Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze vysoušeče vlasů Philips SenseIQ 9000 Series

Vysoušeč vlasů Philips SenseIQ 9000 Series Testado

Vysoušení vlasů je naprostou nezbytností, pokud chceme mít zdravou pokožku hlavy. Pokud si myslíte, že je sušení vlasů pro jejich zdraví nevhodné, možná jste jen nenarazili na ten správný fén. Vysoušeč vlasů Philips SenseIQ 9000 Series využívá technologii, která zajišťuje co nejšetrnější režim pro vaše vlasy. Pojďme se podívat, jak tento fén obstál v testu.

Hodnocení fénu Philips SenseIQ 9000 Series

9

Perfektní

Fén na vlasy Philips SenseIQ 9000 Series vyniká technologiemi, které eliminují riziko poničení vlasů během sušení. Ty si zachovávají velkou část své přirozené vlhkosti, po použití jsou hebké, jemné a lesklé. Doba sušení je díky vysokému výkonu minimální. Nevýhodou je ale vysoká cena a také absence pestřejšího příslušenství, např. cestovního pouzdra.

Design a zpracování
8
Funkce a technologie
10
Manipulace a ovládání
9
Výsledky a údržba
9
Klady
  • Design v barvě champagne
  • Rychlé vysušení vlasů
  • Ochrana vlasů během sušení
  • Hebkost vlasů po použití
  • Snadná manipulace
Zápory
  • Vysoká cena
  • Absence cestovního pouzdra

Obsah balení

Obsah balení je v případě fénu na vlasy Philips SenseIQ 9000 Series poměrně skromný. K fénu náleží čtyři nástavce, z nichž každý plní speciální funkci. Jedná se o zúženou koncovku pro koncentrovaný vzduch, difuzér a masážní nástavec. Nechybí ani tvarovací koncovka v podobě 7mm nástavce. Ta má zajistit přesnější styling.

Podobně jako v případě automatické kulmy značky Philips zde bohužel chybí pouzdro, které byste mohli využívat na cestách nebo při skladování výrobku. Takové pouzdro ale naopak najdete u žehličky na vlasy SenseIQ.

Design a zpracování – 8/10

Vysoušeči vlasů Philips SenseIQ 9000 Series nelze upřít to, že se jedná o líbivý výrobek. Tělo přístroje v honosné champagne barvě perfektně ladí s nástavci, které mají totožnou barvu doplněnou o černé detaily. Není divu, že je právě design jednou z nejvíce vyzdvihovaných vlastností mezi zákazníky. Fén perfektně odpovídá představě o moderním zařízení pro péči o vaše tělo.

Vzhled ale není to nejdůležitější – jak je na tom se zpracováním? Už na první pohled je znát bytelnost a celkově kvalitní provedení. A to jak těla fénu, tak i přídavných nástavců. Při delším foukání vlasů oceníte, že je vysoušeč vlasů poměrně lehký a dobře se drží.

Disponuje také dostatečně dlouhým kabelem v délce 2 m, bohužel není otočný. Ve spodní části rukojeti objevíte háček, který slouží k zavěšení fénu.

Funkce a technologie – 10/10

V dalším parametru budeme chválit a chválit. Vybavenost funkcemi a technologiemi je důvod pro cenu, za kterou si můžete vysoušeč vlasů Philips SenseIQ 9000 Series pořídit. V první řadě je to technologie SenseIQ, kterou Philips vybavil i některé ze svých dalších produktů v péči o vlasy. SenseIQ snímá teplotu vlasu, načež posléze upraví teplotu proudícího vzduchu, aby nedošlo k vysušování vlasů.

Díky technologii snímání teploty vlasů a následné inteligentní úpravě teploty vzduchu jsou vlasy vysoušeny šetrnou cestou. Mikroprocesor vykoná úpravu teploty vzduchu až 12 000 × za jeden vysoušecí cyklus. K tomu se přidává velice výkonný proud vzduchu, který slibuje vysušení vlasů už za tři minuty. Samozřejmě s ohledem na ochranu vlasů.

Vysoušeč vlasů dále disponuje ionizační technologií. Ta v procesu sušení uvolňuje ionty, které zabraňují působení statické elektřiny, uhlazují vlasy a udržují jejich přirozenou vlhkost. Fén využívá také proudu studeného vzduchu, který má pomoci se zafixováním účesu.

Různých výsledků dosáhnete s použitím různých nástavců. Tvarovací koncovka v podobě 7mm nástavce se hodí pro vysoušení vlasů s pomocí kartáče. Zúžená koncovka vyvine vyšší tlak vzduchu, čímž pomůže během sušení hustých vlasů. Dámy s kudrnatými a vlnitými vlasy ocení přítomnost difuzéru k jejich snadné úpravě. A každý si zamiluje masážní nástavec pro stimulaci pokožky hlavy.

Manipulace a ovládání – 9/10

Manipulaci už jsme si trochu naťukli o pár řádků výše. Rukojeť fénu padne dobře do ruky a příjemně se drží. Delší sušení vlasů vám usnadní nízká hmotnost, takže fén působí lehce a manipulace je celkově velice snadná. A je tomu tak i přes jeho robustnost.

Philips SenseIQ 9000 Series disponuje několika fyzickými tlačítky. S jejich pomocí nastavíte například požadovaný režim nebo zapnete proudění chladného vzduchu. Co se týče intenzity, máte na výběr mezi třemi režimy – Fast, Gentle a Manual. Ovládání usnadňuje schopnost spotřebiče rozpoznat připojený nástavec a podle toho automaticky zvolit mezi režimy Style, Curl a Scalp. Nemusíte tedy nic nastavovat.

Zvolené stupně intenzit, režimy či aktivovanou technologii SenseIQ oznamují světelné diody v zadní části fénu. Samostatné tlačítko na rukojeti pak pochopitelně slouží k vypnutí/zapnutí vysoušeče na vlasy.

Příjemnou vlastností, kterou během používání oceníte, je tichý chod.

Výsledky a údržba – 9/10

Vysoušeč vlasů Philips SenseIQ 9000 Series slibuje vysokou účinnost při zachování maximální šetrnosti vůči vlasům. A tak tomu skutečně je. Během sušení vlasů můžete zaznamenat, jak se teplota proudícího vzduchu automaticky upravuje. Vlasy dostanou péči, po které jsou hebké a lesklé. Fén představuje šetrnou variantu vysoušení vlasů, což na vlasech zanechá viditelné výsledky.

Vlasy zcela očividně nejsou vysušovány, což ocení každý typ vlasů. Vzhledem k charakteru výrobku je údržba minimální. Dbejte ovšem na to, aby se na žádnou z jeho částí nedostala voda – je totiž schopné provozu pouze při zapojení do sítě.

Závěrečné hodnocení

Philips SenseIQ 9000 Series se ukázal jako perfektní vysoušeč vlasů, který efektivně vysuší vlasy za minimum času. A navíc s minimálním rizikem jejich poničení. Vlasy zůstávají po použití příjemné na dotek a zachovávají si svoji vlhkost. Odolávají také statické elektřině. I přes robustní provedení přístroje se projevil jako zařízení, které je lehké a jednoduše se používá.

Kromě funkční stránky nesmíme opomenout ocenit design, který se zalíbí zkrátka každému. A i když funkce fénu na jeho designu nestojí, je příjemné vzít do ruky zařízení, nad jehož podobou někdo přemýšlel. Promyšlené je celkové zpracování se všemi technologiemi a funkcemi. I tak lze vyzdvihnout jednoduché ovládání. Automatické nastavení teploty i režimu po zapojení nástavce ušetří váš čas.

Vysoká cena za tento vysoušeč vlasů by mohla být pro mnoho zákazníků překážkou. Přítomnost hned čtyř různých nástavců samozřejmě chválíme, ale při již zmiňované ceně by možná přišlo vhod i cestovní pouzdro, které zde bohužel chybí.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář