můžete být podráždění, a dokonce můžete mít problémy se spánkem. Pokud vám však tato dieta sedne, můžete si gratulovat k dlouhodobému úspěchu. Základními surovinami sacharidových vln je netučné maso, vejce, Šmakoun, ovesné vločky, rýže, brambory, batáty, některé druhy zeleniny a ve velmi omezené míře bobulovité ovoce.

Pozor

Jde o velice striktní program, u kterého je potřeba vydržet minimálně 4 týdny po sobě jdoucí bez porušení. Po měsíci můžete najet na hubnoucí program Sick pack diet.  

Mama program

Tento program se hodí pro ženy, které kojí své děti. Nejen že vám ušetří čas a umožní vám trávit více času s vašimi potomky namísto vaření si stravy pro sebe, ale především vám zajistí vhodný jídelníček pro toto životní období. Mama program neobsahuje nic, co by mohlo negativně ovlivnit zdraví miminka. Vyřazený je například květák, brokolice, luštěniny, čerstvé pečivo, syrová jarní cibule a česnek, čerstvé citrusy, hroznové víno, ananas, jahody či kiwi. Jídlo navíc není příliš kořeněné. Pokud máte podezření, že vašemu miminku nesedí laktóza či pokud na ni máte sami alergii, lze Mama program zkombinovat s bezlaktózovým menu.

PREMIUM program

Pokud patříte mezi opravdu náročné klienty, budete spokojeni s prémiovým VIP programem. Jídelníček sestavují manželé Krausovi a o přípravu pokrmů se stará VIP kuchař, který má na starost pouze pár klientů. Dalším rozdílem jsou použité suroviny. V PREMIUM programu najdete kromě čerstvého masa i exotické ovoce, čerstvou zeleninu, proteinové produkty v podobě lívanců a waflí, čerstvé ryby a další prémiové potraviny.

PREMIUM program patří mezi nejdražší programy v nabídce Vital boxu.

FIT jídla

Chcete jíst zdravěji, ale nechcete jíst 5x denně? Nevadí, s FIT jídly si můžete dopřát pouze to, co sami sníte. Kromě celodenních programů totiž Vital box nabízí i jednotlivé pokrmy. Pokud chcete začít snídat nebo svačit, můžete si objednat pouze snídani nebo odpolední či dopolední svačinu. Pokud nestíháte vařit a chcete mít teplý oběd i večeři, zkuste si objednat pouze obědy a večeře.

Vital box nabízí vyváženou snídani nebo svačinu pro ženy za 65 Kč a pro muže za 75 Kč. No, a pokud se chcete zdravě naobědvat bez vaření, zaplatíte 145 Kč v případě žen a 160 Kč v případě mužů. Udělejte pro sebe něco zdravého a nahraďte každodenní oběd v restauraci za zdravou krabičku Vital box. Cenově vás to vyjde pomalu na stejno a budete mít ze sebe dobrý pocit.

zdravé stravování vital box

Příklad jídelníčku

vital box jídelníček

Alergeny jsou vždy uváděny v online jídelníčku. Pokud jste na něco alergičtí, stačí napsat při objednávce surovinu. Vital box tuto surovinu vynechá nebo nahradí něčím jiným. Za tuto službu se platí 20 Kč navíc a za každou další vyřazenou potravinu pak 10 Kč. Program lze upravit na typ bez laktózy za 50 Kč / den nebo na vegetariánský, který vás bude stát navíc 15 Kč za den, popřípadě 10 Kč v případě jen jednoho vegetariánského jídla denně.

Cena – 8/10

I v tomto případě závisí cena na zvoleném stravovacím programu, energetické hodnotě jídla a počtu odebíraných jídel. Cenu ovlivňuje i přeprava krabiček a také počet dnů, kdy budete krabičku objednávat.

Nejlevnější jsou samozřejmě programy pro ženy, protože mají nižší energetickou hodnotu oproti mužům. Stejně jako u dalších krabičkových diet, i v tomto případě doporučujeme odebírat pravidelně. Pokud si chcete krabičky vyzkoušet, objednejte si zkušební verzi na den, ale pokud to myslíte s krabičkováním u Vital boxu vážně, zvolte dlouhodobý měsíční program. Proč? Vyjde vás totiž levněji. Pro ukázku – Six Pack Diet pro ženy vás na 1 den vyjde na 460 Kč. Pokud si ale objednáte krabičky z tohoto programu na celé dva měsíce dopředu, zaplatíte za jeden den pouze 410 Kč. Ušetříte měsíčně 1 000 Kč.

vitalbox ceník

Aktuální ceny všech stravovacích programů včetně ceníku přepravy najdete na stránkách Vital box.

Doprava – 7/10

Krabičky Vital box si můžete vyzvednout na vybraném odběrném místě v Praze i v dalších pobočkách na ostatních místech v ČR, kam tato služba své jídlo dováží. Pravidelné trasy směřují směrem na Vysočinu a do Jihočeského kraje i opačným směrem do kraje Pardubického a Královehradeckého. Samozřejmě nechybí ani Středočeský kraj. Odběrná místa se zaváží okolo 17 hodiny den předem takže si své páteční krabičky můžete vyzvednout ve čtvrtek po práci a pondělní budou k dispozici v neděli. Vzhledem k tomu, že jsou výdejní místa většinou fitness centra, je možný odběr i okolo 20 hodiny.

Líbí se nám, že je na stránkách přehledně zobrazeno, kde si jaké krabičky můžete vyzvednout. Některá fitness centra umožňují odběr krabiček pouze ženám a některá odběrná místa mají o víkendu zavřeno. Vše je přehledně uvedeno a zvýrazněno na stránkách, takže to při své objednávce nemůžete přehlédnout.

Zaslání krabiček na výdejní místo je zpoplatněno částkou 35 Kč.

Pokud výdejnu ve svém okolí nemáte nebo si chcete nechat dovážet krabičky do práce, můžete zvolit i rozvoz kurýrem. Přepravní společnost vám krabičky přiveze na den dopředu podle časových možností v časech 8:30 až 17:30. I tady je přeprava zpoplatněna částkou od 99 do 109 Kč podle místa, kam si necháte tašku s jídlem zaslat.

Aktuální seznam odběrných míst i možností dopravy najdete vždy na stránkách Vital box v sekci Doprava.

Kvalita surovin – 9/10

Bohužel jsme nenašli seznam dodavatelů potravin pro výrobu krabiček. Ale na svých stránkách manželé Krausovi uvádí, že používají pouze kvalitní suroviny. Nejčastější zastoupení v jídelníčku má čerstvá zelenina, bobulovité ovoce, Šmakoun, vejce, netučné maso, batáty, rýže, ovesné vločky a další zdravější ingredience.

U Nabíracích programů najdete i proteinové výrobky a protein v prášku.

V PREMIUM programu najdete čerstvou zeleninu, exotické ovoce (mango, avokádo, ananas, papáju, atd.), čerstvé ryby, proteinové produkty v podobě lívanců, vaflí a proteinových buchet a další VIP potraviny.

Recenze a názory strávníků

Na stránkách Vital box najdete několik recenzí klientů, kteří s krabičkovou dietou zhubli. Na stránkách se vyskytují samé kladné recenze na vyváženost jídla a pestrou stravu. Zapátrali jsme i na internetu a našli jsme i další vesměs kladné recenze. Klienti jsou dostatečně sytí a pokrmy jim chutnají.

vital box recenze

Bohužel jsme zjistili, že ne všechna jídla jsou připravována individuálně. Pokud si zvolíte konkrétní program, dostanete ho. Stejně jako X dalších lidí, kteří si program objednají. Všechny krabičky programu jsou připravovány stejně. Individuální přístup a opravdu krabičky na míru získáte pouze u VIP programu s názvem PREMIUM program.

Ale i přes tento nedostatek jsou strávníci s kvalitou jídla spokojeni. Občas se najde komentář na špatně ochucené jídlo, ale to je subjektivní názor jedince. U někoho může být stejný pokrm dochucen dle jeho chuti a jinému může ten stejný pokrm připadat nedochucený.

Závěrečné hodnocení

V našem testu krabičkových diet dopadl Vital box velice dobře. Výhodou je samozřejmě dovoz krabiček i na víkend, což většina konkurenčních firem nenabízí a také sestavení jídelníčku fitness poradci. Kvalitní suroviny, přijatelná cena a samozřejmě možnost osobního odběru i rozvozu jsou dalšími výhodami této společnosti. Podle recenzí jsou pokrmy chutné, vydatné a zasytí vás na celý den. Jako jediný z recenzovaných společností nabízí Vital box program pro nabrání svalové hmoty a sacharidové vlny. Bohužel v tomto případě si nevyberou alergici na lepek. Lze však sestavit vegetariánské nebo bezlepkové menu. Můžete si také napsat o výjimku v podobě některé suroviny.

Pokud chcete jíst zdravě a zároveň sportovat, rozhodně doporučujeme vyvážený pestrý jídelníček z Vital box sestavený fitness odborníky.

7.8

Velmi dobrá

Nejlepší krabičková dieta se zaměřením na fitness.

Jídelníčky a jejich složení
7
Cena
8
Doprava
7
Kvalita surovin
9
Klady
  • Kvalita surovin
  • Nutriční poradenství
  • Rozvoz na celý víkend
  • Nabídka programů
  • Přijatelná cena
  • VIP program pro náročné
Zápory
  • Vyšší cena za dovoz
  • Nevhodné pro alergiky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Pes Bella (7. 5. 2021 19:05)

Jídla jsou výborná, mám balíček Sick pack a sním 4 z 5 jídel.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář