Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čínského e-shopu Wish

28. 12. 2020 aktualizováno

Recenze čínského e-shopu Wish

Do naší trojice nejlepších čínských e-shopů se dostal i známý internetový obchod Wish. Ten si získal srdce svých fanoušků díky široké nabídce zboží na trvale nízké ceny. Pokud tento obchod neznáte, pojďte se společně s námi podívat na podrobnou recenzi. Nejlépe dopadl AliExpress.

Hodnocení e-shopu Wish

8.5

Skvělý

Čínský internetový obchod Wish je jediný obchod přeložený do češtiny. Kromě skvělých cen nabízí také různé slevové akce a odměny zdarma. Sympatický je i jednoduchý přehledný e-shop rozdělený dle jednotlivých kategorií. Uživatelské recenze s reálnými fotografiemi usnadní výběr zboží a také omezí zklamání po dodání zboží.

Nabídka produktů
9
Nakupování a aplikace
9
Platba
10
Doručení
7
Reklamace a podpora
8
Recenze uživatelů
8
Klady
 • Přehledný a jednoduchý e-shop
 • Český překlad a podpora v češtině
 • Velký výběr produktů
 • Velmi výhodné ceny
 • Recenze produktů včetně fotografií
 • Slevové kupóny a akce
 • Intuitivní aplikace do mobilu
Zápory
 • Nutnost platit poštovné
 • Dlouhá doba dodání
 • Absence skladů v EU
 • Výběr i nákup pouze pro registrované

O obchodě Wish

Platforma Wish funguje od roku 2010 a o její založení se zasloužil polský obchodník Piotr Szulczewski a softwarový inženýr Danny Zhang. Wish je často považován za největšího konkurenta AliExpressu, protože také funguje jako takové internetové tržiště. A i když má Wish své sídlo v Americe, v drtivé většině případů zde najdete zboží z Číny.

Recenzovaný e-shop Wish shlukuje přes milion prodejců, kteří se zaměřují na různé kategorie zboží. Nejvýhodněji zde nakoupíte oblečení, šperky, kosmetiku, módní doplňky, ale oblíbené jsou i kategorie domácích potřeb a dekorací, hraček pro děti, outdoorových a sportovních potřeb, potřeb pro mazlíčky a samozřejmě nesmíme zapomenout na vychytávky k mobilním telefonům.

I v tomto případě můžete produkty nakupovat pomocí mobilní aplikace nebo přímo přes stránky Wish, ale pouze po registraci. Na rozdíl od AliExpress nebo Banggood však nelze bez registrace jednotlivé produkty ani prohlížet, což je škoda.

Wish je jediný čínský e-shop s překladem do českého jazyka. A jako bonus navíc nabízí i českou podporu. Pokud tedy budete chtít něco reklamovat, nemusíte umět cizí jazyk, což bereme jako hodně velké plus.

Nabídka produktů – 9/10

Jak jsme se zmiňovali v úvodu, čínský eshop Wish shlukuje několik prodejců, kteří nabízejí své zboží. Jedná se tedy o internetové tržiště podobně jako u platformy AliExpress.

Wish sice nenabízí tak velký výběr jako AliExpress, ale i přesto se můžete setkat s opravdu velkým výběrem zboží v nejoblíbenějších kategoriích. Největším lákadlem hlavně pro dámy je bezpochyby levné oblečení a módní doplňky. Ale nechybí ani kategorie se šperky, bižuterií, kosmetikou, peněženkami nebo s obuví.

recenze čínského obchodu wish

Na Wish najdete i dekorace do domácnosti, zboží pro děti, hračky, vychytávky do kuchyně i nezbytnosti pro vaše psí a kočičí miláčky. A i když je Wish primárně určený ženám, nechybí ani některé kategorie pro mužské pohlaví. U pánů vyhrávají různé doplňky k telefonům a hobby potřeby. Na Wish najdete něco pro rybáře, milovníka kempování i sportovního maniaka.

Nakupování a aplikace – 9/10

Pokud chcete nakupovat na Wish nebo se jen mrknout na jejich nabídku, musíte být registrovaní. Což je poměrně škoda, protože většina lidí nejdříve kouká na nabídku a recenze, než začne na čínských e-shopech nakupovat. Registrace je naštěstí velice rychlá a jednoduchá. Stačí vám k ní pouze váš e-mail a nějaké heslo. Přihlásit se můžete také pomocí svého účtu na Facebooku nebo na Google.

akční nabídky na wish

Spousta čínských e-shopů má podobný vzhled a styl jako AliExpress. U platformy Wish tomu tak není. Wish totiž sází na svůj vlastní jednoduchý design. Na levé straně najdete nejenom jednotlivé kategorie, ale také oblíbené produkty, nejprodávanější značky a také Blitz Buy, což je takový slevový kolotoč štěstí. Každý den si můžete vytočit speciální nabídku pouze pro vás.

Wish má také svou vlastní aplikaci ke stažení na Google Play pro mobilní telefony Android a na App Store pro iPhone. Obě platformy nabízí český překlad i českou podporu pro zákazníky. Nastavit si můžete i českou měnu, abyste nemuseli přepočítávat kurz každé nabídky.

Platba – 10/10

Nákup na Wish je zcela bezpečný. A stejně jako většina čínských e-shopů nabízí nákup pomocí internetové peněženky PayPal nebo pomocí online platební karty. Ať už zvolíte jakoukoliv platbu, o své peníze se bát nemusíte. Při platbě kartou však doporučujeme neukládat údaje o kartě pro pohodlnější nákup. Zvyšuje se tím možnost zneužití vaší karty.

Doručení – 7/10

Platforma Wish je nejvíce kritizována za to, že nenabízí dopravu zdarma. Proto stále více kupujících dává přednost AliExpressu, kde nemusí platit za poštovné. V některých případech je však díky speciálním akcím a odměnám cena zboží levnější, i když ke zboží přičtete dopravné. V některých případech to však výhodné není. Během svého nákupu se můžete setkat se speciální nabídkou zboží „zdarma“ – musíte však uhradit poštovné, které může někdy převyšovat pořizovací cenu produktu.

Výši dopravy se vždy dozvíte v detailu produktu a následně i v košíku. A opravdu doporučujeme si tuto částku prohlédnout, protože někdy může být vyšší než samotná cena produktu. A jak je to s dodáním zboží? Po objednání je balík expedován do 2 dnů a na vaši adresu by měl dorazit do 28 dní. Standardně se doba dodání pohybuje od 14 až 28 dní.

CLO a DPH

Obchod Wish spolupracuje s Českou poštou. To znamená, že pokud zvolíte doručení prostřednictvím České pošty, nebudete muset dodatečně platit daň z přidané hodnoty nebo clo. Zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU.

Reklamace a podpora – 8/10

Platforma Wish nabízí překlad do českého jazyka, a i když se nejedná o dokonalý překlad, nemusíte umět anglicky, abyste si zboží mohli koupit nebo ho následně reklamovat. Podle pravidel platformy Wish můžete zboží do 30 dnů od jeho převzetí vrátit, pokud vám nevyhovuje. V případě poškození zboží se dá produkt i reklamovat. Ale pokud bude potřeba zboží vrátit, přepravu platíte vy, což není vždy zcela výhodné.

Z recenzí víme, že reklamace jsou řešeny poměrně rychle, ale narazili jsme i na pár negativních recenzí, ve kterých si uživatelé stěžují na reklamační řízení Wish. Mnoha lidem se nelíbí ani nutnost zaplatit přepravné v případě vrácení zboží, protože je částka vyšší než pořizovací cena produktu.

recenze wish

Recenze uživatelů – 8/10

Recenze uživatelů na Trustpilot.com a na portále eMimino.cz jsou vesměs kladné. Zákazníkům se líbí výhodné cenové nabídky, produkty zdarma, odměny i kolo štěstí. Jsou spokojeni i s kvalitou zboží a recenzemi uživatelů včetně reálných fotografií.

Našli jsme však i negativní recenze, které se zmiňují o dlouhé době dodání, nutnosti platit přepravné a někdy i zdlouhavé řešení reklamací. Našli jsme i recenze, ve kterých si zákazníci stěžují na ztrátu balíčku během přepravy a špatnou komunikaci s obchodem.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (55 hlasů)

Autor recenze

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Bilavčík (24. 11. 2023 09:11)

Jsem velice spokojen s výběrem a cenami, pokud Wish nevyužije služeb Wedo, ti se neobtěžují zboží doručit a jen jej uloží v širokém okolí do svých výdejních míst, kam si pro ně musíte přijet, pokud tak neučiníte ihned zboží vrací odesilateli a tak je kolikrát zbytečné cokoliv objednávat.

Odpovědět
Uživatel
Dana Blažková (14. 7. 2022 12:07)

Dobrý den,objednávala jsem si spoustu věcí na podzim,ale protože bylo neuvěřitelné vypisování dotazníku ohledně CLA, mě úplně odradilo.Ráda bych věděla,jestli se něco změnilo a při dodání zaplaceného zboží nebudu muset doplácet proclení. Děkuji za kladnou odpověď. S pozdravem Blažková D.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (27. 7. 2022 10:07)

Dobrý den, Wish navázal spolupráci s Českou poštou. Pokud využijete tento způsob dopravy, nebudete dodatečně platit clo nebo DPH.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář