Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástroje na tvorbu webu – Webglobe webeditor

webglobe recenze

Webglobe editor je nástroj pro intuitivní tvorbu webových stánek pomocí vizuálních prvků bez jakékoliv nutné znalosti kódování. Vyniká velmi jednoduchým ovládáním a intuitivním rozhraním v kombinaci s širokými možnostmi přizpůsobení si webu vlastním představám. V našem testu jsme vyzkoušeli, jak tento webový editor funguje a jaké jsou jeho výhody i nevýhody.

O Webglobe

Společnost Webglobe působí kromě naší země také na Slovensku a v Srbsku. Funguje již od roku 1999. Krom recenzovaného webeditoru se jedná především o registrátora domén a provozovatele webhostingů. Může se pochlubit počtem 150 000+ klientů a téměř 300 000 registrovaných domén. Spravuje kolem 1 200 fyzických a přes 3 000 virtuálních serverů v cca. 10 datových centrech.

Důležité parametry – 9,5/10

Webglobe WebEditor je nástroj pro tvorbu webu, který celý ovládáte přes internetové rozhraní po přihlášení na webglobe.cz. Není zapotřebí nic instalovat a nepotřebujete mít žádné zkušenosti s programováním. Pro spuštění vlastního projektu bude nutné zadat pouze e-mail, vybrat si heslo a adresu svého budoucího webu. Pro platby za doménu nebo za prémiový program pak samozřejmě také fakturační údaje.

Celkové spuštění je velice rychlé a zvládnete ho v několika málo krocích, při kterých vás průvodce podrobně naviguje.

tvorba webu krok za krokem editor webglobe

Stejně jako běžný webhosting Webglobe, také webový editor od Webglobe má bezpečný a stabilní provoz. Ke každému svému projektu získáte SSL certifikát zdarma. Velkým plusem jsou rovněž automatické zálohy.

webglobe zálohování

Webglobe podporuje jen domény druhého řádu (ve formátu „název.koncovka“ – například testado.cz). Nikoliv doménu 3. řádu s názvem poskytovatele (ve formátu „název.webglobe.cz“). Ačkoliv někteří lidé pro své malé a především osobní stránky volí z důvodu finanční úspory raději bezplatnou adresu s názvem poskytovatele, my v používání pouze domén druhého řádu nevidíme zásadní problém. Vlastní adresa dodá vašemu projektu na zapamatovatelnosti a serióznosti. Navíc její cena rozhodně není vysoká – u Webglobe vás doména „.cz“ vyjde na 199 Kč / rok nebo “.com” na 299 Kč / rok.

Cena a cenové programy Webglobe webeditoru – 8,5/10

Orientace v cenové nabídce webeditoru Webglobe je velmi jednoduchá – nabízí se jen jedna free verze a jedna placená.  V naší recenzi se zaměříme především na plnohodnotnou variantu. Webeditor zdarma hodnotíme jako dobrou volbu pro začátek na vyzkoušení či jen pro velice jednoduché internetové prezentace.

WebEditor Free WebEditor Premium

webglobe zdarma

premium webglobe program
Cena 0 Kč 249,00 Kč / měsíc
Počet stránek 2 neomezeně
Místo 100 MB 3 GB

* Cena Premium Webglobe je uváděná při roční platbě. Při platbě každý měsíc vás vyjde na 299 Kč.

Prostor 100 MB patří mezi běžnou velikost, kterou nástroje pro tvorbu webu u svých základních programů nabízejí. Zejména při ukládání náročnějších souborů, jako jsou fotografie v plném rozlišení nebo videa, ji ale velmi rychle zaplníte. Naproti tomu 3 GB se hodí i pro větší projekty. Ačkoliv některé webové editory nabízejí dokonce několikanásobek, považujeme tuto velikost webového prostoru za dostačující a odpovídající její ceně.

O počtu stránek si každý představu udělá a snadno se rozhodne, zda budoucímu webu budou stačit jen dvě stránky. Nutné je zmínit, že mnoho nástrojů pro tvorbu webu nemá množství stránek limitované vůbec ani v základním balíčku. U placené Premium webeditoru je pak neomezený počet stránek samozřejmostí.

WebEditor Premium má naproti Free nabídce ještě několik výhod:

 • Statistiky návštěvnosti
 • Napojení na Google Analytics
 • Možnost vložení vlastního kódu
 • Provoz bez Webglobe reklamy

Webglobe zdarma

Ačkoliv Webglobe nabízí základní program, u kterého neplatíte za samotný editor, není tato služba zcela zdarma a nedá se přes ni provozovat web úplně bez poplatku. Zaplatit si budete muset doménu.

Pokud byste si chtěli Webglobe předem vyzkoušet, máme pro vás dobrou zprávu – není nutné si ihned kupovat vlastní doménu. Webglobe WebEditor si můžete zdarma vyzkoušet na 30 dní bez závazků, ale také bez publikování na vlastní adrese. Rozhodnete-li se pro tento nástroj pro tvoru webu, nepřijdete o svůj návrh vytvořený ve zkušebním programu; lze v něm plynule pokračovat po přechodu na plnohodnotnou verzi. Navíc ještě Webglobe nabízí záruku vrácení peněz po dobu 60 dní.

Jak již bylo zmíněno výše, Webgobe editor zdarma je limitovaný výrazně menším prostorem, přítomností loga poskytovatele a absencí některých prvků pro analýzu a personalizaci. Na druhou stranu je nutné zmínit, že v dalších ohledech jsou služby stejně kvalitní včetně bezpečnosti, stabilního provozu a také prvků, které můžete na svém webu používat. Na rozdíl od mnohých konkurenčních nástrojů pro tvorbu webu není v bezplatné verzi snížený ani počet šablon.

Design a přizpůsobení – 9/10

Webglobe nabízí 80 různých šablon, které lze použít jako přednastavený design, ze kterého budete při tvorbě vlastního webu vycházet. Díky velké nastavitelnosti ale můžete vybranou šablonu vizuálně zcela proměnit a tím si vytvořit originální design.

webglobe design

Při výběru barvy jednotlivých obsahových prvků si nemůžete pro každý zvolit samostatný odstín – vybírat můžete jen z palety, která se skládá ze šesti barev. Její barevnou kombinaci si vyberete z přednastavených možností nebo si ji namícháte podle svých představ. Pro každý z přidaných obsahových prvků pak lze zvolit design vycházející z vaší barevné kombinace. Barva písma je samozřejmě volitelná libovolně. Fonty ale u textu nenastavíte. Pro celý web si vyberete jen jednu sadu stylu písma, kterou budete používat. V nabídce bohužel nejsou až na jednu výjimku ozdobné nebo různé extravagantní fonty, které by se někomu mohly líbit pro nadpisy. Přenastavená kombinace typů písma se k sobě však vždy hezky hodí a dokáže proměnit celkový design vašeho webu pro jakékoliv zaměření od seriózního podnikání až po hravý osobní blog.

Pokud by vám nabízené přednastavené možnosti náhodou nestačily a máte-li alespoň minimální schopnosti kódování webu (nebo si vše potřebné dohledáte na internetu či svěříte někomu zkušenějšímu), můžete využívat HTML blok, který podporuje i CSS. Nechybí ani možnost vložení vlastního kódu pro celý web. Vlastní přidávání kódů vám umožní použít například také skripty a produkty třetích stran. Tuto možnost velmi oceňujeme, protože designová nastavení Webglobe webového editoru jsou sice dostatečně pestrá, ale nikoliv neomezená – s možností vložení vlastních kódů vás nebude nic omezovat – a to ani například výše zmíněné šablony fontů a barevných palet.

V nastavení designu si lze také upravit favicon (logo, které se objeví v záložkách a panelech prohlížečů s vaší stránkou) nebo přidat banner pro souhlas s cookies. Volba loga či záhlaví patří mezi základní prvky, které můžete na svůj web libovolně vkládat v mnoha variantách.

V dnešní době je samozřejmé, že všechny šablony jsou plně responzivní a zobrazují se odpovídajícím způsobem nejen na počítači, ale také na mobilu.

Uživatelské prostředí a ovládání – 10/10

Ovládání je řešené pomocí intuitivního a přehledného prostředí. Vše zvládnete používat ihned i bez návodu a bez zkušenosti s webeditory. Při úpravě webu používáte editaci WYSIWYG (What You See Is What You Get). To znamená, že pracujete jen s grafickými prvky a nepotřebujete znalost žádného programovacího jazyka (ačkoliv, jak již bylo zmíněno, lze si stránky upravovat i vkládáním kódů).

Po kliknutí na jednotlivou stránku, obsahový prvek i jeho konkrétní část přejdete do podrobného nastavení. Nové prvky lze pomocí symbolu „+“ zařadit na jakékoliv místo na stránkách. Existuje také možnost je posunout výše či níže, duplikovat nebo smazat. Velikost obrázků či třeba bloků textu změníte pomocí drag&drop – kurzorem chytnete a posunete. Se zarovnáním a určením stejné velikosti jako mají sousední objekty, vám pomohou chytré odrážky. Pro každý z přidaných prvků můžete také použít dva, tři nebo čtyři sloupce. Na rozdíl od mnohých webových editorů, má Webglobe přímo v administraci částečně upravitelné i náhledy fotografií  – od velikosti náhledového obrázku, až po jeho převedení na černo-bílou variantu.

Webglobe je českou společností, tudíž je samozřejmě celé uživatelské prostředí v češtině. Menší webové stránky je možné vytvořit již za několik hodin.

Funkce a obsahové prvky – 8/10

Mezi prvky, ze kterých se skládají celé webové stránky, máte na výběr z mnoha možností. Jak již bylo zmíněno, všechny jsou dostupné v placené i free verzi.

Klíčové vlastnosti Parametry
Cena placeného tarifu za měsíc 249 Kč
Počet placených tarifů 1 (+ 1 zdarma)
Vyzkoušení zdarma
Možnost provozu zdarma  (vyjma placené domény)
Čeština administrace
Čeština uživatelské podpory
Prostor po web 100 MB – 3 GB
Zálohování webu
Tvorba e-shopu ×
Drag & Drop ovládání
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastní HTML / CSS
Počet šablon 80 (plně editovatelné)

Základní prvky webu

Webglobe má obsahové prvky přizpůsobené pro rychlou tvorbu webu. Díky mnoha šablonám nebudete jednotlivé bloky muset sami navrhovat. Jen kliknete, vložíte, vyplníte vlastní text a obrázky a hotovo. V nabídce najdete sekce jako noviny, ceník, služby, „o nás“, výzvu k akci, často kladené otázky, přehled týmu, kontakt či novinky. Nechybí ani záhlaví nebo zápatí. Používat můžete galerii fotografií, videa i hudbu nebo kalendář.

webglobe nabídka obsahu

Při vkládání prvků máte vždy na výběr z několika přednastavených stylů, které lze samozřejmě kdykoliv zpětně editovat. Tyto vzory slouží pro inspiraci a rychlejší tvoru webu. Můžete si ale celý obsah a jeho rozložení vyrobit od nuly s funkcí vlastního obsahového prvku. Ve všech vyjmenovaných i vlastních prvcích se dá kombinovat text, obrázky, štítky, tlačítka a další struktury v rozmanitých stylech nebo rozložení na stránce.

Pokročilejší možnosti

Všechna nastavení, která provedete na začátku instalace, lze zpětně kdykoliv změnit – ať už jde o název vašich stránek nebo šablonu. Pokud byste chtěli začít úplně nanovo, můžete provést kompletní restart. Webglobe webeditor také podporuje jazykové mutace a uzamčení jednotlivých stránek vaší prezentace.

Zajímavou rychlou funkcí je personalizace odkazů. Kromě odkazu na konkrétní stránku můžete přejít i na vybraný blok, poslat e-mail, telefonovat nebo stáhnout soubor. Za zmínku stojí také bohatá galerie ikon a symbolů.

Webový editor kromě vlastních služeb podporuje i některé funkce třetích stran. Integrovat si můžete například Google Analytics, vyhledávání Google či Cookiebot od Usercentrics.

E-shop

Webglobe editační prostředí nabízí prvky e-shopu, jako jsou přednastavené šablony pro produkty.  Avšak ty navzdory ukázkovému tlačítku „koupit teď“ slouží jen pro prezentaci, nikoliv pro funkční nakupování. Webglobe nemá kompletně zařízený systém pro správu produktů, záznamy objednávek ani rozhraní košíku. Ačkoliv tyto funkce lze částečně přidat pomocí kódů a služeb třetí strany, hodnotíme tento webeditor jako nevhodný pro e-shopy.

Marketing a sebepropagace – 8,5/10

Jelikož jakkoliv dobře vypadající a obsahem naplněný web sám o sobě nestačí, nabízí Webglobe samozřejmě nástroje pro jeho propagaci. Pro každou ze stránek si navolíte v nastavení parametry SEO – název, meta popis a klíčová slova. Taktéž každý vložený obrázek má možnost vložit alternativní nadpis. Vyhledavač díky těmto funkcím dokáže zobrazit vaše stránky ve svých výsledcích vyhledávání.

webglobe propagace svých stránek

Webedior Webglobe podporuje analýzu návštěvnosti, abyste mohli sledovat, jak vám přibývají návštěvníci a také vyhodnocovat, jaké propagační strategie mají smysl.

Díky přednastavené možnosti propojení vašich stránek se sociálními sítěmi můžete odkázat návštěvníky webu i na váš Facebook, Instagram, X nebo LinkedIn či jiné sociální sítě.

Uživatelská podpora – 10/10

Uživatelské prostředí je jednoduché a intuitivní. Kdyby vám ale přeci jen nebylo náhodou něco jasné, najdete na webových stránkách Webglobe podrobné vysvětlení jak s editorem zacházet, ale i jak funguje vše okolo webových stránek od domény, přes obsah až po propagaci.

Samozřejmě se můžete obrátit i na živou podporu.  Ta funguje na telefonním čísle +420 603 111 111 nebo na e-mailu info@webglobe.cz. Telefon je dostupný pondělí až pátek: 7:00 až 22:00 / víkendy: 8:00 až 18:00. Využít také můžete kontaktní formulář na webu nebo on-line chat pro rychlou otázkou.

Závěrečné hodnocení – Webglobe webeditor

9.1

Perfektní

Webeditor Webglobe má velmi snadné a intuitivní používání. Tvorba stránek je rychlá díky přednastaveným šablonám, které stačí jen vyplnit. Pokud byste si ale chtěli s webem vyhrát, oceníte skvělou přizpůsobitelnost. Webglobe editor se příliš nehodí pro provozování e-shopu. Free verze stejně jako ta placená vyžaduje také nákup domény, na to je potřeba pamatovat. Samotný provoz zdarma má pak přítomnou reklamu a omezenou velikost i počet stránek, nikoliv však funkce. U placeného programu vás potěší dobrá cena. V naší recenzi také chválíme, že si můžete tvorbu webu vyzkoušet nezávisle zdarma a v případě problémů vám poradí dobře fungující uživatelská podpora.

Důležité parametry
9.5
Cena a cenové programy
8.5
Design a přizpůsobení
9
Uživatelské prostředí a ovládání
10
Funkce a obsahové prvky
8
Marketing a sebepropagace
8.5
Uživatelská podpora
10
Klady
 • Intuitivní uživatelské prostředí
 • Detailní nastavitelnost designu
 • Velké množství přednastavených prvků
 • Lze vyzkoušet zdarma
 • Dobrá podpora a info na webu
Zápory
 • Nelze provozovat úplně zdarma
 • Nepodporuje systém e-shopu
 • Nemá balíček s více než 3 GB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář