Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrického hrnce a grilu TESLA MultiCook M90 Premium

27. 3. 2023 aktualizováno

Recenze elektrického hrnce a grilu TESLA MultiCook M90 PremiumNáš tipTestado.cz

Máte vášeň pro gastronomii a kulinářské zážitky? Hledáte kuchyňský přístroj, který zastane skoro tolik práce jako kuchařský tým? Potýkáte se s nedostatkem místa při vaření a hledáte efektivní řešení? To jsou otázky, které se téměř slyšitelně linou z multifunkčního hrnce a grilu TESLA MultiCook M90 Premium, když vám nabízí svoji pomocnou ruku. Jako vždy jsme ho důkladně otestovali a naše závěry máte nyní před sebou ve formě recenze.

Obsah balení

TESLA již standardně překvapuje od samotného rozbalení krabice. Než se pustím do výčtu součástí, které sestavují set MultiCook M90 Premium, rád bych vyzdvihnul jednu věc.

Člověku za život projdou rukami mnohá balení a různě řešené ochrany zakoupených produktů. Je vždy s potěšením rozbalit krabici, kde každý prvek přesně sedí v chránících výztužích (zde polystyrenu) a kde jsou komponenty vonící novotou řádně obaleny v samostatných igelitových pytlících. Každá má zkušenost s TESLOU byla takto uspokojivá a jinak to nebylo ani u tohoto multifunkčního elektrického hrnce a grilu.

Recenze elektrického hrnce a grilu TESLA MultiCook M90

Obsah balení jde rovnou k věci a sestává se z částí, které jsou všechny určeny k přímému užívání. TESLA MultiCook M90 Premium je modelem multifunkčního kuchyňského spotřebiče, což udává i rozptyl škály prvků.

Hlavní motor a pohonná stanice je sám elektrický ohřívač, jehož vrch může být osazen jednou ze dvou nádob: varným hrncem o objemu 6 litrů či grilovací pánví. Další velmi užitečnou součástí je prostorná 4litrová napařovací nádoba, která slouží k umístění na zmíněný hrnec. Samozřejmostí je i poklice, neboli, jak říkaly naše babičky, křídla.

Pomyslnou třešničkou na dortu a překvapivým bonusem pro mě byl ilustrovaný receptář, ve kterém lze najít celou řadu receptů na přípravu jídel všemi metodami, které TESLA MultiCook M90 Premium nabízí. To bych ale předbíhal, nejprve se podívejme na provedení.

Design, zpracování a výbava – 9/10

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že nový kuchyňský přístroj TESLA MultiCook M90 Premium má i moderní design. Ač se trendy v dnešní době rychle mění, tak sázka na antracitové zbarvení a jednoduché křivky je jednou ze spolehlivých ingrediencí pro „uklohnění“ opravdové chlouby domácnosti. Sám jsem možná v preferencích na design trochu podivín a uvítal bych i křiklavé a divoké kombinace, naprosto ale chápu rozhodnutí pro nadčasovou notu, až mi málem učarovala víc, než jsem očekával.

To pronikavé „nic“, které bych mohl vytknout designu, ale u konstrukce nahradí několik všetečných postřehů. Na začátek bych zmínil z pozitivního soudku malý až zanedbatelný detail pogumovaných stojnic, které drží MultiCook M90 Premium na kuchyňské desce jako přibitého. Samozřejmě nejde o nic průlomového, ale představte si, že by to spotřebič určený k přípravě teplých pokrmů neměl. To by se jistojistě nikomu nezamlouvalo…

Nádoby mi přijdou, co do konstrukce a provedení, bezchybné do té míry, kdy se budeme bavit o jejich primárním účelu, tedy o vaření. Zvolené objemy (tedy 6 litrů pro hrnec a 4 pro napařovací síto) jsou ideální i pro menší rodinné sešlosti do 8 jedlíků.

Poněkud mě ale zarazilo řešení madel, která jsou složena ze dvou částí, mezi které mi pokaždé během mytí zatekla voda a dostat ji ven vyžadovalo několik trestných hodin strávených na odkapávači. Výjimku tvoří madla na napařovacím sítu, která jsou jednoduchá. Tak by se mi líbila všechna, nicméně je víc než uspokojivou kompenzací, že ve zvoleném řešení si zachovávají „přemístitelnou“ teplotu i během vysoké gastronomie.

Pokud byl předchozí odstavec spíše hnidopišský, pak to tento napraví. Ovládací panel bude tím místem, se kterým bude mít každý uživatel největší styky a je díky tomu vynikající zprávou, že je opravdu excelentní. Bíle podsvícený displej je obklopený sérií přehledných tlačítek, která jsou, světe div se, popsána česky.

Obecně jsou všechny části MultiCooku M90 Premium velmi solidní a na omak z nich číší kvalita. Povrchové úpravy v nádobách jsou ušité na míru kulinářským kreacím. To znamená, že grilovací pánev, která je mimochodem dělená na žebrovanou a plochou část, má keramické zakončení, díky čemuž se uživatel nemusí obávat nežádoucího připékání. Obdobně je řešen i varný hrnec.

Z designového soudku nám ještě zbývá elegantní poklice, která má krom odvzdušňovacího otvoru pro únik páry také nádherně řešené madlo. „Nádherným“ myslím kombinaci prostorných rozměrů pro praktický úchop a vkusného loga TESLA v broušeném kovu na povrchu. Její plocha je tvořena tvrzeným sklem a je lemována nerezovou ocelí.

Možnosti využití, kvalita vaření – 10/10

Nyní se dostáváme k jádru pudla: na co se dá TESLA MultiCook M90 Premium reálně použít? Možná to někoho ze čtenářů překvapí, ale ke všemu, na co jeden narazí už při letmém prohlížení katalogů. Při vlastním testování jsem ale narazil snad i na více, než avízovaných 11 možností využítí.

Začněme tím, že si je uvedeme pěkně na jednom řádku: MultiCook M90 Premium je tedy gril, hrnec na pomalé vaření, nádoba na přípravu metodou sous-vide, parní hrnec, rýžovar, jogurtovač, vařič vajíček, ohřívač jídla, sterilizátor, hrnec na přípravu dušeného a pánev na smažení nebo restování. Jak je patrné, jedná se o ryze renesanční nástroj.

Osobně jsem měl tu čest otestovat pouze část funkcí, z čehož mi vyplývá jednoduchý závěr. Lidé jako já, kteří se snaží nestravovat monotónně, ale běžně kombinují mnohé styly přípravy, budou nadšeni, protože i přesto, že takto kombinují, budou mít stále co objevovat. Líbí se mi vlastnit věc, jejíž plný potenciál mohu neustále prozkoumávat. Kde až má hranice?

Grilovací pánev mi skvěle posloužila při jemném restování rybího filetu. Na troše másla se po chvíli vytvořilo jídlo hodné přímořské restaurace. Osobně už jsem měl vidiny poctivého hovězího steaku, umístěného na takovýto gril MultiCooku M90 Premium při kontrolované teplotě, což je výhoda, kterou nemůžete od klasické pánve čekat. Teplotní rozsah 40 až 200 °C nabízí možnost detailního hlídání si každičké fáze přípravy jídla, za což mohou amatérští šéfkuchaři vlastních domácností náležitě aplaudovat.

Pro ty, kteří nejsou „ujetí“ do složitých a kontrolovaných gastronomických procesů, jsou tu další možnosti. Chcete přílohu? Do toho! Ať už rýže nebo brambor, tak obojí chutná z MultiCooku M90 Premium skvěle. Rýže se mi například povedla víc, než kdy předtím (možná i díky tomu, že jsem následoval recept v přiložené brožurce). Varnou nádobu můžete nechat zapékat i do 200 °C v troubě. V neposlední řadě je tu i spásná možnost vaření v páře, kterou kdyby používalo vícero z nás, tak bychom mohli zatočit s celou řadou současných nemocí…

Ovládání – 10/10

TESLA drží laťku řádně vysoko, když se zaměříme na ovládání. Rozhraní je velice přehledné a v návaznosti na zmíněné popisky v češtině je velice intuitivní, a to, si troufám tvrdit, i napříč generacemi. Na výběr je zde ze 6 programů, které následně umožní skokové nastavení teploty a času. Teplota se pod 100 °C nastavuje po stupních a následně po desítkách.

K ovládání si ještě dovolím přidat informaci, o madlech, které jsem nakousnul z hlediska designu. Z hlediska praxe je nesmírně důležitá jejich ergonomie a velikost, kterou v tomto případě zvládli s dokonalostí. Madla jsou bytelná, velká a navíc mají protiskluzové drážky.

Co do údržby se jedná o standardní kuchyňské vybavení s tím, že v dnešní době už nabízí možnost čištění jak pod tekoucí vodou, tak v myčce na nádobí. Jsem přesvědčen, že při zodpovědném používání nebude potřeba náročného čištění samotné topné základny, ale i kdyby, tak všechny strany jsou snadno dostupné a relativně ploché a hladké, tedy bez zbytečných záhybů náchylných k usazení.

Výkon a spotřeba – 9/10

V návaznosti na ovládání a údržbu se stojí za to zmínit i o celé sestavě a manipulací s ní v prostoru. TESLA MultiCook M90 Premium má 43 × 30 × 32 cm a váží lehce přes pět kilo. Všechny komponenty se dají uskladnit v jedné „věži“ na kuchyňské lince či ve šteláříku. Jak jsem naťuknul v úvodu, tak tohle kompaktní řešení, které paradoxně nabízí možnost přípravy i větších objemů pokrmů, je ideální i do prostorově úsporných domácností, jako mohou být třeba garsoniéry bez velkého sporáku. Pochopitelně se ale hodí i do rozměrných vil a domů, kde poslouží stejně uspokojivě.

Sám nejsem jeden z těch, kdo by potřeboval znát celé technické podhoubí spotřebiče, který používám. Ve své podstatě mi stačí vědět, že se mohu spolehnout na jeho rychlost a na účtu za energie nebudu mít od dob jeho pořízení prudký nárůst. Hodnocený model TESLA MultiCook M90 Premium bude každému s podobnými ploššími požadavky velice imponovat.

Od spuštění spotřebiče a nastavení teploty můžete počítat s tím, že během chvíle bude kýžené teploty dosaženo. MultiCook M90 Premium má jmenovitý příkon 1 250 W a nabízí uživatelsky příjemnou rychlost připravenosti i spolehlivou výdrž při možnosti pomalého a dlouhého vaření nebo přihřívání.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

TESLA MultiCook M90 Premium je všechno, co nabízí a z mého skromného úsudku i mnohem víc. Je to suverénní multitalentovaný spotřebič s opravdu prémiovou kvalitou, který bych se nebál doporučit žádnému zapálenému kuchtíkovi ani kuchtiččce. Jeho talent by ale mohli ocenit i standardní domácnosti při přípravách každodenních pokrmů nebo třeba sešlosti při příležitosti společného hodování teplých pokrmů, které tento spotřebič dokáže udržovat dostatečně horké. TIP redakce Testado.cz!

Design, zpracování a výbava
9
Možnosti využití, kvalita vaření
10
Ovládání
10
Výkon a spotřeba
9
Klady
  • Moderní design
  • Velké objemy nádob
  • Množství módů a funkcí
  • Pohodlné a jednoduché ovládání
  • Kvalitní nepřilnavé povrchy
  • Snadná údržba
  • České popisky
Zápory
  • Zvláštní řešení madel
  • Jedno barevné provedení

TOP elektrické hrnce TESLA

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (30 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář