Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček autokamer

Recenze autokamery TrueCam A6

21. 8. 2018 aktualizováno

Černá skříňka TrueCam A6 patří mezi oblíbené řidičské nářadí z mnoha důvodů. Předně vystihněme kompaktní rozměry, snadnou instalaci a přítomnost zadní kamerky. Pojďte se podívat, jak se tahle mašinka osvědčila na cestách nám.

Náš tip

Jak správně vybrat autokameru a další tipy najdete v článku Nejlepší kamery do auta.

Obsah balení

Uvnitř papírové krabičky najdete kamerku TrueCam A6, zadní HD kameru, nalepovací 3M držák, 2× přísavný držák, nástavec A6, propojovací kabel mezi přední a zadní kamerou, datový miniUSB kabel, nabíječku do automobilu, ochranný obal a manuál v českém jazyce.

TrueCam A6

Design a zpracování – 8/10

Kamerka TrueCam A6 patří mezi vysoce kompaktní natáčení zařízení. Velikost se vešla do hodnot 103 × 51 × 40 mm a váha nepřešvihla ani 100 gramů. Černá skříňka vám tedy nepřekáží ve výhledu a v případě potřeby ji klidně schováte do kapsy.

Nízká hmotnost samozřejmě svědčí u použití levnějšího materiálu, který v tomto případě zastává plast. Jeho zevní podoba se nám líbí a na omak je povrch celkově příjemný. Drobnou vadou na kráse je vyšší hlučnost tlačítek, jejichž zvukový projev je skutečně dosti slyšitelný.

Černá skříňka se ovládá pomocí postranních tlačítek, přičemž veškeré dění budete sledovat na 2,7″ nedotykové LCD obrazovce. Vpravo od displeje jsou k mání tři tlačítka, přičemž stejný počet najdete i vlevo.

Tuhle stranu však ještě zdobí dvojice diod: jedna stavová a druhá uživatele informuje o průběhu nabíjení. Horní strana byla poctěna hlavním vypínačem, konektorem pro držák a fotografickou spouští. Protější spodek pak hostí miniUSB port, tlačítko pro restartování a malou zdířku mikrofonu.

TrueCam A6

Ani boční hrany se od zažitého standardu značky TrueCam nijak neliší. Pravá strana zeje prázdnotou, ovšem na té levé dohledáte slot pro paměťovou kartu a HDMI port. Na přední straně kamerky ještě spatříte LED diodu pro přisvětlení, dva reproduktory a kruhový objektiv. Provozní teplota zařízení se pohybuje v rozmezí od -10 °C do +50 °C.

Manipulace a ovládání – 9/10

TrueCam A6 se ovládá hlavně postranními tlačítky, jejichž povrch je pogumován, což na pohodlnosti dost přidalo. Hlavně při parných dnech nám upocené prsty po tlačítkách neklouzaly. Kromě kvalitního povrchu je dále skvělé podsvícení tlačítek, které využijete samozřejmě v noci.

Také jejich uspořádání je logické a člověk se s ovládacími možnostmi rychle sžil. Samostatné umístění tlačítka pro zapínání a pořízení fotografie považujeme za ideální. Během natáčení stačí zmáčknout a fotografie se automaticky uloží, aniž byste museli cokoliv vypínat.

Interní systém kamerky funguje zjevně dobře, neboť se při ovládání nikdy nic netrhalo a vybírání parametrů bylo vždy otázkou chvil. Jako budoucí majitelé se nemusíte ani obávat náročné instalace. Kamerku jednoduše zapnete, zadáte několik parametrů a můžete začít natáčet nebo fotografovat.

Také jednotlivé části do sebe pěkně zapadají a veškeré součástky drží opravdu pevně. Ani sebevíc krkolomná jízda nikdy nezapříčinila pád kamerky nebo uvolnění nějaké z nainstalovaných částí.

Funkce – 9,5/10

Výběr jednotlivých funkcí je naprostá hračka, neboť systém podporuje také český jazyk. Veškeré informace jsou tedy v naší mateřštině. K nastavení je toho opravdu hodně.

Můžete manipulovat s rozlišením videa a fotografií, spořičem obrazovky, podsvícením kláves, LED přisvětlením, detekcí pohybu, otáčením obrazu a s dalšími prvky. Jenom upozorníme, že přisvětlení není určeno k lepší kvalitě videí během jízdy, nýbrž k nasvícení například nehody mimo vozidlo.

Dále si není problém nastavit jméno řidiče, funkci automatického spuštění, natáčení ve smyčce, zamykání souborů či parkovací mód. Podobně jako u ostatních kamerek TrueCam, i model A6 dokáže zprovoznit paměťovou microSD kartu „Class 10″ o maximální kapacitě 32 GB.

Ačkoliv jsme byli z tohoto zjištění původně dost rozčarování, brzy jsme zjistili, že více místa vlastně není ani potřeba. Někomu však tahle kapacitní nedostatečnost vadit přesto může, takže před koupí kamerky tohle kritériu zvažte.

K testované černé skříňce máte možnost dodatečně dokoupit přídavný GPS modul, který vám přinese další funkce navíc. Konkrétně jde o ukazatel aktuální rychlosti a detekci rychlostních radarů. Záleží ale na vás, zdali tyto funkce využijete. Přístroj se bez modulu obejde.

Celkové funkční vybavení je slušné a pro běžné řidiči zcela dostačující. Pochválit musíme také snadné spárování s počítačem. Stačí jednoduše zasunout miniUSB port a kamerka se hnedka objeví mezi připojenými zařízeními. Není potřeba nic instalovat nebo dodatečně aktualizovat.

Náš tip

Razíte na dovolenou nebo výlet s přáteli? Mrkněte na outdoorové kamery.

Displej – 8/10

Během používání TueCam A6 budete hledět do 2,7″ nedotykové obrazovky o formátu 16:9. Pro zobrazení veškerých informací je zobrazení slušné.

Skvělou zprávou je skutečnost, že lze displej během jízdy kdykoliv vypnout, tudíž vás během jízdy neruší svým svitem. Kdyby šel nastavit jas manuálně, pak by byla situace úplně perfektní.

TrueCam A6

Ačkoliv není panel kdovíjak veliký, z hlediska informativního toho nabízí víc než dost. Na obrazovka vidíte použité rozlišení, datum, zapnutí/vypnutí mikrofonu, smyčku nebo třeba nahrávací čas. Veškeré údaje jsou dobře čitelné nejen díky slušnému zobrazení, ale také s ohledem na ideální pozorovací úhly.

Výdrž baterie a doba nabíjení – 6/10

Recenzované zařízení ve svém nitru ukrývá vestavěnou baterii o kapacitě 250 mAh. Tato hodnota je – vůči jiným kamerám – hodně nízká, což se v praxi jasně projevilo. Vyrazit na cesty bez autonabíječky nedoporučujeme, protože se vám může stát, že se původně plná kapacita brzy promění na vybitý stav.

TrueCam A6

Informační ukazatel stavu baterie se totiž projevil jako nespolehlivý, tudíž člověk vlastně ani neví její aktuální hodnotu. Maximální výdrž se pohybuje kolem 30 minut, ovšem výrazně záleží na tom, jakou kvalitou natáčíte, zdali je puštěný displej a tak dále.

Na přibalené nabíječce chválíme její bytelné provedení a délku kabelu. Třímetrový kabel je totiž hodně festovní a jsme si jisti, že řidičům vydrží dlouhou dobu. Kamerku lze samozřejmě nabíjet i přes počítač, což ale trvá zase o něco déle a z hlediska efektivnosti je takové nabíjení nelogické.

Při používání starších nabíječek byste se mohli setkat s velký nešvarem, který představuje rušení signálu rádia. Ani my jsme nebyli tohoto technického neduhu ušetřeni a při nabíjení kamerky (v automobilu) nebylo rádio vůbec možné poslouchat. Výrobce však zákazníkům slibuje, že v případě takových problémů vadnou nabíječku vymění za funkční. Nové dodávky by již špatnou nabíječku již obsahovat neměly.

Kvalita videí a fotografií – 7,5/10

Testovaná skříňka TrueCam A6 dokáže vyprodukovat videa s maximálním rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů při 30 FPS. K práci využívá 3M CMOS senzor, který fotografuje v rozlišení až 4 0322 × 3 024 pixelů.

Dále vás bude zajímat úhel záběru, který představuje 130°. Ačkoliv některé kamerky mají tento parametr mnohem větší, v našem případě není úhel nijak limitující. Na videích jsou jasně vidět oba jízdní pruhy a přilehlé postranní chodníky.

Záběry nejsou vůbec špatné. Na videích jsou dobře patrné registrační značky projíždějících vozidel, přičemž i při prudkém slunečním svitu je obraz stále dobrý. Také kvalita nahrávaného zvuku zevnitř kabiny je hodně solidní. Pořízený minutový záběr na kartě zabere kolem 100 MB, tudíž si jednoduše spočítejte, kolik takových smyček na 32 GB microSD kartu vlastně uložíte.

Trošku jsme ale narazili v případě natáčení během noci. Pokud není vozovka dostatečně dobře osvětlená (jako například ve městech), na záběrech není téměř nic vidět. což dokládá video níže. Jakmile se ale dostanete do slušně osvětlených městských ulici, kamerka jakoby ožila a natáčí zase slušně.

Jednou z největších předností černé skříňky je přítomnost zadní kamery s infra přísvitem. Tu propojíte pomocí masivního a dostatečně dlouhého kabelu s hlavní jednotkou. Poté stačit zapnout natáčení a zařízení začne zaznamenávat dění jak v přední části, tak v zadní části vozidla.

Sekundární jednotku můžete využívat jako skvělý důkazní materiál, ovšem dobře také funguje pro parkování. Při couvání by se ale již hodil větší displej. Kvalita videí ze zadní kamerky není nijak valná, nicméně po prohlížení videí na počítači většinu registračních značek rozluštíte, což je mnohem důležitější informace.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na Heurece se na krásném 87 % hodnocení podílelo 110 uživatelských recenzí. Zákazníci si většinou pochvalují kvalitu videa, pohodlné ovládání a povedené konstrukční zpracování. Někomu se ale nelíbí absence GPS v základu nebo horší kvalita nočních videí.

Ze zahraničních recenzí jsme navštívili psaní na serveru Oautach.pl, kde si Truecam A6 odnesla skvělé hodnocení 9,5/10. Tamním recenzentům se líbila kvalita videa, zvuku a celkové funkce. Dobrý výsledek si zařízení odneslo i ze stránek Dashcamtest.net, kde se redaktorům líbí hlavně kvalita videa a možnost duálního natáčení.

Alternativy k TrueCam A6

Jako solidní alternativu stejné značky doporučíme vlajkový model TrueCam A7s (recenze), který má o něco kvalitnější videa. Musíte ovšem počítat s absencí zadní kamerky a parkovacího módu.

Za levnější a vynikající natáčecí kus považujeme model Yi Dashboard Camera, který si oblíbilo obrovské množství řidičů. Tahle černá skříňka totiž ani moc nestojí a dokáže pracovat velice efektivně a spolehlivě. Natáčí v rozlišení 2K při 30 FPS a ke své práci využívá úhel záběru 165°.

 • Pokud vám nevyhovuje ani jedna z uvedených alternativ, zkuste se podívat na článek o nejlepších autokamerách, kde jsme se snažili najít ty nejlepší kousky na trhu z pohledu ceny a jejich výkonu.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělý

Černá skříňka TrueCam A6 se prokázala jako schopný a užitečný natáčecí pomocník na cestách, který je spolehlivý, jednoduše se používá a natáčí ve slušné kvalitě. Naprosto perfektní je také přítomnost zadní HD kamery.

Design a zpracování
8
Manipulace a ovládání
9
Funkce
9.5
Displej
8
Výdrž baterie
6
Kvalita videí a fotografií
7.5
Klady
 • Kompaktní design
 • Snadná instalace a deinstalace
 • Jednoduché používání
 • Bohaté příslušenství
 • Slušná kvalita videí a fotografií
 • Zadní kamerka
 • Podsvícené klávesy
Zápory
 • Nabíječka ruší rádio (u starších kusů)
 • Horší noční videa mimo města
 • Vyšší cena

Nejprodávanější černé skříňky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Miroslav (21. 5. 2019 11:05)

Kamera velmi dobrá, ale který v.l "vymyslel" konektor pro připojení zadní kamery k přední. Kabel kolmo zasahuje do výhledu řidiče.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář