Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Twisto

Twisto logo

Chtěli byste si zjednodušit placení, získat lepší přehled ve vašich financích a také ušetřit? To všechno je možné díky zajímavému nástroji nejen pro odkládání plateb, který se nazývá Twisto. Ukážeme vám, jak funguje a zda bude tato finanční služba tou pravou pro vás.

Co je Twisto?

Nevíte, co je to Twisto a jak funguje? Twisto je služba, která vznikla roku 2013. Jejím hlavním zaměřením je odložení splatnosti vašeho nákupu do konce měsíce. Přesto se nejedná o klasickou nebankovní půjčku, jak si mnozí myslí – při poctivém splácení nejste hlášení do žádného registru. Předem je však třeba upozornit na to, že lidem s negativním záznamem v rejstříku dlužníků bude registrace na Twistu zamítnuta.

Twisto účet by se dal spíše než jako půjčka charakterizovat jako moderní platební aplikace. Cílem je maximálně zjednodušit nákup pomocí Twisto Pay tlačítka v košíku – nákup na jedno kliknutí. Platit můžete snadno v online prostředí i v kamenných obchodech pomocí Twisto karty, kterou můžete mít uloženou v Apple Pay nebo Google Pay. Vyniká snadným ovládáním, rychlostí transakcí a vysokou mírou bezpečnosti. Kromě odložení splatnosti nabízí i celou řadu dalších zajímavých možností, o nichž si nyní v rámci Twisto recenze řekneme něco víc.

aplikace twisto webová platforma

Přehledné uživatelské prostředí s nápovědou

Pozor

Tato služba se hodí především pro finančně gramotné uživatele, kteří dokáží na vlastní zodpovědnost nakládat s penězi. Pro ně bude dobrým pomocníkem, jenž jim usnadní život. Naopak lidé, jež neumí s penězi hospodařit, se mohou dostat do problémů, stejně jako v případě jakéhokoliv jiného zadlužení.

Odložení splatnosti a používání splátek

Každý klient má měsíční limit, ze kterého celý měsíc může čerpat. Celou utracenou částku za předchozí měsíc nebo její část pak uhradíte do 15. dne dalšího měsíce.

Celou dlužnou částku je možné zaplatit do 15. dnů dalšího měsíce. Je také možné si splatnost odložit o další měsíce. Zde je nicméně zapotřebí splatit 10 %, zbytek je možné si dále odložit – v takovém případě za poplatek. Za každou odloženou stokorunu je poplatek necelých pět korun. Za okamžité splacení či za uhrazení větší částky neplatíte nic a lze je provést kdykoliv.

odložení splatnosti s Twistem

Ačkoliv Twisto není půjčkou, vždy přemýšlejte předem, než se zadlužíte. Pokud nebudete mít možnost splácet ani 10 % dluhu, ihned kontaktujte Twisto.cz. Za prodlení jsou účtovány poplatky, konkrétně 150 Kč za prvních 5 dní a následně 100 Kč za každých dalších 5 dní. Po 30 dnech navíc bude účtováno 10 % ceny nákupu jako náklady na vymáhání dlužné částky pomocí externích agentur.

Limit pro útratu za měsíc se počítá dle vaší spolehlivosti splácení. Pokud budete službu využívat a bez zpoždění platit, bude se zvyšovat, při nespolehlivém chování naopak snižovat. Počáteční limit po schválení registrace se může lišit. Limit začíná na 3 000 Kč, pak se dá navyšovat. Při používání služby vás Twisto o aktuálním limitu stále informuje, takže se nemusíte bát jeho přečerpání. Stejně tak vám připomíná neuhrazené odložené splatnosti.

Systém odloženého splácení má tři hlavní výhody ve srovnání s okamžitou platbou:

Výhoda Jak to funguje
Přehled ve financích Placení všech úhrad naráz je rychlé a přehledné. Pomáhá vám lépe organizovat vaše útraty a přitom vás nestresuje s nedostatkem peněz – svůj limit vidíte a v případě potřeby lze splatnost odložit.
Bezproblémové vracení zboží Po pořízení zboží z e-shopu máte zákonnou lhůtu na jeho vrácení. Pokud se v této době rozhodnete svůj nákup vrátit, díky Twisto nemusíte hlídat, zda vám peníze dorazily zpět na účet. Nic jste totiž ještě ve skutečnosti nezaplatili.
Bezpečnost Váš účet na Twisto není vázaný k vašemu běžnému bankovnímu účtu. Tím se stává placení přes internet mnohem bezpečnější.

Nad 1 500 Kč je možné platbu rozložit až do 12 měsíců. U vybraných e-shopů je dokonce možné rozložit na třetiny zdarma, bez úroků, bez poplatků. Tato služba překonává klasické půjčky svou jednoduchostí i rychlostí. Ocení ji také každý, kdo chce udržet svoje splácení v anonymitě. Nevýhodou je však v mnohých případech vysoký úrok, který se pohybuje od 20 až do 53,3 %. Výše úroku se zvyšuje s kratší dobou splácení a menší částkou.

Twisto na splátky recenze

Placení s Twistem

Jak již bylo řečeno, Twisto lze využívat v elektronických i kamenných obchodech. V případě e-shopů k tomuto účelu slouží velice praktické Twisto Pay. Jedná se o tlačítko na stránkách prodejců, jež vám umožňuje na jedno kliknutí zaplatit až později – bez registrace do 14 dnů a s registrací klasicky až následující měsíc.

twisto pay tlačítko v obchodě

Náš tip

Nové e-shopy přijímající Twisto stále přibývají. Nemusíte je pracně hledat na internetu. Seznam kompatibilních internetových obchodů je uvedený přímo na webových stránkách Twista.

Vedle Twisto Pay je velice zajímavou funkcí usnadňující placení také tzv. Snap, jež umožňuje doslova platit fotkou. Stačí pořídit snímek toho, co potřebujete uhradit, nahrát a o více se již nestaráte. Jedinou podmínkou je, že fotka musí být dobře čitelná. Lze takto platit například:

 • Faktury z nákupu zboží a služeb
 • Nájem, internet nebo elektřinu, plyn a jiné energie
 • Složenky a SIPO
 • Mobilní služby

Platební karta

Pohodlnou možností pro různé úhrady je Twisto karta. Pozor, je součástí pouze prémiových účtů. Vyjde vás na 99 Kč nebo 199 Kč měsíčně. S vyšším poplatkem získáte navíc cestovní pojištění až pro 6 osob a výhodný kurz na cizí měny. První 3 měsíce používání jsou zdarma, abyste měli dostatek času si vyzkoušet, zda vám Twisto karta vyhovuje.Platební karta Twisto

Pro platební kartu Twisto nemusíte chodit na žádnou pobočku. Její pořízení zvládnete online, stejně jako obsluhu celého účtu. Další společnou vlastností s vaším účtem u Twisto je, že platební karta není nijak vázána k běžnému bankovnímu účtu. To pomáhá udržovat vyšší míru bezpečnosti. Pokud kartu ztratíte nebo vám bude odcizena, jednoduše ji zablokujete.

Twisto vydává fyzické i virtuální platební karty. Pokud chcete klasickou kartičku, můžete si ji objednat v aplikaci – stahujte pro Android nebo iOS. Twisto karta je k dostání v černé nebo žluté barvě. Není možné s ní vybírat z bankomatu. Virtuální kartu máte ihned v mobilu a pro placení pomocí údajů (číslo, exspirace a CVV) funguje stejně jako plastová. Lze ji také nahrát do Apple Pay nebo Google Pay, tudíž můžete snadno platit mobilem nebo třeba chytrými hodinkami.

Další možnosti Twista

U Twisto dále najdete celou řadu zajímavých vychytávek a drobností. Praktické je už jen samotné prostředí aplikace, které vám umožňuje kategorizovat platby a výdaje a tak si v nich udržet přehled a pořádek. V nabídce je 20 různých kategorií od jídla a módy přes domácnost a finanční služby až po elektroniku a cestování. Platba Twisto je tedy velmi různorodá.

Nakupování s Twistem vám nabízí nejen možnost odložit platbu, ale také za nákup ušetřit. Součástí systému jsou každý týden nové Twisto cashbacky, které můžete uplatnit ve stovkách českých i zahraničních e-shopech. V nabídce najdete velké a ověřené obchody (tzv. Twisto obchody) i prodejce různých služeb. Peníze zpět za své nákupy získáte na svůj účet Twisto za 12-70 dní dle podmínek prodejce.

Další zajímavou možností je Split, neboli rozdělení útraty. To je součástí placených účtů – u bezplatného tarifu službu nelze využívat. Hodí se například pro společně kupované dárky, nebo když jste s přáteli v restauraci. Nestane se tak, že by na jednoho z vás zbyla úhrada celé částky a vyhnete se zdlouhavému přepočítávání či dohadům, kolik má kdo platit. Uživatelům používajícím Twisto se Split zobrazí v aplikaci, ostatním přijde pomocí SMS.

split twisto

Založení účtu Twisto

Pořízení účtu Twisto je snadné. Vše zvládnete online z pohodlí domova. Registrace nezabere příliš času. Je možné ji uskutečnit přes webové rozhraní Twisto.cz nebo přes mobilní aplikaci. Tu najdete zdarma ke stažení v App Store nebo na Google Play.

Vše probíhá v několika jednoduchých krocích. Jako první budete potřebovat zadat e-mailovou adresu a přístupové heslo. Twisto dbá na bezpečnost, tudíž vyžaduje, abyste si zvolili opravdu silné heslo. Poté budete v registraci pokračovat nebo ji můžete přeskočit a přejít rovnou do osobního účtu, abyste si ho mohli nezávazně prozkoumat.

druhý krok registrace na Twisto

Bez kompletní registrace však nelze Twisto plnohodnotně využívat. K ní budete muset zadat různé osobní údaje, vybrat si typ účtu (zdarma bez karty nebo jeden z placených) a ověřit vlastní identitu. To probíhá pomocí kopie (ofocení) dokladu totožnosti nebo povolení k trvalému pobytu na území ČR a pořízení selfie fotografie pro potvrzení, že jste to skutečně vy.

Placené prémiové účty

Twisto nabízí mnoho služeb zcela zdarma, avšak některé jsou součástí placeného účtu. Na odkládání platby nemá vliv, jaký typ účtu máte – nemění se poplatky za odložení ani možnosti používání systému. Stejně tak můžete kategorizovat platby, využívat cashbacků, platit faktury ofocením a mnoho dalšího. S placeným tarifem vám přibude platební virtuální a fyzická karta. Její výhodnost se odvíjí od typu účtu. Celkem existují dva placené tarify:

Twisto Standard

Za 99 Kč měsíčně, na první 3 měsíce zdarma:

 • Možnost zažádat o fyzickou platební kartu
 • Jednorázová karta na splátky
 • Virtuální platební karta
 • Využívání Apple Pay nebo Google Pay
 • Twisto Split (rozdělení platby mezi více lidí)

Twisto Premium

Za 199 Kč měsíčně, na první 3 měsíce zdarma:

 • Možnost zažádat o fyzickou platební kartu
 • Jednorázová platební karta na splátky
 • Virtuální platební karta
 • Využívání Apple Pay nebo Google Pay
 • Twisto Split (rozdělení platby mezi více lidí)
 • Výhodný směnný kurz (zlevní o 3 %)
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu

Vlastnosti a poplatky

Naše Twisto zkušenosti dokazují, že se jedná o opravdu zajímavou finanční metodu. Není těžká na ovládání a po přihlášení do systému se v ní ihned zorientujete. Dopředu byste však měli znát podmínky používání, aby se nestalo, že vás něco nemile překvapí.

Vytvořili jsme proto pro vás přehledný soupis již zmíněných poplatků, lhůt a dalších vlastností. Na webu Twisto je totiž pohromadě sepsané nenajdete a pro jejich objevení a pochopení je někdy nutné studovat celou řadu stránek. My vás od toho ušetříme…

Twisto účet Informace
Splatnost Twisto Pay bez registrace Do 14 dnů (nutné uhradit celou částku)
Splatnost s registrací Do 15. dne příštího měsíce (lze uhradit jen část)
Minimální měsíční úhrada odložené platby 10 % z celkové dlužné částky
Poplatek za odložení dlužné částky na další měsíc 5 Kč za každou stokorunu
Poplatek za neuhrazení minimální části dluhu za prvních pět dní 150 Kč za 5 dní
Poplatek za neuhrazení minimální části dluhu po pěti dnech 100 Kč za každých 5 dní + 10 % ceny po 30 dnech
Výše limitu útraty Počítáno dle vaší platební morálky, až neomezeně
Úvodní výše limitu začíná na částce 3 000 Kč
Cena tarifu Online 0 Kč
Lhůta pro vyzkoušení placených tarifů 3 měsíce zdarma
Cena tarifu Standard 99 Kč / měsíc
Bonusy tarifu Standard Platební karta a služby s ní související
Twisto Split (rozdělení platby mezi více lidí)
Cena tarifu Premium 199 Kč / měsíc
Bonusy tarifu Premium Platební karta a služby s ní související
Twisto Split (rozdělení platby mezi více lidí)
Výhodný směnný kurz zahraničních měn
Cestovní pojištění pro celou rodinu
Zvýhodnění kurzu v tarifu Premium Levnější o 3 %
Typ platebních karet Virtuální i fyzická, MasterCard
Platby mobilem pomocí Apple Pay nebo Google Pay
Lhůta pro obdržení peněz z Twisto cashbacku 12-70 dní
Počet kategorií pro dělení plateb 20 kategorií

Kromě odložení platby nabízí Twisto celou řadu praktických funkcí. Hodí se pro široké spektrum uživatelů. Pokud s ním budete zacházet zodpovědně, pomůže vám ušetřit peníze díky cashbackům nebo výhodnému kurzu. Čas ušetříte pomocí kategorizování plateb a možnosti uhradit všechny nákupy naráz jednou v měsíci. Celkově má přehledné prostředí a snadné ovládání.

Klady
 • Nezávazné vyzkoušení před registrací
 • Přehledné prostředí a jednoduché ovládání
 • Odložení platby o 14 dní i bez registrace
 • Virtuální i fyzická platební karta
 • Placení kartou nebo telefonem
 • Nákup na třetiny zdarma u vybraných e-shopů
 • Cashback
 • Bez vedení v registru dlužníků
Zápory
 • Zpočátku může být princip náročnější na pochopení
 • Splátky mají vyšší úrok
 • Omezený počet obchodů přijímající Twisto
 • Platební karta jen pro placené účty

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (59 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář