Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze cestovního portálu Worldee

22. 5. 2023 aktualizováno

recenze worldee

Worldee je platforma pro cestovatele, která slouží jak pro vyhledávání zajímavých tras při dobrodružství na vlastní pěst, tak pro zakoupení zájezdů, kterými vás bude provázet parťák na cesty v roli průvodce. V našem testu cestovních kanceláří se jedná o netypický, avšak chytrý a cenově výhodný způsob cestování

Hodnocení Worldee

9.1

Perfektní

Worldee slouží jak pro vyhledávání zajímavých výletů na vlastní pěst, tak na cestování s parťákem, který za vás vše zařídí a připraví program. Můžete se tím pádem těšit na osobní přístup a poznání dané krajiny i z úhlů, které vám běžné cestovní kanceláře neumožní. Další možností je stát se přímo průvodce a vytvořit si vlastní zájezdy, pokud jste zkušenější cestovatelé a víte, co by se ostatním mohlo na vašich oblíbených trasách líbit. Na Worldee v našem testu chválíme nízké ceny a širokou nabídku zajímavých a rozmanitých cest. V celém systému se během chvíli zorientujete a na webu najdete mnoho cestovatelských praktických informací.

Kvalita služeb
9
Cena
10
Podpora
9
Uživatelské prostředí
8.5
Klady
  • Nízké ceny
  • Rozmanitá nabídka
  • Detailní programy cesty se zajímavými místy
  • Osobní přístup ze strany cestovního parťáka
  • Možnost pořádat vlastní zájezdy
Zápory
  • Orientace na stránkách
  • Těžko dostupné FAQ

Kvalita služeb – 9/10

Worldee je vyhledávač zajímavých tipů na výlety, sociální síť pro cestovatele a zprostředkovatel nabízených zájezdů v jednom. Ačkoliv se nejedná o klasickou cestovní kancelář, dokonale ji ve všech ohledech dokáže zastoupit.

Hlavním cílem Worldee je vytvořit celosvětovou síť itinerářů neboli cestovních plánů pro inspiraci, kam se vydat. Šíře nabídky je tudíž opravdu velká. Kromě bohatého výběru destinací zde objevíte i výlety různého zaměření od přírody po města a od poznávacích cest po relaxování.

Díky sestaveným programům od zkušených cestovatelů ušetříte čas s hledáním zajímavých plánů a poznáte i místa, na která byste se s klasickou cestovkou a s průvodcem nepodívali. Na výběr máte ze tří typů cest podle toho, nakolik potřebujete na své trase pomoci od někoho, kdo se v dané lokalitě vyzná:

  • Na vlastní pěst (jen doporučení na zajímavou cestu a pomoc ze strany mobilní aplikace)
  • S Travel Buddym (výlet za doprovodu zkušeného cestovatele, který se v místě vyzná a zastane roli průvodce či kamaráda na cesty)
  • Expat (Čech žijící v zahraničí, který vám během cesty zajistí i dopravu a ubytování; obvykle jsou součástí taktéž služby průvodce jako v případě cestování s Travel Buddym, ale seženete i jen zájezd, na kterém budete mít program zcela ve své režii)

Na své si tak přijdou dobrodruzi i méně zkušení cestovatelé, kteří ocení, že za ně vše potřebné někdo zařídí. Platforma Worldee vznikla roku 2017. Jedná se tedy o poměrně mladou alternativu k cestovním kancelářím. Za dobu své existence se však již stala spolehlivou službou a získává si oblibu u stále většího počtu cestovatelů. Má webovou i mobilní verzi s celkově dobře propracovaným systémem.

Cena – 10/10

Ve srovnání s klasickými cestovkami má portál Worldee všeobecně příznivější ceny. Při cestě na vlastní pěst samozřejmě platíte jen hotely a letenky. Při cestování se zkušenějším cestovatelem, kterým vám bude dělat průvodce nebo vám i pomůže zařídit ostatní věci, jsou stále ceny poměrně nízké. Běžně se podíváte po Evropě na týden za méně než 10 000 Kč.

* Ceny na webu se samozřejmě v průběhu času mohou měnit, zejména kvůli změně cen letenek.

Nutné je ale upozornit, že ve většině případů je v ceně jen doprava, ubytování a při cestě s Travel Buddym i služby průvodce. Strava se zpravidla platí na místě, protože jíte obvykle venku v restauracích či ve stáncích během vašeho programu. V některých případech je ale v ceně snídaně. U každého zájezdu uvidíte, jaké položky výsledná částka zahrnuje a jaké nikoliv. Všeobecně platí, že cestovní pojištění si budete zařizovat sami.

Možnosti úhrady zájezdu

Po výběru konkrétní cesty a termínu je možné si zájezd rovnou objednat či si ho nezávazně rezervovat až na 2 pracovní dny. Pro závazné potvrzení je nutné zaplatit zálohu 20 % do týdne od vytvoření rezervace. Zbylou částku lze doplatit kdykoliv do měsíce před odjezdem.

Pokud se výlet z nějakého důvodu neuskuteční, například se nepřihlásí dostatečný počet zájemců, dostanete své peníze zpět či si budete moci vybrat nový termín. O tom, zda na zájezd doopravdy pojedete, se rozhodne nejpozději měsíc předem. Travel Buddy se s vámi pak spojí minimálně 2 týdny před cestou. Také se předem seznámíte s ostatními účastníky výletu.

Vzhledem k tomu, že cestu z velké části platíte kamarádovi na cesty nebo si ji financujete sami (při pohybu na vlastní pěst), nikoliv žádné velké cestovce, logicky není možný nákup na splátky.

worldee najít zájezd

Podpora – 9/10

Uživatelskou podporu můžete kontaktovat na e-mailu info@worldee.com, na telefonu +420 775 027 555 (Po – Pá: 8 – 17 hod) nebo přes kontaktní formulář na webu. Worldee má také své pravidelně aktualizované sociální sítě. Pro dotazy ke konkrétnímu zájezdu využijte kontakt na Travel Buddyho, který před odjezdem získáte. Přímo před nákupem dovolené samozřejmě uvidíte, jaký parťák vás bude na cestách provázet. Můžete si zobrazit jako profil, kde o něm najdete informace i další jeho nabízené cesty. Nechybí pak ani hodnocení daného průvodce od ostatních turistů.

Zkušenější cestovatelé a pokročilí uživatelé tohoto cestovního systému nemusejí Worldee využívat jen pro plánování a nákup zájezdů. Mohou se také sami nabídnout jako ti, kteří zajímavé tipy vytvářejí a zprostředkovávají.

Uživatelské prostředí – 8,5/10

Na rozdíl od běžných cestovních kanceláří, které uživatelé používají zcela intuitivně, Worldee bez seznámení se s prostředím nezvládnete. To je ovšem vzhledem k netradičnímu pojetí celého portálu očekávatelné a jinak by inovativní cestovní portál ani fungovat nemohl. Rozhodně se ale nemusíte uživatelského prostředí bát. Po přečtení naší recenze s vysvětlením, jak Worldee funguje, ho zvládnete bez problémů obsluhovat. Základem je především znát typy cest (na vlastní pěst, Travel Buddy a Expat). Jednotlivé pojmy mají u sebe navíc nápovědu.

Celková orientace v uživatelném prostřední není náročná. Můžete cestu vyhledávat podle lokality, času a typu (na vlastní pěst, Travel Buddy a Expat). Také si lze vybrat konkrétní zaměření, například relax, jachty nebo třeba poznávací zájezd. Filtrování podle typu dopravy ale možné není.

U každé z destinací po celém světě najdete podrobný popis, který vám pomůže se připravit na cestu. Vše je děleno přehledně do záložek s názvy: základní informace, top místa a top aktivity, informace o počasí, bezpečnosti, dopravě, penězích, kuchyni a kultuře. Informace jsou zpracovány velmi podrobně, stejně jako itineráře a detaily jednotlivých zájezdů.

Menším nedostatkem je, že na první pohled nenajdete na stránce často kladené otázky. Nutné je se k nim proklikat; k zobrazení jsou při nákupu zájezdu. Ocenili bychom jejich snadné nalezení již předem, aby se noví uživatelé mohli seznámit s fungováním celého systému rezervací a nákupu.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 3.5 (16 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Veronika Ouhrabková (28. 6. 2023 07:06)

Ráda bych se tu podělila o negativní zkušenost s touto společností. Komunikace s nimi je bohužel opravdu náročná a složitá, věčně neodpovídají na emaily, na zákaznickou linku je téměř nemožné se dovolat. Momentálně s nimi řešíme vrácení peněz za půjčené auto, které mělo být v ceně zájezdu s letenkou i ubytováním. Nastali zde komplikace, které jsme museli vyřešit sami a na místě, i když mělo vše proběhnout "hladce". Cca týden před odletem na Sardínii nám byl zaslán voucher na naše zapůjčené auto s poznámkou, že na místě budeme muset zaplatit ještě část za vypůjčení, jelikož jim to ta daná společnost nedovolila zaplatit celé (jednalo se o částku 371euro, což není malá částka), z toho vyplývá, že část již zaplacená byla. V poznámce byl ještě poznatek, že tuto částku lze zaplatit KREDITNÍ KARTOU, po dohodě i DEBETNÍ. Na tuto skutečnost jsme se po emailu ptali dvakrát, jelikož ani jeden z účinkujících kreditní kartu nevlastní. Pokaždé nám bylo odsouhlaseno, že by neměl být problém, pokud bude na debetní kartě dostatek financí, ale že si mohou účtovat poplatek. Po příletu jsme však zjistili, že berou pouze kreditní karty a že nám auto nemohou půjčit a ani nám nějak pomoci. Jelikož bylo 11 večer museli jsme situaci řešit tím, že jsme si půjčili auto od jiné společnosti. Nyní požadujeme zaplacení této částky, jelikož toto není naše chyba a auto mělo být v ceně zájezdu. Na odpověď již čekáme 14 dní od návratu (+celý týden na Sardínii) a stále nic. Po telefonu mi byla slíbena odpověď i od nadřízeného, ale s poznámkou, že s tím asi nepůjde nic dělat a peníze zpět neobdržíme. Dále nám mělo být proplaceno 50e za ručníky a povlečení, které jsme také ještě neviděli. Kdybychom si vše zařídili sami, vyjde nás to určitě levněji a hlavně bez stresu a problémů. Tuto záležitost budeme určitě řešit dále a nenecháme to jen tak, jelikož v tom máme spousty peněz, na které máme plné právo. S touto společností již nikdy více...

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář