Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 6

19. 6. 2021 aktualizováno

test fitness náramku Xiaomi Mi Band 6Náš tipTestado.cz

Píše se nový rok a nový náramek Xiaomi Mi Band 6 je na světě! V pořadí již šestá verze letos přináší několik vylepšení. Zatímco jsme se vloni dočkali větší OLED obrazovky a pohodlného magnetického nabíjení, letos výrobce reagoval na pandemickou situaci senzorem okysličení krve. Vylepšení je ovšem více; displej je větší o 50 %, přibyl barometr a další prvky.

Obsah balení

Typická krabička pro fitness náramek Xiaomi ukrývá nový Mi Band 6, v našem případě černý řemínek univerzální velikosti, magnetickou nabíječku s koncovkou USB-A a papírovou brožurku.

  • Kromě námi testované černé varianty je k dispozici třeba výraznější červená, žlutá a béžová. Pokud vlastníte řemínky z loňské verze, jsou plně kompatibilní s letošní 6.

Mi Band 6 - obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaný Xiaomi Mi Band 6 vypadá na první pohled stejně jako předešlý model Xiaomi Mi Band 5. A skutečně, letošní rozměry 47,4 × 18,6 × 12,7 mm (vs. loňské 46,95 × 18,15 × 12,45 mm) jsou prakticky totožné, rozdílnou hmotnost strojku 12,8 gramů (vs. 11,9 g) nepoznáte. „Stejné“ rozměry a hmotnost mají minimálně jednu obrovskou výhodu: loňské řemínky jsou kompatibilní s letošním strojkem. A navíc se ukázalo, že jsou vývojáři zase o něco šikovnější. Do „totožného“ těla se chytrým hlavám podařilo vtěsnat více technologií. Vývoj tedy razí kupředu!

Hmotnost ani rozměry nás tedy nepřekvapí. Velkou novinkou je ovšem displej, který se díky meziročnímu upgradu zvětšil o téměř polovinu. Zatímco jsme vloni hleděli na 1,1 palců, letos civíme na 1,56palcový AMOLED. O tom si podrobněji povíme až za chvíli.

Pokračujeme dál. Znovu vaše kůže okusí poctivý silikonový řemínek se spoustou děrování. Fitness náramek od Xiaomi proto může nosit štíhlá dáma i otylý dřevorubec. A vězte, že se nějaká ta dírka najde i pro ty kancelářské.

Řemínek nemá tendence se výrazněji špinit. Jednou za čas je vhodné strojek vyjmout a provést očistnou kůru. Zamezíte podráždění pokožky a třeba prodloužíte životnost řemínku i strojku.

Recenze Xiaomi Mi Band 6

Také letošní Xiaomi Mi Band 6 se pohodlně nosí, vypadá dobře a z hlediska nositelského nabízí vše, na co jsme byli doposud zvyklí.

Funkce – 9/10

Funkcí má testovaný Xiaomi Mi Band 6 na rozdávání. A co víc – oproti loňsku přibilo několik specialit. Těšit se můžete z měření srdečního tepu (lze nastavit intenzitu měření), sledování tří desítek sportovních aktivit (běh, kolo, chůze, švihadlo, posilování, tancování, HIIT, aj.), hladiny stresu, kvality spánku či režimu PAI (Personal Activity Intelligence). Chytrý náramek nepostrádá stopky, časovač a budík.

Náš tip

Co umí a k čemu slouží funkce PAI si můžete přečíst zde.

Avšak co nám letos opět chybí je technologie NFC a vnitřní paměť. Takže i když funkcí přibylo, více než 9/10 bodů prostě neudělím.

Mezi skvělé funkce navíc počítám ovládání fotoaparátu na dálku formou spouště, hudební přehrávač, sledování ženského cyklu, dechové cvičení a měření hladiny okysličení krve (SpO2). Samostatnou kapitolou jsou také notifikace.

Oznámení zahrnuje e-maily, příchozí hovory, SMS, aplikace typu WhatsApp, Facebook, Skype, Instagram, Twitter, YouTube a další. Odpovídat na notifikace však nelze – náramek nemá reproduktor ani mikrofon, příchozí hovor můžete maximální „típnout“. Zobrazené zprávy a informace jsou hezky česky, písmenka mají háčky i čárky.

Po prvním spuštění si lze vybírat mezi třemi základními ciferníky. V rámci aplikace Mi Fit si však můžete stáhnout stovky nových. Přenos dat probíhá prostřednictvím Bluetooth 5.0. Spojení bylo vždy bezproblémové, hubovat nemohu ani na stabilitu aplikace.

  • Aplikaci Mi Fit stahujte zdarma pro Android nebo iOS.

Aplikace Mi Fit funguje bezvadně a je kompletně v češtině. Když jsem si zakázal upozornění, nikdy mne ničím neotravovala. Poskytuje srozumitelný přehled nad všemi aktivitami, pokud využíváte GPS (nutno mít u sebe mobil), můžete si zpětně prohlédnout vaše trasy, průměrné tempo, rytmus, počet kroků, vzdálenost a jiné podrobné údaje. Nechybí ani graf a hodnoty srdeční frekvence, převýšení či průměrný krok.

Člověk nakonec zjistí, že běžel 5 kilometrů jenom po rovině, docela pomalým tempem atd. Určitě pěkná pomůcka, která dělá sportovní náramek tím, čím dnes je.

Displej a ovládání – 9/10

Xiaomi Mi Band 6 vlastní 1,56palcový AMOLED dotykový displej s rozlišením 486 × 142 pixelů a 326 ppi. Minulá pátá verze měla 1,1palcový displej s nižším rozlišením 294 × 126 pixelů a 290 ppi. Jak je vidno, velký posun kupředu! Velká obrazovka vám ukáže více informací, dokáže zobrazit až dvě ikony (dříve pouze jednu), a celkově vypadá prostě lépe.

Recenze Xiaomi Mi Band 6

Displej lze ovládat pouze swajpováním do všech světových stran, klepnutím nebo podržením. Z počátku si je třeba malinko zvykat, ale brzy se budete v menu pohybovat dostatečně ladně.

Nutno však podotknout, že nepřítomnost senzorického tlačítka, které sportovní náramek Xiaomi Mi Band 5 měl, může některým vadit. Je to subjektivní pohled, nicméně za tento krok si dovolím půl bodu z hodnocení ubrat. Něco mi totiž říká, že takové tlačítko svůj smysl prostě mělo.

Co se týče odolnosti displeje, z dostupných zdrojů a zkušeností nedoznala žádných změn. Povrch se tedy může neopatrným zacházením poškodit. Co mi ale vadí nejvíce je opětovná absence funkce Always-on. Jinými slovy – displej nelze mít neustále zapnutý.

Recenze Xiaomi Mi Band 6

Co se týče jasu, v nastavení si lze vybrat z několika režimů. Nejprve jsem si vybral střední jas, který byl v domácích podmínkách sice ideální, ale při procházce nebo běhu jsem na displeji neviděl absolutně nic. Nepomohlo dokonce ani přikrytí dlaní. Nakonec jsem zvolil maximální jas, s nímž už byla čitelnost na slunci v pořádku. Problém ale nastává večer, kdy je maximální jas až příliš silný (na mě určitě). A tady se objevuje další problém: displej Xiaomi Mi Band 6 nemá automatickou regulaci jasu.

Celkově vzato je displej Mi Band 6 větší a ostřejší. Chybějící režim Always-on a automatický jas však navozují smutný dojem. Mezigenerační posun je samozřejmě znát, na druhou stranu jsem nabyl dojmu, že se čínští inženýři mohli snažit trošku víc.

Jsem nicméně vnitřně přesvědčen, že uvedené nedostatky chybí schválně. Podle mě se výrobce obává výraznějšího snížení výdrže baterie, čímž by fitness náramek od Xiaomi ztratil onu nálepku „velkého držáka“.

Určitě se hodí ještě dodat, že menu chytrého náramku je v angličtině (aplikace je v češtině). Překladu do naší mateřštiny bychom se měli údajně dočkat na přelomu letošního června a července. Pokud anglický jazyk dobře neovládáte, ani tak bych se ovládání nebál. Jednoduché piktogramy vám prozradí, k čemu daná funkce slouží. A pokud ne, prostě zkusíte klasiku typu „pokus omyl“. Víte, ono těch možností zase tolik není…

Odolnost a výdrž – 8/10

Testovaný sportovní náramek Xiaomi Mi Band 6 má odolnost do 5 ATM. S náramkem se můžete bez obav sprchovat nebo koupat na hladině. Strojku neublíží ani déšť. Pokud je těsnění kvalitní, vydržet by měl hloubku do 0,5 metru. Potápění však ani já ani výrobce nedoporučujeme.

Odolnost a výdrž Mi Band 6

Sportovní náramek od Xiaomi vlastní 125mAh baterii. Kapacita je totožná s loňskou verzí. Výdrž se přímo odvíjí od způsobu používání a využívání dostupných funkcí. Řekněme, že existují tři scénáře:

  • Jestliže je pro vás výdrž nejdůležitější, a na její úkor oželíte funkce typu měření srdečního tepu a pravidelnou dávku notifikací, počítejte s výdrží až 18 dní.
  • Naopak, pokud hodláte využívat všechny funkce, srdeční frekvenci budete měřit prakticky neustále a jas bude nastaven na vyšší hranici, nová baterie vydrží necelý týden.
  • Při nejnáročnějším vytížení, které bere v úvahu permanentní sledování tepu, kvality spánku, saturaci krve a případně GPS, náramek od Xiaomi můžete nabíjet klidně každé 3–4 dny.

Obecně vzato je výdrž baterie slušná. Oproti loňské verzi je však slabší, s čímž se dalo počítat. Jak jsme si totiž řekli, velikost konstrukce je prakticky totožná, ovšem displej je přibližně o 50 % větší. Když to tak vezmu, technologicky udělali vývojáři kus dobré práce, protože do „stejného“ těla vtěsnali další funkce včetně opakovaně uváděné větší obrazovky.

A pokud bychom se podívali ještě o další rok zpátky, doby téměř měsíční výdrže à la Xiaomi Mi Band 4 jsou už dávno pryč…

Zajímat vás bude jistě také doba nabíjení. Ačkoliv ji v tomto případě řešit tak nějak nemusíme (min. týdenní výdrž není omezující), z úplného vybití se na maximální kapacitu baterie nabije za přibližně 2 hodiny.

Nabíjení probíhá pomocí speciálního magnetického doku, který se k pinům na zadní straně strojku automaticky přichytí. Druhý konec napájecího kabelu je standardního typu USB-A. Nabíjet tedy můžete pohodlně přes počítač nebo notebook. Zkoušel jsem kabel připojit i ke klasické nabíječce od telefonu – i tato varianta je možná.

Magnetické uchycení je rozhodně příjemné a praktické. Není třeba hledat správný konec nebo se obávat poškození konektoru z důvodu nesprávné manipulace. Jistý problém ale může znamenat jeho poškození nebo ztráta. Jak je z textu patrné, univerzální napájecí kabel k mobilu nebo tabletu totiž použít nemůžeme.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Na české Heurece patří fitness náramek Xiaomi Mi Band 6 mezi nejprodávanější. Spokojení zákazníci si pochvalují displej, výdrž, cenu, design a spoustu funkcí.

Ze zahraničních recenzí doporučuji podrobné zkušenosti na Gsmarena.com, kde kladně hodnotí třeba cenu, výdrž na baterii a displej. Další zkušenosti si můžete pročíst třeba na stránce Techradar.com.

Alternativy k Xiaomi Mi Band 6

Jasnou alternativou bude loňský Xiaomi Mi Band 5. Obecně vzato vám nabídne delší výdrž baterie, ovšem za cenu výrazně menšího displeje. Starší ročník také postrádá některé funkce. Na druhou stranu je zase o něco levnější a podporuje češtinu, kterou nová „šestka“ teprve dostane. Atraktivní design potom nabízí nový Honor Band 6 s 1,47″ AMOLEDem.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Pokud v současné době uvažujete nad koupí nového sportovního náramku, Xiaomi Mi Band 6 bude horkým kandidátem. Nově má o 50 % větší displej, spoustu funkcí, včetně měření okysličení krve, a cenově patří mezi levnější.

Design a zpracování
9
Funkce
9
Displej a ovládání
9
Odolnost a výdrž
8
Klady
  • Pěkný 1,56" AMOLED displej
  • 30 sportovních aktivit
  • Měření spánku a okysličení krve
  • Ovládání hudby a fotoaparátu
  • Slušná výdrž + magnetické nabíjení
  • Výborná aplikace Mi Fit v češtině
  • Skvělý poměr cena/kvalita
Zápory
  • Pouze manuální jas
  • Bez NFC a GPS (nutný mobil)
  • Nelze reagovat na notifikace
  • Menu (zatím) v angličtině

mobil pohotovost

Za zapůjčení náramku Xiaomi Mi Band 6 děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejlepší chytré náramky dle Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (161 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Šárka (22. 10. 2021 17:10)

Dobrý den, jde náramek spárovat s mob. tel. Samsung aby všechny funkce fungovaly správně?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (22. 10. 2021 17:10)

Dobrý den, určitě ano. Nemusíte mít obavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář