fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze DEGIRO – zkušenosti, hodnocení a poplatky

Datum 29.6.2021 Petr Smejkal Petr Smejkal

Recenze Degiro – zkušenosti, hodnocení a poplatky

Jak DEGIRO recenze potvrdila, jedná se o kvalitního brokera pro investování na evropských, amerických a asijských trzích. Díky jednoduché obchodní platformě v češtině je výborný pro začátečníky. Vedení účtu v CZK, obecně nízké poplatky a širokou nabídku investičních produktů jistě ocení i profesionální klienti. Založení účtu je zdarma.

Hodnocení brokera DEGIRO

Hodnocení8.5
Skvělý

Broker DEGIRO staví na jednoduché obchodní platformě, která funguje i na mobilu. Broker je přeložený do češtiny, snadno se ovládá a podporuje CZK. Potěší nízké poplatky a velká nabídka instrumentů k obchodování.

Kvalita platformy
8
Nabídka finančních instrumentů
8.5
Poplatky
9
Akademie a vzdělávání
8
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Nejlepší broker pro začátečníky
 • Jednoduchá platforma (i jako aplikace)
 • Pestrá nabídka investičních produktů
 • Transparentní a nízké poplatky
 • Podpora češtiny + vedení účtu v CZK
Zápory
 • Nelze zkusit demo účet
 • Nepodporuje kryptoměny
 • 35% zdanění dividend českých akcií
 • Profesionálům mohou chybět některé nástroje
 • Vklad/výběr pouze bankovním převodem

Základní informace o DEGIRO

DEGIRO je oblíbený broker, který poskytuje online platformu vhodnou pro většinu investorů. Díky nízkým poplatkům uspokojí nároky začátečníků i profesionálních investorů a obchodníků. DEGIRO patří mezi největší brokery v Evropě, což dokazuje více než 1,25 milion zákazníků v 18 zemích. Společnost každoročně zpracovává více než 75 milionů transakcí. Cílem DEGIRO je do roku 2026 vytvořit nezávislý evropský finanční supermarket se 7–8 miliony zákazníků.

Společnost FlatexDEGIRO Bank AG, známá jako DEGIRO, je nizozemská společnost, která vznikla v roce 2008. Je primárně pod dohledem německého Federálního úřadu pro finanční dohled Bundesanstalt für Binanzdienstleistungsaufsicht (BaFin). V Nizozemsku je společnost kontrolována tamní centrální bankou DNB a úřadem pro finanční trhy AFM. Registraci ve veřejném registru DNB najdete na této stránce.

informace o DEGIRO

Ať už jsou výše uvedené řádky jakkoliv děsivé či složité, broker DEGIRO je považován za vysoce spolehlivého a oficiálně regulovaného obchodního partnera. Ostatně DEGIRO získalo již 80 mezinárodních ocenění.

DEGIRO broker funguje na obchodní platformě Webtrader. Vaše portfolio můžete kontrolovat odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Funguje na počítači, tabletu i mobilu (i jako aplikace). Není tím pádem nutné nic instalovat, stačí se pouze přihlásit.

Tento broker vám zprostředkuje přístup k více než 50 burzám ve 30 zemích. Investice a obchody zahrnují akcie, investiční fondy (nelistové), ETF, futures, pákové produkty, dluhopisy, opce a warranty (finanční derivát – vysoce rizikový cenný papír). Přes DEGIRO bohužel nelze obchodovat s kryptoměnami. Pokud si děláte zálusk na Bitcoin a další krypto, zkuste XTB nebo případně Plus500.

Stránka je převážně v českém jazyce, rozumět vám bude i zákaznická podpora na telefonu a e-mailu. Dotaz můžete položit přes formulář.

Brokera jsme podrobně vyzkoušeli a níže vám přinášíme konkrétní zkušenosti a informace. Pokud se chcete dozvědět více informací o poplatcích, nabízených instrumentech a daních, doporučujeme pokračovat ve čtení této recenze.

Základní informace o Degiro

Demo účet DEGIRO

Založení demo účtu na DEGIRO není možné, protože takovou službu broker neposkytuje. Nic vám ovšem nebrání si založit reálný účet, kde se s veškerými nástroji a instrumenty můžete seznámit. Potom záleží na vás, zda nějaké finanční prostředky na tento účet vložíte či nikoliv. Registrace a otevření účtu je zdarma, nutný není ani minimální vklad.

*Investování zahrnuje jistá rizika: Můžete přijít o část nebo celý vklad. Doporučuje se investovat pouze do takových finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem..

S čím lze na DEGIRO obchodovat

Broker DEGIRO vás v investování nebo obchodování limitovat nebude. Nabízí širokou nabídku instrumentů na více než 50 burzách ve 30 zemích, s nimiž můžete obchodovat prakticky po celém světě.

 • Akcie – Evropa, Severní Amerika, Asie a Oceánie.
 • ETF’s – Evropa, Asie a Oceánie.
 • Currencies – Severní Amerika: Currenex.
 • Pákové produkty – Evropa.
 • Dluhopisy – Evropa.
 • Opce – Celosvětové obchodování: Euronext, NASDAQ, MEFF, Eurex, IDEM, CBOE…
 • Futures – Celosvětové obchodování: Euronext, NASDAQ, MEFF, Eurex, IDEM, CBOT, CME…

Broker DEGIRO bohužel neumožňuje obchodování s forex a kryptoměnami. To může pro některé z vás znamenat velké omezení.

DEGIRO seznam instrumentů

Obchodní platformy

DEGIRO poskytuje jednu z nejpřívětivějších platforem pro (nejen) začátečníky. Jmenuje se Webtrader a je k dispozici pro internetové prohlížeče nebo jako mobilní aplikace. Není nutné si něco stahovat, vše funguje jednoduše online. Platformu tedy můžete využívat na počítači, notebooku, tabletu a mobilu.

Webtrader vám poskytne přístup k portfoliu, tržním datům a různorodým funkcím objednávek. Platforma je komplexní a opravdu jednoduchá na používání. Vše v češtině.

Nechybí oblíbené funkce typu tvorba seznamu oblíbených produktů, rychlý nákup a další. Platforma umožňuje 4 typy objednávek: market, limit, stoploss a stop-limit.

Jak vidíte, recenzovaný broker DEGIRO svým klientům nenabízí obchodní platformy typu MetaTrader. Právě ty bývají často vyhledávané zkušenými investory. Platforma Webtrader tedy nemusí profesionálům nabízet všechny obchodní funkce, které během své investiční cesty mohou potřebovat.

Obchodní platformy

Aplikace – Online Trading App

Mobilní aplikace vám dovolí investovat odkudkoliv. Kromě toho si prostudujete novinky o akciovém trhu. Snadno se dostanete k více než 50 burzám. Uživatelé oceňují její jednoduchost a rychlost.

EGIRO - Online Trading App - Obchodování na burze

Poplatky za vklad a výběr

DEGIRO nic neskrývá a veškeré poplatky uvádí na svých stránkách. Poplatky pro obchodování má tento broker nejnižší, nic neplatíte ani za výběr a vklad.

 • Výběr – zdarma.
 • Vklad – zdarma.

Všechny platby lze provádět pouze přes bankovní účet. Nelze tedy využívat například PayPal, Revolut a jiné služby. Údajně je to z důvodu praní špinavých peněz. Ještě doplním, že v případě výběru vám peníze na účet dorazí asi za dva dny.

Poplatky při obchodování na DEGIRO

Pokud si nastudujete poplatky u DEGIRO, brzy zjistíte, že patří mezi nejnižší. Oproti některým jiným brokerům můžete ušetřit opravdu výrazné částky.

Například při nákupu akcie ČEZ za 50 000 Kč zaplatíte poplatek 75 Kč. Nákup akcií Erste Bank za 250 000 Kč je zpoplatněn částkou 295 Kč. Nebo třeba nákup ETFs ISEQ 20 za tisíc EUR vás přijde na 2,38 EUR. Existují ale i výjimky, které nemusí být tak výhodné. Každý nákup proto zvažte a přečtěte si podmínky a ceny.

Za perfektní považuji Kalkulátor nákladů, který vám rychle spočítá náklady za obchodování.

Společnost DEGIRO samozřejmě strhává poplatek za zprostředkování obchodních příležitostí. Roční poplatky za obchodování na zahraničních burzách si můžete prohlédnout níže:

 • BCPP – €0,00 (za pozici i za transakce)
 • Euronext Derivatives – €2,50 (za transakce)
 • Euronext – €2,50 (za transakce)
 • NYSE – € 2,50 (Za držení pozic)
 • Celkové poplatky za rok – 3 × €2,50 = €7,50

Zdanění dividend

Zdanění dividend

Pokud hodláte akcie držet delší dobu, zdanění dividend je pro vás důležité. U brokera DEGIRO platí 35% zdanění dividend českých akcií. Jak sama společnost uvádí, DEGIRO nemůže aplikovat lokální zdanění dividend pro české akcie. Jestliže u DEGIRO koupíte české akcie, dividendy vám budou připisovány po zdanění sazbou 35 %. Jinými slovy – tento broker není vhodný pro držení českých akcií.

Další poplatky

Může nastavit i situace, kdy nebudete na DEGIRO aktivní. Společnost si účtuje poplatek za tzv. neaktivitu u Classic service level klientů 100 EUR/USD v případě, kdy je vaše neaktivita delší než 6 měsíců.

*Myslete na to, že se poplatky mohou časem změnit.
*Investování zahrnuje jistá rizika: Můžete přijít o část nebo celý vklad. Doporučuje se investovat pouze do takových finančních produktů, které odpovídají vašim znalostem a zkušenostem.

Zákaznická podpora a vzdělávání

DEGIRO můžete kontaktovat na několik e-mailových adresách včetně telefonu. Online chat ale chybí.

Na webu najdete také FAQ. Tato stránka ale není přeložena do češtiny.

Obchodní společnost myslela i na vzdělávání. V rámci znalostní databáze se dozvíte informace o funkcích brokera, základy finančních produktů, něco o nákupech akcií, vkladech a výběrech aj. Edukativní idea jsou s českými titulky. Broker má svůj Instagram a Facebook.

Investiční akademie

Důležité parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Oficiální web Degiro.cz
S čím mohu obchodovat: Akcie, ETF’s, currencies, pákové produkty, dluhopisy, opce, futures
Čeština:
Aplikace v mobilu:
Demo účet: ×
Poplatek za registraci: ×
Min vklad: Liší se dle způsobu platební metody
Spready:
Množství instrumentů: Více než 50 burz ve 30 zemích.
Páka: až 1:5

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technologie, historii, internet a zajímavé knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM, pátým rokem se naplno věnuje Testádu a postupně proniká do tajů SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas proběhne. Po večerech začal psát knihu o Osvětimi. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář