Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze matrace Dormeo iMemory S Plus III

7. 11. 2022 aktualizováno

test matrace dormeoNáš tipTestado.cz

Dnes jsme v naší recenzi vyzkoušeli pěnovou matraci Dormeo iMemory S Plus III. Tento model patří mezi jedny z nejvyhledávanějších matrací vyšší třídy od značky Dormeo. Vyznačuje se mimořádnou pohodlností a přizpůsobením se jakékoliv postavě. Pojďte se podívat, jak dopadl celkový test.

Zpracování a kvalita – 9/10

Dormeo iMemory S Plus III patří mezi prémiové modely matrací. Jejímu výbornému zpracování, chytré vnitřní konstrukci a prvotřídním použitým materiálům ale také odpovídá vyšší cena. Ta ovšem rozhodně stojí za dobrý odpočinek, který má zásadní vliv na vaši celodenní energii, zdraví i psychickou pohodu. Právě matrace je jedním ze zásadních faktorů, které se na odpočinku podepíší.

Dormeo iMemory S Plus III test

zdroj: www.dormeo.cz

Matrace Dormeo iMemory S Plus III je vhodná pro osoby s hmotností až do 140 kg. Vybírat můžete z celé řady velikostí pro menší i široké postele:

 • 80 × 190 cm
 • 90 × 190 cm
 • 90 × 200 cm
 • 140 × 190 cm
 • 140 × 200 cm
 • 160 × 190 cm
 • 180 × 200 cm

Testovaná matrace má výšku 20 cm. Tento rozměr patří mezi zákazníky k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším. Ačkoliv platí, že čím větší výška, tím lépe, příliš tlustá matrace je zbytečně těžká. Dormeo iMemory S Plus III tudíž poskytuje dostatečné pohodlí, dobrou oporu zad a zároveň se s ní snadno manipuluje. Při převlékání postele nebudete mít problém ji otáčet a zvedat.

Pro snadnější přenášení má na sobě Dormeo iMemory S Plus III praktické boční úchyty z pevné látky.

vysoká matrace Dormeo iMemory S Plus III

Při nákupu získáte 60 dní na vyzkoušení matrace s garancí vrácení peněz v případě nespokojenosti. Výrobce totiž samozřejmě počítá s tím, že rychlé otestování nemusí stačit k tomu, abyste poznali, zda vám matrace vyhovuje. Po našem testování věříme, že po vyzkoušení se již své Dormeo iMemory S Plus III nebudete chtít vzdát. Za zmínku také stojí, že prodejce nabízí záruku 15 let.

Video recenze

Tvrdost a podpora – 10/10

Ačkoliv existuje dobrý návod, jak vybrat správnou tuhost matrace podle vaší hmotnosti, věku a osobních preferencí, mnoho lidí má při nákupu pochybnosti, zda zvolí správně. Jen podle čísla nebo několika-minutového vyzkoušení si nemusíte být jisti, zda pro vás bude ležení pohodlné celou noc. Dormeo iMemory S Plus III tento problém řeší na jedničku.

Nabízí rovnou 8 možných kombinací pro manželská lůžka, jak si matraci nastavit. Pro jednolůžka máte ve výběr ze 4 možností. Matrace tím pádem bude vyhovovat lidem s různou hmotností i s různými spánkovými polohami.

Dormeo iMemory S Plus III konstrukce pěnových pružin

Na Dormeo iMemory S Plus III najdete tři zóny, které do sebe postupně přecházejí díky vnitřním vrstvám do tvaru písmene „S“. Matraci tak můžete pro správné nastavení přetočit nebo také obrátit tak, že prohodíte části, na které máte hlavu / nohy.

Tvrdost Dormeo iMemory S Plus III poznáte snadno podle barevného rozlišení a podle středové části. Oranžová pěna je měkčí a modrá zase tvrdší. Budete-li mít „esíčkovou“ vnitřní konstrukci blíže hlavě a ramenům, matrace se lépe přizpůsobí a bude poddajnější vůči tlaku. To se hodí zejména, když spíte na boku. Naopak “esko” dále od ramen poskytne větší oporu. Uplatnění najde spíše při spánku na zádech nebo na břiše.

Jak vybrat správnou stranu?

Vhodně zvolené natočení matrace udrží vaši páteř ve správné poloze a poskytne vám maximum pohodlí. Ačkoliv nejlepší možností je otestovat pozice matrace na vlastní pěst, lze podle jednoduchého návodu odhadnout, jaká strana vám bude vyhovovat. Informační tabulka bere v potaz vaši hmotnost, tvar těla i obvyklou spánkovou polohu. Stačí si najít jen svou odpovídající infografiku:

Dormeo iMemory S Plus jak vybrat pozici matrace

Dormeo iMemory S Plus jakou stranu zvolit

zdroj: www.dormeo.cz

Vnitřní konstrukce – 9/10

Jak již bylo zmíněno, tato matrace Dormeo má 3 hlavní zóny. Ačkoliv je to menší počet, než jaký bychom u modelu vyšší třídy očekávali, jejich postupné prolínání dobře plní svou funkci.

Vnitřní konstrukce tvarovaná do písmene „S“ má tloušťku 3 cm. Jedná se o hlavní jádrovou vrstvu, která je pružinová. Nenajdete zde však žádné kovové spirály. Celá pružinová část je vyrobená z pěny s konstrukcí Octaspring tvarované do válců. Ty jsou více elastické a lépe stlačitelné než běžná pěnová vrstva. Pružinky na sobě nejsou závislé a nejsou nijak propojené. Stlačení jedné tudíž nevyvolá pohyb dalších. Díky tomu se matrace dokonale přizpůsobí vašemu tělu a nebude vás rušit ani pohyb spícího partnera či mazlíčka sdílejícího s vámi postel.

Dormeo iMemory S Plus III pozvolná změna tuhosti

Nad pružinovým jádrem se nachází 1 cm vyrovnávací vrstvy. Hned za ní následuje pěna Ecocell, která tvoří největší část celé matrace. Tento pružný materiál zvyšuje pohodlí a zároveň dodává tělu dobrou oporu. Ecocell je navíc pěna, která má antialergenní a antibakteriální vlastnosti. Na každé straně najdete jinou tuhost.

Měkká vs. tvrdá strana podle tloušťky barevných pěn

Další důležité vlastnosti – 10/10

Struktura matrace a její zpracování jsou samozřejmě ty nejdůležitější parametry, které určují kvalitu vašeho spánku. Dormeo iMemory S Plus má však i dále co nabídnout. Svými speciálními úpravami vám zpříjemní spánek, prodlouží životnost a zajistí celkově bezproblémové užívání.

Prodyšnost

Jedním z hlavních kritérií kvality matrace je její prodyšnost. V tomto ohledu si Dormeo iMemory S Plus III vede na jedničku. Samotné použité pěny jsou velmi vzdušné. Odvětrávání také výrazně pomáhá pružinová část, která si v nezatíženém stavu zachovává velké množství vzduchu mezi jednotlivými částmi spirály.

Dýchání je důležité pro odvod vlhkosti, aby se uvnitř neusazovali plísně a roztoči, a také aby se minimalizovalo proležení matrace i případný nepříjemný zápach. Vzdušnost Dormeo iMemory S Plus III navíc přispívá správné termo-regulaci. Dokáže snížit teplotu lůžka až o 3 °C. V létě se jedná o žádoucí ochlazení a v zimě teplota samotného podkladu nemá negativní vliv na vyhřátí příjemné teploty pod peřinou. Přirozeně studenější matrace navíc pomáhá rychlejšímu usnutí, hlubšímu spánu a kvalitnějšímu odpočinku.

Hypoalergenní  provedení

Pokud máte citlivou pokožku, trpíte alergiemi na prach a roztoče a dalšími potížemi, které mohou z běžných matrací vznikat, určitě vám udělá radost provedení Dormeo iMemory S Plus III. Ke snížení výskytu alergenů pomáhá celková vzdušnost a také použité pěnové materiály. Svou roli hraje rovněž horní potah, který má úpravu CleanEffect, která poskytuje antibakteriální a antimikrobiální ochranu. Také neutralizuje zápach.

Dormeo iMemory S Plus potah struktura

Revitalizační ošetření

Speciální ošetření Re-Vitalize je impregnace látky, která odstraňuje nežádoucí elektrostatický náboj. Výrobce uvádí, že díky této úpravě při kontaktu těla s matrací dochází „k aktivaci buněk, posílení tělesného metabolismu a zvýšení krevního oběhu“. Pro vás to znamená hned několik výhod – především zvýšení celkové kvality spánku, ranní pocit většího odpočinutí a rychlejší schopnost regenerace těla.

Snadná údržba

Potah je snímatelný a pratelný. Dormeo iMemory S Plus se tak snadno udržuje v čistotě. Díky zipu ji ze svrchního obalu snadno vyjmete a pak ji bez obtíží opět vrátíte zpět. Potah přesně padne na tvar matrace, není zbytečně volný a zároveň ho není nutné při navlékání nijak napínat.

Rozepínání se nachází na boční straně. Nebude vás při ležení tudíž tlačit. Zip je navíc prakticky malý a nenápadný. Pod hlavním obalem najdete ještě jemnou ochrannou vrstvu látky, která chrání vaši matraci v době, kdy sundáte horní potah a budete ho prát. S manipulací pomáhají boční úchyty.

Zkušenosti s matrací

Dormeo iMemory S Plus III patří mezi zákazníky k oblíbeným a často kupovaným a také chváleným modelům. My jsme ji samozřejmě otestovali na vlastní pěst.

uživatelské hodnocení Dormeo iMemory S Plus

Příprava a rozbalení

Po objednání matrace vám přijde domů sice velký, ale vzhledem k finálním rozměrům stále kompaktní balíček, ve kterém je Dormeo iMemory S Plus III srolovaná a uložené v ochranné fólii. Po opatrném rozstřihnutí obalu se ihned narovná. Pokud by byla na nějakém místě zmáčknutá, nepanikařte. Do finální a nadýchané podoby se dostane již za 6 hodin.

Já jsem s plným rozprostřením neměla žádný problém ihned po rozvinutí.

Jak se na matraci spí?

První věc, kterou budete řešit po rozbalení, je zvolení správné strany. S mou váhou 42 kg byla volba měkčí pěny jasná. Ovšem vyzkoušela jsem všechny možnosti natočení. Překvapivě i tužší strana pro mě byla stále pohodlná. Během testování jsem dala Dormeo iMemory S Plus III vyzkoušet také lidem s běžnou hmotností a s nadváhou. Při zvolení správné strany a natočení vyhovovala úplně všem.

“Doopravdy se jedná o zcela univerzální model, který může používat každý.”

Ačkoliv na dotyk působí pěny svou tuhostí na obou stranách velice podobně, nelekejte se, že by byly stejné. Po delší době ležení je rozdíl v tuhosti znát.

Natočení esíčkovitým středem blíže k hlavě pro mě bylo příjemnější. Tato pozice dokáže lépe uvolnit tělo. Ráno, když se zvednete z postele, se budete cítit odpočatě a lehce. Jádro dále od hlavy se promáčkne jen minimálně a zejména v místech, kde je tlak silnější. Díky tomu vám pomůže udržet páteř lépe v rovině.

Mně však osobně ani při měkčím natočení Dormeo iMemory S Plus III nikdy nebolela záda, ačkoliv na tento problém občasně trpím.

Ačkoliv všeobecně platí, že si většina lidí musí na novou matraci zvyknout, já jsem byla s Dormeo iMemory S Plus III spokojená od první noci. Na rozdíl od některých pěnových modelů nezapáchá umělotinou a není ji nutné nechávat vyvětrat. Prošívaný obal je měkký, jemný a na dotyk příjemný. Pevná boční hrubá strana naopak odolá i častému kontaktu s hranou postele. Oceňuji také, že se díky bočním úchytům s matrací snadno manipuluje.

Závěrečné hodnocení

9.5

Dormeo iMemory S Plus III patří mezi univerzální matrace. Díky možnosti chytrého natočení se dokáže přizpůsobit potřebám každého uživatele. Za to vděčí dvěma rozdílným tuhostem z každé strany a jádru z pěnových pružin do tvaru písmene „S“. Do vyšší třídy ji řadí vysoká kvalita zpracování, mimořádná pohodlnost a také vzdušnost s antibakteriální úpravou a s revitalizačním ošetřením. Po otestování nemáme Dormeo iMemory S Plus III v naší recenzi co vytknout. Pokud jste ochotní do své matrace investovat vyšší částku, bude pro vás tento model dobrou volbou.

Zpracování a kvalita
9
Tvrdost a podpora
10
Vnitřní konstrukce
9
Další důležité vlastnosti
10
Klady
 • Kvalitní materiály
 • Chytrá konstrukce s postupným přechodem
 • Přizpůsobitelná tvrdost otočením
 • Záruka 15 let
 • Vhodná pro alergiky; antibakteriální
 • Výborná prodyšnost
Zápory
 • Vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář