Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Webhosting Webglobe WordPress – recenze a zkušenosti

webglobe recenze

V naší dnešní recenzi se podíváme na praktický balíček od Webglobe, který nabízí webhosting jakožto prostor na internetu pro váš web, a k němu připravený WordPress redakční systém (neboli CMS – z anglického Content Management System), čili aplikaci, přes kterou můžete své stránky a jejich obsah editovat a spravovat. Pojďte se podívat, jak Webglobe WordPress funguje a zda bude vhodný pro vaše potřeby.

Varianty webhostingu webglobe

Společnost Webglobe nabízí kormě různých cenových balíčků (se kterými se seznámíme o něco později), dva odlišné typy hostingů – „klasický“ webhosting a WordPress webhosting. První variantu jsme již testovali v naší předchozí recenzi hostingu Webglobe. Nyní se zaměříme speciálně na služby Webglobe WordPress. Ale ještě než se pustím do samotného testování, podíváme se, v čem se tyto nabídky vzájemně odlišují, abyste si mohli zvolit typ, který vám bude více vyhovovat.

Zaměření na webhosting WordPress

Klasický webhosting od Webglobe podporuje redakční systémy WordPress, Joomla nebo Prestashop. Jejich instalace je snadná a všechny tři systémy poběží s tímto webhostingem spolehlivě.

V oblíbenosti editačních prostředí jednoznačně vede WordPress, který je vůbec nejpoužívanějším systémem pro správu internetových stránek. Běží na něm 43 % webů, od malých blogů až po největší zpravodajské online servery. Díky oblíbenosti pro něj programátoři a webdesigneři vyvíjejí mnoho pluginů (instalovatelných doplňků) i grafických šablon, které vám umožní si stránky přizpůsobit naprosto svým vlastním potřebám. Také vyniká snadnou obsluhou. Proto Webglobe nabízí kromě základního typu i hosting, který se na WordPress specializuje.

A proč chtít Webglobe WordPress, když i klasický Webglobe webhosting dokáže s tímto redakčním systémem dobře spolupracovat? Specializace spočívá hned v několika různých věcech:

 • Předinstalovaný WordPress (bez nutnosti vlastního nastavování)
 • Předinstalované nejdůležitější pluginy
 • Tutoriály pro WordPress ve formě video kurzů a e-booků
 • Až 12-krát rychlejší načítání stránek

Z prvních třech bodů je zřejmé, že Webglobe WordPress hosting se bude líbit především začátečníkům, kteří v tvorbě vlastního webu ještě trošku plavou, avšak chtějí mít profesionální a plnohodnotné stránky. Tito uživatelé ocení nejen výběr ideálního redakčního systému, ale také snadnější zprovoznění díky předinstalovanému systému i s návodem k jeho obsluze. Velkou výhodou je také přednastavený set důležitých pluginů, jejichž samostatný výběr by nováčky hodně potrápil. Naopak zkušení uživatelé, kteří mají své ověřené doplňky a nepotřebují na WordPress návod, tyto možnosti neocení. Dokáží-li si navíc optimalizovat rychlost webu sami, nebude pro ně ve funkcích klasického a „wordpressového“ hostingu Webglobe zásadní rozdíl.

wordpress snadno hosting

Svými ostatními funkcemi a parametry je WordPress webhosting stejný jako nespecializovaný typ. Všechny možnosti jsme vám představili v naší recenzi klasického Webglobe hostingu, ale samozřejmě se ještě na důležité parametry ještě podíváme i nyní.

Cenové balíčky

Webglobe nabízí celkem tři cenové balíčky různé pokročilosti. Hodí se tak pro základní webovou prezentaci i pro náročné projekty. V případě potřeby lze samozřejmě upgradovat svoji původní volbu a rozšířit si možnosti.

webglobe wordpress cena

* Uvedené ceny platí při platbě na jeden rok dopředu. S platbou každý měsíc můžete službu používat za vyšší cenu (99 / 199 / 359 Kč) a naopak při objednání na 3 roky získáte výhodnější nabídku (65 / 119 / 199 Kč).

V tabulce jsme pro vás ještě připravili základní přehled parametrů nabídky:

Parametry tarifu WordPress Start WordPress Plus WordPress Ultra
Počet domén 1 doména 3 domény 5 domén
Prostor 5 GB pro WordPress a e‑maily 100 GB pro WordPress a e‑maily neomezeně místa
E-mailové schránky 5 e-mailových schránek neomezený počet neomezený počet
Databáze 1 databáze 10 databází neomezený počet

Pokud bychom srovnali nabídku klasického webhostingu od Webglobe a webhostingu se zaměřením na WordPress, cenově nám vyjde druhá možnost o 25 až 30 Kč za měsíc dráže (rozdíl 5 Kč je dle vybraného cenového balíčku – nejlevnější balíček má rozdíl klasického a WordPress hostingu nejmenší).

Systém WordPress je zdarma. Avšak nemůže existovat ve vzduchoprázdnu a potřebuje k sobě hosting webu, aby mohl být umístěný na internetu. Vyšší částku za samotný WordPress tudíž neplatíte; Webglobe WorPress je v porovnání s klasickým webhostingem této společnosti dražší nikoliv díky přítomnosti redakčního systému, ale kvůli přizpůsobení se mu na míru a pomoci, kterou ocení začínající uživatelé. Dle našeho hodnocení není rozdíl mezi cenami zas tak zásadní a zejména u dražších balíčků je zanedbatelný. 30 Kč za měsíc namísto zdlouhavého samostudia WordPressu se vyplatí.

Webohosting WordPress Webglobe nemá žádné free zkušební období a není možné si ho nezávazně otestovat. Avšak pokud by vám služby nevyhovovaly a rozhodli byste se nakonec pro jiné řešení, můžete využít garanci vrácení peněž do šedesáti dní a bez zbytečných otázek.

Parametry – 9/10

Díky výběru z více programů od základního balíčku až po nelimitované služby bude Webglobe WordPress vhodný pro jakýkoliv webový projekt, od osobních přes komerční stránky až po e-shopy. Nutné je ale poznamenat, že pro nové internetové prezentace bude zpočátku i základní balíček dostačující. 5 GB není pro běžné potřeby málo. Na rozdíl od některých hostingů se tak nejedná o jen o provizorní a „na zkoušku“ nabídku.

Kromě velikosti a počtu domén se jednotlivé balíčky od sebe navzájem neodlišují a pro všechny jsou poskytované stejně kvalitní služby. Jedinou výjimkou je chybějící možnost obnovy dat na 1 kliknutí u nejlevnějšího balíčku – tuto funkci nabízí jen dvě dražší varianty. U nejlevnějšího WordPress Start jsou zálohy volitelné.

Každý WordPress webhosting nabídne:

 • předinstalovaný WordPress
 • nejdůležitější pluginy
 • exkluzivní videa a e‑booky
 • automatické aktualizace
 • automatické malware scany
 • 24/7 ochranu proti kyberútokům
 • SSL certifikát

Kromě multihostingu pro více domén (dle zvoleného balíčku) můžete počítat také s neomezeným počtem subdomén. O výkon se starají rychlé NVMe SSD disky se samostatnou konfigurací PHP u každé domény.

Když se podíváme ještě blíže přímo na wordpressové služby, jistě vás bude zajímat, jaké praktické pluginy balíček obsahuje. Pro editaci můžete používat výchozí editor Gutenberg nebo Elementor plugin. Dále je zde neveřejný plugin Webglobe Welcome, jenž pomáhá zákazníkům v práci s WordPressem, abyste se vším uměli zacházet. Salší doplňky vám zase pomohou se sledováním statistik návštěvnosti vašeho webu nebo vám zlepší bezpečnost (Wordfence) a rychlost načítání (LiteSpeed Cache).

webglobe wordpress parametry

Dostupnost – 9/10

Dostupnost a spolehlivost hostingu je klíčovým parametrem. Webglobe celkově funguje velmi stabilně a nemusíte se obávat výpadků či problémů s načítáním díky několikanásobnému jištění serverů a virtualizaci Proxmox.

Webglobe se může pochlubit dostupností 99,98%. Ačkoliv některé webgostingy nabízejí i 99,99 %, stále i bez této setiny procenta se jedná o nadprůměrnou hodnotu. Pokud bychom si to přepočetli na konkrétní časové období, vychází to na výpadek 1,752 hodiny za rok.

Zabezpečení WebglobeZabezpečení – 9,5/10

Webglobe dbá na bezpečnost hostingu díky mnoha bezpečnostním prvkům, aby chránil data uživatelů, kteří v něj vkládají důvěru. Samotnou infrastrukturu Webglobe tvoří datacentra DC7, TTC Teleport a THP2 v Praze a datacentra Sitel, Slovak Telecom a SWAN v Bratislavě. Fyzický přístup k technologiím splňuje vysoké normy zabezpečení, stejně tak jako napájení elektřinou a chlazení.

Samozřejmostí je šifrované FTP (SFTP / SCP / SSHFS; přes port 222), aby při přihlašování bylo vaše heslo a jméno přenášeno zabezpečeně, nikoliv v pouhé své textové podobě, kterou může každý při odchycení přečíst. V případě připojování přes firewall nebo proxy server, který by mohl způsobit v kombinaci se zabezpečením problémy, stačí aktivovat takzvaný pasivní režim. Jak již bylo zmíněno, součástí všechny typů Webglobe webhostingu je SSL certifikát bezpečného přenosu díky ověření komunikujících stran.

Webglobe se dále může pochlubit Malware scany BitNinja Security jedenkrát týdně či firewallem a DDoS ochranou. Automaticky je také ke každé doméně instalovaný DNSSEC (Domain Name System Security Extensions), který poskytuje uživatelům jistotu, že informace DNS (protokolu systému doménových jmen) jsou poskytnuté správným zdrojem, jsou kompletní a že během přenosu nebyla nijak narušená jejich integrita.

Proti nežádoucímu přihlášení z důvodu neopatrnosti uživatele (například při ponechání PC bez dozoru či při únik hesla) je zde dvou-faktorová autentifikace a heslování adresářů. Vaše weby i e-maily samozřejmě zálohují. Tvorba zálohy probíhá jednou denně, a jak již bylo zmíněno, obnovení můžete provést u pokročilejších balíčků na jedno kliknutí. U balíčku Start jsou zálohy volitelné.

Administrace – 8,5/10

Webglobe je českou společností, tudíž celé uživatelské prostředí je samozřejmě v češtině. Navzdory dostatečně široké možnosti nastavení je administrace velmi jednoduchá a přehledná. Během našeho testování při práci s rozhraním Webglobe fungovalo vše zcela bez chyby. Jediným menším nedostatkem bylo občasné čekání pár vteřin, než se načte nabídka. Při spouštění nového projektu je to samozřejmé, avšak prodleva byla i u některých poměrně jednoduchých kroků, jako je například přechod z hlavní stránky do správy konkrétní domény.

Přihlásit se můžete pomocí hesla nebo přes MojeID. Po vstupu do administračního prostředí uvidíte v horní části přehled svých financí – faktury, kredity a provize. Velkou část stránek pak tvoří správa vaši projektů, jako jsou záložky s doménami, webeditory a celkovými službami. Na první pohled zjistíte, kdy vám konkrétní produkt exspiruje a můžete si rovnou z úvodní stránky své registrované domény prodloužit. To se pro přehlednost hodí zejména pokud spravujete více webů.

webglobe správa produktů

U své registrované domény se přes tlačítko nastavení (tři svislé tyčky) dostanete na menu s DNS záznamy i detail vybrané domény. Mezi možnostmi najdete nastavení DNS či volbu přesměrování. V nabídce nechybí ani pojistka domény, automatické zaslání výzvy k platbě pro fakturaci před vypršením platebního období a samozřejmě možnost zrušení služeb nebo změny fakturačních údajů.

Stejně jako doménu, také hosting, e-mail nebo SSL si můžete spravovat přes stejné administrační prostředí. Stačí jen v levém menu vybrat odpovídající položku. V menu pro webhosting lze navíc kromě shodných možností s doménou navolit zasílání upozornění při dosažení limitů FTP kvóty, při dosažení limitů databázové kvóty nebo limitu e-mailů. Pro usnadnění práce zde ještě máte poznámky, do kterých si lze ukládat libovolné záznamy.

Jen ještě jednou připomínáme, že u webhostingu Webglobe WordPress na rozdíl od klasického hostingu nemusíte nic sami nastavovat. Web běží na tomto redakčním systému ihned.

Podpora – 10/10

V naší recenzi dáváme Webglobe velké plus za podrobné informace – a to jak o samotných nabízených produktech, tak také všeobecně o tématech webhostingu, domén a podobně. Pokud byste čemukoliv nerozuměli, dohledáte s největší pravděpodobností svůj problém v sekci „poradna“. Vysvětlení pochopí i technicky méně pokročilí začátečníci. Na webu nechybí pak ani blog pro inspiraci na vytváření vlastních stránek.

Kontakt na podpor i kontaktní formulář najdete přímo v administraci po přihlášení ke svému účtu. Taktéž se všechny možnosti kontaktu nacházejí na samotném webu webglobe.cz.

Webglobe můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 603 111 111, e-mailem info@webglobe.cz či přes kontaktní formulář webu. Telefon je dostupný pondělí až pátek: 7:00 až 22:00 / víkendy: 8:00 až 18:00. Na zprávu vám Webglobe odpoví do 24 hodin. Pro rychlou reakci můžete vyzkoušet také on-line chat, kde se vám bude věnovat odborník a odpoví vám na vaše otázky.

Závěrečné hodnocení webhostingu Webglobe WordPress

9.2

Perfektní

Webglobe webhosting specializovaný pro WordPress je ještě jednodušší než klasický Webglobe hosting a je vyladěný pro spolupráci s tímto populárním redakčním systémem. To ocení zejména méně zkušení uživatelé, kteří chtějí mít správě nastavené stránky ihned po spuštění. Nováčkům se také bude líbit návod na obsluhu i předinstalované wordpressové doplňky. Administrace je jednoduchá a zvládne ji každý. Vybrat si můžete z několika cenových balíčků, které se odlišují nabízeným prostorem, nikoliv kvalitou služeb.

Parametry
9
Dostupnost
9
Zabezpečení
9.5
Administrace
8.5
Podpora
10
Klady
 • Jednoduché ovládání a žádné složité nastavování
 • Návod na WordPress k hostingu
 • Výběr z více balíčků pro malé i velké projekty
 • Bezpečnost
 • 60-denní garance vrácení peněz
 • Dobrá zákaznická podpora
Zápory
 • Občas trošku delší načítání administrace

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář