Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Webhostingy

Webhosting Webglobe – recenze a zkušenosti

30. 8. 2022 aktualizováno

Webhosting Webglobe – recenze a zkušenostiNáš tipTestado.cz

Redakce Testado.cz přináší hodnocení webhostingu od Webglobe. Rozepisujeme se o bezpečnosti, spolehlivosti, nabídce tarifů a jejich ceně, administraci a funkčnosti zákaznické podpory. Přemýšlíte nad kvalitním webhostingem? Webglobe je možná skvělá volba právě pro vás!

Nově jsme také zhodnotili (vyzkoušeli a vytvořili recenzi) na Webhosting Webglobe WordPress, který má Webglobe v nabídce až od roku 2023. Je zajímavý, proto se na něj u nás podívejte.

Varianty webhostingu

Dříve, než se podíváme na nabídku tarifů, vypíchněme si nejdůležitější výhody webhostingu od Webglobe. Společnost vám ručí za stabilitu, spolehlivost a bezpečnost. Garantuje 99,98% dostupnost hostingu a automatickou zálohu a aktualizace.

Pokud budete využívat WordPress, tento populární redakční a publikační systém nainstalujete během několika minut. Přítomnost technologie Turbo Cache 12× se postará o rychlé načítání. Starost si nemusíte dělat ani s migrací webu. Přechod na Webglobe je jednoduchý a zdarma; to platí i pro starší verze PHP a MySQL.

A pokud byste snad narazili na problém, s jeho vyřešením vám pomůže živá online podpora na chatu. Redakcí Testado.cz byla samozřejmě vyzkoušena!Webhosting Webglobe – recenze a zkušenosti

Nabídka tarifů

Webglobe nabízí celkem tři tarify. Jak si můžete v tabulce povšimnout, zatímco první tarif Start je vhodný pro začátečníka s jedním webem, tarif Ultra už uspokojí nároky náročného uživatele, který potřebuje dostatek datového prostoru, hodně domén, databází a e-mailových schránek.

Jak jsme se mohli sami přesvědčit, hodnocený webhosting Webglobe myslí na začínající, pokročilé a zkušenější, kterým se byznys začíná rozjíždět ve velkém.

 • Pro začátečníky je vhodný tarif Start, který je cenově dostupný (49 Kč měsíčně), zahrnuje jednu doménu, 5 GB prostoru, pět e-mailových schránek a databázi.
 • Pokročilým Webglobe doporučuje tarif Plus za 119 Kč měsíčně, který zahrnuje 3 domény, 100 GB datového prostoru, neomezený počet e-mailových schránek a deset databází.
 • Nároční mohou zvážit tarif Ultra, který při měsíční platbě 219 Kč nabízí 10 domén, neomezený datový prostor, neomezený počet e-mailových schránek a databází.

Pokud byste nebyli spokojení, Webglobe garantuje 60denní vrácení peněz.

Tarif Start Plus Ultra
webhosting od Webglobe - tarif Start webhosting Webglobe - tarif Plus webhosting Webglobe - tarif Ultra
Pro koho je vhodný? Pro začátečníka s jedním webem nebo e-shopem, který chce co nejlevnější a bezúdržbový webhosting. Pro pokročilejšího uživatele, který vlastní více projektů a několik webových stránek. Potřebuje dostatek prostoru. Pro náročného uživatele, který potřebuje nejlepší webhosting pro spoustu domén s neomezeným místem.
Cena 49 Kč / měsíc 119 Kč / měsíc 219 Kč / měsíc
Počet domén 10×
Datový prostor 5 GB 100 GB neomezený
Počet databází 10× neomezený
Počet e-mailových schránek neomezený neomezený
Zkušební doba zdarma × × ×
EU doména zdarma na jeden rok

* Uvedené ceny tarifů platí bez DPH a při roční platbě.

Parametry – 9/10

Ačkoliv se potřeba výkonu různí podle náročnosti webové stránky a aplikace, webhosting od Webglobe garantuje vysoké standardy u všech tarifů.

Cena se nejvíce promítá do počtu domén, databází a e-mailových schránek. Zaregistrovali jsme také výraznější rozdíl v datovém prostoru; zatímco nejlevnější tarif (Start) zahrnuje 5 GB, nejdražší Ultra vám poskytne neomezený prostor. Nutno nicméně podotknout, že začínajícímu e-shopu bude základních několik GB dat určitě stačit. Ostatně přejít na vyšší tarif můžete kdykoliv.

Určitě kvitujeme množství parametrů, které Webglobe v rámci svých webhostingů garantuje. Za zmínku stojí rychlá instalace WordPressu, rychlé SSD disky, 24/7 ochrana proti kyberútokům, SSL certifikát i pro subdomény či volitelná automatická záloha dat. Dražší tarif Plus a Ultra zahrnují také bezplatnou obnovu dat na jedno kliknutí.

Varianty webhostingu Webglobe

Dostupnost – 9,5/10

Stabilita a spolehlivost webhostingu je klíčová. Pokud bude docházet k častým výpadkům, stránky nepůjdou načíst a návštěvníci se nedostanou k obsahu.

Webglobe garantuje dostupnost hostingu 99,98 %. Ačkoliv některé jiné webhostingy garantují 99,99 %, i tohle číslo je velmi slušné (ačkoliv v obecném měřítku může i desetinné číslo znamenat desítky minut výpadku). S webhostingem Webglobe máme totiž dlouhodobě výborné zkušenosti.

Zabezpečení – 9/10Zabezpečení Webglobe

Webhosting od Webglobe klade velký důraz na bezpečnost, proto servery podporují šifrovaný přístup přes FTP (SFTP / SCP / SSHFS) – a to přes port 222. V případě potíží s přihlášením na váš FTP server stačí aktivovat pasivní režim přenosu. Tímto krokem se eliminují problémy s přihlášením k FTP serveru, které jsou obvykle způsobeny připojením přes firewall nebo proxy server.

Každý tarif od Webglobe zahrnuje automatickou zálohu dat. Pokročilejší tarif Plus a Ultra nabízí zálohu dat i 14 dní zpět a bezplatnou obnovu dat na jedno kliknutí.

Zvýšení zabezpečení vašeho zákaznického účtu docílíte aktivací dvoufaktorové autentifikace přes SMS.

Administrace – 9/10

Administrace Webglobe je přehledná a uživatelsky přívětivá. Po přihlášení se vám zobrazí aktuálně používané služby včetně názvu stránek. Máte jasný přehled nad fakturami, kredity a případně provizemi.

Jedním kliknutím si prohlédnete nabídku hostingu, e-mailové schránky, jejich naplněnost, přesměrování a podrobnější nastavení. Doménu si snadno pojistíte, případně můžete kontaktovat podporu vznesením požadavku.

Chválíme také blog, ve kterém se dočtete spoustu zajímavých informací o výběru domény, fungování Google reklamy, spamech v e-mailu a jiných tématech. V záložce poradna se dočtete informace o SSL certifikátu, serverech, webovém editoru či Microsoft 365.

Podpora – 10/10

Jestliže se objeví technický problém, můžete kontaktovat zákaznickou podporu.

Webglobe lze kontaktovat telefonicky na čísle +420 603 111 111 včetně víkendů, prostřednictvím e-mailu info@webglobe.cz (odpoví do 24 hodin) nebo vyplněním formuláře.

Skvělá je možnost využití online chatu, v jehož rámci s vámi bude komunikovat skutečný odborník, nikoliv automatizovaný robot. Chat jsme vyzkoušeli a dotaz nám byl zodpovězen do několika minut (viz přiložený screenshot obrazovky).

Webglobe - online chat, test

Závěrečné hodnocení

9.3

Perfektní

Webhosting od Webglobe představuje kvalitní a bezpečnou službu, která je vhodná pro začínající weby a e-shopy včetně větších projektů. Líbí se nám vysoká dostupnost hostingu, zabezpečení, automatická záloha dat a aktivní zákaznická podpora fungující (mimo jiné) na online chatu. TIP redakce Testado.cz.

Parametry
9
Dostupnost
9.5
Zabezpečení
9
Administrace
9
Podpora
10
Klady
 • Webhosting pro malý web i velké projekty
 • 60denní garance vrácení peněz
 • Dostupnost hostingu 99,98 %
 • Šifrování přes FTP (SFTP / SCP / SSHFS)
 • Automatická záloha dat + podpora SSD disků
 • Dvoufaktorová autentifikace účtu
 • Jednoduchá administrace
 • Aktivní podpora včetně "živého" online chatu
 • Pravidelné akce na domény zdarma k webhostingu
Zápory
 • Bez možnosti vyzkoušení zdarma
 • Zákaznická podpora není dostupná 24/7

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.9 (105 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář