Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Kuchyňské spotřebiče

Dávkovače horké vody: K čemu slouží a jak vybrat ten nejlepší?

Dávkovač horké vody vám zajistí rychlý přístup k teplé vodě bez zbytečného čekání na ohřev. Oproti rychlovarné konvici s ním ušetříte až 50 % energie. Investice do tohoto pomocníka se tedy určitě vyplatí. A jak vybrat ten správný? S tím vás seznámí toto srovnání. Za naši redakci doporučujeme elegantní a výkonný dávkovač teplé vody Hyundai Aqua Optima Aurora. Méně náročným z vás poradíme pořídit si Bredeco BCTP-5-L.

Nejlepší celkově

Vysoce kvalitní přístroj pro náročné uživatele i s možností ochlazení příliš horké vody.

Nejlepší cena/kvalita

Výborný přístroj v zajímavém designu vhodný do domácnosti i do kanceláře menší firmy.

Nejlepší levný

Levný dávkovač horké vody se základními funkcemi a přehledným LCD displejem.

Nejlepší dávkovače horké vody

Recenze Hyundai Aqua Optima Aurora – kvalitní zásobník horké vody pro náročné

dávkovače horké vody Pro náročné

Rozměry: 33,5 × 22 × 41,5 cm | Hmotnost: 5,2 kg | Objem: 3,8 l | Teplotní rozsah: 12, 40, 60, 80, 90, 95 a 100 °C | Displej: dotykový podsvícený LCD | Materiál: plast | Výkon: 2100 W | Přibližná cena: 5 400 Kč

Klady
 • Působivý elegantní design
 • Intuitivní ovládání displeje
 • Možnost ochlazení vody
 • Filtr na čištění vody
 • 30denní lhůta výměny filtru
Zápory
 • Vysoká cena
 • Vyšší energetická spotřeba
 • Nedostatečný objem pro velké kolektivy

S dávkovačem horké vody Hyundai Aqua Optima Aurora získáte dokonalého spojence pro okamžité a přesné ohřívání vody. Přístroj je kompaktní, kvalitně zpracovaný a vypadá působivě. Disponuje celkovým objemem 3,8 l a samostatným zásobníkem na přefiltrovanou vodu o objemu 1,4 l. Filtr vám poskytne čistou vodu po dobu úctyhodných 30 dnů a indikátor jeho výměny vám vždy připomene, kdy je čas na nový.

Nespornou výhodou tohoto dávkovače horké vody je také možnost ochlazení vody. V rychlosti si jeho pomocí připravíte nejen horkou vodu na čaj, kávu, polévku nebo třeba těstoviny, ale také studenou na nápoj k osvěžení. Inteligentní dotykový panel s praktickým podsvícením se vám bude snadno ovládat. V elegantním černém provedení, s plastovou konstrukcí a rozměry 33,5 × 22 × 41,5 cm není tento dávkovač na vodu jen užitečným výkonným zařízením, ale i designovým prvkem s nádechem luxusu, který se bude skvěle vyjímat v každé moderní kuchyni.

Recenze Klarstein Hot Spring – zlatá střední cesta mezi výdejníky vody

KLARSTEIN HOT SPRING Zlatý střed

Rozměry: 21 × 38 × 29,5 cm | Hmotnost: 3 kg | Objem: 5 l | Teplotní rozsah: 45–95 °C | Displej: dotykový podsvícený LCD | Materiál: ušlechtilá ocel | Výkon: 1200 W | Přibližná cena: 2 400 Kč

Klady
 • Možnost výběru ze dvou barevných variant
 • Široký teplotní rozsah
 • Dětská pojistka
Zápory
 • Nevhodný do domácností o menším počtu členů

Přístroj vás na první pohled zaujme svým vkusným designem, přičemž můžete vybírat z bílého a černého provedení modelu. Podsvícený displej vám umožní přehlednou orientaci ve všech funkcích. Díky své nádrži z ušlechtilé oceli o objemu 5 l je optimálním zařízením jak pro domácnost, tak i pro menší firmu. Celý dávkovač na vodu váží pouze 3 kg, je tedy snadno přenositelný. Díky teplotnímu rozsahu od 45 do 95 °C máte širokou škálu možností ohřevu dle vašich individuálních preferencí a potřeb.

Nemusíte se obávat ani o bezpečí svých ratolestí, dávkovač horké vody je opatřen dětskou pojistkou. Je zabezpečen také proti přehřátí a proti chodu na sucho, takže nemůže dojít k tomu, že ho omylem spustíte bez vody. Funkce rychlého chlazení a alarm upozorňující na stav vody přístroj pozvedá o další stupeň kvality výše. Jednoduše odnímatelná odkapávací vanička vám usnadní proces čištění a údržby. Manipulace s dávkovačem je intuitivní a brzy se může stát vaší každodenní příjemnou rutinou.

Recenze Bredeco BCTP-5-L – dávkovač horké vody v levné variantě

BREDECO BCTP-5-L Levný základ

Rozměry: 30 × 23,5 × 51,5 cm | Hmotnost: 2,73 kg | Objem: 5 l | Teplotní rozsah: 40, 50, 60, 85, 98, 100 °C | Displej: dotykový podsvícený LCD | Materiál: ušlechtilá ocel | Výkon: 680 W | Přibližná cena: 1 700 Kč

Klady
 • Skladnost a snadná manipulace
 • Funkce bez nutnosti využití elektřiny
 • Samočisticí funkce
 • Nízká energetická spotřeba
 • Nízká cena
Zápory
 • Nevhodný do domácností o menším počtu členů

Zásobník horké vody Bredeco BCTP-5-L vás vzhledem ke své nízké ceně mile překvapí uživatelsky příjemným designem, LCD displejem pro snadnou obsluhu a odolnou konstrukcí z ušlechtilé oceli. Pro co nejsnadnější údržbu má zásobník funkci automatického samočištění, kterou jednoduše spustíte stisknutím tlačítka na ovládacím panelu.

O vaši bezpečnost zásobník horké vody dbá funkcí ochrany proti přehřátí, což znamená, že se napájení automaticky vypne, pokud je teplota příliš vysoká. Systém automatického vypnutí se zaktivuje, pokud je hladina vody v dávkovači příliš nízká nebo víko není správně uzavřeno. Průhledný, podsvícený ukazatel vám kdykoliv umožní získat přehled o množství vody v zařízení.

Přístroj disponuje třemi variantami výdeje vody. V prvním případě stačí zmáčknout pumpičku a horká voda se vydá pomocí tlaku vzduchu. Za zmínku stojí, že tento proces funguje bez elektřiny! Druhá metoda funguje stisknutím tlačítka, díky čemuž voda automaticky vyteče. Při třetím způsobu výdeje vody je třeba, aby se výdejního místa dávkovače teplé vody dotkl šálek nebo kelímek, který se vám následně naplní.

Nejprodávanější ohřívače a dávkovače horké vody (nápojů) podle Heureky

Jak vybrat dávkovač horké vody?

Co jsou to dávkovače horké vody a jak fungují?

Dávkovače horké vody jsou inovativní přístroje, které vám snadno umožní získat vodu, a to jak v konkrétní požadované teplotě, tak i v konkrétním požadovaném množství. Teplovodní výdejníky vám poslouží, když potřebujete rychle použít horkou či teplou vodu. Výdejník na vodu vám přijde vhod, když v zimním období přijdete domů celí promrzlí s nedočkavými dětmi, které prahnou po ovocném čaji na zahřátí, nebo když si v časové tísni chcete zalít instantní polévku či nudle a rychle se nasytit. I při běžném vaření často upotřebíte horkou vodu k doplnění hrnce. Existují však již dokonce i dávkovače horké vody, které vám vodu dovedou nejen ohřát, ale i ochladit.

Smyslem tohoto zařízení je zrychlit proces přípravy nápojů či pokrmů, čímž se nám usnadňuje život a šetří čas i peníze. Teď už není nutné připravovat vodu na čaj či kávu do velké dvoulitrové konvice, když předem vlastně ani nevíme, zda voda vyjde na všechny, anebo nám naopak ještě zbude voda nevyužitá, kterou není ekonomické ani zdravé znovu ohřívat. Opětovné převaření totiž negativně ovlivňuje její chemické složení. Kumuluje se v ní například nebezpečný arzén, který může být příčinou intoxikace lidského organismu, kardiovaskularních onemocnění, neplodnosti či vývojových poruch plodu. S dávkovačem horké vody připravíte každému šálek jeho oblíbeného nápoje, a když bude chtít, tak mu prostě natočíte další. Zásobník umí v mžiku vyrobit horkou vodu a udrží její teplotu po dlouhou dobu.

Obsluha dávkovače

 

Obvykle se jedná o kompaktní přístroj ve tvaru kvádru, krychle nebo válce, který se skládá z nádrže na vodu, topného prvku a termostatu. V závislosti na modelu může být zařízení vybaveno jedním nebo více kohoutky pro výdej vody. Tyto kohoutky najdete zpravidla buď na přední části, boční straně nebo dokonce na vrchní ploše dávkovače horké vody, což je důležitým faktorem při výběru v souvislosti s plánovaným umístěním přístroje. Kohoutky bývají navrženy tak, aby umožňovaly regulaci množství vypouštěné vody.

Dávkovač na vodu bývá velice snadno ovladatelný. Stačí, když ho naplníte vodou, na displeji nastavíte vámi požadovanou teplotu a množství tekutiny a stisknete tlačítko (díky různým možnostem nastavení teploty lze každou dávku připravit podle vašich individuálních požadavků).

Zásobník teplé vody bývá často vybaven integrovaným vodním filtrem, který hraje klíčovou roli při zlepšování výsledné kvality vody, jež necháte projít přístrojem. Tyto filtry dokážou eliminovat nežádoucí chutě a pachy z vody, což výrazně zvyšuje uživatelský komfort. Díky nim je voda mnohem lahodnější a i další dny ji lze považovat za čerstvou, byť byla z kohoutku napuštěna třeba předevčírem. Voda je po protečení přístrojem rozhodně chutnější i zdravotně prospěšnější než ta, co nám dnes teče v domácnostech z běžných vodovodních kohoutků.

Dávkovače vody taktéž mívají automatické programy na odstraňování vodního kamene, díky nimž se přístroj čistí od minerálních usazenin – jde o tzv. samočisticí funkci. Vodní kámen, tvořený převážně vápenatými a hořečnatými solemi, může být problematickým faktorem, který dokáže negativně ovlivnit nejen samotný chod zařízení, ale také kvalitu poskytované vody. Tato funkce umožňuje přístroji pravidelně eliminovat minerální usazeniny, které by se časem mohly hromadit v jeho vnitřních částech. Tímto způsobem je udržována optimální účinnost a životnost zařízení.

Tyto přístroje občas v obchodech naleznete i pod názvem várnice na vodu, tento termín je však v češtině zažitý spíše pro velkoobjemové nádoby (25–80 litrů), do nichž se horké tekutiny pouze nalévají. Várnice je pak dokážou udržet horké či teplé po velmi dlouhou dobu. V praxi se obvykle jedná o várnice na čaj, polévku či omáčku.

Kde se dávkovače horké vody používají?

Zásobník horké vody upotřebíte prakticky kdekoliv, kde máte přístup k elektřině. Stačí si jen vybrat velikost a požadované funkce. Pro běžnou domácnost postačí zásobník horké vody menších rozměrů s objemem například od 1,7 litru až zhruba do 4 litrů. Pětilitrové výdejníky na vodu si už většinou pořizují firmy pro své zaměstnance, do kanceláří, zdravotnických nebo lázeňských zařízení či do menších stravoven.

A to není všechno – tam, kde se kumuluje větší množství osob, které mohou horkou vodu průběžně využívat, je nejlepší pořídit si zásobníky či várnice na 10 až 20 litrů vody (restaurace, stravovací provozy ve velkých firmách apod.). Je jasné, že například v takové velké firmě budou největší dávkovače vody znamenat také největší úsporu času – nikdo u přístroje nebude zbytečně dlouho postávat, neboť rychle obdrží svou dávku teplé tekutiny, a stejně tak se nebude ohřívat nadměrné množství vody. Tolik oblíbené várnice na čaj i na jiné horké nápoje známe z mnoha míst a příležitostí.

Konzumace horkého nápoje

Revoluční novinka, nebo jen zbytečný výdobytek doby?

Možná teď myslíte na to, že si za účelem ohřevu vody vystačíte i s rychlovarnou konvicí. A máte pravdu. Budete však muset na horkou vodu déle čekat a ta, co zbude z původního množství, vám navíc brzy vystydne. Zásobník horké vody vám nabídne tekutinu prakticky ihned, když po ní zatoužíte – do několika vteřin po stisknutí tlačítka. Vyměníte-li rychlovarnou konvici za ještě rychlejší ohřívač nápojů, ušetříte až 50 % elektrické energie. Můžeme tedy říci, že přechod k modernímu ohřívači nápojů přináší do našich životů rychlost, efektivitu, pohodlí a šetří jak naše finanční prostředky, tak i naši planetu.

Na co dbát při obsluze dávkovače horké vody?

 • Nepoužívejte přístroj venku – pokud se nejedná o klasickou várnici na vodu či várnici na čaj, která nemá připojení do elektrické sítě.
 • Nenechte dávkovač na vodu obsluhovat děti mladší 8 let.
 • Nemanipulujte s přístrojem, zásuvkou ani zástrčkou mokrýma rukama.
 • Dávkovač horké vody umístěte na pevný rovný povrch. Na měkkém či nerovném povrchu by se mohl dávkovač převrhnout a opařit obsluhující osobu.
 • První dávku horké vody vylijte, mohla by mít nežádoucí zápach.
 • Má-li dávkovač teplé vody funkci filtrace vody, používejte ji, aby se vám v přístroji nevytvářely usazeniny z minerálů.
 • Během vaření neotvírejte víko, ani nepřidávejte vodu.
 • Dodržujte návod obsluhy, který je s přístroji přímo dodáván nebo je ke stažení na internetu.
 • Vyřazený přístroj nevyhazujte do směsného odpadu, je nutné ho odevzdat ve sběrně pro recyklaci elektrických zařízení. Opět neplatí pro várnici na čaj.
Náš tip

Chcete-li si svůj nápoj udržet déle teplý i ve venkovním prostředí, kam si nemůžete vzít dávkovač vody s sebou, mrkněte na naše srovnání termosek a termohrnků.

Konzumace horkého nápoje v zimní krajině

Výhody vs. nevýhody dávkovače horké vody

Posoudit výhody a nevýhody jednotlivých produktů nejrůznějších značek bude úlohou čistě pro vás – každý z nás má jiné představy, potřeby, finanční možnosti… Pro někoho z vás bude velký objem vody plusem, pro jiného nic, co by se mu hodilo tzv. „do krámu“. Stejně tak to může být s příkonem – s větším příkonem bude voda rychleji horká, ale zároveň bude maličko vyšší spotřeba energie.

Jednoznačnou výhodou jsou u dávkovačů vody filtrační systémy včetně indikátoru výměny filtru, detekce možného úniku vody z přístroje, dětská pojistka, automatické odvápňovací programy, samočisticí program a podobně. Jako odrazový můstek k tomu, abyste si pořídili dávkovač vody přesně na míru, nabízíme shrnutí nejdůležitějších faktorů pro výběr:

Cena

Můžete vybírat od cenově dostupných a zároveň kvalitních variant až po vysoce výkonné a luxusní přístroje. Pro každého z vás se najde dávkovač horké vody, který bude odpovídat vašim finančním možnostem.

Velikost a tvar celého přístroje

Žádný strach, vyberete si zásobník vody i do té nejmenší kuchyně či kuchyňského koutu. Ale pozor, velikost zařízení jde samozřejmě ruku v ruce s požadovaným objemem. Jestliže tedy chcete nádržku s velkým objemem, nemůžete počítat s tím, že přístroj bude drobný.

Design a barva

Vaše volba bude jistě ovlivněna vzhledem vaší domácnosti, aby dávkovač horké vody zařízení kuchyně hezky doplňoval, a plnil tak nejen praktickou, ale i estetickou funkci. Vyberte si design, který koresponduje s vaší kuchyní a vašimi stylovými preferencemi.

Výrobce

Mnozí již zajisté máte ověřené značky domácích spotřebičů, které se nejlépe osvědčily v testu času, a budete se tedy přiklánět právě k těmto výrobcům. Pokud oblíbenou značku nemáte, věnujte při hledání té pravé pozornost zákaznickým recenzím ohřívačů nápojů na ověřených portálech typu Heureka.

Objem vody

Nezapomeňte zvážit, jaký největší počet osob budete chtít současně obsluhovat a v jakých dávkách budete nápoje či instantní pokrmy servírovat. Pokud plánujete používat výdejník vody často, měli byste uvažovat o koupi produktu s větším objemem, abyste minimalizovali potřebu častého doplňování vody.

Filtrace

Vybírejte dávkovače vody s filtračním systémem, díky kterému získáte průzračně čistou a lahodnou tekutinu, přestože z vašeho kohoutku taková možná neteče. Navíc svému spotřebiči podstatně prodloužíte životnost, neboť jeho vnitřní části nebudou postupně více a více zanášeny usazeninami.

Příkon

Tento údaj vás informuje o spotřebě elektřiny, avšak souvisí také s délkou doby, kdy začne voda vařit. Platí, že čím vyšší příkon, tím rychlejší ohřev. Nejčastěji se příkon dávkovačů horké vody pohybuje od 650 do 2500 W.

Náš tip

Hledáte inspiraci, co k novému dávkovači vody přikoupit za ingredience na přípravu nápojů? Zkuste si projít naše tipy na kvalitní sypané čaje.

Detail mužské ruky držící šálek s čajem

Kde koupit dávkovač horké vody?

Dávkovače vody seženete on-line i v kamenných prodejnách s elektronickým vybavením. Z těch nejznámějších je to Alza, CZC, Electroworld, Datart, Expondo, Mall, TS Bohemia, Euro King a mnoho dalších. Některé druhy zásobníků na vodu najdete i v supermarketech. Na internetu hledejte na různých srovnávačích zboží, jako je například Heureka.

Nejoblíbenější značky

Philips
Logo

Philips je jednou z nejznámějších značek, které se specializují na výrobu a prodej různých druhů elektroniky a spotřebičů do domácnosti. Tato značka s dlouholetou tradicí nabízí široký výběr dávkovačů na horkou vodu, jež kombinují inovativní technologie s jednoduchým ovládáním a moderním designem. Mezi charakteristické funkce a vlastnosti těchto dávkovačů patří především rychlý ohřev a snadná údržba.

Bosch

Logo

Bosch je celosvětově uznávaná značka, která produkuje širokou škálu domácích spotřebičů. Jejich dávkovače horké vody jsou známé pro svou vysokou výkonnost a odolnost. Zásobníky horké vody od Bosch nabízí funkce jako například možnost nastavení teploty, rychlý ohřev a energetickou úsporu.

Caso

Logo

Tento výrobce je známý pro svůj důraz na design a funkčnost nabízených produktů. Co se týče dávkovačů na horkou vodu, jsou navrženy s ohledem na eleganci a moderní estetiku. Bývají vybaveny pokročilými funkcemi, jako jsou možnost nastavení přesné teploty vody, rychlý ohřev a další speciální programy pro přípravu různých nápojů.

Profi Cook
Logo

Profi Cook kombinuje vysokou kvalitu s moderním designem. Klade důraz na bezpečnost a dlouhou životnost svých výrobků. Materiály použité při výrobě dávkovačů jsou obvykle odolné a snadno udržovatelné. Stejně jako od většiny německých výrobců se i od této značky očekává pozornost k detailům a technologickým inovacím.

Náš tip

A co takhle každé ráno vstávat s automatickým překapávačem kávy místo budíku? I to je dnes díky přístrojům s funkcí časovače možné.

Ceny

U běžných zásobníků vody pro domácnosti se cena pohybuje od 900 Kč až do 6000 Kč, a to v závislosti na použitých materiálech, objemech a funkčnosti. Výdejníky vody o objemech 10 až 20 litrů lze taktéž pořídit do 6000 Kč, ovšem existují dávkovače horké vody například i pro 100 osob, kde se ceny pohybují mezi 50 000 až 60 000 Kč.

Cena dávkovače horké vody do 2000 Kč

V nejnižší cenové kategorii se často setkáte s dávkovači vody, které nabízí menší objem a jsou vyrobeny z levnějších materiálů, jako je plast nebo kombinace nerezu a plastu, a to z důvodu nižších výrobních nákladů. Tyto zásobníky mají často omezený počet funkcí a jsou navrženy s ohledem na ekonomický faktor, aby byly dostupné i pro ty z vás, kteří nemohou nebo nechtějí do dávkovače horké vody investovat více než 2000 Kč.

Cena dávkovače horké vody od 2000 do 6000 Kč

Střední kategorie s cenovým rozpětím od 2000 Kč do 6000 Kč přináší větší flexibilitu výběru zákazníkům, kteří hledají optimální rovnováhu v poměru cena/výkon. V této cenové relaci lze očekávat střední až vysokou kvalitu zařízení. Zásobníky vody v této kategorii nabízejí rozmanité funkce, jako jsou například indikátory filtrace, samočisticí funkce a další. Materiálová kvalita je obvykle vyšší a často se jedná o nerezovou ocel, což zajišťuje odolnost a dlouhou životnost zařízení.

Cena dávkovače horké vody nad 6000 Kč

Vyžadujete-li maximální kvalitu a očekáváte-li i nějaké ty speciální bonusové funkce, ten pravý dávkovač vody seženete pravděpodobně v hodnotě od 6000 Kč. V této cenové relaci si můžete pořídit velkoobjemové dávkovače horké vody, které dovedou obsloužit i desítky osob současně. Tato zařízení jsou vyráběna s nekompromisním důrazem na vysoký standard a poskytují uživatelům širokou škálu pokročilých funkcí, čímž dokážou vyhovět i těm nejnáročnějším z vás.

Nejprodávanější ohřívače a dávkovače horké vody (nápojů) podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář