Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze výživového poradenství Victus

19. 5. 2021 aktualizováno

victus nutriční poradenství

Výživové poradenství Victus funguje na principu proteinové diety, která je velmi účinná. Nabízí výběr z mnoha potravin pro pestrý jídelníček a přijatelnou cenu. Hubnout lze on-line nebo docházet do kamenné pobočky. Celý systém diety je dobře přehledný a podrobně popsaný, abyste přesně věděli, jak máte postupovat.

Pokud by vám proteinový jídelníček nevyhovoval, můžete se kromě výživového centra Victus podívat i na další nutriční poradenství v našem testu, která jsou založená na různých principech.

Hodnocení výživového poradenství Victus

8.4

Skvělé

Cenově dostupné a přehledné hubnutí s širokou nabídkou proteinových potravin. Výživové poradenství Victus funguje především on-line, ale má i své pobočky.

Dostupnost
7
Podpora a služby
8
Ceny
9
Reference zákazníků
9.5
Klady
 • Lze hubnout on-line
 • Příznivá cena
 • Jednoduchý a jasně daný princip
 • Široká nabídka potravin
 • Mnoho podrobných informací
Zápory
 • Málo kamenných poboček
 • Keto dieta nemusí být vhodná pro každého

Dostupnost – 7/10

Výživové poradenství Victus nabízí dvě formy nutriční terapie – on-line nebo docházku na pobočky. On-line forma se hodí především v případě, že potřebujete shodit jen menší počet kilogramů nebo když nemáte vážnější zdravotní problémy, které by vyžadovaly konzultaci s odborníkem. V opačném případě je lepší osobní setkání a hubnutí pod dohledem specialisty. Pravidelné docházky na pobočky jsou doporučené také pro zákazníky, kteří si nevědí rady nebo mají za sebou již několik neúspěšných pokusů o hubnutí.

Vyberete-li si pravidelné docházení na pobočku, můžete počítat s konzultacemi jednou za 14 dní. První vstupní prohlídka zabere přibližně 90 minut a průběžné kontroly pak okolo 15 minut. Pro hubnutí pod dohledem odborníka se můžete rozhodnout jen tehdy, pokud bydlíte v místě, kde nutriční poradenství Victus sídlí. To je pouze ve třech městech – Náchod (hlavní centrum), Hradec Králové a Olomouc. V opačném případě jste odkázáni jen na on-line formu. Ta je na rozdíl od návštěv dietologické poradny dostupná pro všechny.

Pokud si zvolíte-on line program, nemusíte se bát nedostatku podpory. Kromě možnosti se na cokoliv zeptat telefonicky a e-mailem vám bude k dispozici i poradna. Do ní lze napsat ještě před začátkem diety. Fórum pro veřejné otázky mnohdy pomůže ostatním zákazníkům a sami si ho taktéž můžete pročíst. Tento chytrý prvek je velkým plusem a v mnoha ostatních nutričních poradnách chybí.

Na internetových stránkách www.victus.cz jsou pro vás připraveny všechny potřebné informace, abyste zvládli on-line program a pochopili, jak vše funguje. Najdete zde konkrétní dobře popsané kroky i všeobecné informace o stylu hubnutí. Také máte k dispozici reference ostatních zákazníků, recepty nebo zajímavé články v magazínu, jenž souvisí s tématem hubnutí. Nutriční poradenství Victus má dokonce vlastní mobilní aplikaci ke stažení zdarma v AppStore nebo na Google Play.

Důležitou částí pro on-line programy je e-shop, kde nakoupíte vše potřebné. Výživová terapie Victus se zakládá na specializovaných potravinách, které zde zakoupíte.

Podpora a služby – 8/10

Hned na úvod popisu nabídky služeb je nutné říct, že nutriční poradenství Victus funguje na principu proteinové a keto diety. Jedná se o styl hubnutí, ve kterém nahradíte cukry bílkovinami. Při běžném stravování jsou sacharidy primárním palivem. Pokud mu je sebereme a budeme přijímat převážně proteiny, tělo začne samo pálit tuky i bez nutnosti fyzického pohybu a bez pocitu hladovění. To minimalizuje nepříjemnosti spojenou s většinou diet a pomáhá udržet vůli vydržet u úpravy jídelníčku.

Testado radí

Tento způsob hubnutí je vysoce účinný, ale nemusí být vhodný úplně pro každého. Pokud vás zajímá, jak funguje a zda bude správnou volbou právě pro vás, podívejte se na náš test keto diet, kde je celý princip blíže popsaný.

Proteinové potraviny

Keto dieta výživové terapie Victus je založená na proteinových potravinách. Díky nim se nemusíte v jídle omezovat ani neustále kontrolovat a počítat tabulky, abyste neměli v jídelníčku mnoho cukrů. Důležitou věcí je široký výběr pro pestrou stravu. Nakoupit si můžete dle vlastní chuti až 300 druhů jídel. Nabízí se například nápoje, omelety, těstoviny, polévky, uzeniny, chipsy, tyčinky, pomazánky, palačinky, kaše, čokolády, sušenky, pečivo, pudingy a jogurty i různé dezerty. Všechny proteinové výrobky se snaží co nejvěrněji napodobovat běžné suroviny.

produkty victus

Kroky diety

Nutriční terapie Victus se skládá ze tří kroků, kterými si postupně projdete. Každou z nich máte dobře popsanou na webu. Najdete u ní přesný seznam potravin, které můžete či naopak nemůžete konzumovat. V tomto ohledu se příliš neliší od principu většiny keto diet. Zpočátku například vynecháte úplně pečivo i jiné přílohy, ovoce a sladkosti. V následujících krocích se váš jídelníček začne postupně rozšiřovat. Abyste nebyli v pestrosti tolik omezení a přitom si zachovali ve stravě dostatek bílkovin s minimem sacharidů, je nutné dodržovat schéma poměru běžných potravin a specializovaných výrobků od Victus. Systém je velice jednoduchý:

 • proteinové potraviny victusfáze: 1 vlastní jídlo + 3 proteinová jídla Victus
 • fáze: 2 vlastní jídla + 2 proteinová jídla Victus
 • fáze: 3 vlastní jídla + 1 proteinové jídlo Victus

Doba trvání závisí na tom, kolik kilogramů potřebujete shodit. Dle popisu výživového poradenství slouží 2. fáze ke stabilizaci a 3. k následnému vrácení se do normálu. Hubnutí probíhá především v první části, proto se zaměřte při stanovení délky diety právě na ni. Jejímu trvání by pak měly být přizpůsobené i následující kroky. Například ve druhé fázi zůstaňte alespoň 1/3 času, jaký jste strávili aktivním hubnutím v první části.

Součástí nutriční terapie Victus je také pohyb. Ten byste měli do svého týdne zařadit v podobně aerobní aktivity od druhé hubnoucí fáze dvakrát až třikrát za týden.

Náš tip

Aerobní cvičení je fyzická aktivity, během které putuje do svalů dostatečné množství kyslíku = nezadýcháte se ihned a vydržíte ji provozovat delší dobu. Ideální je rychlá chůze či pozvolný běh venku nebo i v pohodlí domova na běžeckém pásu. Jedná se o cvičení, při kterém se účinně pálí tuky.

Celkové hodnocení metody

Díky pozvolnému přechodu je hubnutí trvalé a bez jojo efektu. Keto dieta někomu sice nemusí vyhovovat, ale pro velkou část lidí je to účinný, rychlý a nenáročný způsob, jak se zbavit nežádoucího tuku. Nutriční poradenství Victus nabízí ve svém on-line programu jen tuto metodu. Pokud ji chcete, jakkoliv přizpůsobit nebo upravit svým potřebám, budete muset navštívit kamenné centrum či kontaktovat výživového specialistu.

Vedle jednoduchosti a širokého sortimentu také oceníte, že jsou u potravin uvedeny přesné nutriční hodnoty, složení a alergeny. U každé kategorie potravin (např. palačinky, těstoviny) najdete inspiraci na použití v kuchyni a stručné základní informace. Pro lepší přehlednost mají na e-shopu produkty nápovědní okénko, pro jaké kroky vašeho programu se hodí. Až na pár drobných výjimek lze všechny konzumovat od první do třetí fáze.

recenze victus

Cena – 9/10

Cena první vstupní prohlídky je 995 Kč. U další kontroly (jednou za 14 dní) je na webových stránkách uvedený ceník dvakrát – poprvé je zmíněno, že další návštěvy jsou zdarma, a podruhé, že stojí 150 Kč. To je poměrně matoucí. Každopádně i tak se jedná o poměrně levné nutriční poradenství. Většinu ceny totiž zaplatíte při nákupu potravin. Ty vyměníte za svou běžnou stravu, tudíž se nemusíte bát, že by vám hubnutí nabouralo rozpočet. Částku, co byste běžně utratili za klasické jídlo, nyní zaplatíte za proteinové potraviny. Ty dokonce mohou být levnější, než normální strava. Na stránkách nutričního poradenství Victus máte spočítané, kolik vás bude na jeden den dieta stát:

 • fáze 1: 195 až 260 Kč / den
 • fáze 2: 65 až 130 Kč / den

V pozdějších krocích, kde se vracíte k normální stravě, samozřejmě nejsou započítané běžné neproteinové potraviny, které budete spolu s výrobky od Victus konzumovat. Cena jednoho běžného chodu se při nákupu z e-shopu pohybuje přibližně kolem 63 Kč. Již hotová jídla v proteinové verzi stojí více, nejčastěji 100 až 130 Kč. U každého výrobku je uvedená cena za balení i za jednu porci.

Kromě konzultací a stravy nabízí výživové poradenství Victus také samostatné odborné měření. To vás vyjde na 395 Kč a se společným probráním výsledků pak na 695 Kč. Tím ceník končí. Žádné jiné poplatky zde nenajdete.

Reference zákazníků – 9,5/10

V rámci hodnocení zákazníků patří výživové poradenství Victus mezi jedničky na trhu. Skvělý výsledků dosahuje v recenzích na Facebooku, na nezávislém portálu Heureka i dalších serverech. Účinnost diety potvrzují všichni, kdo ji vyzkoušeli. Kladné body si také Victus získává u zákazníků za rychlé doručení z e-shopu, širokou nabídku potravin a jejich dobrou chuť. Zatímco u mnoha keto diet jsou právě na chuť časté stížnosti, tato firma si vede nadstandardně dobře a lidem zpravidla chutná.

Samo výživové poradenství Victus uvádí, že za deset let jejich nutriční terapií prošlo více než 2 000 klientů a na e-shopu bylo uskutečněno více než 20 000 objednávek. Jedná se tedy o ověřené výživové poradenství.

Závěrečné hodnocení

Pokud si pro hubnutí vyberete keto dietu a raději ji budete držet přes on-line program, popřípadě to nemáte daleko do několika málo poboček, bude výživové poradenství Victus tím pravým pro vás. Dle zkušeností zákazníků se jedná o účinnou metodu, která navíc nabídne široký výběr chutných potravin. Doručení je rychlé. Na webu najdete podrobně popsaný celý postup. V případě potřeby lez Victus kdykoliv kontaktovat.

Za zmínku stojí rozhodně také cena. Osobní návštěvy a konzultace nejsou drahé a při on-line programu dokonce platíte jen proteinové potraviny, kterými nahrazujete běžnou stravu. Ceny jsou přehledně uvedené na webových stránkách.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář