Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Nástroje na tvorbu webu

Recenze nástroje na tvorbu webu WebSnadno

7. 6. 2022 aktualizováno

tvorba webu přes websnadno

Tento klasický editor patří v našem srovnání nejlepších nástrojů na tvorbu webových stránek mezi jedny z nejjednodušších. Kromě snadného ovládání nabídne také rozmanité obsahové prvky a možnost provozovat své stránky zcela zdarma. Podrobnosti se dočtete v naší recenzi na portálu Testado.cz.

O WebSnadno

Nástroj pro tvorbu stránek s všeříkajícím názvem WebSnadnoje český editor, který patří mezi klasické služby pro založení webu. Patří pod společnost F01 s.r.o.. Kromě pojmenování WebSnadno ji můžete znát i pod názvem PageRide.tvorba webu přes websnadno

Důležité parametry – 9/10

Pro vytvoření vlastních webových stránek vám stačí zavítat na www.websnadno.cz, kde si snadno založíte účet, přes který budete provádět veškerou správu svých www. Spolu s webem rovnou získáte webhosting s velikostí diskového prostoru 100 MB, který je pak rozšířitelný v prémiových tarifech až na 5 GB.

Vlastní doména II. řádu (ve formátu název-webu.cz) není automatickou součástí žádného z cenových tarifů. Můžete si ji ale kdykoliv dokoupit zvlášť. S tím vám samozřejmě WebSnadno pomůže.

Ve výchozím stavu získáváte doménu III. řádu, která je zakončená „.websnadno.cz“, popřípadě slovensky „weblahko.sk“. Další možností domény je koncovka pageride .cz/.sk/.com/.eu. Všechny stránky jsou zabezpečené SSL certifikáty.

test websandno

Cena a cenové programy – 7/10

Mezi placenými programy máte na výběr ze dvou typů – Premium a Business. Jak již může prozradit jejich označení, dražší z nich se hodí nejen pro provoz vlastních internetových stránek, ale také pro založení e-shopu. Zároveň se od sebe odlišují i nabízenou velikostí prostoru na disku.

Věcí, která na WebSnadno trošku zamrzí, jsou velké limity služeb u placených programů. Omezení se týká pochopitelně parametrů, jako je velikost pro web či přenos dat.

Bohužel je najdete také u doplňkových funkcí, jako je počet možných posílaných newsletterů, a dokonce i u počtu položek, které můžete mít v e-shopu. Limit produktů na 5 000 ks je sice dostatečný široký, avšak již předem brání rozvoji většího podnikání.

cenové tarify websandno a web zdarma

Zajímavostí je, že recenzovaný nástroj pro tvorbu webu Websnadno.cz nemusí být omezený jen na hlavní nabízené parametry. Pokud by vám nabídka nestačila a měli byste speciální požadavky, můžete kontaktovat provozovatele a domluvit se na individuální ceně.

Cenově patří WebSnadno mezi průměrně drahé služby. Ovšem konkurence se stejnou cenou často nabídne více funkcí bez omezování. Placený program je možné nezávazně vyzkoušet zdarma díky tomu, že s registrací získáte kredity, které pak přeměníte na měsíční předplatné.

WebSnadno zdarma

Kromě zmíněných placených balíčků umožňuje WebSnadno používání svých nejzákladnějších služeb zdarma. Pokud vám nevadí určitá omezení, můžete provozovat stránky zcela bezplatně. Samozřejmostí je, že kdykoliv lze přejít z free programu na placený tarif. Verze zdarma na rozdíl od tarifů Premium a Business má:

 • Zobrazenou reklamu
 • Menší prostor na disku
 • Absenci pokročilejších funkcí
 • Doménu s koncovkou od WebSnadno (i ke free verzi lze ale přikoupit doménu II. řádu)

Design a přizpůsobení – 5,5/10

Ihned na začátek je nutné říct, že design a jeho nastavitelnost jsou slabou stránkou celé služby WebSnadno. Na výběr máte ze 74 šablon, které lze kdykoliv změnit. Mnohé z nich jsou však téměř totožné a liší se jen v detailech; například v jednom barevném prvku. Tyto drobnosti totiž není možné pře WebSnadno editovat, což je velká škoda.

Navíc si nezměníte barevné provedení stránek ani jeho celkové rozložení. Šablony mají přesně daný formát, kterého se musíte držet. Vytvořené internetové stránky přes tuto službu si tedy mohou být značně podobné.

webdesign websandno

Měnit můžete nejjednodušším způsobem například barvu textu a další základní prvky. Editovatelné je pak také záhlaví a zápatí, což zahrnuje prakticky jen přidání obsahu. Nastavitelné je logo stránky, favicon (ikona adresního řádku), časové pásmo webu (například pro příspěvky v diskuzích), zobrazení nadpisů sekcí a mapy stránek. Oceňujeme možnost vytváření sloupců na stránce.

Za pochvalu vzhledového povedení stojí responzivita šablon. To znamená, že se budou hezky zobrazovat na všech zařízeních včetně menších displejů telefonů. Pokud umíte pracovat s HTML, lze minimální flexibilitu designových nastavení částečně nahradit vlastním kódováním. Své prvky můžete přidávat do hlavičky, těla webu či vložit kód na konec a začátek obsahu.

Uživatelské prostředí a ovládání – 8/10

Na rozdíl od ostatních nástrojů pro tvorbu webu z našich recenzí, nepracujete na WebSnadno rovnou v náhledu stránky. Vizuální zobrazení je zde nahrazené několika administračními stránkami s posuvníky a tlačítky. Přes ně provádíte hlavní nastavení i upravujete obsah.

prostředí websnadno

Ačkoliv nepracujete přímo v náhledu stránky, můžete používat jednoduché drag & drop ovládání, tzv. přesouvání vybraného obsahu jen pomocí myši. Přehazovat lze tímto způsobem jednotlivé prvky / moduly na stránce. Editace těchto modulů pak probíhá v samostatném okně. Fotografie si nahráváte z počítače do vestaveného úložiště a pak je přidáváte na stránky.

jak nastavit websnadno

Ovládání a vizuální podoba editoru jsou trošku zastaralejšího provedení, avšak patří mezi jedny z nejjednodušších, jaké můžete najít. Celé uživatelské prostředí zvládne bez problému obsluhovat i naprostý začátečník. Administrace je samozřejmě kompletně v češtině.

řazení stránek websnadno

Funkce a obsahové prvky – 8,5/10

Nabídka hlavních obsahových prvků, které můžete použít, rozhodně není špatná. V porovnání s konkurencí zde některé funkce chybí, avšak jinými vás WebSnadno příjemně překvapí.

Klíčové vlastnosti Parametry
Cena placeného tarifu za měsíc 160 – 389 Kč
Počet placených tarifů 2
Vyzkoušení zdarma
Možnost provozu zdarma
Čeština administrace
Čeština uživatelské podpory
Prostor pro web 100 MB – 5 GB
Zálohování webu × (W.S. se zavazuje zálohovat, ale obnovu běžně neumožňuje)
Tvorba e-shopu
Drag & Drop ovládání ×
WYSIWYG (What You See Is What You Get) ×
Responzivita
Vlastní HTML / CSS  (zjednodušeně)
Počet šablon 74 (velmi opakující se)

Základní prvky webu

Obsahové prvky webu se přidávají v takzvaných modulech a je jich opravdu mnoho. Nechybí samozřejmě text a obrázky. Také jsou zde formuláře, přehrávač hudby, video, diskuzní forum a komentáře. Mezi opravdu originální prvky patří ankety, hodnocení, mapy, hodiny či odpočet.

websnadno obsahové prvky

Pokročilejší možnosti

Mezi pokročilejšími funkcemi je nutné jako první zmínit jazykové mutace. Touto vychytávkou nedisponují totiž všechny nástroje pro tvorbu webu a většina z nich je už vůbec nenabízí v základním programu. Na WebSnadno lze provozovat vícejazyčné stránky i v bezplatném tarifu.

Nejen při tvorbě e-shopu oceníte podporu registrace pro návštěvníky vašich stránek. Jedním z modulů je také možnost vložení vlastního HTML kódu nebo Javascriptu. Obsah tak není zcela závislý jen na přednastavených funkcích.

E-shop

Jak již bylo zmíněno, e-shop lze provozovat v tarifu Business. Obsluha internetového obchodu je snadná. Její hlavní částí je správa produktů, objednávek a skladu. Mezi funkcemi najdete používání slevových kódů, výběr z více variant zboží a nastavení dopravy a platby. WebSnadno spolupracuje se Zásilkovnou a umí i on-line platby GoPay.

Systém je plnohodnotně použitelný pro menší obchody. Rozsáhlejšímu podnikání může bránit nejen již zmíněný limitovaný počet zboží, ale také absence pokročilejších funkcí pro usnadnění práce, jako je například automatický fakturační systém či napojení na další externí nástroje. To zde chybí.

internetový obchod přes websnadno

Marketing a sebepropagace – 8/10

Optimalizace pro prohlížeče umožňuje nastavit titulek stránky, její popis, nadpis H1 a klíčová slova. To je možné jak pro celý web (respektive jeho hlavní stránku), tak pro jednotlivé sekce v menu. U obrázků si zase zvolíte jejich název a popis.

Pro aktivní propagaci svého webu můžete využít newsletter. Ten má však limitovaný počet odesílání za jeden měsíc. Dokáže však chytře rozlišovat uživatele například podle jejich ověření či jazykové mutace. Nechybí ani statistiky návštěv jednotlivých stránek, strávené doby na webu a dalších údajů, které se zobrazují v přehledném grafu. Jsou k dispozici ale jen jeden rok nazpět.

Zajímavou funkcí u obchodního tarifu je reklama na váš web, která se zobrazuje neplatícím uživatelům na jejich stránkách. Ačkoliv existují i daleko více efektivní formy propagace, jedná se o příjemný bonus. Samotný WebSnadno ve svém administračním prostředí přímo nespolupracuje s jinými externími službami pro marketing.

marketing websnadno

Uživatelská podpora – 9,5/10

Na Websnadno.cz najdete hezký návod k obsluze a přímo v administraci pak i záložku nápovědy. Samotná živá uživatelská podpora funguje plně v češtině. Ochotně vám odpoví na jakoukoliv otázku a pomůže vám v případě problémů. Pro kontakt můžete využít e-mail, rychlý formulář nebo sociální sítě.

Závěrečné hodnocení

7.9

Skvělý

WebSnadno se vyznačuje jednoduchostí ovládání. Podporuje tvorbu e-shopu i provoz zdarma. Oceníte na něm zajímavé obsahové prvky a skvěle fungující zákaznickou podporu. Nevýhodou je mírně zastaralé uživatelské prostředí, limitované služby i v placených tarifech a slabá možnost přizpůsobení designu.

Důležité parametry
9
Cena a cenové programy
7
Design a přizpůsobení
5.5
Uživatelské prostředí a ovládání
8
Funkce a obsahové prvky
8.5
Marketing a sebepropagace
8
Uživatelská podpora
9.5
Klady
 • Plnohodnotně použitelná free verze
 • Jednoduchá obsluha
 • Zajímavé a originální obsahové prvky
 • Dobrá uživatelská podpora
Zápory
 • Slabší přizpůsobení designu
 • Limitované funkce i v placených programech
 • Uživatelské prostředí bez drag & drop i WYSIWYG

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (22 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář