Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test Mio MiVue 798 WIFI 2.5K

20. 1. 2021 aktualizováno

test Mio MiVue 798 WIFI 2.5K QHD DualVítěz testuTestado.cz

Aktuální test autokamer 2021 zvážil všechny parametry a model Mio MiVue 798 WIFI 2.5K QHD Dual vybral jako vítěze. Nabízí špičkové video ve vysokém rozlišení, druhou kameru na zadní sklo, spoustu funkcí včetně GPS, parkovacího režimu a detekce pohybu. Doporučujeme nejnáročnějším řidičům. Více se dozvíte v podrobné recenzi.

Hodnocení autokamery Mio MiVue 798 WIFI 2.5K

9.5

Perfektní

Kamera do auta Mio MiVue 798 WIFI 2.5K QHD Dual patří mezi nejlepší na trhu v roce 2021. Dokáže natočit krásná videa i za snížených světelných podmínek, má spoustu funkcí a je vysoce kompaktní. Bonusem navíc je druhá kamera na zadní sklo!

Design a zpracování
10
Manipulace a ovládání
9.5
Funkce
9.5
Displej
9
Kvalita videí
9.5
Klady
  • Špičkové denní i noční video
  • Pěkný 2,7" displej
  • Rychlé a jednoduché ovládání
  • GPS, radary, parkovací režim, detekce pohybu aj.
  • Druhá kamera na zadní sklo
Zápory
  • Vyšší cena

Design a zpracování

Recenze autokamery Mio MiVue 798 WIFI Dual musí vyzdvihnout vysoce kompaktní rozměry: 9 × 4,9 × 3,7 cm. Díky malé velikosti kamerka nepřekáží ve výhledu. Mio MiVue 798 snadno přichytíte na čelní sklo. Po ukončení jízdy ji uložíte do přihrádky. Kromě elegance je velmi odolná.

Manipulace a ovládání

Ovládání je naprosto pohodlné a přehledné. Probíhá formou postranních tlačítek a tlačítka na zadní i čelní straně. K rychlosti ovládání přispívá kvalitní držák s přísavkou. V případě potřeby si můžete dokoupit 3M nálepku. Přívodní kabely jsou dostatečně dlouhé, takže si můžete dát kamerku přesně tam, kam potřebujete. To platí také o kameře na zadní sklo.

Funkce

Funkcí má testovaná autokamera Mio MiVue 798 WIFI 2.5K skutečně spoustu. Líbí se nám například bezdrátové připojení přes Wi-Fi. Vaše soubory si můžete pohodlně uložit do aplikace MiVue Pro (stahujte pro Android a iOS). K přenosu tedy není zapotřebí žádný kabel. Kopírování souborů je rychlé.

Autokamera Mio disponuje GPS, která vám zobrazí aktuální rychlost a GPS souřadnice. Jednotka je skryta uvnitř modulu, takže nijak nepřekáží. K pokročilým funkcím patří parkovací režim a detekce pohybu: na základě pohybu začne kamera automaticky nahrávat. Doporučený model Mio MiVue 798 WIFI 2.5K je dále vybaven asistenčními systémy pro řidiče (ADAS): varuje před vybočením z jízdního pruhu (LDWS), před čelním střetem (FCWS) a nebezpečným mikrospánkem (FA). Řidiči určitě ocení varování před radary.

Největším benefitem je zadní kamera MiVue A30. Díky ní budete mít natočeno dění za vaším vozidlem. Autokamera podporuje paměťové karty micro SD, micro SDHC, micro SDXC o max. kapacitě 128 GB. Přenos souborů probíhá přes USB 2.0 nebo bezdrátově, jak jsem psal výše.

Displej

I když je autokamera Mio MiVue 798 vysoce kompaktní, výrobci se ji podařilo osadit velkým displejem o velikosti 2,7 palců. Ten je nedotykový: nahrávání a funkce se ovládají přes mechanická tlačítka. Na obrazovce vidíte zapnuté/vypnuté nahrávání, čas, funkce typu GPS, signál a stav baterie.

Kvalita videí

Mio MiVue 798 WIFI Dual vlastí snímač Sony STARVIS CMOS, který je schopen natáčet v rozlišení 2,5K QHD (1600p). Při maximálním rozlišení se snímková frekvence drží 25 FPS. Úhel záběru činí 150°. Díky vysokému kontrastu a jasným barvám dokáže tato autokamera natáčet kvalitní video ve dne i v noci (funkce Mio Night Vision), kdy panují zhoršené světelné podmínky. Kvalita videa patří určitě k těm nejlepším!

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Rozlišení 2848 × 1600 px
Displej 2,7″
GPS modul
Rychlostní radary
Čeština
Pozorovací úhel 150 °
Kapacita baterie 240 mAh
Hmotnost 112 g
Náš tip

Pokud vám daný model nevyhovuje, doporučujeme článek o nejlepších autokamerách.

Nejprodávanější autokamery v roce 2021

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (6 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář