Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze nástroje na tvorbu webu Webnode

Recenze nástroje pro tvorbu webu WebnodeVítěz testuTestado.cz

Webnode je jeden z nejjednodušších, nejpřehlednějších a nejoblíbenějších editorů v našem testu nástrojů na tvoru webu. Nabízí mnoho funkcí, více než 100 šablon, jednodušší www lze na Webnode provozovat zcela zdarma. Pokročilé funkce jsou samozřejmě placené. Recenze Webnode vám prozradí, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto nástroje.

Důležité parametry – 9/10

Tvorba vlastního webu přes Webnode probíhá kompletně přes internetové rozraní www.webnode.cz po přihlášení do administrace. Pro registraci potřebujete jen e-mail a samozřejmě heslo s názvem / adresou vašich nových stránek. Webhosting zajišťuje kompletně Webnode. Jeho maximální velikost se odvíjí od cenového tarifu.

S každým registrovaným projektem získáte automaticky doménu III. řádu s koncovkou „webnode.cz“ (název-webu.webnode.cz). Přikoupit lze i klasickou doménu II. řádu s koncovkou cz, com a jiné. K větším prémiovým balíčkům ji získáte zdarma i s ročním provozem.

Webnode také umožňuje pro ochranu vašeho soukromí anonymní registraci domény bez osobních údajů ve veřejném registru. Všechny stránky vytvořené přes Webnode jsou zabezpečené pomocí SSL certifikátu. Co je SSL se dozvíte na Wikipedii.

test webnode

Cena a cenové programy – 9/10

S nástrojem Webnode získáte díky celé řadě cenových tarifů možnost provozovat základní a levný nebo dokonce bezplatný web i profesionální stránky. Prémiové služby nabízejí kromě rozšířených funkcí také větší prostor (až 7 GB) a možnost založit si ke svým internetovým stránkám i e-mailovou schránku. Webnode umožňuje vytvořit web pro osobní použití i pro vaše podnikání.

Webnode ceník služeb recenze a test testado

Speciální kategorií jsou e-shopy, které vždy podporují použití vlastní domény i pokročilé webové funkce. Jednotlivé balíčky se od sebe liší především nabízeným prostorem (až 15 GB) či počtem registrovatelných zákazníků. Dražší tarify nabídnou i pokročilé e-shopové funkce. Pronájmům e-shopů se věnujeme v samostatném článku.

Cenově patří Webnode k průměru. Když k tomu připočteme dostačující prostor pro web a všechny funkce, vychází ve výsledku výhodně.

Webnode ceník služeb pro eshop recenze a test testado

Webnode zdarma

Přes Webnode můžete provozovat své stránky i zcela bez jakýchkoliv poplatků. Web zdarma má samozřejmě jistá omezení ve srovnání s placenými tarify. Nejedná se ovšem o nic hrozného, co by vás v provozu jednoduchých www stránek výrazně omezovalo. Free verze vždy bude mít:

  • Prostor pro web jen 100 MB
  • Reklamu na Webnode v patičce
  • Doménu III. řádu
  • Absenci pokročilých prvků a funkcí

Velkou výhodou je, že i bezplatná verze má stejně spolehlivý webhosting jako placená. Můžete vytvářet neomezený počet stránek. Také získáte uživatelskou podporu, pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady. Webnode je v tomto ohledu skvělou cestou, jak vytvořit web zdarma a jednoduše.

Design a přizpůsobení – 9,5/10

Webnode nabízí svým zákazníkům více než 100 přednastavených šablon, které mohou použít a libovolně upravovat. Vybírat lze z univerzálních i tematicky zaměřených například na různé profese.

Přizpůsobení je možné změnou barvy či barevných prvků, typem písma, rozložením, výškou okrajů či návrhem tlačítek a samozřejmě vložením vlastního loga. Šablony jsou responzivní – optimalizované pro různá zařízení. Zobrazují se tudíž správně na počítači i na mobilním telefonu.

Webnode šablony recenze a test testado

Hlavní nevýhodou je nemožnost změnit šablonu po registraci vašeho webu, což vidíme jako velký problém. Mnoho zákazníků rádo vyzkouší více designů, než si najde ten pravý.

Přitom dříve Webnode změnu šablony běžně umožňovalo. Funkce zmizela až po aktualizaci a zavedení nového a jinak detailnějšího editoru. V nápovědě se dočtete, že „šablonu a projektový název nejde prozatím změnit“ – tak doufejme, že do budoucna se tento problém vyřeší. Pro lidi, kteří již Webnode používali a chtěli by se k němu vrátit, ještě zmíníme, že starší šablony neumějí spolupracovat s novým editorem.

Nastavení designu webu je dostatečné pro přizpůsobení vzhledu vašim potřebám – a s trochou ladění grafiky i k odlišení se od ostatních webů používajících stejnou šablonu jako vy. Jiné nástroje pro tvorbu webových stránek ovšem někdy nabízí detailnější přizpůsobení než Webnode.

vzhled webnode

Mnozí uživatelé ocení možnost si změnit favicon (ikon webu v prohlížeči) či si přizpůsobit hlavičku a patičku stránek. Pokročilejším zákazníkům ovládajícím základy programování pak udělá radost alespoň zjednodušená možnost úpravy pomocí kódování. Vlastní CSS je v editoru podporované, ale pouze přes HTML blok.

jak změnit pozadí na webnode

Uživatelské prostředí a ovládání – 10/10

Web přes Webnode zvládnete vytvořit i provozovat bez jakékoliv znalosti programovacího jazyka. Vše probíhá jednoduše formou WYSIWYG editace (What You See Is What You Get); to znamená, že upravujete vizuální prvky tak, jak je vidíte.

Celá obsluha Webnode se zakládá na jednoduchém drag&drop ovládání – prvky stačí chytnout myší a přetáhnout na požadované místo. Nové se pak přidávají pomocí tlačítka +, které uvidíte po najetí kurzorem na příslušné místo na vašem webu. Složitější možnosti upravíte pomocí nastavení v horní liště administrace. Zde také můžete spravovat a přidávat stránky.

Mnoho uživatelů, kteří neovládají dobře cizí jazyky, jistě ocení, že je celé prostředí v češtině. Použitelný web vytvoříte již za několik hodin. Ovládání je zcela jednoduché a intuitivní. V hodnocení „user-friendly jej řadíme mezi jedničky na trhu. Své stránky přes Webnode můžete spravovat nejen přes počítač, ale i z mobilního telefonu nebo z tabletu.

Funkce a obsahové prvky – 9,5/10

Nabídce funkcí není co vytknout. Webnode toho umí opravdu hodně. Nutné je ale počítat s tím, že většina pokročilejších možností spadá do kategorie placených služeb.

Klíčové vlastnosti Parametry
Cena placeného tarifu za měsíc 108 – 739 Kč
Počet placených tarifů 4 web + 3 eshop
Vyzkoušení zdarma
Možnost provozu zdarma
Čeština administrace
Čeština uživatelské podpory
Prostor po web 100 MB – 7 GB (až 15 GB eshop)
Zálohování webu
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládání
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastní HTML / CSS   (zjednodušeně)
Počet šablon Nad 100

Základní prvky webu

V administraci webu snadno přidáváte základní textová pole a obrázky. Úprava textu připomíná klasický Microsoft Word či jiný textový editor. Obrázky se vkládají přes vestavěnou osobní galerii, do které soubor nahrajete a vložíte na web. Správce Webnode podporuje také tvorbu sloupců i rozmanitější grafické prvky, jako jsou galerie více fotografií, tlačítka, mapy, dělicí čáry, formuláře, ceníky či reference.

Přehlednosti zde trošku ubírá možnost vložení přednastavených šablon jako je objednávka či rezervace vedle běžných vlastních formulářů. Pro úplné začátečníky však mohou být tyto pomocné již vytvořené formuláře výhodou.

funkce webnode

Pokročilejší možnosti

Webnode podporuje jazykové mutace, umožňuje registraci pro návštěvníky vašich www, uzamčení stránky, zálohování dat či spolupráci s dalšími lidmi na jednom projektu. Dále zde najdete vestavěný souhlas s používání cookies, plánování publikace článků na blogu a komentáře.

E-shop

Počet zboží v e-shopu není nijak limitovaný. Omezení jste jen prostorem pro web, který je dostatečný a ještě větší než u osobních stránek. Webnode podporuje statistiky návštěvnosti a prodeje, varianty produktů, jejich vyhledávání i slevové akce. Prostředí pro vyřízení objednávek je hezky přehledné.

Pro usnadnění práce vám udělá radost možnost hromadného importu položek či automatická fakturace. Provoz e-shopu přes Webnode je dostatečný pro menší a střední obchody. Nabízí mezi nástroji pro tvoru webu nadstandardní možnosti.

eshop webnode

Marketing a sebepropagace – 8,5/10

Protože hezký a dobře funkční web nestačí k tomu, aby jej začali lidé navštěvovat, nabízí Webnode i dobrou možnost propagace vašich stránek pomocí několika nastavení, se kterými si poradí i začátečník. Co se týká SEO optimalizace, můžete používat META data u všech příspěvků, stránek a kategorií i ALT popisky obrázků. Nechybí ani práce s klíčovými slovy.

marketing webnode

Pro propagaci lze využít snadné napojení Google Analytics a na Google Search Console. Webnode vám dále zvládne zajistit e-mailový marketing a podporuje i rychlá tlačítka pro sdílení vašeho obsahu na sociálních sítích. U e-shopu Webnode můžete využívat export do srovnávačů cen.

Uživatelská podpora – 10/10

Pro zjištění informací o používání a nabízených funkcích disponuje Webnode přehlednou nápovědou zpracovanou formou často kladených otázek. Nechybí ani blog, kde se můžete inspirovat pro tvorbu vlastní www stránky. Pokud máte raději videa než čtení textu, lze se s Webnode naučit pracovat i přes jejich Youtube kanál.

Zákaznickou podporu můžete kontaktovat přes e-mail nebo formulář. Funguje plně v češtině. Platící zákazníci mají v uživatelské podpoře přednost. Avšak i u webu zdarma se dočkáte odpovědi v krátkém čase bez zbytečného čekání; obvykle do jednoho dne. V neposlední řadě jsou zde sociální sítě, kde vám určitě někdo poradí.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Webnode je díky své jednoduchosti nejlepším nástrojem pro tvoru webu pro začátečníky. Potěší ale i náročnější uživatele, kteří hledají pokročilé funkce. Nabídne vám také možnost provozovat snadno vlastní e-shop a dobře zpracované nástroje pro základní marketing. Výhrady máme především k horšímu přizpůsobení vzhledu.

Důležité parametry
9.5
Cena a cenové programy
9
Design a přizpůsobení
9.5
Uživatelské prostředí a ovládání
10
Funkce a obsahové prvky
9.5
Marketing a sebepropagace
8.5
Uživatelská podpora
10
Klady
  • Plnohodnotně použitelná free verze
  • Jednoduchá a rychlá obsluha
  • Dostatek nadstandardních funkcí
  • Snadný provoz e-shopu s mnoha možnostmi
Zápory
  • Nelze zpětně měnit šablonu (zatím)

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář