Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Chytré hodinky

Recenze chytrých hodinek Apple Watch 7

26. 1. 2022 aktualizováno

test Apple Watch Series 7 45mm

O Apple Watch 7  je zase obrovský zájem. Jejich majitelé se dočkali menšího rámečku, jasnějšího displeji či bleskového nabíjení. K dostání je opět řada barevných variací. Co vám mohou zbrusu nové chytré hodinky od Apple nabídnout se dočtete v této recenzi. Recenzi na Apple Watch 8 jsme také psali.

Obsah balení

Typicky podlouhlá krabička uvnitř skrývá nové Apple Watch Series 7, vybraný řemínek ve dvou velikostech, brožurky a nabíječku s koncovkou USB-C. Díky takovému zakončení lze hodinky nabíjet opravdu rychle (oproti poslední verzi až o 33 % rychleji).

Apple Watch Series 7 - test

Design a zpracování – 9,5/10

Recenzované Apple Watch 7 vypadají de facto stejně jako minulý model. Změny se konaly, ale výrazných novinek jsme se nedočkali.

Displej je klasicky obdélníkový, boční tlačítko je zapuštěné do konstrukce tak, aby nám nepřekáželo. Digitální korunka má příjemnou odezvu a vynikající přesnost. Spodní strana chytrých hodinek od Applu nabízí senzory.

Konstrukce je na špičkové úrovni. Vybrat si můžete mezi hliníkem nebo ocelí. Hliník je logicky lehčí, ocel je zase odolnější. Apple Watch 7 odolají vodě a prachu.

Konstrukce patří mezi nejlepší na světě. Hodinky vypadají výborně, konstrukce je kvalitní a nošení pohodlné. Výrobce pamatuje na větší i menší zápěstí, na ženy i muže. Řemínku je k výběru opravdu velké množství: liší se jak materiálem, tak barvou.

Design a zpracování Apple Watch 7

Displej a ovládání – 10/10

K výběru jsou dvě verze: menší 41mm a větší 45mm. Námi testovaná verze vlastní 1,9palcový displej, mluvíme tedy o variantě 45 milimetrů.

Oproti minulé verzi je Retina LTPO OLED displej viditelně zahnutější a rámečky zase o něco užší. Rozlišení 484 × 396 pixelů je obvyklé, stejně jako jemnost 326 PPI. Ani letošní rok samozřejmě nechybí oblíbená funkce Always-on, která umožňuje, aby displej zůstal neustále zapnutý. Svítivost by měla být výrazně vyšší, údajně až o 70 %.

Ovládání je obecně pohodlné. V menu se snadno pohybujete dotyky, případně pomocí korunky. Tady žádná extra změna, což je vlastně dobře.

Displej a ovládání u Apple Watch 7

Hardware a funkce – 9,5/10

Nejnovější osmá verze operačního systému watchOS příliš novinek nepřináší. Apple Watch 7 nabízí k výběru spoustu fitness režimů, monitorují spánek, dech a disponují GPS. Náročnější ocení přítomnost EKG, senzoru okysličení krve, měření srdečního tepu, ženám se hodí sledování menstruačních cyklů.

K mání je samozřejmě nepřeberné množství ciferníků, které si můžete do hodinek dodatečně stáhnout. Nechybí ani hry a přemíra užitečných aplikací. Systémové prostředí je maximálně plynulé.

Samozřejmostí je podpora eSIM a LTE.

Hardware a funkce Watch 7 od Apple

Výdrž a nabíjení – 9/10

Chytré hodinky Apple se nikdy nemohly pochlubit závratnou výdrží na baterii. Ani testované Apple Watch Series 7 na tom nejsou jinak. Nabíjet budete muset každý den.

Doba nabití se však pohybuje kolem 20 minut, což je výborná časovka. Díky USB-C nabíječce se doba nabíjení zrychlila o 33 %, než tomu bylo v předešlé verzi. Večer si skočíte do sprchy, vyčistíte zuby a smart watche od Apple máte nabité.

Výdrž a nabíjení Apple Watch 7

Recenze a zkušenosti zákazníků

Nové Apple Watch Series 7 45mm patří mezi nejoblíbenější chytré hodinky roku. Uživatelé si je chválí snad po všech stránkách. Pokud patříte mezi náročné uživatele, i vám se budou nové Apple hodinky určitě líbit. Ostatně na Heurece aktuálně patří mezi TOP3.

Jestliže se chcete o Watch 7 dozvědět více informací, doporučujeme podrobnou recenzi na Notebookcheck.net.

Alternativy k Apple Watch 7

Pokud chcete ušetři a nemusíte nosit nejnovější model, určitě je skvělá volba Apple Watch 6. Jako výborná alternativa se hodí zmínit Samsung Galaxy Watch 4, které jsme také podrobně testovali.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Nejnovější Apple Watch 7 doporučujeme náročným uživatelům, kteří si chtějí udělat radost novým kusem hardwaru na svém zápěstí. Oproti poslednímu modelu se sice žádné převratné novinky nekonají, i přesto se ale nové hodinky od Apple nemají zač stydět.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
9
Klady
  • Prémiový design
  • Větší displej
  • Opravdu rychlé nabíjení
  • Bohaté fitness funkce + EKG
  • 32GB vnitřní paměť
  • Kvalitní reproduktor a mikrofon
  • Cena není přepálená
Zápory
  • Každodenní nabíjení
  • Fungují pouze s iPhonem
  • Žádné velké změny

Nejprodávanější chytré hodinky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář