Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Apple Watch 8

16. 11. 2022 aktualizováno

chytré hodinky Apple Watch Series 8 recenzeVítěz testuTestado.cz

Chytré hodinky Apple Watch 8 představují novou generaci velmi úspěšné modelové řady, která v mnoha ohledech určuje trendy. Zaslouží si titul nejlepší chytré hodinky na trhu? Odpověď naleznete v naší podrobné recenzi. Představíme všechny funkce, zhodnotíme kvalitu displeje i výdrž baterie. Zvlášť se zaměříme na design či ovládání.

Obsah balení

Balení kromě samotných hodinek a nezbytného manuálu obsahuje ještě řemínek a nabíjecí dok. Díky doplňkovému dílu si můžete řemínek zkrátit. Dobíjení probíhá indukčně. Dok musíte zapojit do USB-C nabíječky, kterou ovšem v balení nenajdete. Pro někoho výhoda a chválihodný ekologický přístup, pro jiného nepříjemnost spojená s dodatečnou návštěvou obchodu. Sami zvolte, kam patříte.

chytré hodinky Apple Watch 8 Cellular podrobná recenze

Design a zpracování – 9,5/10

Apple Watch 8 nabízí dvě velikosti. Menší měří na šířku 41 mm, větší 45 mm. Další výběr vás čeká v případě pouzdra. Ocel nebo hliník? Ocelové verze jsou dražší a nabídnou odlišně zpracovaný řemínek, který také využívá prvky z ušlechtilé oceli.

Hliníkové modely disponují řemínkem silikonovým. Volba kovu navíc ovlivňuje nabídku barevných variant. Zlatou, stříbrnou nebo grafitově černou pro ocelové pouzdro, světle béžovou, stříbrnou, červenou a černou pro hliníkový typ. Jmenovanou paletu samozřejmě kopírují i řemínky.

Testado radí

Při nákupu náhradního řemínku si nezapomeňte ověřit, zda jste vybrali správnou šířku pro 41mm nebo 45mm verzi Apple Watch.

Majitelům předchozí generace Apple Watch bude design důvěrně známý. Žádnou revoluci nečekejte. Osvědčený koncept se zaoblenými rohy a minimálními rámečky kolem displeje zůstává. Rozměry 45mm varianty jsou 45 × 38 × 11 mm s hmotností 39 gramů. Bez pásku. Štíhlejší varianta měří 41 × 35 × 11 mm a je lehčí o 7 gramů.

nejlepší chytré hodinky Apple Watch 8 srovnání

Zpracování je perfektní. Odolnost proti prachu zaručuje certifikace IP6X. Nechybí ani voděodolnost. S hodinkami Apple Watch 8 můžete do sprchy i do bazénu. Jen pozor na potápění. Apple negarantuje vodotěsnost v hloubkách pod jeden metr!

Displej a ovládání – 10/10

Obdélníkový displej se zaoblenými rohy nabídne úhlopříčku 1,9″ s rozlišením 483 × 396 pixelů, případně 1,69″ a 483 × 396 pixelů u menší varianty. Obrazová kvalita je naprosto špičková. Jemnost přesahuje 320 bodů na pixel, což zaručuje detailní kresbu z jakéhokoli úhlu pohledu. Jas dosahuje až 1 000 nitů. Nehrozí proto žádné nepříjemné odlesky na přímém slunci.

Technologicky obrazovka využívá patentovaný systém LTPO OLED. Hlavní předností je schopnost měnit obnovovací frekvenci a minimalizovat spotřebu energie. Proto Apple Watch 8 nabízí Always-on režim bez zásadního poklesu výdrže.

Testado radí

Always-on značí stále zapnutý displej. Můžete číst notifikace nebo sledovat čas bez nutnosti s hodinkami jakkoli manipulovat. V režimu stále zapnuté obrazovky se využívá zvláštní tmavý režim pro minimalizaci spotřeby.

Ochranu zajišťuje krycí sklo Ion-X. Vyrábí se pokročilou metodou solné koupele v tekutém draslíku při teplotě 400 °C. Odolá jakémukoli běžnému poškození. Nepoškrábou jej klíče ani mince. Mimochodem, podle Apple stejnou technologii využívala i skla raketoplánů.

Občas narazíte na polemiky ohledně safírového skla, které nabízí ještě vyšší odolnost proti poškrábání. Nebylo by vhodnější volbou? Odpověď není snadná. Je sice tvrdší, ale současně také křehčí a zranitelnější vůči nárazům. Podobné úvahy vás však zajímat nemusí. Běžné ani hrubší zacházení nedokáže displeji krytému Ion-X sklíčkem ublížit.

chytré hodinky Apple Watch s GPS a LTE recenze

Ovládání vychází z předchozí generace Apple Watch. Žádné výrazné novinky nečekejte. Konečně, nebyl pro ně důvod. Vše je svižné a plynulé. Optimalizaci zjevně Apple věnoval dostatek času. V nových hodinkách naleznete operační systém watchOS 9.0, který můžete upgradovat na nejnovější verzi 9.1. Zlepšuje výdrž baterie v některých režimech, upravuje pravidla stahování a odstraňuje dříve nalezené chyby.

Pozor

Párování Apple Watch 8 je možné pouze s iPhonem. Telefony s operačním systémem Android nejsou podporované.

Hardware a funkce – 9,5/10

Srdcem Apple Watch 8 je dvoujádrový procesor s 1 GB RAM. Využívá čipsetu Apple S8. Vnitřní paměť pojme až 32 GB dat. Nechybí NFC pro bezdotykové platby, Wi-Fi ani podpora nejrozšířenějších navigačních systémů GPS, GALILEO nebo GLONASS. Pokud vám to nestačí, můžete sáhnout po variantě podporující eSIM a datové přenosy pomocí LTE sítě. Hodinky s podporou eSIM nesou standardně přídomek Cellular.

Náš tip

Připojení LTE nově podporuje mezinárodní roaming. Na zahraniční cestě se již nemusíte bát ztráty signálu.

Útlé tělo skrývá integrovaný reproduktor s mikrofonem, stejně jako vibrační systém nebo světelné čidlo. Stačí spárovat hodinky s iPhonem a neuteče vám žádný hovor ani zpráva. Škála senzorů je velmi bohatá. Systém navíc dokáže párovat více informací do jednoho výstupu. Vytváří tím ucelený pohled na vaši kondici, zdravotní stav nebo kvalitu spánku. Upozorní dokonce na tělesné změny způsobené nezdravým životním stylem. Třeba nadměrným pitím alkoholu.

chytré hodinky Apple Watch 8 měří EKG recenze

Přehled senzorů a vybavení

 • NFC
 • Wi-Fi
 • Bluetooth 5.3
 • GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS
 • GSM/HSPA/LTE (pouze Apple Watch 8 Cellular)
 • Reproduktor a mikrofon
 • Světelný senzor
 • Výškoměr
 • Barometr
 • Akcelerometr a krokoměr
 • Gyroskop
 • Oxymetr
 • Kompas
 • Senzor tělesné teploty
 • Měření tepu
 • Měření EKG

Nemá smysl vyjmenovávat veškeré volnočasové či sportovní aktivity, které Apple Watch 8 dokáží sledovat. Zahrnují desítky činností od chůze a běhu až po horolezectví, lyžování nebo golf. Zaznamenávají pokroky, pomáhají měřit tempo, rychlost i vzdálenost. Pomohou také s intervalovým tréninkem.

Aplikace Apple Watch 8 recenze

Nová generace Apple Watch přirozeně neslouží jen sportovcům. Předinstalované aplikace pomohou s navigací, předpovědí počasí i ovládáním chytré domácnosti. Včetně hlasové asistentky Siri. Nepřeberné množství dalších aplikací si můžete doinstalovat z App Store.

Novinkou jsou bezpečnostní funkce. Pokud potřebujete pomoc, stačí zmáčknout SOS tlačítko. Apple Watch dokáží na základě dat z akcelerometru, gyroskopu, GPS, mikrofonu a barometru rozeznat automobilovou nehodu. Automaticky přivolají záchranu. Stejný postup následuje v případě náhlého pádu po kterém se přestanete hýbat. Mimořádnou užitečnost nových aplikací není třeba zpochybňovat, přestože je asi nikdy nebudete chtít vyzkoušet v praxi.

bezpečnostní volání Apple Watch 8 recenze

Náš tip

Pro kalibraci snímačů analyzovali vývojáři více než 1 milion záznamů o dopravních nehodách.

Zvláštní zmínku si zaslouží zdravotní aplikace. Senzory umí měřit tep a srdeční rytmus, EKG i hladinu kyslíku v krvi. Krokoměr zase přesně sleduje vaši denní aktivitu. Úplnou novinku představuje senzor tělesné teploty. Bohužel jej nemůžete využívat samostatně. Snímá hodnoty pouze ve spánku, jako součást aplikace zdraví. Běžný teploměr vám nenahradí. Nedokáže indikovat ani blížící se onemocnění. Zpracovává především statistická data. Proto jej ocení hlavně ženy. Umí totiž přesně sledovat ženský cyklus.

Výdrž a nabíjení – 8/10

Pokud mají Apple Watch 8 nějakou výraznější slabinu, bezpochyby jí bude baterie. Kapacita 282 mAh stačí na jeden den používání. V úsporném režimu, kdy je vypnutá část senzorů, vydrží asi 1,5 dne. Mnohým uživatelům to nebude vadit. Jednoduše na noc hodinky sundají a nabijí. Potíž ovšem nastává, pokud chcete měřit spánkový cyklus a změny teploty. Nesmíte zapomenout hodinky v průběhu dne dobít, jinak jim během noci dojde energie.

Apple Watch 8 velikost baterie

Nabíjení probíhá bezdrátově. Využívá magnetického doku přichyceného na spodní stranu pouzdra. Příjemně potěší vysoká rychlost. Prázdný akumulátor dobijete na 80 % kapacity zhruba za 45 minut.

Závěr a hodnocení

9.3

Perfektní

Chytré hodinky Apple Watch 8 představují to nejlepší, co dnes můžete koupit. Perfektní zpracování, skvělý displej a odladěný operační systém potěší i nejnáročnější uživatele. Samozřejmostí je pestrá škála senzorů a funkcí, včetně navigace, bezhotovostních plateb nebo přenášení dat pomocí rychlého mobilního internetu. V krizových situacích oceníte nouzové tlačítko. Slabinou snad může být pouze jednodenní výdrž a poměrně málo zásadních inovací proti předchozí generaci.

Design a zpracování
9.5
Displej a ovládání
10
Hardware a funkce
9.5
Výdrž a nabíjení
8
Klady
 • Skvělý displej
 • Perfektní zpracování
 • Záplava funkcí
 • Odladěný operační systém
 • Podpora LTE (dle verze)
 • Komplexní sledování zdravotního stavu
 • Nouzové tlačítko a detekce autonehody
Zápory
 • Vyšší cena
 • Slabší výdrž baterie
 • Stejný design jako předchozí generace

Nejprodávanější chytré hodinky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (22 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář