fbpx
Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Srovnávací test a recenze nejlepších vakuovaček

Datum 26.5.2021 Tereza Nováčková Tereza Nováčková

Už vás nebaví časté plývání potravinami? Rádi byste prodloužili životnost zeleninovému salátu či masu? Ať už vás k tomu vede jakýkoli důvod, koupí vakuovačky se vám investice mnohonásobně vrátí. Pro náročné můžeme doporučit výkonnou vakuovačku Maxxo VM Profi s integrovaným řezákem.

Nejlepší celkově

Nejlepší vakuovačka potravin na trhu. Dvojitý svár, zvládne marinovat a vlastní řezák rolek.

Nejlepší cena/výkon

Kvalitní přístroj se slušným sacím výkonem bude dobrým pomocníkem do každé domácnosti.

Nejlepší levná

Levná svářečka folií, která zvládne sous-vide vaření a marinování. Snadno se ovládá.

1Nejlepší vakuovačky

Recenze Maxxo VM Profi – nejlepší vakuovačka pro náročné uživatele

Maxxo VM Profi – nejlepší vakuovačka a její test Pro náročné

Výrobce: Maxxo | Maximální šířka sáčku: 30 cm | Hmotnost: 3 kg | Příkon: 130 W | Výkon: 20l/ min. | Počet sáčků v balení: 2 rolky + 5 sáčků | Přibližná cena: 2 490 Kč

Klady
 • Dvojitý svár
 • Funkce marinování
 • Zabraňuje deformaci křehkých potravin
 • 3 druhy nastavení sváru
 • Integrovaný řezák rolek
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Dražší vakuovací stroj

Pro náročnější uživatele jsme vybrali kvalitní vakuovačku Maxxo VM Profi. Vakuová balička potravin obsahuje spoustu komponentů, které nám usnadní každodenní vakuování potravin.

Sací výkon až 20l/min. zajišťuje dvojitá pumpa. Vakuování potravin je v tomto případě opravdu chvilkovou záležitostí. Určitě oceníte i funkci rychlého marinování. Nemusíte se bát ani vakuování jemných potravin. Funkce ochrany křehkých potravin nedovolí, aby se nějaká potravina vakuováním znehodnotila. Skvělou výhodou zařízení je možnost vytvořit na sáčku dvojitý svár. Jedná se v podstatě o další pojistku proti protrhnutí sáčku. Kromě toho můžete na vakuovačce Maxxo vybrat ze tří druhů svárů dle balené potraviny. Jedná se o svár suchý, vlhký a mokrý. Integrovaný řezák rolek na závěr už pouze uřízne sáček tam, kde potřebujete.

V balení společně s vakuovačkou naleznete i dvě rolky a 5 sáčků. Jisté negativum vidíme ve vyšší váze. Vakuovačku je tak lepší umístit v kuchyni na místo, kde bude stále. Samozřejmě díky kvalitním komponentům je pořízení vakuovačky už dražší záležitostí.

Z velkého množství dostupných vakuovaček je právě vakuová svářečka potravin Maxxo VM Profi podle našeho mínění tou nejlepší volbou. Nejenom že vakuuje a zataví potraviny, ale nabízí spoustu vychytávek, které nám usnadní každodenní práci v kuchyni. Jasný vítěz testů! Je to vlastně taková profi vakuovačka…

Recenze Maxxo VM Comfort – výkonná vakuovačka za příznivou cenu

MAXXO VM Comfort vakuovačky recenze Zlatý střed

Výrobce: Maxxo | Maximální šířka sáčku: 30 cm | Hmotnost: 1,9 kg | Příkon: 110 W | Výkon: 12 l/ min. | Počet sáčků v balení: 3 sáčky 22 × 28 cm | Přibližná cena: 1 790 Kč

Klady
 • Poměr cena/výkon
 • Snadná obsluha
 • Praktická rukojeť
 • Pevné sváry
 • Dobrý sací výkon
Zápory
 • V balení pouze tři sáčky

Kvalitní automatická vakuovačka za rozumnou cenu, která spolehlivě poslouží v každé domácnosti. Oceňujeme její moderní design s praktickou rukojetí a jednoduché ovládání. Maxxo VM Comfort odsává vzduch rychle a vytváří pevné spoje.

Kompresor s obstojným sacím výkonem až 12 l/m zvládá vakuovat suché i tekuté potraviny, jako jsou polévky nebo omáčky. Funguje se sáčky o maximální šíři 30 cm i s krabičkami. Disponuje integrovanou hadičkou pro vakuovací dózy. V balení s přístrojem najdete také bezpečný ruční řezák fólií. Originální náhradní rolky Maxxo jsou dobře dostupné v e-shopech i kamenných prodejnách a seženete je za příznivou cenu. V krabici s přístrojem dostanete pouze 3 kusy sáčků na vyzkoušení, doporučujeme vám proto rovnou přikoupit i rolku s fóliemi.

Vakuovačka je napájena ze sítě. Snadno se udržuje, není příliš těžká ani nadměrně hlučná a díky tvaru a rozměrům se dobře skladuje. Pro běžné účely v domácnosti je vakuovačka Maxxo VM Comfort ideální volbou.

Recenze ECG VS 110 B10 – levná vakuovačka do každé domácnosti

Recenze ECG VS 110 B10 Levný základ

Výrobce: ECG | Maximální šířka sáčku: 30 cm | Hmotnost: 0,9 kg | Příkon: 100 W | Výkon kompresoru: 9 l/min | Počet sáčků v balení: 10 | Přibližná cena: 999 Kč

Klady
 • Sous-vide vaření a marinování
 • Nízká cena a hmotnost
 • Intuitivní ovládání
 • Sáčky součástí balení
Zápory
 • Menší sací výkon

Za velmi dobrou cenu si můžete pořídit vakuovačku ECG VS 110 B10. Jedná se o přístroj na vakuování potravin s jednoduchým intuitivním ovládáním.

Pořízením tohoto zařízení prodloužíte životnost potravinám a vyhnete se zbytečnému vyhazování. Vakuovačka potravin ECG je vhodná pro sous-vide vaření. Jednoduše potraviny vložíte do sáčku, zavakuujete a pomalu je připravujete ve vodní lázni. Pokrm získá šťavnatost a přirozenou chuť. Testovaná ruční vakuovačka se skvěle hodí i na marinování masa. Póry masa se otevřou a lépe vstřebají marinádu.

Maximální šířka sáčku je 30 cm. V balení naleznete dvě sady sáčků po 5 kusech s dvěma různými rozměry. Aby vám vakuovačka nespadla z kuchyňské linky, je opatřena protiskluzovými patkami. Manipulace s vakuovačkou bude snadná a hlavně bezpečná. Povrch vakuovačky je z nerezové oceli. S vakuovačkou můžete potraviny jak vakuovat, tak pouze zatavovat. Je to tedy ideální pomocník například na chystání svačiny pro děti. Délka svařování je 10 sekund a doba svařování a vakuování zhruba 10 až 20 sekund.

Existují vakuovačky s mnohem lepším sacím výkonem. Přesto za uvedenou cenu je svářečka igelitových sáčků a fólií ECG VS 110 B10 skutečně dobrou volbou. Proto najde své uplatnění v každé domácnosti.

2Srovnání a test 6 vakuovaček

ECG VS 110 B10 Maxxo VM Comfort Maxxo VM Profi Home Auto Seal V110-A Concept VA0050 Klarstein Standart
Recenze ECG VS 110 B10 Levný základ MAXXO VM Comfort vakuovačky recenze Zlatý střed Maxxo VM Profi – nejlepší vakuovačka a její test Pro náročné Home Auto Seal V110-A recenze Concept VA0050 vakuová svářečka 110 W Klarstein Foodlocker Vakkumierer recenze svářečka fólií
Přibližná cena 999 Kč 1 790 Kč 2 490 Kč 1 299 Kč 2 499 Kč 2 039 Kč
Výrobce ECG Maxxo Maxxo Home Concept Klarstein
Max. šířka sáčku 30 cm 30 cm 30 cm 30 cm 30 cm 28,5 cm
Hmotnost 0,9 kg 1, 9 kg 3 kg 1,48 kg 1,75 kg 1,4 kg
Příkon 100 W 110 W 130 W 120 W 110 W 175 W
Výkon 9l/min. 12l/min. 20l/min. 4,32l/min. 16l/min.
Počet sáčků v balení 10 sáčků 3 sáčků 2 rolky + 5 sáčků 1 rolka 10 sáčků 10 sáčků
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu
Zjistit
cenu

3Nejprodávanější vakuovačky

4Jak vybrat vakuovačku

Plýtvání s jídlem není v dnešní době lhostejné snad nikomu. A nejedná se ani tak o plýtvání jídla, jako vašich peněz. Pořízením vakuovačky několikanásobně zvýšíte trvanlivost potravin. Kromě trvanlivosti také zabráníte množení nejrůznějších bakterií na vašich potravinách. Některé vakuovačky dokonce umožňují pouze zatavit sáček bez odsátí vzduchu. Můžete tak pohodlně připravovat například dětem svačinu do školy.

návod jak vybrat vakuovačku

Na trhu existuje skutečně velké množství nejrůznějších vakuovaček. Liší se samozřejmě cenou, funkcemi či rychlostí sání. Pojďte se s námi podívat na nejdůležitější parametry vakuovaček na potraviny a vybrat si pro vás tu nejvhodnější.

Druhy vakuovaček

Za jakým účelem budete vakuovačku pořizovat? V závislosti na vaší odpovědi máte na výběr ze 4 druhů vakuovaček potravin. V našem testu se zaměříme na srovnání a popis především těch externích a komorových, které se nejčastěji využívají v domácnosti.

Externí vakuovačky

Slouží pro uložení zejména tuhých potravin a používají se v domácnosti. Někdy jsou externí vakuovačky označovány jako otevřené. Je to z toho důvodu, že sáčky se do baličky vkládají z otevřeného prostoru. Jejich primárním úkolem je zatavování potravin do sáčků.

Komorové vakuovačky

Jedná se o propracovanější typ vakuovačky. Produkt k zavakuování vkládáme přímo do baličky. Vakuovačka je vhodná na balení tuhých, měkkých i tekutých potravin. Komorová vakuovačka je rychlá, vhodná i pro komerční využití. Díky lepší propracovanosti je také dražší a náročnější na prostor.

Zatavovací vakuovačky

Vakuovačky vhodné pro profesionální provoz. Jsou rychlé a efektivní, ale potřebují prostor pro uložení. Poradí si se zabalením většího objemu potravin a můžeme je využívat denně. Fungují obdobným způsobem jako komorové vakuovačky, jen jsou větší.

Volně stojící vakuovačky

Skvěle slouží ve velkých provozech. Opět pracují podobně jako komorové typy, ale jsou mnohem rychlejší a větší. Obsahují různé další přidružené funkce.

Ruční vs. automatická vakuovačka

Nejprve jsme se věnovali vakuovačkám, které se liší účelem použití. Další dělení nám rozčlení vakuovačky na ruční či automatické.

Ruční vakuovačky se hodí do domácnosti, kde budou sloužit k občasnému použití. Nepotřebují moc prostoru a některé je možné napájet pouze vložením baterií. Cenově se pohybují níže než vakuovačky automatické.

Automatické vakuovačky jsou propracovanější. Rychle a efektivně odsají vzduch ze sáčku a prakticky ho zataví.

Příkon a sací výkon vakuovačky

Příkon se udává pod značkou watt (W). V závislosti na tom, jaký příkon má vakuovačka, spotřebujeme množství elektrické energie. Samozřejmě příkon se liší dle velikosti vakuovačky a použití. Domácí vakuovačky začínají na příkonu okolo 100 – 200 W. Ty větší, které se používají ve velkých provozech, mají příkon až kolem 2 400 W. Čím je tedy příkon vyšší, tím více spotřebujeme elektrické energie.

Vyšší příkon se rovná vyšší sací výkon. Sací výkon je zpravidla okolo 10-20 litrů za minutu. U modernější a dražší vakuovačky máte možnost sací výkon regulovat. Regulace se vyplatí především u vakuování tekutin či potravin s vyšším obsahem vody. Nastavením zabráníte tomu, aby nadbytečnou tekutinu stroj vtáhl do sebe.

Příkon a sací výkon vakuovačky

Podtlak

Podtlak hraje při odsávání vzduchu ze sáčku významnou roli. S vyšším podtlakem se také odsaje více vzduchu ze sáčku. Dalo by se tedy říci, že vyšší podtlak potraviny dokonaleji zavakuuje. Hodnota podtlaku u domácích vakuovaček činí od 0,7 do 0,8 bar. Pozor na velký podtlak u křehkých potravin. Odsávání vzduchu může být tak silné, že potravina se nám v sáčku rozmáčkne. Proto určitě zvažte pořízení vakuovačky s regulací podtlaku.

Rozměry

Velikost zařízení volte podle toho, jaký na ně máte v kuchyni prostor a jak často ji budete používat. Domácí vakuovačky nejsou nikterak velká zařízení, přesto s malým kuchyňským pultem na ni nemusíte mít dostatek místa. Řešením je uložit si vakuovačku do skříňky, kterou máte vždy po ruce. Pokud ji budete používat denně, je to důležité.

rozměry vakuovaček

Kromě velikosti přístroje je podstatná i jeho hmotnost. Vakuovačky na potraviny bývají poměrně lehké, ale jistě narazíte i na těžší zařízení. Potom je otázkou, jestli pro vás nebude náročné vytahovat každý den přístroj o váze třeba až 4 kilogramů.

Nepodceňte ani délku přívodního kabelu. Ne vždy je zásuvka hned u místa, kam vakuovačku postavíte. Určitě se tedy zaměřte i na tento parametr, protože není problém mít přívodní kabel dlouhý i 150 cm.

Hlučnost

Uvádí se v decibelech (dB). Je na každém, zda je pro něj hlučnost přístroje důležitým parametrem. Samotné vakuování trvá maximálně půl minuty. Přesto při častém používání vakuovačky potravin může být hlučnost přístroje obtěžující. Hladina hluku bývá zhruba od 50 do 80 dB. Zhruba do hodnoty 65 dB je pro naše uši hluk snesitelný. Bohužel na hranici 80 dB může být přístroj hlučný i pro sousedy. Na tento parametr by se tedy měli zaměřit všichni, kteří chtějí vakuovačku používat často.

Sáčky na uchování potravin

Při koupi vakuovačky bude pár sáčků pravděpodobně součástí balení. Budete mít tedy nějaký čas na to, poohlédnout se po nových a zjistit si jejich ceny. Přesto není od věci, si už předem zjistit, jaké sáčky se do vaší vybrané vakuovačky hodí. Do některých přístrojů můžete kupovat pouze daný typ sáčků a ty mohou být poměrně drahé.

Velikost sáčků je přímo úměrná k velikosti pořízené vakuovačky a říká nám, jak velké potraviny můžeme uchovávat. Většina sáčků je širokých okolo 30 cm. Ekologicky myslící osoby jistě potěší i fakt, že existují sáčky, které můžeme znovu použít.

Sáčky na uchování potravin pro vakuovačky

Další funkce a příslušenství

Klasické vakuovačky slouží zejména k uchování potravin a k prodloužení jejich životnosti. Dražší vakuovačky potravin a ty používané ve větších provozech, disponují užitečnými funkcemi navíc. Ty základní si nyní představíme, abychom získali lepší přehled o tom, co všechno ty nejlepší vakuovačky dokáží.

Dvojitý svár

Sáček je kromě klasického jednoho sváru opatřen ještě druhým. Díky tomu je zavakuovaná potravina ve větším bezpečí. Pokud dojde k protržení jednoho sváru, sáček či fólii ochrání ještě ten druhý.

vnitřní část vakuovačky

Měkké odsávání

Funkce měkkého odsávání umožňuje odsátí vzduchu ze sáčku s tekutými potravinami. Mezi ně patří např. polévka, omáčka či šťáva.

Indikátory

Na některých vakuovačkách naleznete displej nebo různé světelné indikátory a diody. Ty vás informují o právě probíhajících procesech.

Odnímatelná komora

Usnadní nám práci s vakuovačkou. Jednoduše komoru vyjmete a omyjete ji.

Pojistka proti přehřátí

Uvedenou pojistkou disponuje již řada přístrojů běžně dostupných na trhu. Zabraňuje přehřátí přístroje a z toho plynoucím komplikacím.

Omyvatelnost

Vakuovačky, ze kterých lze některé části vyjmout, máte možnost omýt v myčce. Tím se vyhnete ručnímu čištění a práce s přístrojem tak pro vás bude jednodušší.

Jak vakuovat potraviny?

Životnost potravin v lednici se pohybuje okolo 7 dnů. Samozřejmě záleží na konkrétním druhu potraviny. Pokud použijete vakuovačku, doba trvanlivosti potravin se v některých případech až mnohonásobně zvýší. Abyste celý proces vakuování zvládli co možná nejlépe, je třeba vědět jisté informace a zásady vakuování.

 • Při vakuování masa je vhodné do sáčku umístit papírový ubrousek. Ten zachytí uvolňující se tekutinu z masa. Pozor na ostré a vyčnívající kosti, hrozí roztrhnutí sáčku.
 • Maso, sýry a aromatické potraviny můžete před vakuováním zabalit do potravinové fólie. Zabráníte tak ušpinění sáčku a můžete jej znovu použít.
 • Polévky, šťávy a omáčky je lepší před vakuováním zamrazit.
 • Podobně jako u masa je vhodné před vakuováním sladkých dobrot mezi jednotlivé vrstvy vložit svačinový papír. Ten zajistí, že po opětovném vytažení nedojde ke slepení jednotlivých potravin k sobě.
 • Kořenovou a jinou tvrdší zeleninu je lepší před vakuováním povařit.
 • Jestliže otevřete zavakuovaný sáček s uloženými potravinami, je třeba je spotřebovat. Znovu obsah vakuovat se nedoporučuje.
 • Vakuovat sypké potraviny je ošemetné. Ideální je vakuování do nádob. Pokud to nejde, může vám pomoci kávový filtr. Zde se jedná zejména o to, že drobné částečky může vakuovačka nasát. Případně se mohou zrníčka zachytit ve sváru a vakuování tak nebude stoprocentně úspěšné.

Které potraviny je vhodné vakuovat?

V sekci o zásadách vakuování jste se dozvěděli, že vakuovat se dá téměř vše. Věděli jste, že můžete vakuovat i oblečení? Zde samozřejmě záleží, jak velké máte sáčky. Přesto je dobré o této možnosti vědět. Vaše oblečení, utěrky či ručníky tak mohou být po otevření stoprocentně čisté a sterilní. Vakuovat můžete i hotová jídla. To vám pomůže třeba při cestování. Na vybraných přístrojích lze vakuovat i víno či zavařovat marmelády. Vakuování je vhodné i pro lepší marinování masa. Póry masa se otevřou a po tepelné úpravě má maso lepší chuť.

Prodloužit životnost lze i u otevřených brambůrek, oříšků či krekrů a podobných pochutin. Zde stačí pouze zatavit obal a zamezit tak zvlhnutí a ztrátě křupavosti.

Méně vhodné potraviny k vakuování jsou ty křehké. Sílou vysávání vzduchu může dojít dokonce i k jejich poničení.

Náš tipNáš tip

Potraviny lze uchovávat i sušením. Chcete poradit s výběrem sušičky ovoce? Přečtěte si náš článek plný užitečných rad a tipů.

Nejoblíbenější značky

Silvercrest

Jedná se o značku obchodního řetězce Lidl. Společnost nabízí elektroniku vhodnou do domácnosti za velmi dobré ceny. Kromě Lidl vakuovaček na internetových stránkách či v obchodě najdete také kuchyňské roboty, vysavače, žehličky, zastřihovače či rychlovarné konvice. Značka Silvercrest se mezi lidmi těší velké oblibě.

Silvercrest vakuovačky

Maxxo

Česká značka Maxxo se zaměřuje na výrobu moderních doplňků do domácnosti a kuchyně. Snaží se jít s dobou, klade důraz na kvalitu svých výrobků a jejich atraktivní design. Značka Maxxo se pyšní přijatelnými cenami a dostupností pro všechny své věrné zákazníky.

Maxxo

Eta

Téměř 80 let existuje na českém trhu společnost Eta. Zaměřuje se především na výrobu malých spotřebičů do domácnosti. Jejich firemním heslem je „tradice“ a „kvalita“. Pravděpodobně není člověka, který by značku Eta neznal.

ETA vakuovačky

Concept

Roku 1995 byl vyroben první ruční šlehač značky Concept. Od té doby je na trhu již velké množství malých či velkých vestavných elektrospotřebičů, které dělají radost ve spoustě domácnostech. Výrobky značky Concept pocházejí ze zahraničí, ale firma se podílí na jejich designu či použitých materiálech.

vakuovačka značky Concept

Cena

Ceny vakuovaček se výrazně liší dle toho, kdo ji používá. Ve velkých provozovnách se částka může vyšplhat až k desetitisícům. Naopak na občasné použití v domácnosti lze pořídit vakuovačku i za několik stovek a funkci splní výborně.

Cena do 1 000 Kč

Levné vakuovačky bez přídavných funkcí, které používáme jednou za čas. Nemusí být špatné, ale sací výkon je menší a práce s přístrojem bude těžší. Výběr není zcela velký, ale kolem 1 000 Kč naleznete i pár kvalitnějších kousků.

Cena od 1 000 do 5 000 Kč

Kvalitnější modely vhodné do každé domácnosti. S narůstající cenou se zvyšuje množství funkcí. Práce s vakuovačkou bude snazší a lze ji používat v podstatě denně. Mezi oblíbené funkce patří např. dvojitý svár či regulace odsávání. V uvedeném cenovém rozmezí se nachází i pěkné designové vakuovačky.

Cena nad 5 000 Kč

Skutečně kvalitní kousky s nejrůznějšími funkcemi a vychytávkami. Moderní vakuovačky s displejem a LED indikátory. S narůstající cenou se mění vakuovačky pro domácí použití na vakuovačky do velkých provozoven. Ty jsou schopné fungovat denně a téměř nepřetržitě.

Kde koupit vakuovačku?

Velice oblíbeným internetovým obchodem je 4home. Nabízí široký sortiment vybavení do domácnosti a malých spotřebičů. Za skvělé ceny tady můžete nakoupit produkty nejen do kuchyně, ale i na zahradu. Alza je další skvělou volbou pro koupi vakuovačky. Naleznete zde podrobný popis produktů a užitečné recenze od zákazníků. Nakonec srovnávač cen Heureka vám nejen poradí s výběrem vakuovačky za tu nejlepší cenu, ale ještě vám odpoví na důležité otázky a odkryje zpětnou vazbu spokojených zákazníků.

Nejlepší vakuovačky potravin

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Tereza Nováčková
Tereza Nováčková

Tereza ráda čte, cvičí power jógu a hraje deskové hry. Vystudovala VŠ pedagogickou a momentálně se věnuje svému synovi na mateřské dovolené. Ve volných chvílích doučuje žáky český jazyk a matematiku. Více o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář