Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Eshop-rychle

2. 8. 2022 aktualizováno

Hodnocení Eshop-rychle

Hledáte nejlevnější pronájem e-shopu, které nabízí pohodlnou administraci, pěkné šablony a rychlé založení? Vyzkoušejte řešení Eshop-rychle, které patří mezi nejlevnější u nás. Jak si oproti konkurenci vede se dozvíte v této recenzi.

Informace o Eshop-rychle

Za platformou Eshop-rychle.cz stojí společnost Golemos s.r.o., která se může pochlubit letitou tradicí. Kromě české varianty provozuje také slovenskou verzi (Eshop-rychlo.sk).

Již delší dobu patří mezi nejlepší řešení k pronájmu e-shopu. Po boku Shoptetu a UPgates patří mezi nejoblíbenější v České republice i na Slovensku. Z těchto důvodů vznikla tato recenze, která vám výhody a nevýhody dané služby podrobně představí do hloubky.

Pokud se vám nechce číst, mohu vám službu Eshop-rychle shrnout do několika řádků. Díky této platformě budete schopni zprovoznit vlastní e-shop během několika málo hodin. Založení je jednoduché a rychlé. Snadná je také obsluha administrace a celkově systém Eshop-rychle.

Eshop-rychle si můžete vyzkoušet na 15 dní zcela zdarma. Bez jakýchkoliv závazků si založíte e-shop, vyzkoušíte si ovládání, editaci produktů, třídění, doplňky a grafiku. Vybírat můžete z velké spousty šablon, čímž se konkurenční poskytovatelé pochlubit nemohou. Pokud se vám platforma zalíbí, jednoduše přejdete na placenou verzi. V opačném případě zkusíte štěstí jinde.

Platformu Eshop-rychle mohu doporučit začátečníkům nebo pokročilým uživatelům, kteří konečně chtějí rozjet svůj vlastní e-shop. Založení a tvorba webu je snadná a rychlá. Vážní zájemci mohou pokračovat ve čtení následujících řádků, kde se o tomto nejoblíbenějším řešení dozví více informací.

Informace o Eshop-rychle

Instalace a používání – 8/10

Testované e-shopové řešení Eshop-rychle obsahuje vše v jednom. Získáte kompletní řešení pro start vašeho e-shopu, které je skvělé pro začátečníky i pokročilé. Ovládání a první kroky jsou jednoduché a srozumitelné. Jak to funguje?

Stačí vyplnit vaši e-mailovou adresu a zkušební verze e-shopu se automaticky vytvoří. Nový e-shop se vytvoří např. na URL: https://452740258.s5.eshop-rychle.cz/.

Platforma Eshop-rychle novým uživatelům nabízí 15denní zkušební verzi zdarma. Během dvou týdnů si osaháte administraci, editaci webu a produktů, a teprve poté se rozhodnete, zda přejdete na placený tarif. Free verze je nezávazná, stačí registrace e-mailem.

Pro vyzkoušení 15 dní asi stačí. Některá konkurence ovšem nabízí až 30denní zkušební verzi. Je tedy na vás, zdali je pro vás omezená zkušební doba limitující.

První kroky na Eshop-rychle

Jakmile se zkušební e-shop založí, automaticky budete přesměrováni do administrace. Nejprve proběhne pár ukázek, které vás seznámí s ovládáním a ikonami. Takové seznámení trvá několik sekund a v orientaci určitě pomůže. Systém zároveň odkazuje na video, na němž jsou vysvětleny první krůčky a základy řešení od Eshop-rychle.

Při levé straně se nachází nápověda, která vás automaticky přesměruje do helpdesku. Na jednom místě se dozvíte informace o vytvoření e-shopu, základním rozmístění prvků, něco o výběru šablony, vytváření a editaci produktů a kategorií. Pozornost byla věnována také štítkům, objednávkám, dopravě a platbě, tvorbě obsahu a spoustě dalšího.

Nápovědu považuji za jednu z nejlepších, protože jsou veškeré informace a návody na jednom místě. Oproti Shoptetu a UPgates určitě nejpřívětivější vysvětlení. Nový uživatel je veden doslova za ručičku, Eshop-rychle veškerá nastavení a funkce vysvětluje srozumitelně a pomocí obrázkových příloh s vysvětlivkami. Vždycky víte kam a proč kliknout.

Instalace a první kroky na Eshop-rychle jsou opravdu jednoduché. Zkušební verzi nového e-shopu si založíte během minuty, úpravy pak zaberou krátký čas. Samozřejmě záleží na tom, jak moc velké změny máte v plánu. Nezkušený uživatel se však obávat nemusí. Vždy bude vědět, co a jak dělat.

Správa produktů

Úprava produktů patří mezi hlavní činnosti každého ešhopaře. Pokud bude příliš složitá, taková práce nebude nikoho bavit. Jak si Eshop-rychle po této stránce vede?

Správa produktů se na platformě Eshop-rychle nijak neliší od zažitých trendů. Při levé straně se nachází kategorie produktů, ihned níže je potom záložka s produkty.

U každého produktu vidíte název, specifické číslo, množství skladem a obrázek. Uživatel uvítá možnost rychlé úpravy, smazání, zobrazení produktu či duplikace produktu. Pro úpravu stačí jediné kliknutí a systém vás přesměruje na záložku daného zboží.

Správa produktů na Eshop-rychle

Každý produkt lze pojmenovat a navolit mu běžnou, základní a nákupní cenu. Samozřejmě lze nahrát detailní a náhledový obrázek produktu. Rychlou volbou není problém vybrat daný produkt jako nejprodávanější, označit jej jako zboží v akci či jako novinku, případně systému přikázat, aby se zobrazil na úvodní straně.

Snadno vyberete možnost zapnutí diskuze, uplatnění slevového kódu, navolíte dopravu zdarma atd. Ještě níže se nachází jednoduchý editor na psaní, v jehož rámci produkt srozumitelně popíšete. Pokročilé nastavení vám pak dovolí vytvořit název stránky (Title), popis stránky (Description), úpravu vlastní URL či popisek pro Facebook.

Editování produktů je snadné a pohodlné. Ačkoliv grafické prostředí neodpovídá posledním trendům, strohá podoba a minimum pozlátek úpravy neztěžují. Za sebe však musím poznamenat, že bych raději viděl modernější kabátek.

Výběr doplňků

Pro zajištění ziskovosti a vyšší pohodlnosti zákazníků jsou vhodné doplňky. Díky nim můžete svůj budoucí e-shop napojit na srovnávače cen typu Heureka, Zboží.cz, Glami aj. Doplňky zahrnují také napojení na různé platební metody, na doručovací společnosti typu Zásilkovna, Česká pošta, PPL, Uloženka atd. Eshop-rychle pamatuje také na reklamní nástroje typu Google Analytics.

Doplňky jsou zdarma, respektive jsou zahrnuty do všech placených tarifů. Pro jejich využití tedy nebudete platit nic navíc.

Pro ještě lepší výsledky si můžete vybírat z dostupných specialistů na různá odvětví. Mezi doporučenými kategoriemi najdete analytiku, copywriting, kódování, e-mailing, překlady, PPC reklamy a mnohé jiné.

eshop-rychle - doplňky

Nabídka šablon – 8/10

Abyste si mohli svůj budoucí e-shop vytvořit podle individuálních představ, musíte si vybrat vhodnou šablonu. Platforma Eshop-rychle nabízí několik desítek šablon, které má rozděleny do tří verzí: 4.0, 3.0 a 2.0.

Samotní vývojáři doporučují šablony verze 4.0, které by – dle jejich slov – měly být postaveny na nejmodernějších technologiích (HTML5 + CSS3). Takových šablon je celkem pět: New York, Milano, Geneva, Babylon a Shopiqueen. Ve srovnání s konkurencí je jich tedy zhruba polovina. Tedy pokud nebereme v potaz ostatní šablony, které pronajímatel sice nabízí, ale nezařadil je mezi doporučenými.

 • Níže si prohlédněte ukázku šablony New York, Geneva a Shopiqueen.

Jejich grafické zpracování působí hezky. Každá šablona je propracovaná a vypiplaná do nejmenších detailů. Vybere si každý.

Šablonu si lze upravit v pracovním módu. Právě tam si vyhrajete s barvami, nadpisy a nabídkou menu. Pár kliknutími změníte logo, barvu pozadí a patičky, doladíte favicon a jiné záležitosti.

Úprava šablony je uživatelsky přívětivá. Nemusíte se obávat, že byste něco popletli. Právě k tomu je určen pracovní mód, jenž úpravy nezavádí rovnou do ostré verze e-shopu. Na úpravy se můžete nejprve podívat a až poté podobu provozovaného e-shopu aktualizovat.

Marketing a SEO – 8/10

Na Eshop-rychle.cz se na SEO pamatovalo. Každý produkt a kategorii lze detailně popsat, vyplnit SEO URL, SEO titulek a META popis. Aby se váš e-shop zobrazoval ve vyhledávačích a zákazníci vás našli, jsou tyto parametry důležité.

Mimo SEO si můžete založit blog, e-mailing či reklamy na Facebooku…

Marketing a SEO na eshop-rychle.cz

Rychlost e-shopů – 9/10

Rychlost načtení stránky je velmi důležitá. Pokud bude web pomalý, je velká pravděpodobnost, že odradí čtenáře a potencionální zákazníky. Také vyhledávače nemají rády pomalé načítání stránek.

Rychlost platformy Eshop-rychle jsme vyzkoušeli na několika desítkách internetových e-shopů, které provozuje. Načítání stránek bylo vždy rychlé. Tady problém nevidíme. Rychlost je srovnatelná s konkurencí.

*Pro zachování objektivity neuvádíme testované e-shopy ani výsledné časy, protože výsledky ovlivňuje mnoho aspektů.

Cena – 10/10

Eshop-rychle patří mezi nejlevnější varianty pronájmu e-shopu. Oproti konkurenci je výrazně levnější. Ani v jeho případě se však nevyhnete placené verzi. Níže se podíváme na nabízené tarify a jejich rozdíly.

Eshop-rychle nabízí celkem dvě varianty:

 • TARIF STARTUP: 390 Kč/měsíčně – neomezený počet produktů, 5 GB na disku, max. 5 e-mailových adres.
 • TARIF BUSINESS: 990 Kč/měsíčně – neomezený počet produktů, datového prostoru a e-mailových adres.

Výše jsme uvedli zásadní rozdíly mezi oběma tarify. Další se týkají techničtějších věcí a doplňků. Levnější tarif (TARIF STARTUP) nezahrnuje například pomoc s importem dat od technika, FTP přístup na úložiště dat e-shopu, pokladní systém pro osobní prodej, pokročilé nastavení zbožových srovnávačů a další doplňky. Všechny lze ale dodatečně dokoupit. Součástí dražšího tarifu BUSINESS je také přednostní technická podpora.

Rozdílů je tedy víc než dost. Když bychom se na tarify podívali okem cena vs. výkon – jasně vítězí dražší TARIF BUSINESS. Pokud to myslíte se založením a prosperitou e-shopu vážně, těch pár stovek navíc se zkrátka vyplatí.

A pokud vám řešení od Eshop-rychle bude vyhovovat, doporučujeme půlroční, roční nebo dvouletou platbu. Za předplacení tarifu získáte 1–5 měsíců zdarma!

Srovnání ceníku s konkurencí eshop rychle

Srovnání ceníku s konkurencí

Jestliže hledáte co nejlevnějšího pronajímatele e-shopu, řešení od Eshop-rychle.cz patří mezi nejlepší volbu. V rámci dvou tarifů svým zákazníkům poskytuje nejlevnější služby, které však nic neztrácí na své kvalitě. Řeč je především o neomezeném množství produktů u obou variant tarifů.

Zatímco Shoptet nabízí neomezenou free verzi pro malý e-shop, podobnou službu Eshop-rychle neposkytuje. Pro vyzkoušení nabízí 15denní zkušební dobu zdarma. Po uplynutí této doby je nutné přejít na placený tarif. I zde je konkurence dál a většinou nabízí 30denní zkušební dobu. Na druhou stranu se domníváme, že dva týdny pro osahání administrace a funkcionalit platformy a šablon stačí.

Potěší však výrazná sleva za půlroční, roční či dvouletou platbu předem. Můžete nakonec ušetřit zajímavou částku.

Zákaznická podpora – 9/10

Technická podpora má svoje místo v hlavní liště. Můžete si prohlédnout časté dotazy (FAQ), návody k e-shopu a blog. Pokud odpověď ani tady nenajdete, Eshop-rychle můžete kontaktovat několika způsoby:

 • Telefonicky (Po–Pá, od 8–16 hod.) na čísle +420 773 631 138;
 • Na e-mail info@eshop-rychle.cz;
 • Autorizovaným dotazem, tedy přímo z administrace e-shopu;
 • Přes kontaktní formulář.

Live chat bohužel chybí. Naopak sociální sítě jsou bohatě zastoupeny Facebookem, Instagramem, Twitterem a lehce Youtubem.

Komu Eshop-rychle doporučujeme

Pronájem Eshop-rychle doporučujeme hlavně úplným začátečníkům, kteří nemají s provozem e-shopu žádné zkušenosti. Pro založení internetového obchodu nepotřebujete znát programování ani složité postupy. Platforma Eshop-rychle vás povede krok za krokem, srozumitelně a jednoduše.
Hodnocení Eshop-rychleŘešení Eshop-rychle je vhodné také pro pokročilé uživatele. Pokud svět počítačů a programování ovládáte, uvítáte bohaté možnosti uživatelského nastavení, přítomnost SEO prvků a užitečných doplňků k vyšší ziskovosti.

Nejnáročnějším uživatelům ale nemusí tato platforma zcela vyhovovat. Jestliže se v programování vyznáte a hodláte váš e-shop přetvořit na maximum k obrazu svému, prakticky žádný pronájem e-shopu pro vás nebude dostatečně vyhovující. Každý má své limity, Eshop-rychle nevyjímaje.

Eshop-rychle nabízí slušnou porci nápovědy a tipů a triků k založení a provozování vlastního e-shopu. Nechybí zajímavý blog, 15denní zkušební doba zdarma a funkční zákaznická podpora. Eshop-rychle zároveň patří mezi nejlevnější řešení na našem trhu. Doporučujeme!

Závěrečné hodnocení

8.7

Skvělá

Pronájem od Eshop-rychle můžeme doporučit úplným začátečníkům i pokročilým ešhopařům. Za nejnižší ceny dostanete do rukou jednoduchou platformu se spoustou možností uživatelského nastavení. Systém je stabilní a rychlý. Až na „staromódní“ vzhled administrace nemůžeme nic zásadního vytknout.

Instalace a používání
8
Nabídka šablon
8
Marketing a SEO
8
Rychlost e-shopů
9
Cena
10
Zákaznická podpora
9
Klady
 • Nejlevnější řešení u nás
 • Doporučujeme (nejen) začátečníkům
 • Zkušební verze zdarma
 • Rychlé založení (stačí e-mail)
 • Propracovaný marketing a SEO
 • Výborná zákaznická podpora
 • Velmi srozumitelné návody
Zápory
 • Vzhled administrace se nám nelíbí
 • Zkušební verze zdarma max. 15 dní

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář