Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Webhosting Webglobe – recenze a zkušenosti

30. 8. 2022 aktualizováno

Webhosting Webglobe – recenze a zkušenostiNáš tipTestado.cz

Redakce Testado.cz přináší hodnocení webhostingu od Webglobe. Rozepisujeme se o bezpečnosti, spolehlivosti, nabídce tarifů a jejich ceně, administraci a funkčnosti zákaznické podpory. Přemýšlíte nad kvalitním webhostingem? Webglobe je možná skvělá volba právě pro vás!

Varianty webhostingu

Dříve, než se podíváme na nabídku tarifů, vypíchněme si nejdůležitější výhody webhostingu od Webglobe. Společnost vám ručí za stabilitu, spolehlivost a bezpečnost. Garantuje 99,98% dostupnost hostingu a automatickou zálohu a aktualizace.

Pokud budete využívat WordPress, tento populární redakční a publikační systém nainstalujete během několika minut. Přítomnost technologie Turbo Cache 12× se postará o rychlé načítání. Starost si nemusíte dělat ani s migrací webu. Přechod na Webglobe je jednoduchý a zdarma; to platí i pro starší verze PHP a MySQL.

A pokud byste snad narazili na problém, s jeho vyřešením vám pomůže živá online podpora na chatu. Redakcí Testado.cz byla samozřejmě vyzkoušena!Webhosting Webglobe – recenze a zkušenosti

Nabídka tarifů

Webglobe nabízí celkem tři tarify. Jak si můžete v tabulce povšimnout, zatímco první tarif Start je vhodný pro začátečníka s jedním webem, tarif Ultra už uspokojí nároky náročného uživatele, který potřebuje dostatek datového prostoru, hodně domén, databází a e-mailových schránek.

Jak jsme se mohli sami přesvědčit, hodnocený webhosting Webglobe myslí na začínající, pokročilé a zkušenější, kterým se byznys začíná rozjíždět ve velkém.

 • Pro začátečníky je vhodný tarif Start, který je cenově dostupný (49 Kč měsíčně), zahrnuje jednu doménu, 5 GB prostoru, pět e-mailových schránek a databázi.
 • Pokročilým Webglobe doporučuje tarif Plus za 119 Kč měsíčně, který zahrnuje 3 domény, 100 GB datového prostoru, neomezený počet e-mailových schránek a deset databází.
 • Nároční mohou zvážit tarif Ultra, který při měsíční platbě 219 Kč nabízí 10 domén, neomezený datový prostor, neomezený počet e-mailových schránek a databází.

Pokud byste nebyli spokojení, Webglobe garantuje 60denní vrácení peněz.

Tarif Start Plus Ultra
webhosting od Webglobe - tarif Start webhosting Webglobe - tarif Plus webhosting Webglobe - tarif Ultra
Pro koho je vhodný? Pro začátečníka s jedním webem nebo e-shopem, který chce co nejlevnější a bezúdržbový webhosting. Pro pokročilejšího uživatele, který vlastní více projektů a několik webových stránek. Potřebuje dostatek prostoru. Pro náročného uživatele, který potřebuje nejlepší webhosting pro spoustu domén s neomezeným místem.
Cena 49 Kč / měsíc 119 Kč / měsíc 219 Kč / měsíc
Počet domén 10×
Datový prostor 5 GB 100 GB neomezený
Počet databází 10× neomezený
Počet e-mailových schránek neomezený neomezený
Zkušební doba zdarma × × ×
EU doména zdarma na jeden rok

* Uvedené ceny tarifů platí bez DPH a při roční platbě.

Parametry – 9/10

Ačkoliv se potřeba výkonu různí podle náročnosti webové stránky a aplikace, webhosting od Webglobe garantuje vysoké standardy u všech tarifů.

Cena se nejvíce promítá do počtu domén, databází a e-mailových schránek. Zaregistrovali jsme také výraznější rozdíl v datovém prostoru; zatímco nejlevnější tarif (Start) zahrnuje 5 GB, nejdražší Ultra vám poskytne neomezený prostor. Nutno nicméně podotknout, že začínajícímu e-shopu bude základních několik GB dat určitě stačit. Ostatně přejít na vyšší tarif můžete kdykoliv.

Určitě kvitujeme množství parametrů, které Webglobe v rámci svých webhostingů garantuje. Za zmínku stojí rychlá instalace WordPressu, rychlé SSD disky, 24/7 ochrana proti kyberútokům, SSL certifikát i pro subdomény či volitelná automatická záloha dat. Dražší tarif Plus a Ultra zahrnují také bezplatnou obnovu dat na jedno kliknutí.

Varianty webhostingu Webglobe

Dostupnost – 9,5/10

Stabilita a spolehlivost webhostingu je klíčová. Pokud bude docházet k častým výpadkům, stránky nepůjdou načíst a návštěvníci se nedostanou k obsahu.

Webglobe garantuje dostupnost hostingu 99,98 %. Ačkoliv některé jiné webhostingy garantují 99,99 %, i tohle číslo je velmi slušné (ačkoliv v obecném měřítku může i desetinné číslo znamenat desítky minut výpadku). S webhostingem Webglobe máme totiž dlouhodobě výborné zkušenosti.

Zabezpečení – 9/10Zabezpečení Webglobe

Webhosting od Webglobe klade velký důraz na bezpečnost, proto servery podporují šifrovaný přístup přes FTP (SFTP / SCP / SSHFS) – a to přes port 222. V případě potíží s přihlášením na váš FTP server stačí aktivovat pasivní režim přenosu. Tímto krokem se eliminují problémy s přihlášením k FTP serveru, které jsou obvykle způsobeny připojením přes firewall nebo proxy server.

Každý tarif od Webglobe zahrnuje automatickou zálohu dat. Pokročilejší tarif Plus a Ultra nabízí zálohu dat i 14 dní zpět a bezplatnou obnovu dat na jedno kliknutí.

Zvýšení zabezpečení vašeho zákaznického účtu docílíte aktivací dvoufaktorové autentifikace přes SMS.

Administrace – 9/10

Administrace Webglobe je přehledná a uživatelsky přívětivá. Po přihlášení se vám zobrazí aktuálně používané služby včetně názvu stránek. Máte jasný přehled nad fakturami, kredity a případně provizemi.

Jedním kliknutím si prohlédnete nabídku hostingu, e-mailové schránky, jejich naplněnost, přesměrování a podrobnější nastavení. Doménu si snadno pojistíte, případně můžete kontaktovat podporu vznesením požadavku.

Chválíme také blog, ve kterém se dočtete spoustu zajímavých informací o výběru domény, fungování Google reklamy, spamech v e-mailu a jiných tématech. V záložce poradna se dočtete informace o SSL certifikátu, serverech, webovém editoru či Microsoft 365.

Podpora – 10/10

Jestliže se objeví technický problém, můžete kontaktovat zákaznickou podporu.

Webglobe lze kontaktovat telefonicky na čísle +420 603 111 111 včetně víkendů, prostřednictvím e-mailu info@webglobe.cz (odpoví do 24 hodin) nebo vyplněním formuláře.

Skvělá je možnost využití online chatu, v jehož rámci s vámi bude komunikovat skutečný odborník, nikoliv automatizovaný robot. Chat jsme vyzkoušeli a dotaz nám byl zodpovězen do několika minut (viz přiložený screenshot obrazovky).

Webglobe - online chat, test

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Webhosting od Webglobe představuje kvalitní a bezpečnou službu, která je vhodná pro začínající weby a e-shopy včetně větších projektů. Líbí se nám vysoká dostupnost hostingu, zabezpečení, automatická záloha dat a aktivní zákaznická podpora fungující (mimo jiné) na online chatu. TIP redakce Testado.cz.

Parametry
9
Dostupnost
9.5
Zabezpečení
9
Administrace
9
Podpora
10
Klady
 • Webhosting pro malý web i velké projekty
 • 60denní garance vrácení peněz
 • Dostupnost hostingu 99,98 %
 • Šifrování přes FTP (SFTP / SCP / SSHFS)
 • Automatická záloha dat + podpora SSD disků
 • Dvoufaktorová autentifikace účtu
 • Jednoduchá administrace
 • Aktivní podpora včetně "živého" online chatu
 • Pravidelné akce na domény zdarma k webhostingu
Zápory
 • Bez možnosti vyzkoušení zdarma
 • Zákaznická podpora není dostupná 24/7

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.9 (105 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář