Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší tarify pro seniory 2024

Vybíráte tarif pro seniora? Poradíme vám, na jaká kritéria se zaměřit a také vám představíme nejlepší spolehlivé a zároveň levné nabídky. V našem srovnání získal nejlepší hodnocení operátor Vodafone.

1. místo

Nejlepší tarif na míru seniorům ve věku 60 let a více. Nabídne nízkou cenu za neomezené volání nebo psaní do vlastní sítě i celkově.

2. místo

Levný tarif pro seniory, kteří především volají a píší zprávy ve své síti. Nechybí ale ani základní data pro přístup k internetu.

3. místo

Tarif od T-mobile se bude líbit náročnějším seniorům, kteří hledají bohatý výběr a pravidelně využívají data v mobilu.

Nejlepší tarify pro seniory

Recenze Vodafone – nejlepší tarif pro seniory

mobilní tarify vodafone

Vodafone nabízí speciální tarify pro lidi 60+. Nabídka služeb je zde přizpůsobená potřebám této věkové skupiny. Mezi velké přednosti patří nízká cena ve srovnání s běžnou konkurencí a také velice jednoduché podmínky, ve kterých se snadno vyzná každý. Tarif navíc pořídíte zcela bez závazku a můžete jej kdykoliv zrušit bez jakýchkoliv poplatků.

Prvním balíčkem je neomezené volání pro seniory k předplacené kartě. Jak již název napovídá, jedná se o nelimitovaný počet volných minut. Nabídka platí ovšem jen v síti Vodafone. U ostatních operátorů vás vyjde na 3 Kč/min a poslání SMS taktéž stojí 3 Kč. Tento tarif se tudíž bude líbit především seniorům, kteří nepíší zprávy či SMSkují jen občasně, zato často volají s příbuznými či přáteli, kteří jsou taktéž u Vodafonu. Pořizovací cena tarifu je nízkých 90 Kč za měsíc.

Pro náročnější seniory, kteří využívají i další způsoby komunikace, má pak Vodafone specializovaný tarif 60+. Zde je součástí balíčku 250 volných minut do všech sítí a 3 GB dat, což je ideální pro občasné prohlížení internetu. Pokud byste své limity vyčerpali, můžete si počet dat samozřejmě navýšit (další 2 GB za 149 Kč). Hlavní předností tarifu 60+ jsou pak neomezené SMS do všech sítí. Za měsíc zde zaplatíte stále přijatelných 327 Kč.

Recenze O2 – levný a neomezený tarif do vlastní sítě

internetová televize O2 logo

Od O2 bude pro seniory nejvhodnější Levný tarif NEO+ Start. Ocení ho zejména lidé, kteří pravidelně píší a volají především svým blízkým, jen jsou s nimi u stejného operátora. Hovory i SMS mezi čísly u O2 máte zdarma zcela bez omezení. Ale ani s voláním do všech sít nebudete ihned platit. Každý měsíc na vás čeká 30 minut do všech sítí zdarma, což pro bude pro seniory dostačující pro běžné vyřizování ostatních hovorů. Po vyčerpání volných minut stojí minuta mimo síť O2 1,50 Kč.

Součástí levného balíčku NEO+ Start je i minimum dat. Pokud je nebude senior využívat, není problém – jejich velikost je opravdu malá a výslednou cenu rozhodně nijak nenavyšuje. Na druhou stranu mají babička či dědeček vždy možnost se díky základním 500 MB začít s internetem učit a v případě potřeby pak přejít na běžný tarif s vyšším limitem dat. Také lze využít bonus v podobě jednoho dnu v měsíci s neomezenými daty.

Levný tarif NEO+ Start od O2 je vhodný pro seniory také díky jednoduchosti. Podmínky nejsou nijak složité a nenajdete zde žádné chytáky. Přechod od jiného operátora vyřeší O2 za vás a můžete si nechat své stávající číslo. Dobře fungující zákaznický servis ocení zejména techniky méně zdatní důchodci. V neposlední řadě stojí za zmínku, že vše je bez závazku a za přijatelnou cenu 289 Kč / měsíc.

Recenze T-mobile – tarif pro náročnější seniory

T-Mobile_logo_2022

Dalším velkým a spolehlivým operátorem v našem srovnání je T-mobile. Ačkoliv na rozdíl od ostatních konkurentů zde žádný tarif zaměřený na seniory nenajdete, je rozhodně z čeho vybírat a díky široké nabídce si na své přijdou jak nároční zákazníci, tak i babička s dědečkem. Cena začíná na 460 Kč za měsíc. Ačkoliv jiní operátoři mnohdy nabídnou nižší částku, T-mobile má ve srovnání s nimi daleko širší služby, zejména co se týká internetu v mobilu. Nabídka tudíž bude zajímat spíše aktivní seniory, kteří sice chtějí ušetřit, avšak zároveň aktivně využívají data.

Nevýhodou u T-mobilu je horší přehlednost. Při výběru svého budoucího tarifu narazíte na bohatou nabídku, s rozmanitými parametry, které je zapotřebí pročítat a srovnávat. Pro podrobné informace, například i o cenách hovoru a volných minutách, musíte do podrobnějšího ceníku. Na druhou stranu lze vždy kontaktovat zákaznickou podporu a informovat se o detailech vybraného tarifu.

U balíčků s 5 GB nebo 12 GB na vás čeká 150 volných minut + 150 SMS. Pokročilejší tarify s rozmanitým počtem dat od 4 GB po neomezený limit pak mají již volání i psaní zdarma a to rovnou do všech sítí. Nejlevnější z nich stojí 585 Kč / měsíc. U všech tarifů nechybí podpora nejrychlejší 5G sítě. Pokud si u T-mobile zařídíte Magentu 1, získáte slevu 25 % – stačí si pořídit více služeb od tohoto operátora; například tarif pro babičku i dědečka či rovnou pro cenou rodinu, nebo třeba internetovou televizi.

Jak vybrat tarif pro seniora

Hledáte tarif vhodný pro seniora? V první řadě je důležité projít nabídku operátorů, což jsme udělali za vás a vybrali jsme velké a spolehlivé společnosti se seriózními balíčky bez chytáků.

Při výběru tarifu pro starší osoby se nemusíte zaměřovat čistě jen na balíčky určené pro seniory. Vždy záleží na individuálních požadavcích. Ovšem tyto speciálně zaměřené nabídky obvykle obsahují preferované vlastnosti tarifů, které padnou seniorům do noty. Vedle nejdůležitějších parametrů mobilních služeb (volání, SMS, data) a jejich cen se nezapomínejte podívat na podmínky, celkovou jednoduchost a zákaznickou podporu.

tarif pro důchodce

Paušál nebo předplacená karta

Všechny mobilní služby, za které operátorům platíme, jako je volání, SMS, MMS a data, lze využívat dvěma způsoby – s předplacenou kartou nebo s paušálem. Každému může vyhovovat jiná z možností. Pokud však vybíráme mobilní služby pro seniory, měli bychom se řídit jejich požadavky a preferencemi, kterým obvykle nejlépe odpovídá právě paušál.

S předplacenou kartou nejste vázáni žádnou smlouvou. Avšak v současné době se ani na paušál nemusíte časově zavazovat a svůj tarif i operátora můžete kdykoliv bez poplatku změnit. V tomto ohledu se tudíž obě varianty dnes příliš neodlišují.

S předplacenou kartou zaplatíte to, co doopravdy provoláte (a propíšete a probrouzdáte na internetu). Pro seniory však může být tento způsob plateb poměrně složitý. V první řadě si musejí dokupovat kredit, což může představovat pro technicky nezdatné babičky a dědečky problém. V druhé řadě je nutné na předplacení myslet. Pokud si tedy senior zapomene kredit dobít, v případě potřeby nebude moci telefonovat. A nakonec je tento systém složitější pro udržování přehledu o měsíčních výdajích a ceně. V přepočtu na jednu zprávu nebo provolanou minutu vyjde předplacená karta výhodně, pokud voláte či píšete doopravdy jen minimálně – např. protelefonujete méně než 100 Kč. V opačném případě při pravidelném používání mobilních služeb se více vyplatí paušál.

Při pravidelném používání telefonu (třeba i jen na komunikování s rodinou) bude většině seniorů více vyhovovat paušál s měsíční platbou. Jeho používání je jednodušší, mobilní služby nejsou limitované kreditem a také cena bývá příznivější, nemluvě o mnohých bonusech. Pojďte se nyní na všechny vlastnosti tarifů pro seniory podívat zblízka.

Náš tip

Mezi produkty pro seniory jsou také oblíbené a často vyhledávané elektrické vozíky, městská elektrokola nebo kloubní výživa.

tarif pro seniory bez podmínekJednoduchost a podmínky

Základem tarifu nejen pro seniory jsou jednoduché podmínky. Nikdo nechce dlouho studovat složité smlouvy a pro babičky a dědečky, kteří nejsou v mobilních službách tolik zběhlí, to platí dvojnásobně. Přehledné a jasné podmínky bez chytáků a skrytých poplatků vám pomohou ušetřit spousty času a potencionálně i peněz.

Při výběru tarifu pro seniory se vždy ujistěte, že víte, kolik volných minut, SMS a dat máte k dispozici i jaká je jejich cena po vyčerpání. Samozřejmě by senior měl vědět, jak sledovat, kolik již provolal, propsal a popřípadě prosurfoval na internetu. Také se zaměřte na možnost tarif kdykoli zrušit, popřípadě přijatelnou výpovědní lhůtu či poplatky a jiné podmínky při předčasném zrušení.

Mobilní služby

Do mobilních služeb, za které platíte, se řadí především volání, SMS a MMS a data. Nyní se na všechny podíváme zblízka.

Volání

Volání je naprostý základ, který senioři i většina mladší generace používá nejčastěji. Bez této mobilní služby se zkrátka neobejde nikdo. Měli byste jí proto věnovat náležitou pozornost a zaměřit se na to, aby bylo volání výhodné.

Mnoho operátorů nabízí rovnou volání zdarma. To může být buďto celkově nebo jen do vlastní sítě (a do dalších za poplatek). První možnost je zcela nelimitující. Druhá zpravidla stojí méně, avšak najde využití jen tehdy, jsou-li všichni členové rodiny nebo i kamarádi babiček a dědečků u stejného operátora.

Volání může být buďto zcela neomezené nebo řešené jako vybraný počet minut zdarma a další již za poplatek. Pokud senior volá méně a telefon používá jen pro nejdůležitější a neodkladné záležitosti, bude stačit menší počet volných minut. Tráví-li delší čas povídáním si s rodinou či kamarády po telefonu, je dobré zvolit rovnou neomezené volání či dostatečný počet minut, který nebude limitující, aby na konci měsíce nebyla výsledná cena výrazně vyšší, než bylo očekáváno.

SMS a MMS

Posílání zpráv někteří senioři s oblibou využívají a jiní zase raději jen telefonují. Výběr proto přizpůsobte individuálním potřebám. Při četném využívání této mobilní služby můžete ceny a podmínky SMS brát spolu s voláním jako stejně zásadní kritérium. Při častém psaní se vyplatí neomezené zprávy za jednotný poplatek bez ohledu na to, kolik jich bude za měsíc poslaných. Pokud ale uživatel není fanouškem smskování, není za tuto službu nutné zbytečně předplácet – zvolit můžete omezený počet zpráv za měsíc či SMS placené za každou odeslanou zprávu a jednoduše nic neposílat nebo psát jen minimálně bez zásadního navýšení ceny na konci měsíce.

Internet

Ne všichni senioři budou využívat internet. Pokud daný uživatel není technicky zdatný a ani nemá v plánu se s chytrými telefony učit více zacházet, je zbytečné si předplácet data. Pro tento případ nabízí někteří operátoři levné základní balíčky bez velkého množství dat, zato s větším zaměřením a volání a psaní zpráv.

Náš tip

Pokud hledáte základní mobil, který nebude uživatele trápit s internetem a jinými moderními vychytávkami, podívejte se na nabídku jednoduchých telefonů pro seniory.

jak vybrat tarif pro seniora

Na druhou stranu, mnoho babiček a dědečků přijde internetu na chuť, jen co zjistí, že přes něj mohou telefonovat s dětmi a vnoučaty nebo je třeba sledovat na sociálních sítích. Také koukání na videa nebo čtení článků bývá u mnohých seniorů oblíbenou aktivitou na internetu.

Pro seniory, kteří internet bez problémů používají aktivně a vyznají se v něm, lze zvolit rovnou balíček s neomezenými daty nebo takovou službu, která nedovolí bez upozornění na překročení limitu za vyšší částku prosurfovat další a další data. Nestane se tak, že by na konci měsíce čekalo nepříjemné překvapení v podobě výrazného navýšení poplatku bez vědomí uživatele.

Podpora a servis

Senioři a všichni technicky méně zdatní uživatelné mobilních telefonů by měli svůj budoucí tarif vybírat také podle zákaznického servisu a podpory při zařizování i při řešení případných problémů. V tomto ohledu je sázkou na jistotu nabídka větších operátorů, jež mají dobře fungující a dostupnou zákaznickou linku, která funguje jak přes telefon tak přes e-mail. Plusem velkých společností také je, že mnohdy mají fyzické pobočky, kam mohou zákazníci zajít, pokud si s mobilem a tarifem vůbec nebudou vědět rady.

Ve většině případů dokáže operátor objednaný tarif zařídit zcela samostatně a vy si s ničím nemusíte sami dělat starosti. Taktéž ani přechod od jiného operátora není nijak problematický a i senioři ho s dobře fungujícím zákaznickým servisem hravě zvládnou.

Slevy a výhody

Spolu s tarifem můžete získat kromě příznivé ceny také příjemné bonusy. Mezi nejčastější patří slevy při pravidelném využívání, volné dny pro volání nebo data, navýšení limitů i v době vytížení (např. o Vánocích) či rovnou nový mobilní telefon nebo tablet.

Měli byste však počítat s tím, že v některých případech se bonusem zároveň zavazujete ke smlouvě na určitou dobu a v případě její výpovědi budete doplácet obdrženou elektroniku či platit poplatek za předčasné zrušení.

kolik stojí tarif pro seniory

Cena

Levné tarify pro seniory se obvykle pohybují v rozmezí 200 až 400 Kč za měsíc. Pokud budete hledat neomezená data a další dražší služby, počítejte s částkou 500 Kč a více.

Svou roli hraje také způsob platby. Někteří senioři budou preferovat možnost platby složenou, v kamenné prodejně nebo na pobočce své banky. Dávejte proto pozor, zda vybraný operátor tyto možnosti nabízí. Pokud senior nemá problém s rozšířenějšími způsoby platby jako je používání kreditní karty, nebudete při výběru omezovaní.

Náš tip

Připravili jsme pro vás i další tipy, jak ušetřit. Podívejte se například na naše srovnání dodavatelů elektřiny.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor článku

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář