Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bezdrátové teplotní sondy TESLA Cook BBQ100

26. 4. 2023 aktualizováno

Recenze bezdrátové teplotní sondy TESLA Cook BBQ100Náš tipTestado.cz

Co naplat, následující řádky nepotěší žádné vegany. Pravdou je, že bezdrátová teplotní sonda TESLA Cook BBQ100 je artefaktem, který hraje jen a pouze srdeční melodii opravdových milovníků dokonale připraveného masa

Já sám jsem nikdy nebyl  pravidelným “steakařem”, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich byl také fakt, že aby vám takový skvostný kus jídla mohl přistát na talíři, muselo se sejít hned několik šťastných událostí. Nejzásadnější z nich bylo: vybrat kvalitní maso (a zaplatit si za něj) a správně ho připravit. Pro druhý zmíněný problém je tady nyní BBQ100. Jak se jí daří její účel naplnit se brzy dozvíte…

Obsah balení

Když člověk rozbalí malou, asi 25 cm dlouhou, krabičku, tak na něj nevyskočí žádná chaotická změť komponentů. Ba naopak; TESLA šla v případě teplotní sondy BBQ100 opravdu přímo k věci. Je to jako živoucí paralela onoho zmiňovaného výtečně připraveného steaku. V jednoduchosti je zkrátka síla a když vám k nejlepšímu steaku vašeho života stačí jen hovězí roštěnec, sůl a pepř, tak pro kvalitní bezdrátovou teplotní sondu stačí dobíjecí stanice, sonda a kabel

Tyto tři části jsou doplněny nezbytným návodem, ve kterém se mimo jiné skrývá i QR kód na mobilní aplikaci, která umožní ona kulinářská kouzla. Abych ale nepředbíhal, tak se nejprve pojďme pod drobnohledem podívat na fazónu testovaného produktu.

Design, zpracování a výbava – 9/10

Stejně jako jde výčet prvků balení přímo k věci, tak obdobně je tomu u TESLA Cook BBQ100 i s designem. Nejvýraznější částí celé sestavy je bezpochyby dřevěný nabíjecí dok ve tvaru minimalisticky zpracované rybky. Velikost tohoto hnízda je 2 × 4 × 17 cm, což vyhovuje prostorově úsporným požadavkům standardních rodinných kuchyní. K tomu všemu tímto lichotivým a přírodním vzhledem dokáže vytvořit i vkusný detail na jedné z kuchyňských poliček.

Testovaná sonda TESLA Cook BBQ100 má svou podstatu ale v mnohem nenápadnější části, kterou je samotná stříbrná jehla z nerezové oceli. Toto voděodolné tělo sondy má něco málo přes 13 cm a na jedné straně je pochopitelně zúžené. Druhému konci pak dominuje 3centimetrová plastová rukojeť (nebo chcete-li “prstojeť”), za kterou s ní lze manipulovat.

Při používání je kovová část bezdrátové teplotní sondy TESLA určená k zavedení do masa, a to až po rysku, která je na můj vkus poněkud více nevýrazná, než bych si přál. Nicméně se nemusíte bát, protože až ji budete hledat, tak ji poznáte podle mírného zúžení válce těla – zhruba 8 cm od špičky. 

Jako předmět určený k přípravě jídel za vyšších teplot je tělo TESLA Cook BBQ100 náležitě odolné, a to konkrétně do 300 °C. Do takovýchto teplotních výšin dokáže bezdrátová sonda uchránit i elektronické jádro, které se v ní skrývá. 

Posledním detailem, který spadá do oblasti zpracování, je standardní USB-A – USB-C nabíjecí kabel s délkou cca 50 cm. Samotnému provedení není co vyčíst, ale délka je z mého úhlu pohledu pouze přijatelná. Osobně jsem k dobíjení používal (delší) mobilní nabíječku a (kratší) přiložený kabel jsem nevyužil.

Ovládání, mobilní aplikace – 10/10

Před svojí zkušeností s bezdrátovou teplotní sondou TESLA Cook BBQ100 jsem se s podobným pomocníkem osobně setkal a měl možnost si ho vyzkoušet maximálně několikrát. Píši to proto, že i pro laického gastro nadšence byla cesta použitím této teplotní sondy dlážděna heboučkým saténem.

Samotná mechanická práce byla omezena na nezbytné minimum. Před použitím je potřeba dát BBQ100 na 20 minut nabíjet. Napojením nabíjecího doku do elektrické sítě se vám červeně rozsvítí kontrolka, která následně po nabití a ve fázi používání svítí zeleně. Tím poměrně intuitivně indikuje zapnutí. 

Mini kapitolou samo o sobě je rozhraní mobilní aplikace kompatibilní s Androidem a iOS. Z přiloženého návodu jsem se pomocí čtečky QR kódu přemístil přímo do online obchodu s aplikacemi, kde jsem si během chvíle aplikaci Aicooking stáhnul a nainstaloval – to vše pochopitelně bezplatně.

Uvítala mě česká nabídka, která zahrnovala různé modely teplotních sond značky TESLA. Přes model si zvolíte i konkrétní pod-model a jste uvnitř hlavního kontrolního střediska. Pomocí technologie Bluetooth se pak jednoduše spárujete.

V tento moment udělám krok stranou, protože na straně TESLA Cook BBQ100 všechno probíhá hladce, ale mě čeká zápas s nízkým hovězím roštěncem. Steak se koření před, nebo po? To mi sonda nepomohla zjistit, ale za zlé jsem jí to neměl. Kdybyste nevěděli, tak odborníci radí, že sůl aplikujeme předem a pepř až po přípravě. Nejprve ale maso usušíme kuchyňskou utěrkou. 

A nyní už zpátky k použití BBQ100. V aplikaci jsem si zvolil, jaké maso mi to na lince leží a jak bych si je přál propečené. Pochopitelně medium rare. Pak už velice snadným pohybem stačilo zasunout jehlu až po rysku do “flákoty”, zahájit grilování v aplikaci a rovnou na rozpálenou pánev.

S napětím pak můžete sledovat každou desetinu teplotních stupňů rostoucích uvnitř vaší budoucí večeře. Je to napínavé a překvapivě snadné. Rázem jsem se cítil jako profesionál, který chystá hostinu pro britského krále.

Možnosti využití, kvalita výsledků – 10/10

Zatímco se steak smaží na střídačku z jedné a druhé strany, tak se zmíním o dalších možnostech, které bezdrátová teplotní sonda TESLA Cook BBQ100 zvládá. Pokud hovězí není váš šálek čaje, tak nemusíte věšet hlavu. BBQ100 nabízí předvýběr ze všech nejběžnějších druhů mas a u těchto má pak předdefinované teploty na celou škálu úrovní propečení. K tomu navíc nabízí i možnost uživatelského přednastavení, takže si můžete celou proceduru vzít do své vlastní režie. 

Aplikaci Aicooking lze spárovat až se šesti sondami, takže nemusíte při větších “žranicích” ztrácet čas. Zároveň je zcela na vás, jestli maso budete připravovat na grilu, na pánvi, v troubě nebo v udírně. Možností je tedy nepřeberně.

Když se můj steak dostal na teplotu 54 °C, byl jsem aplikací obeznámen, že mé čekání na první sousto už došlo svému konci. Steak jsem vytáhnul, dle rad odborníků nechal minutku vychladnout a pak se pustil do porcování. Po nařezání se mi v jádru odhalil onen vytoužený gradient barev, který jsem od medium rare steak očekával. Úkol splněn! 

Údržba a nabíjení – 10/10

Jak už jsem několikrát na Testado.cz psal, nejlepší údržba je taková, která není na vás, nebo je minimální. Zde jsem opět potěšen, neboť voděodolnou sondu TESLA lze snadno propláchnout a omýt pod tekoucí vodou během několika sekund. Jehla se s největší pravděpodobností ušpiní od oleje či od kouře, ale na tak malé ploše s tím člověk dokáže rychle skoncovat. 

TESLA Cook BBQ100 je, jak už jsem nakousnul, připravená k výkonu během 20 minut na nabíječce. Na této době je ideální, že zhruba tolik vám může zabrat příprava ingrediencí na plánovaný pokrm, takže než se pustíte do škrabání brambor a čištění masa, tak to “lupnete” do elektřiny a máte vystaráno.

Závěrečné hodnocení

9.8

Perfektní

Nejvěcnějším shrnutím mého hodnocení by bylo spokojené bříško, které jsem po použití TESLA Cook BBQ100 na přípravu hovězího steaku měl. Nenarazil jsem na jediný zásadní problém, ba naopak mi to v mnohém práci usnadnilo. Tato bezdrátová teplotní sonda mi otevřela dveře do světa chutných steaků, kdykoliv si zamanu, za což si ode mě vysluhuje vřelé díky a smeknutí klobouku. Pokud se považujete za gurmána a milovníka kvalitně připraveného masa, pak může být TESLA Cook BBQ100 možná tím zlatým klíčem k pokladnici plné kulinářských pokladů. TIP redakce Testado.cz!

Design, zpracování a výbava
9
Ovládání, mobilní aplikace
10
Možnosti využití, kvalita výsledků
10
Údržba a nabíjení
10
Klady
  • Teplotní rezistence až 300 °C
  • Voděodolnost
  • Rychlé nabití
  • Vynikající výsledky
  • Přehledné rozhraní mobilní aplikace
Zápory
  • Kratší napájecí kabel
  • Nevýrazná ryska pro správné umístnění do masa

Bezdrátová teplotní sondy TESLA

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář