Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze cestovní kanceláře České kormidlo

22. 5. 2023 aktualizováno

recenze české kormidlo

Pokud hledáte zájezd po Evropě za nízkou cenu, určitě vás osloví právě cestovní kancelář České kormidlo. V naší recenzi vám představíme, jak České kormidlo funguje a jaké jsou silné i slabé stránky této cestovky.

Hodnocení České kormidlo

8.6

Skvělá

České kormidlo se zaměřuje na letní, zimní i celoroční zážitkové a wellness zájezdy po Evropě; zejména do oblíbených lokalit, jako je Itálie, Chorvatsko či Slovinsko. Ačkoliv v nabídce nenajdete ryze exotické destinace, rozhodně je z čeho vybírat. V naší recenzi chválíme širokou možnost vyhledávání nejideálnějšího zážitku podle rozmanitých filtrů. Rozhodně také při nákupu oceníte jasné podmínky a nízké ceny, zejména při slevových akcích. Kromě klasických zájezdů dokáže České kormidlo díky vlastní autobusové dopravě zajistit také školní výlety, zájezdy sportovních týmů nebo například přepravu na firemní akce.

Kvalita služeb
8
Cena
9.5
Podpora
7.5
Uživatelské prostředí
9.5
Klady
  • Nízké ceny
  • Cestovka + dopravce v jednom
  • Nabízí také školní či firemní výlety a jiné akce
  • Detailní vyhledávání nabízených služeb hotelů
  • Jasné podmínky
Zápory
  • Menší nabídka lokalit; jen Evropa

Kvalita služeb – 8/10

Cestovní kancelář České kormidlo vznikla roku 2002. Prvním sídlem společnosti bylo město Hranice. Ihned následující rok se přidala také pobočka v Brně. Za dobu své existence se tato cestovka stala jednou z oblíbených a známých společností. Ačkoliv nemá na rozdíl od největších cestovních kanceláří mnoho kamenných poboček, rozhodně nepatří v rámci svého zaměření mezi malé hráče na trhu. Funguje spolehlivě již mnoho let a pravidelně vydává katalogy zajímavých letních i zimních dovolených. Samozřejmostí je pojištění proti úpadku, které zajišťuje pojišťovna Generali. Dále pak cestovní kancelář nabízí přes pojišťovnu Uniqa možnost sjednání cestovního pojištění a pojištění storna zájezdu.

České kormidlo svým zákazníkům nabízí kompletní zájezdy i s programem a ubytováním, ale také jen autobusové dopravní služby, pokud byste si chtěli zařídit dovolenou zcela sami. V roce 2009 založila tato cestovní kancelář také dopravní společnost Autokarem.cz.

Díky vlastnímu dopravci může České kormidlo nabídnout nejen běžné letní a zimní dovolené, ale také speciální druhy skupinových zájezdů na vlastní objednávku. Využití najde jako cestovní kancelář pro školní zájezdy, sportovní oddíly, neziskové organizace či třeba pro firemní dopravu zaměstnanců na rekreaci i na školení. Na výběr je z více vozů s různou kapacitou i vybavením, který lze přistavit kamkoli na území České i Slovenské republiky.

České kormidlo se zaměřuje na zájezdy po Evropě včetně jejích koutů, jako je Turecko nebo Velká Británie. Vzdálené exotické destinace v nabídce nenajdete bohužel vůbec. Ovšem o poznávací výlety do všech koutů Evropy není nouze, stejně jako o klasické pobyty. Letní dovolené se nabízejí především do oblíbených lokalit Itálie a Chorvatska. Pro wellness je zase oblíbené Slovinsko. Na tyto místa najdete až stovky zájezdů. Méně frekventovaná místa jsou naopak mnohdy zastoupená jen pár plánovanými výlety.

Cena – 9,5/10

České kormidlo má celkově příznivé ceny. Týdenní dovolenou u moře bez problémů seženete za méně než 10 000 Kč. A to dokonce i s all inclusive a leteckou dopravou. Mnohdy nejsou u nejlevnějších týdenních zájezdů výjimkou ani velké slevy s výslednými cenami kolem 5 000 Kč, opět včetně celodenní stravy.

* Ceny na webu se samozřejmě v průběhu času mohou měnit.

Ačkoliv za nízké ceny najdete i dovolené s plným servisem, nezapomínejte si hlídat, co vše je doopravdy součástí balíčku. Používejte filtry a poctivě čtěte popisky. České kormidlo nabízí jak plně zařízené zájezdy, tak také cesty bez ubytování a bez stravy.

Možnosti úhrady zájezdu

Platba u cestovní kanceláře České kormidlo je rozdělená na dvě části – zálohu a doplatek. To oceníte zejména při dlouhodobém plánování. Naopak při nákupu na poslední chvíli platíte obvykle celou částku, pokud se zájezd uskuteční do 30 dní od vytvoření vaší rezervace. Letní dovolené mají zálohu maximálně 30 % a zimní a poznávací zájezdy a wellness pak maximálně 50 % z celkové částky.

V případě stornování objednávky ze strany zákazníka se platí penále. Jeho výše závisí na celkové ceně zájezdu a blížícím se termínu odjezdu. Čím později před dojezdem / odletem storno provedete, tím nižší suma vám bude vrácená. Jak již bylo ale zmíněno, České kormidlo nabízí ve svých službách pojištění storna zájezdu, abyste v případě nemožnosti odjet například ze zdravotních důvodů nepřišli o peníze. Samozřejmě v případě zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře neplatíte nic a peníze vám budou vráceny kompletně.

Zájezd můžete zaplatit přímo na v hotovosti na pobočce nebo přes internet. U on-line platebních metod je podporovaná rychlá platba kartou nebo převod na účet. Využít lze rovněž papírové benefitové poukazy. Výše jejich použití není nijak omezená. Navíc je lze použít od více osob (např. stravenky od obou manželů dohromady). Dále si můžete nechat vystavit fakturu pro zaměstnavatele na příspěvek na dovolenou. Nákup na splátky zde není možný.

tipy na zájezdy české kormidlo

Podpora – 7,5/10

Zákaznickou podporu můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 511 444 350 v časovém rozmezí 9:00 až 16:30 o všední dny. Pokud raději píšete, můžete využít on-line kontaktní formulář. Nenajedete zde ale klasický e-mailový kontakt. Zato lze poslat rychlý dotaz přes Facebook. Ze sociálních sítí pak lze České kormidlo sledovat také na Instagramu.

Přímo na webu cestovní kanceláře jsou uvedené jen kladné a pochvalné uživatelské recenze. Ovšem na nezávislých hodnotících portálech se nachází také reakce, které si místy stěžují právě na zákaznický servis během samotné cesty. Nejčastější připomínky jsou k ochotě personálu a ke stavu a čistotě autobusů. Nutné je ovšem zmínit, že poměr spokojených a nespokojených klientů se výrazně neliší od jiných cestovních kanceláří.

Uživatelské prostředí – 9,5/10

Jednou z věcí, která na Českém kormidle rozhodně stojí za pochvalu, je poměrně přehledné prostřední s opravdu širokou nabídkou různých filtrů pro vyhledávání. Zvolit si můžete ze základního tematického rozdělení cest například na letní dovolené, poznávací zájezdy, wellness a adventy. Mezi dobrou trvání máte kromě klasických dlouhých cest (5 až 6 denních, 7 až 10 denních a více než 11 denní) také na výběr ze specialit, jako je 1 den u moře či zkrácená dovolená.

Na ubytování si lze zvolit počet hvězdiček i typ (hotel, penzion, apartmány, bungalovy, mobilhome, kemp) s jídlem ve formátu snídaně, polopenze, plná penze, light all inclusive, all inclusive nebo ultra all inclusive. Široká nabídka zájezdů je k dispozici jak pro cesty s vlastní, tak autobusovou, tak také leteckou dopravou. Velmi praktickým prvkem je výběr maximální vzdálenosti od moře nebo od sjezdovky.

Pro detailní vyhledávání zájezdu přesně podle svých potřeb využijete funkci štítky a volbu vybavení. Mezi mnoha a mnoha volitelnými filtry pro vyhledávání najdete například možnost s sebou vzít domácího mazlíčka či děti zdarma, garanci nejnižší ceny, bezlepkovou stravu nebo přítomnost Wi-Fi, vířivky, masáží, animačního programu, baru, kulečníku, sauny či třeba bezplatného plážového servisu.

Ačkoliv chybí některé prvky, jako například často kladené otázky a vysvětlující nápovědy během objednávek, celkově jsou na webu jasně uvedené všechny podmínky včetně poplatků například za storno zájezdu. Většina informací je zmíněna dokonce na více místech.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.2 (13 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář