Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Online kurzy

Recenze Vímvíc.cz

7. 10. 2019 aktualizováno

online kurzy tipy a rady

Stránka VímVíc.cz vznikla v roce 2014. Mezi její priority patří vzdělávání a lidské zdroje. Svými online kurzy se snaží nabídnout nové dovednosti a odbornost. Více se dozvíte v recenzi.

Přehlednost stránky – 8/10

Stránka samotná toho nabízí mnohem více, než pouze kurzy online. Konkrétně si můžete zalistovat kategorií nabídka práce, galerie zaměstnavatelů, hodnocení zaměstnavatelů a magazínem. Nás ale zajímají online kurzy, které najdete pod záložkou: https://www.vimvic.cz/kurzy/.

Po rozkliknutí se otevře široká nabídka kurzů online. Při levé straně doporučuji využít přehledný sloupec s výběrem jednotlivých kategorií. Kurzy jsou rozčleněny do několika záložek včetně „Ostatní”. V této kategorii najdete povídání o kryptoměnách, olejomalbách, cestování a o spoustě jiných zajímavostech.

Nabídka každé záložky se zobrazí uprostřed obrazovky. Každý kurz má vlastní obrázek, popisek, jméno lektora, uživatelské hodnocení a cenu. To se mi líbí, protože nemusíte každý kurz navštěvovat zvlášť, abyste se podívali třeba na cenu.

Obecně je stránka přehledná. Vůči Seduo.cz má však své mouchy. Na titulní stránce se kupříkladu nenachází odkaz na kurzy – ten najdete až úplně dole. Stránka ani nenabízí konkrétní podstránku se všemi kurzy zdarma. Také obrázkové náhledy mi přijdou dosti zmatečné a takové „nepřesné”. Ale to je samozřejmě můj úhel pohledu. Vám se mohou obrázky líbit.

Škoda, že VímVíc.cz nemá vlastní aplikaci do mobilu, podobně jako někteří konkurenti. Je nicméně pravdou, že v prohlížeči funguje bezvadně a bez potíží.

Nabídka online kurzů – 8/10

Portál VímVíc.cz nabízí pestrou paletu online kurzů. Kategorie konkrétně zahrnuje Práce s PC, Osobní rozvoj, Podnikání/Byznys, Zdraví a krása, Marketing, Kariéra, Web, Finance, Fotografie a video, Design, Jazyky, Development/Vývoj a již avizovanou záložku s kurzy nejrůznějších zaměření. Jak vidíte, nabídka je vskutku obšírná.

Pokud jde o počet kurzů, ani tady jsem nebyl zklamán. Práce s počítačem nabízí 47 kurzů online, marketing něco přes 30 a kurzy týkající se webu kolem 20. Je nicméně pravda, že Seduo nabízí kurzů víc.

Před koupí nového kurzu si můžete pustit úvodní video, kde vás lektor rychle seznámí s jeho obsahem. Během minuty zjistíte, zda je daný kurz pro vás ten pravý. Jednotlivé kurzy mohou zákazníci také hodnotit. Hodnocení má ale malé procento videí, například nejpopulárnější video se dočkalo pouhých devíti hlasů. Z uživatelských recenzí tedy vycházet nelze.

Kvalita kurzů – 8/10

Stránka VímVíc.cz nabízí spoustu zajímavých a užitečných videí. Mezi nimi nechybí online kurzy s certifikátem, vzdělávací kurzy, kurzy online marketingu, excel pro začátečníky a spousta dalších. Osobně mne zaujal kurz o kryptoměnách od Dominika Stroukala a 5 jednoduchých triků time managementu. Ovšem možností je spousta. Například Instagram marketing, případně kurzy angličtiny, němčiny a ruštiny. Za zmínku stojí také propracované kurzy online marketingu.

online kurzy zdarma

Online kurzy zdarma

Pokud alespoň ze začátku nechcete za vzdělávací kurzy online platit, máte možnost vyzkoušet některé kurzy online zdarma. Třeba taková Japonština na cesty je moc dobrá, výborné jsou také tipy pro rychlejší práci s tabulkami v Excelu.

Obsahová kvalita kurzů je na slušné úrovni. Člověk se dozví to, co očekával. Někdy i něco navíc. Úroveň zpracování videí mi ale již nepřijde tak profesionální, jako na Seduo. Někdy jsem se potýkal s horší kvalitou zvuku a nouze není ani o přeřeknutí. To považuji za velké mínus. Myslím, že když má video maximálně několik minut, tak by nová nahrávka stála za to. Ani grafická podoba některých kurzů mi nepřišla úplně nejideálnější. Jedná se však o můj názor, který se může od těch ostatních lišit.

Ceny kurzů 9/10

Ceny kurzů (kurzy cz online) na stránce VímVíc mi nepřijdou přehnané. V prvé řadě může začínající uživatel vyzkoušet nějaké kurzy zdarma, takže dopředu ví, zda pro něj mají placené varianty smysl či nikoli. Co se týče placených kurzů, někteří lektoři nabízí svá videa již za několik stokorun. Dá se ovšem narazit na kurzy kolem 5 000 Kč.

Proč VímVíc.cz

Portál VímVíc patří mezi to nejlepší, co můžete v českých končinách dostat. Nabízí spoustu zajímavých a užitečných online vzdělávacích kurzů, z nichž jsou některé zcela zdarma. Jednotlivá videa si můžete zastavovat a případně si je pouštět opakovaně. U některých kurzů mám ovšem menší výhrady ke slabší úrovni prezentace a grafickému zpracování celého obsahu. Z hlediska informativnosti a odbornosti však nelze nic vytýkat.

online kurzy tipy a rady

Skvělá je také uživatelské podpora. Pokud budete s nakoupeným kurzem nespokojeni, VímVíc garantuje vrácení peněz až do 30 dnů od nákupu. To je podstatně delší doba, než u některých jiných portálů s online kurzy.

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Kurzy online na VímVíc.cz patří mezi výbornou záležitost. Chválíme pestrou nabídku kurzů, odbornost a cenovou dostupnost.

Přehlednost stránky
8
Nabídka online kurzů
8
Kvalita kurzů
8
Ceny kurzů
9
Klady
  • Přehledný web
  • Široká nabídka kurzů online
  • Vysoká odbornost lektorů
  • Nechybí online kurzy s certifikátem
  • Výběr kurzů zdarma
  • Vrácení peněz do 30 dnů
Zápory
  • Někdy slabší úroveň zpracování kurzů
  • Bez mobilní aplikace
  • Málo známých lektorů
  • Kurzů zdarma by mohlo být víc

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář