Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 4

7. 8. 2019 aktualizováno

xiaomi mi band slevovy kod

Po úspěšném fitness náramku Xiaomi Mi Band 2 a ještě úspěšnějším Xiaomi Mi Band 3 jsme se dočkali zmodernizovaného pokračování Xiaomi Mi Band 4. A skutečně je ještě lepší – nabízí řadu inovativních prvků a dalších plusových drobnůstek. Koneckonců také cena kolem 1 300 Kč je vskutku lákavá.

Videorecenze

Obsah balení

Miniaturní krabička v sobě ukrývá vše důležité. Nechybí jednoduchá nabíječka se standardním USB zakončením, gumový pásek a strojek obvyklého oválného tvaru. Obsah balení se může lišit barvou řemínku. K testování jsem dostal konzervativnější černou barvu, náročnější si mohou koupit třeba modrou, fialovou nebo ještě výraznější oranžovou.

Pokud vlastníte  některou z předešlých verzí náramku Mi Band, ani ty není problém použít. Aktuální strojek je svojí konstrukcí plně kompatibilní. To je moc milé zjištění, které věrné fandy fitness náramků od Xiaomi jistě potěší.

Xiaomi Mi Band 4 nabíječka

Design a zpracování – 9/10

Recenzovaný chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 váží kolem 22 gramů. To je skvělý parametr, který pro vás znamená především jedno: náramek na ruce prakticky neucítíte. Podobně jako jsem chválil stránku nositelskou u dřívějších verzí, úplně stejně tomu je také v aktuálním případě. Osobně mi klasické hodinky na ruce spíše vadí, u Mi Bandu 4 ale takový problém absolutně nemám.

Ostatně gumový řemínek je moc pohodlný. Má spoustu dírek pro volbu nejpříjemnější velikosti, což ocení jak majitelé menších zápěstí, tak vlastníci silnějších rukou. Také upevnění náramku je šikovné a pevné. Ani jednou se mi nestalo, že by se náramek sám od sebe rozepnul nebo mi nějak překážel při oblékání. Mi Band 4 vám nebude vadit ani při spánku nebo sportu.

Kromě pásku hraje neméně důležitou roli displej. Velikost 0,95“ je tak akorát: ani neruší, ale ani není příliš malá. Dotyková plocha obrazovky je zcela plochá, což považuji za praktičtější řešení než zaoblení, které pamatuji u minulé verze Mi Band 3. Spodek strojku slouží snímači srdečního tepu, jenž pocítil mírné zvětšení. Zřejmě proto, aby bylo měření přesnější. Strojek byl zároveň opatřen několika piny pro nabíjení.

Určitě je důležité zmínit, jak strojek uvnitř řemínku drží. Sedí náramně a člověk by ani nevěřil, že lze tak rychle vyjmout. Této činnosti se jednou za čas nevyhnete, neboť náramek nelze nabíjet v době, kdy je uvnitř řemínku. S tím by možná do budoucna mohlo Xiaomi něco udělat, byť nejde o nic náročného nebo zdlouhavého.

Zpracování Xiaomi Mi Band 4 považuji za naprosto špičkové. Také zevní podoba vypadá fantasticky a není co ani kde hanit. Čínský výrobce opět boduje a já jsem velmi rád, že do technologického světa přispívá takovými skvosty.

Funkce – 8,5/10

Testovaný fitness náramek nabízí svému nositeli všechno, na co si jen vzpomene. Kromě základních údajů, jako je čas, datum a zbývající výdrž baterie, si můžete prozkoumat ušlé kroky, vzdálenost v kilometrech, orientační počet spálených kalorií a předpověď počasí na několik dní dopředu.

Pokud budeme mluvit o sportovních aktivitách, Mi Band 4 zná venkovní běh, běh na pásu, cyklistiku, chůzi, posilování a plavání.  Třeba u vodního dovádění dokonce pozná, že plavete, a tak náramek funkci automaticky zapne. Skvělé je i měření srdečního tepu. Dle mého názoru je pro orientační měření dostačující. Počítání uběhnuté nebo ušlé vzdálenosti ale už tak přesné není. Na přibližně osmikilometrovém úseku Xiaomi náramek naměřil o zhruba 500 metrů méně.

Přístroj má také budík s vibracemi (lze nastavit pouze na mobilu, nikoli přímo v menu náramku), stopky a zvládá notifikace včetně příchozích hovorů. V tomto případě se ale objevily problémy s diakritikou, kdy úplně chybí háčky. Potíže se ovšem týkají aplikace Mi Fit. Pokud nechcete čekat na firmware, stáhněte si aplikaci Tools & Mi Band, kde diakritika funguje. Bohužel je placená.

Pro plnohodnotné používání náramku Xiaomi Mi Band 4 je nutná aplikace Mi Fit. Ta funguje na Androidu min. verze 4,4 a iOS 9.0 (stejné jako u Xiaomi Mi Band 3) a můžete si ji stáhnout zcela zdarma. Teprve poté se vám zpřístupní veškeré funkce fitness náramku. Náramek nemá bez telefonu prakticky žádný smysl. 

Jako obvykle je na hlavní stránce k vidění přehled o vašich aktivitách: od kroků přes srdeční tep po hmotnost, kterou si lze do aplikace vepsat. Můžete si nastavovat různé cíle a na grafu zpětně sledovat, jak svůj „sportovní slib“ (ne)dodržujete. V rámci Mi Fit si pak lze vybírat ze spousty motivů, které budete při používání náramku vídat. Je jich dost a komunitě bylo přislíbeno, že další časem přibudou.

Xiaomi Mi Band 4 test

Krom toho si v rámci aplikace lze nastavit i další parametry, jako jsou notifikace určitých aplikací, příchozí hovory, připomenutí události a spoustu jiných údajů. Nezapomeňme ani na možnost ovládání hudby ve vašem smartphonu. Veškerý text je v češtině a aplikace se mi moc líbila. Jak jsem psal výše, bez telefonu to sice jde, ale není to prostě ono. Bez telefonu byste například nemohli využít GPS, kterou nový Xiaomi náramek nemá.

Spárování probíhá přes technologii Bluetooth v pokročilé verzi 5.0, kterou nevlastní ani spousta nových telefonů. Ani jednou se mi nestalo, že by náramek přestal s mobilem komunikovat a já jsem byl nucen systém restartovat nebo něco technicky řešit. Náramek vlastní dokonce NFC, ovšem ta funguje pouze v Číně. U nás s ní nezaplatíte a se zprovozněním se nepočítá ani do budoucna.

Displej a ovládání – 9,5/10

Nutno podotknout, že tady nový Mi Band 4 zaznamenal výrazných změn k lepšímu. Náramek se jednoznačně lépe ovládá než předchozí verze. Systém se neseká a je naprosto plynulý.

Displej reaguje na všechna gesta okamžitě, takže není nutné swajpnutí opakovat. Na mokré prsty sice nereaguje, voda naštěstí z obrazovky rychle stéká. Také při běhu jsem někdy musel svůj prstoklad opakovat, s čímž jsem ovšem dopředu počítal. Ovládání je každopádně výborné a uděluji maximální počet bodů.

Xiaomi Mi Band 4 test

Ani displej nestojí někde bokem. Barevný AMOLED panel je veliký 0,96 palců a pyšní se rozlišením 240 × 120 pixelů. Ve spodní části displeje se pak nachází „neviditelné” dotykové tlačítko „zpět“. Kvalita detailů je slušná a praktická. Ani ve venkovních prostorách se čitelnost neztrácí, což platí také o přímém slunečním svitu. Tady je ale zapotřebí zvýšit jas, protože „normální“ úroveň čitelná není.

Za nadstandardní považuji maximální jas, který je až neuvěřitelný. Během noci dokáže přihlížející oči pořádně potrápit. Osobně jsem využíval střední úroveň, s níž jsem si vystačil na veškerou moji činnost. S náramkem jsem pracoval, jel na kánoi, plaval, běhal a nikdy mne čitelnost nelimitovala.

Aktivace obrazovky probíhá dvěma způsoby. Nastavení dovolí si vybrat možnost aktivace displeje po otočení náramku na sebe: panel se po otočení zápěstí rozsvítí. Tady byla citlivost většinou dobrá a nemám výtek. Někdy se sice obrazovka aktivovala v době, kdy jsem zrovna nechtěl, ale to k fitness náramkům prostě patří. Druhou možností je rozsvícení displeje po zmáčknutí dotykového tlačítka. Tahle volba mně osobně vyhovovala nejvíce. Je ale čistě na vás, k jaké z možností se přikloníte.

Displej Xiaomi Mi Band 4 je po všech stránkách skvělý. Na nějaká „ale“ nicméně přesto dojde. AMOLED panel například nemá funkci Always On. Náramek tedy nejde naprogramovat tak, aby neustále zobrazoval informace jako klasické digitální hodinky. Více mi ale vadí viditelnost displeje pod svrchním krycím sklem. Rámeček panelu obrazovky je hodně světlý, vlivem čehož je dost vidět. Tohle se mi prostě nelíbí. Někdo také namítá, že Mi Band 4 nemá automatickou regulaci jasu.

Xiaomi Mi Band 3 vs. Xiaomi Mi Band 4

Pokud přemýšlíte nad tím, který z těchto náramků je lepší, za sebe doporučuji koupi nové verze – tedy Xiaomi Mi Band 4. Vůči předchozí verzi má pouze jedinou slabost: postrádá zvýšenou odolnost. Jinak je po všech stránkách citelně lepší. V prvé řadě má barevný a větší displej, rychleji reaguje na gesta, má svižný systém a pohodlněji se nabíjí. Kladů je ale mnohem víc…

Odolnost a výdrž – 8/10

Předchozí fitness náramek měl kapacitu baterie 110 mAh. Aktuální čtvrté verzi hodnota narostla na pěkných 135 mAh. Výdrž bych ale hodnotil de facto stejně – tedy na výbornou. Xiaomi Mi Band 4 bez problémů vydrží na jedno nabití kolem 20 dní, což ostatně uvádí sám výrobce. Takové výdrže s klidem dosáhnete i při občasných sportovních aktivitách a využívání notifikací a pravidelném měření srdečního tepu.

Xiaomi Mi Band 4 test

V mém případě baterie vydrží ještě déle. Měření tepu jsem měl nastaveno po 5 minutách, jas na střední úrovni a obrazovka se rozsvítila pouze při mém dotyku. Za pět dní zbývající kapacita baterie poklesla o nějakých 20 %. Jak je vidno, ani 25 dní není problém. Výdrž zásadním způsobem snižuje především častější využívání sportovních funkcí (běh, kolo aj.), přičemž neméně „žravé“ je měření tepu každou minutu. Výdrží vás ale nebude chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 omezovat.

Nabíjení zaznamenalo velkou změnu. Strojek se vkládá do nabíjecí kolébky, která konstrukci bezpečně svírá. Stále je ale nutné Mi Band vyndávat z náramku. Doba nabíjení se pohybuje v rozmezí 1,5-2 hodin. Baterka se tedy předvedla v pěkném světle a konkurence může jen závidět.

Zatímco Mi Band 3 měl zvýšenou odolnost IP68, ten aktuální je „pouze“ vodotěsný do 5 ATM. Plavání a umývání rukou by jej nemělo zaskočit. O náramek se nijak zvlášť bát nemusíte. Na povrchu a displeji jsem nezaznamenal ani jeden škrábanec, a to jsem měl zařízení neustále při sobě.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Xiaomi Mi Band 4 je na Heurece nejprodávanějším fitness náramkem. Celkem 54 zákazníků se podílí na pěkném 94% hodnocení. Až na negace chybějící diakritiky jsou všechny ohlasy vesměs kladné.

Také zahraniční recenze dokazují, že nový Mi Band stojí za to. Na webu Androidauthority chválí nízkou cenu, výdrž baterie a dostupné funkce. Redaktoři stránky Techadvisor považují náramek za bezkonkurenční.

Alternativy k Xiaomi Mi Band 4

Doporučovat předchozí verze Xiaomi Mi Band nemá racionální smysl. Za úvahu nicméně stojí Honor Band 4, který má obdobné funkce jako recenzovaný Xiaomi. Za zvážení stojí také dražší alternativa Samsung Gear Fit2 Pro (recenze), jenž má zvýšenou odolnost IP68 a integrovanou GPS.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Xiaomi Mi Band 4 je výborný fitness náramek, který patří mezi to nejlepší v poměru cena/výkon. Až na pár drobností mu není co vytknout.

Design a zpracování
9
Funkce
8.5
Displej a ovládání
9.5
Odolnost a výdrž
8
Klady
  • Nízká hmotnost
  • Pohodlné nošení
  • Čitelný a barevný displej
  • Rychlé reakce a systém
  • Skvělá výdrž a spousta funkcí
  • Notifikace volání a aplikací
  • Šikovná aplikace v češtině
Zápory
  • Absence GPS
  • NFC v ČR nefunguje
  • Nepřesné měření uběhnuté vzdálenosti
  • Bez telefonu nevyužitelný

mobil pohotovost

Za zapůjčení náramku Xiaomi Mi Band 4 děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Nejprodávanější fitness náramky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Jaroslav (1. 6. 2020 16:06)

Dobrý den, umí náramek už vpohodě češtinu nebo pořád ukazuje nějaké znaky?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (1. 6. 2020 20:06)

Dobrý den, vše je v češtině včetně háčků :)

Odpovědět
Uživatel
Telefon a SMS na náramku Mi band 4 (19. 4. 2020 12:04)

Dobrý den Petře, jakým způsobem náramek přijímá a notifikuje uživatele o příchozích zprávách a hovorech?

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 5. 2020 09:05)

Dobrý den, pomocí vibrací a notifikací na displeji. Vše v češtině.

Odpovědět
Uživatel
Beh x kilometry (18. 4. 2020 13:04)

Dobrý den, pri behu musím mít telefon u sebe? Nebo mi stačí jen hodinky. Jde mi o ubehnutou vzdalenost - 5km behu mi ukazalo jen 3 km, ale počet kroků přes 5tis. Je možné si někde nastavit delku kroku? nebo to je jen spatny záznam hodinek? Děkuji moc

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 5. 2020 09:05)

Dobrý den, telefon mít u sebe nemusíte, data se později sama automaticky synchronizují. Nastavení délky kroku v tomto případě není možné.

Odpovědět
Uživatel
Michal (6. 4. 2020 08:04)

Dobrý den mám náramek Mi Band 4 a nejde mi u něj zobrazit text sms. napíše to jen (Nová zpráva) u emaili atd to funguje, musí se u sms ještě něco nastavit ? Děkuji

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (12. 4. 2020 05:04)

Dobrý den, co máte za telefon?

Odpovědět
Uživatel
Helena (18. 11. 2019 11:11)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, u náramku xiaomi Mi Band 3 je obrazovka v čínštině? Děkuji za odpověď. Helena

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (18. 11. 2019 16:11)

Dobrý den, v čínštině není, tedy pokud náramek nekoupíte v Číně :)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář