Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Amazon Echo Dot

20. 12. 2021 aktualizováno

recenze Amazon Echo Dot

Hlasový asistent Amazon Echo Dot patří mezi levné a přesto plnohodnotné a velmi chytré hlasové asistenty. V našem srovnání si zaslouží ocenění za skvělé parametry a nízkou cenu. Jaké je tohle kompaktní a lehké zařízení se dočtete v aktuálním testu.

Hodnocení hlasového asistenta Amazon Echo Dot

8.4

Skvělý

Amazon Echo Dot je levný a přitom spolehlivý hlasový asistent, který má mnoho funkcí a je možné ho dále rozšiřovat. Má zajímavé funkce jako rozpoznávání hlasu a nízkou hmotnost pro snadnou manipulaci. Reproduktor vzhledem k ceně samozřejmě nemá nejvyšší audio parametry, avšak je plnohodnotně použitelný.

Hardware a zpracování
8
Ovládání a konektivita
9
Rozsah schopností
10
Umělá inteligence
8
Kvalita zvuku
7
Klady
  • Skvělý poměr nízké ceny a dobrého výkonu
  • Otevřený systém pro vývojáře třetích stran
  • Rozpoznávání hlasů
  • Nízká hmotnost a snadná manipulace
Zápory
  • Trošku slabší reproduktor
  • Některé služby jsou jen pro zahraničí

Hardware a zpracování

Recenzovaný Amazon Echo Dot s asistentem Amazon Alexa má zajímavý kulatý design. V námi recenzované čtvrté generaci tohoto chytrého reproduktoru najdete kulatý tvar. Zařízení je z velké části obaleno samotným reproduktorem. Jen malá výseč v dolní straně je plastová. Tento ozdobný prvek nemá žádnou speciální funkci, jen podle něj poznáte směrování zvuku.

Hlasový asistent Amazon Echo Dot se nabízí v modré, bílé nebo černé barvě. V dolní části je vždy barevné modré podsvícení. U něho jsou také nenápadně ukryté konektory 3,5 mm a napájecí vstup. Nahoře najdete tlačítka pro základní rychlé ovládání. Rozměry zařízení jsou 100 × 100 × 89 mm a hmotnost 341 g. Jedná se tudíž o lehkého hlasového asistenta, se kterým se snadno manipuluje.

Amazon Echo Dot 4. generace

Ovládání

V horní části Amazon Echo Dot 4. generace se nachází základní tlačítka, kterými můžete například ovládat hlasitost hudby. Samozřejmě ale hlavní spolupráce probíhá přes hlasové povely. Zařízení komunikuje pouze v angličtině. Češtinu nepodporuje.

Co se týká konektivity, hlasového asistenta lze používat dohromady s operačním systémem Android a iOS. Bez problémů zvládne připojit většinu prvků chytré domácnosti na českém trhu. Wi-Fi propojení zde drží stabilně a bez výpadků, což bylo u předchozích generací občasným problémem.

test Amazon Echo Dot

Schopnosti

Ve svých schopnostech si Amazon Echo Dot 4. generace zaslouží na jednu stranu trošku kritiky, ale na druhou stranu velkou pochvalu. Všeobecně hlasový asistent Alexa není při pohledu na umělou inteligenci tak „chytrý“ jako konkurenční Google Nest nebo Apple HomePod. Pro běžné a zejména méně náročné uživatele nebude ale rozdíl tak zásadní. Velmi překvapivé je, že stále kvalitní asistent je u velmi levného přístroje k dispozici v plnohodnotné verzi.

U Amazon Alexy nejvíce uživatelé oceňují otevřenost systému, která umožňuje nainstalovat další schopnosti od vývojářů třetí strany. Po rozšíření vám dokonce třeba zkontroluje stav vašeho paliva v automobilu.

Ve svých hlavních schopnostech má Amazon Echo Dot vše, co potřebujete od počasí přes poslech hudby až po rozsvěcování a zhasínání světel v domácnosti. Zajímavou hračkou je schopnost opakovat slova a věty. Ovšem jen v angličtině a jen bez nadávek. Skvělé na Alexe je, že dokáže rozpoznávat hlasy a spolupracovat jen s jednou osobou. Bohužel nepřečte SMS ani vás neupozorní na příchozí e-mail.

Před pořízením byste měli vědět, že Amazon Echo Dot má některé služby funkční jen v zahraničí, což je jedno z hlavních omezení, na které si většina uživatelů stěžuje. Ovšem nejedná se o problém, který by nevyřešila troška chytrého nastavení, jako například VPN nebo změna adresy na Amazon účtu.

zvuk asistenta Amazon Echo Dot

Zvuk

Jak je asi u základního a levnějšího hlasového asistenta očekávatelné, plnohodnotně nedokáže nahradit váš běžný reproduktor pro poslech hudby. To ovšem neznamená, že by byl zvuk zcela špatný. Při běžné komunikaci vás rozhodně nebude nijak omezovat. Ve srovnání s předchozími generacemi dosahuje výrazně lepších výsledků.

Přítomný 0,8″ výškový reproduktor nemá pokrytí 360 stupňů a směřuje jen na jednu stranu. Tu snadno poznáte díky vykrojené ozdobě v kulatém tvaru, o které jsme si říkali v recenzi výše.

Nejlepší hlasoví asistenti dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (67 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář