Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší plovací vesta pro psy 2024

Plovací vesta pro psy? A není to zbytečné? Ne, není. Důvodů k pořízení plovací vesty pro psy je hned několik, a nemusí to být jen proto, že se váš pejsek s vodou zrovna nepřátelí. V tomto článku si zodpovíme nejstěžejnější otázky, které mohou výběr koupací vesty pro psa doprovázet. Kromě toho doporučíme i tři konkrétní produkty na našem trhu.

Pomyslnou zlatou medaili od nás získává vesta Rukka Safety Life Vest. Je vyrobena z odolné tkaniny, zároveň je ale lehká. Pro pejsky zajistí kromě bezpečí také pohodlí.

Nejlepší celkově

Nepromokavá plovací vesta pro psa. Je vhodná pro velká plemena s délkou zad do 48 cm.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Vesta s pevným uchem a reflexními prvky. Je vhodná pro větší psy a délku zad do 55 cm.

Nejlepší levná

Voděodolná vesta na suchý zip. Je vhodná pro malá plemena psů a délka zad max. do 28 cm.

Nejlepší plovací vesta pro psy

Recenze Rukka Safety Life Vest – nepromokavá vyztužená vesta

Rukka Safety Life Vest - plovací vesta pro psy Pro náročné

Výrobce: Rukka | Velikost: XL | Délka zad: 48 cm | Obvod hrudníku: 96 – 115 cm | Materiál: nylon | Reflexní prvky: ano | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Voděodolná a nepromokavá
 • Reflexní prvky
 • Odolná tkanina
 • Rukojeť na zádech
 • Vyztužené pásy pod břichem
Zápory
 • Vhodná spíše pro zdatnější plavce

Rukka Safety Life Vest je vesta pro psa do vody, která se vyznačuje řadou kvalit. V první řadě je dobré říci, že jsme vybrali velikost XL, která je vhodná pro velká plemena psů. Obvod hrudníku lze nastavit od 96 do 115 cm, délka zad pak činí 48 cm. Vesta je nepromokavá i voděodolná. Výraznou oranžovou barvu doplňují reflexní prvky, pejska tedy vždy uvidíte.

Vesta je vyrobená z odolné nylonové tkaniny. Materiál zajišťuje nejen dlouhou životnost, ale také nepropustnost. Zapínání je zde vyřešeno pomocí přezky, čímž pro vás bude velice snadné. Vesta psy nijak neomezuje v pohybu. Hlavní z plováků je umístěn v přední části hrudníku a další plováky jsou umístěny po stranách. Snadno se tedy obléká.

Tento typ vesty je vhodnější spíše pro zdatné plavce a na klidnější vodu. V zádové části je umístěné pevné madlo. Před ním se nachází plastový kroužek, který slouží k připnutí vodítka. Pod břichem psa budou umístěné dostatečně široké a navíc vyztužené pásy. Vesta se přizpůsobí tělu pejska a pohyb ve vodě ani na souši pro něj nebude náročný.

Recenze Trixie Life Vest – výrazná barva

Trixie Life Vest - plovací vesta pro psy Zlatý střed

Výrobce: Trixie | Velikost: L | Délka zad: 55 cm | Obvod hrudníku: 50 – 80 cm | Materiál: polyester | Reflexní prvky: ano | Přibližná cena: 850 Kč

Klady
 • Anatomicky tvarovaná
 • Výrazná barva
 • Reflexní prvky
 • Pevné ucho
 • Možnost připevnění popruhu
Zápory
 • Nevhodné pro psy s krátkýma nohama

K nejoblíbenějším modelům plovacích vest pro psy na našem trhu patří Trixie Life Vest. Její výrazná žlutá barva slibuje, že svého psa najdete, ať už bude pobíhat kdekoliv. Zamilujete si ji nejen díky tomu, že se psovi snadno obléká. Tělo psa pevně obepne s pomocí nastavitelných nylonových popruhů, stále mu ale umožní dostatek prostoru, aby se mohl volně hýbat.

Na zádech je umístěno pevné madlo, za které můžete psa chytit. Na každém z konců madla je umístěné poutko, za které můžete připevnit popruh či vodítko. Dobrou viditelnost psa v jakémkoliv prostředí zajišťují také reflexní prvky. Vesta má ovšem jednu nevýhodu, a sice tu, že není vhodná pro psy s kratšíma nohama – typicky například pro jezevčíky.

Tato anatomicky tvarovaná záchranná vesta pro psa nabídne nosnost 36 kg. Je vhodná pro psy s délkou zad do 55 cm a obvodem hrudníku mezi 50 a 80 cm. Zatímco nastavitelné popruhy jsou vyrobené z nylonu, zbytek vesty je z polyesteru. Zapínání kombinuje přezky a suchý zip. Díky již zmiňovanému tvarování se budou psi ve vestě cítit bezpečně i pohodlně.

Recenze M-Pets Dog Life Jacket – na suchý zip

M-Pets Dog Life Jacket - plovací vesta pro psy Levný základ

Výrobce: M-Pets | Velikost: XS | Délka zad: 28 cm | Obvod hrudníku: 30 – 50 cm | Materiál: polyester | Reflexní prvky: ano | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Nepromokavá
 • Reflexní prvky
 • S madlem
 • Nastavitelné popruhy
 • Skladnost
Zápory
 • Problémy s velikostmi

Levným, ale stále kvalitním a hlavně oblíbeným modelem je plovací vesta pro psy M-Pets Dog Life Jacket. Ve velikosti XS je vhodná pro malá plemena psů s délkou zad do 28 cm. Obvod hrudníku těchto psů by se měl pohybovat mezi 30 a 50 cm. Vesta je dostupná v černo-oranžové barvě. Není tedy výrazná, disponuje ale reflexními prvky, které vám případně pomohou psa najít.

Vesta je nepromokavá a voděodolná, vyrobená z polyesteru. Nepromokavost zajišťuje povrchová úprava. Zapínání je zajištěno pomocí suchého zipu. Díky nastavitelným popruhům kolem hrudníku lze tuto vestu nastavit na míru pejskovi přesně tak, aby mu skvěle padla. Bezpečně se v ní může cítit jedině tehdy, bude-li dostatečně pevná, ale zároveň pohodlná.

Kromě velikosti XS je dostupná také ve velikostech S, M, L a XL. Ve vrchní části vesty je madlo, za které můžete pejska chytit, případně ve vodě nasměrovat správnou cestou. Přímo u madla je umístěno také poutko, za které můžete připnout vodítko. Výhrady se objevují k udávání velikostí, které nakonec nemusejí být vždy zcela odpovídající.

Nejprodávanější plovací vesty pro psy

Jak vybrat plovací vestu pro psa

Plovací vesta pro psy je pro někoho nutností, pro někoho zbytností. V této části článku se zaměříme na to, proč takovou vestu vybrat a jak. Seznámíme vás se situací na trhu a poradíme například s otázkou, jak zbavit psa strachu z vody a naučit ho plavat.

Proč pořídit plovací vestu pro psa?

Zdá se vám psí plovací vesta pro psy jako něco, co váš pes rozhodně nepotřebuje? Pokud s ním nechodíte na vodu, tak máte nejspíš pravdu. Pokud ale patříte mezi milovníky vodních sportů, například paddleboardu, a berete svého psího miláčka s sebou, pořízení vesty zvažte.

Důvod č. 1 – pes je neplavec

Nejen dítě, ale i pes se může pobytu ve vodě zaleknout. Pokud mu v začátcích pomůžete vestou pro psa, vyhnete se tomu, že by si k vodě utvořil negativní vztah. Vesta ho podrží nad vodou a pomůže mu ve vodě získat jistotu a najít si k ní důvěru.

Důvod č. 2 – bezpečnost ve vodě

Bezpečnost ve vodě je důležitá nejen pro psy, kteří neplavou, ale i pro zdatné plavce. Nikdy nevíte, na co může ve vodě narazit a co ho v ní potká. Stejně tak jako lidem může i psům vesta zachránit život, pokud je ve vodě nějaká situace překvapí.

Důvod č. 3 – trénink

Plovací vesta pro psy zapříčiní, že se bude ve vodě pohybovat pomaleji a s o něco větším odporem. Z tohoto důvodu bude muset vynaložit větší úsilí a posilovat tak své tělo. Navíc bude během pobytu ve vodě trénovat své plavecké dovednosti ve správné poloze.

Důvod č. 4 – stojatá voda

S vestou může pes ve stojaté a klidné vodě lépe cvičit svoji kondici. Vesta mu umožní plavat déle, aniž by mu došly síly. Situace se tak pro něj stává mnohem bezpečnější.

Důvod č. 5 – tekoucí voda

V tekoucí vodě (řeky, jezy apod.) a v mořských vlnách mohou nastat situace, ve kterých vašemu psovi nebudou stačit jeho síly. Díky vestě se snadněji udrží nad vodní hladinou.

Velikost a nosnost psí plovací vesty - plovací vesta pro psy

Typy plovacích vest pro psy

Tímto bodem můžeme krásně navázat na to, o čem jsme psali v předchozích řádcích. Vzhledem k tomu, že mají psi různé úrovně plaveckých schopností a k tomu, že se mohou pohybovat v různých vodách, můžete rozlišit následující typy vest:

 1. pro neplavce – dlouhé vesty, které sahají až ke konci zad
 2. do stojaté vody – kratší vesty s plováky v přední části a kolem krku
 3. tekoucí a jinak náročná voda – delší vesta sahající ke konci zad
Náš tip

Chcete vychovaného psa, ale v okolí není žádný cvičák? Inspirujte se naší recenzí na online psí školu. Nezapomeňte také vybrat pojištění pro svého psa.

Velikost a nosnost psí plovací vesty

Dostáváme se k prvnímu konkrétnímu parametru, s jehož pomocí můžete vybrat tu nejlepší vestu právě pro vašeho psa. Vestu je nutné vybírat podle velikosti a hmotnosti psa.

Velikost vesty

Koupací vesta pro psa je dostupná ve velikostech XS – XL. U popisu každé vesty budou uvedené tři klíčové parametry – délka zad, obvod hrudníku a obvod krku. Zatímco délka zad a obvod krku jsou neměnné hodnoty, obvod hrudníku se udává v rozmezí několika cm. Je to proto, že kolem hrudníku obvykle vedou nastavitelné popruhy, které regulujete podle psa.

Správná velikost umožní psovi volný pohyb končetin, krku i ocasu. Vesta by neměla překrývat ocas, protože i ten používají k plavání. S jeho pomocí mohou měnit směr při plavání. Je zapotřebí, aby vesta na plavání pro psa pevně obepínala jeho tělo.

Nosnost vesty

U nosnosti je zásadní parametr hmotnosti psa. Aby vesta psovi správně seděla, je tento parametr ještě důležitější než délka zad. Proto se na něj při výběru určitě zaměřte. V popisu výrobků bývá uvedený jako nosnost, případně jako maximální hmotnost psa.

Jak změřit psa na plovací vestu?

A jak vybrat správnou velikost? Klíčové je psa správně změřit. A samozřejmě i zvážit. Pro měření psa využijte například krejčovského metru, se kterým dosáhnete přesných výsledků.

Vezměme si tři nejdůležitější kritéria – délku zad, obvod hrudníku a krku. Délku zad měřte od kohoutku až po kořen ocasu vašeho psa. Kohoutek je místo, kde u těla začíná krk. Obvod hrudníku se měří za předními tlapkami. V nejširším bodě změřte také krk.

Materiál

Plovací vesta pro psy bude nejčastěji vyrobena ze dvou materiálů. Jedná se o nylon a polyester. Každý z nich má trochu jiné vlastnosti, z obou se ale vyrábějí kvalitní vesty. Nejdůležitější je, aby byl materiál lehký, nepromokavý, voděodolný a rychleschnoucí.

Polyester je známý pro svoji schopnost odvádět vlhkost. Pokud je v textilii byť jen příměs polyesteru, vyznačuje se materiál rychlým schnutím. Nylon je ohebný, prodyšný, pevný a velice lehký. Obvykle se objevuje u dražších vest, polyester naopak u levnějších. Výjimkou ovšem není ani kombinace těchto materiálů, případně příměsi jiných.

Materiál - plovací vesta pro psy

Způsoby zapínání vesty

Mohlo by se to zdát jako drobnost, i tento parametr je ale důležitý. I když máte vychovaného psa, nechcete jeho ani sebe trápit tím, že se budete „prát“ se zapínáním vesty. Nejčastěji se setkáte se dvěma možnostmi, kterými jsou suchý zip a přezky. Suchý zip se objevuje převážně u levnějších modelů a přezky u dražších, není to ale pravidlem.

Kromě standardního zapínání bývá pes ve vestě upevněn také pomocí popruhů. Popruhy jsou nastavitelné podle velikosti psa. I u nich si dejte pozor na to, aby nebyly příliš těsné.

Náš tip

Máte problém dopnout přes velké břicho pejskovi záchrannou vestu? Nebude na vině špatná strava? Přečtěte si náš článek se srovnávacím testem granulí. Pak už pro něj snadno seženete i postroj.

Vychytávky koupacích vest pro psy

Záchranná vesta pro psa může být opatřena řadou přídavných doplňků, které mají za cíl zvýšit pohodlí pro psa, případně zjednodušit a zpříjemnit její používání vám. Jaké to mohou být?

 • Barva a design – Některé vesty mají výraznou barvu, případně „výstřední“ design. Díky němu ale budete mít svého psa stále pod kontrolou za jakéhokoliv počasí.
 • Reflexní prvky – Kromě výrazné svítivé barvy nebo netradičního designu vám mohou pomoci pejska najít také reflexní prvky. Oceníte je při špatné viditelnosti.
 • Pevné madlo – Rukojeť či madlo bývají standardně umístěné na hřbetu vesty. Pomocí madla můžete psa kdykoliv vytáhnout z vody, přidržet, nebo nasměrovat.
 • Vyztužené popruhy – Kromě nastavitelné velikosti bývají popruhy vybavené také výztuhou. Běžné to bývá zejména u dražších vest a cílem je udělat psovi pohodlí.
 • Plastové očko – Kroužek či očko se obvykle nachází na hřbetu vesty, často ho najdete hned u madla. Jeho účelem je možnost připevnit vodítko.
 • Plováky – Přítomnost plováků je logická, u některých se ale můžete setkat s odlehčenou verzí. Pro psa tak vesta nebude těžká více, než je nutné.
 • Jmenovka nebo štítek – Prostor pro štítek nebo jmenovku obvykle bývá umístěný na boku vesty. Slouží pro zapsání identifikačních údajů majitele psa.

Jak odnaučit psa strachu z vody?

Jste v situaci, kdy pro vás nemá smysl vestu pro psa kupovat, protože se k vodě kvůli strachu ani nepřiblíží? Pokud se bojí vody, je několik cest, jak ho tohoto strachu zbavit.

Jedním z nejspolehlivějších způsobů je, že mu zkrátka ukážete, že se vody bát nemusí. Když uvidí, že se ve vodě sami pohybujete, možná zatouží se k vám přidat. Doporučuje se pomalejší pohyb, zpočátku zejména u břehu, abyste pejska nevyděsili. Postupně se můžete pohybovat dál od břehu. Nezapomeňte psa za jeho odvahu pochválit a odměnit.

Další oblíbenou metodou je zapojení hraček. Protože je důležité, aby si pes zvykl na prostředí a přítomnost vody, můžete si s ním zpočátku hrát mimo vodu, poté se přesunout ke břehu a pak teprve do vody. Ve vodě mu můžete házet míček nebo vyberte hračku přímo do vody.

Jak odnaučit psa strachu z vody - plovací vesta pro psy

Pokud trénink u větší vodní plochy nesklízí úspěch, zvažte pořízení bazénku pro psy. Pes se v něm bude cítit mnohem bezpečněji než na velké vodní ploše a možná se právě zde zbaví svého strachu z vody. Do bazénku můžete dát jeho oblíbené hračky, nebo třeba přizvat další psí kamarády. I od nich se totiž může naučit, že je pobyt ve vodě zábava.

Zjistíte-li, že je pro psa pobyt ve vodě nebo u ní stresující záležitostí a situace se nebude lepšit, nemá cenu ho trápit. Pokud si ale naopak na vodu zvykne a rozhodnete se ho začlenit do výletů na vodu, vyplatí se v tento moment pro neplavce plovací vesta pro psy.

Náš tip

Zbavujete psa zlozvyků nebo prochází profesionálním výcvikem? V článku o elektrických obojcích jsme se věnovali bezpečným variantám, které na trhu pořídíte. K další výcvikové pomůcce podobného charakteru patří elektrické ohradníky.

Jak naučit psa plavat?

První otázkou, kterou si možná položíte, je to, proč by se měl vlastně pes věnovat plavání. Důvod je stejný jako u lidí – je to zkrátka prospěšné pro pohybový aparát. Dále to pomáhá zvyšovat jeho fyzickou kondici a v neposlední řadě vás to s pejskem sbližuje.

Výběr vhodného místa

Jak ale naučit psa plavat a kde? Nejvhodnější je pro začátečníka klidná voda, třeba stojatá. Ideální by také bylo, pokud byste mu na místě mohli zajistit pozvolný vstup do vody. Pes tak získá možnost se s prostředím nejdříve seznámit a sám si rozhodnout o postupu. Neméně důležité také je, aby se učil plavat v klidném prostředí, kde nebude rušen.

Bezpečnost především

V tomto ohledu se hlásí o slovo vesta pro psa do vody. Plavecké schopnosti psů se mohou lišit i podle toho, o jaké plemeno se jedná, a možná to zrovna pro toho vašeho bude bezpečnější. Doporučuje se také psa naučit na povel pro vstup do vody. Když je v ní, nikdy ho neztrácejte z očí. Ve vodě ho mohou potkat i nepříjemné situace, se kterými si třeba sám neporadí.

Jak naučit psa plavat - plovací vesta pro psy

Pár tipů na závěr

 • berte ohled na potřeby a individualitu svého psa
 • zjistěte si vztah vašeho plemena k vodě
 • nenoste ho do hloubky s předpokladem, že „si poradí“
 • neházejte ho do vody a nevystavujte ho stresovým situacím
 • buďte ve vodě s ním, případně ho začleňte mezi ostatní psy
 • pořiďte mu hračky do vody
 • za pořízení záchranné vesty pro svého psa se nestyďte – může mu zachránit život

Kde koupit psí plovací vestu?

Pravděpodobně nejširší výběr plovacích vest pro psa slibuje Alza.cz. Zakoupíte zde vesty v širokém cenovém rozmezí i v různých velikostech. Následuje Sportisimo, které kromě plovacích vest nabídne také klasické pláštěnky pro psy. Na závěr navrhujete e-shop Vše pro pejska, který nabídku vest doplňuje o dva modely v různých barvách.

Nejoblíbenější značky

Rukka

Příběh značky Rukka je opravdu zajímavý. Jedná se o finskou společnost, která byla založená už roku 1950. Dříve, než začala vyrábět psí plovací vesty, se zaměřila na lidi. Jedním z prvních produktů se tak staly nepromokavé pláštěnky. Později se stala známou díky oděvům pro motorkáře. Dnes má i kolekci Rukka pets, která se zaměřuje na doplňky pro mazlíčky.

Logo Rukka - plovací vesta pro psy

Trixie

Zamíříte-li do zverimexu, s největší pravděpodobností narazíte hned na několik produktů s logem značky Trixie. Aby taky ne. Jedná se o jednu z největších společností u nás se specializací na prodej chovatelských potřeb. Ve svém sortimentu má nejen vesty, ale také obojky, krmiva a další potřeby. Zaměřuje se na psy, kočky, hlodavce a další zvířata.

Logo Trixie - plovací vesta pro psy

M-Pets

Ačkoliv logo belgické značky M-Pets říká, že se zaměřuje zejména na potřeby pro psy a kočky, ve skutečnosti u ní nakoupíte i v případě, že máte malého domácího mazlíčka. Pro tato zvířata nabízí nejrůznější produkty, mezi které patří např. pelíšky, misky, přepravky, klece a další příslušenství. Některé výrobky jsou eco-friendly, potěší vás ale zejména nízké ceny.

Logo M-Pets - plovací vesta pro psy

Kolik stojí plovací vesta pro psy?

Cena do 500 Kč

V první cenové kategorii naleznete pár produktů, z nichž většina nosí logo méně známých značek. Ohlasy jsou ale většinou pozitivní. S největší pravděpodobností narazíte na vesty pro menší plemena. Cena se totiž zvyšuje úměrně tomu, pro jak velkého psa ji pořizujete.

Cena od 500 do 1 000 Kč

Druhá cenová kategorie čítá většinu produktů. Jejich pořízení obvykle není důvod se bát, v drtivé většině se jedná o kvalitní vesty se všemi náležitostmi. I v tomto cenovém rozpětí už máte šanci narazit na vesty pro velká plemena psů a známější značky.

Cena nad 1 000 Kč

Přes cenovou hranici 1 000 Kč se cena za vestu přehoupne jen zřídka, pár produktů ale můžete přeci jen najít. Obvykle se jedná o vesty s promyšlenějším zpracováním plováků, případně o jejich odlehčené varianty. Nechybí ani velikosti pro ta největší plemena psů.

Nejoblíbenější plovací vesta pro psy podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (50 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář