Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší kurz francouzštiny online 2024. Recenze a porovnání

Francouzi patří mezi jeden z mála národů, který požaduje komunikaci pouze ve francouzském jazyce. I když se učí i angličtinu, nepoužívají ji a komunikují pouze ve svém rodném jazyce. Pokud tedy plánujete návštěvu Francie nebo chcete pracovat ve firmě, která obchoduje s touto zemí, je pro vás znalost francouzského jazyka naprostou nezbytností. Dnešní velký test je zaměřen právě na online výuku francouzského jazyka pro samouky.

Nejlepší online kurzy francouzštiny

Název kurzu Shrnutí
1 OnlineJazyky.cz test OnlineJazyky.cz Nejlepší online kurz francouzštiny Vyzkoušet kurz
2 Rosetta Stone recenze Rosetta Stone Nejlepší online kurz francouzštiny v angličtině Vyzkoušet kurz
3 Rosetta Stone recenze Duolingo Nejlepší francouzština pro začátečníky a děti zdarma Vyzkoušet kurz

Recenze OnlineJazyky.cz – nejlepší online kurz francouzštiny v češtině

OnlineJazyky.cz test


Klady
 • Interaktivní zábavné lekce
 • Certifikát z francouzského jazyka
 • Demoverze zdarma k vyzkoušení výuky
 • Doživotní přístup k lekcím
 • Přehledné a intuitivní stránky
 • Online lektoři francouzštiny

Zápory
 • Vyšší cena online kurzů
 • Pouze online výuka

Jedničkou v online výuce francouzského jazyka je pro nás platforma OnlineJazyky.cz. Nejeden člen našeho redaktorského týmu tuto platformu ke své výuce cizího jazyka již používal. S OnlineJazyky se můžete naučit nejenom francouzský jazyk, ale dalších 5 světových jazyků.

My se však dnes zaměříme právě na výuku francouzštiny. Ta je k dispozici hned v několika úrovních. OnlineJazyky.cz nabízí online kurz francouzského jazyka pro začátečníky A1, kurz pro znalé začátečníky A2, francouzštinu pro mírně pokročilé uživatele B1 a francouzský jazyk pro pokročilé v levelu B2. Pokud potřebujete vypilovat svou francouzštinu pro pracovní účely, je pro vás k dispozici i obchodní francouzština pro mírně pokročilé uživatele.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% na veškeré kurzy od OnlineJazyky.cz, stačí při objednávce použít kód TESTADO20.

Každý z těchto kurzů můžete zakoupit za 2 490 Kč a máte k němu, na rozdíl od jiných výukových platforem, přístup celoživotně. Abyste nekupovali zajíce v pytli, můžete si vyzkoušet jednu kapitolu francouzského jazyka v demoverzi zcela zdarma. Pokud vám tento styl bude vyhovovat, můžete si zakoupit celý kurz.

online kurzy francouzského jazyka s onlinejazyky

Vzhledem k tomu, že je pro výuku potřeba velká slovní zásoba, můžete si kdykoliv přikoupit jeden ze čtyř sad francouzských slovíček za 890 Kč. Jde o rozšíření slovní zásoby, které se vám může hodit jak na dovolené, tak při pracovních schůzkách.

Samotná online výuka francouzštiny probíhá pomocí několika výukových metod (poslech, mluvení, čtení, psaní a jiné interakce). Studium je tedy komplexně zaměřené na všechny aspekty francouzského jazyka.

Každý kurz má několik tematicky zaměřených lekcí. V každé lekci se nejdříve naučíte sadu slovíček k danému tématu a později je využíváte v interaktivních úkolech. V průběhu kurzu se učíte i gramatiku, používané fráze a další a další slovíčka. Vše si rovnou procvičujete pomocí interaktivních úkolů. A co je opravdu super – hned vidíte i výsledky a můžete si pustit lekci nebo samostatný úkol znovu a znovu. Po dokončení zakoupeného kurzu navíc získáte certifikát absolventa kurzu francouzského jazyka, který se vám může hodit pro pracovní účely.

výuka francouzského jazyka

S výukovou platformou OnlineJazyky.cz se můžete učit nejenom na svém stolním počítači, notebooku, ale dokonce i na mobilu nebo tabletu v přehledné aplikaci – pro Android i iOS. To, že je tato platforma velice kvalitní, potvrzuje také rychlá podpora.

Jedinou vadou na kráse je bohužel vyšší cena francouzského online kurzu. Drobností je o ti, že se bohužel nemůžete učit offline. Pokud tedy nemáte na svých cestách k dispozici mobilní data nebo přístup k Wi-Fi, moc se toho nenaučíte. I přesto všechno je výuková platforma OnlineJazyky ta nejkvalitnější, kterou jsme mohli vyzkoušet. Za nás jasný vítěz testu!

Recenze Rosetta Stone – nejlepší online kurz francouzštiny v angličtině

Rosetta Stone recenze online kurzu


Klady
 • Velmi vysoká kvalita kurzů
 • Výuka z anglického jazyka
 • Velké množství studijního materiálu
 • Vhodné pro začátečníky samouky

Zápory
 • Vyšší cena
 • Hůře vysvětlená gramatika
 • Méně zábavná forma výuky
 • Není určeno pokročilým studentům

Výuková platforma Rosetta Stone patří mezi absolutní giganty výuky jazyků z anglického jazyka. Pokud umíte anglicky, můžete se naučit jeden z 28 nabízených jazyků. Pro naše srovnání se ale více zaměříme na výuku francouzského jazyka. Dříve byla výuka dostupná pouze na CD a DVD, ale postupem času se Rosetta Stone zaměřila hlavně na dostupnou online výuku.

online kurz francouzštiny rosetta stone

Výuka francouzského jazyka je opravdu kvalitně propracovaná. K dispozici je spousta studijního materiálu pro co nejkvalitnější a nejobsáhlejší výuku pro začátečníky nebo znalé začátečníky.

Výuka není tak interaktivní a zábavná, jako u OnlineJazyků.cz, ale i přesto je velice efektivní. Francouzskou slovní zásobu se učíte pomocí kartiček s obrázky. Klasickou metodou výuky je u Rosetta Stone i práce s textem a ani ve výuce francouzského jazyka to není jiné. K dispozici je i mluvení s automatickým rozpoznáním řeči.

Bohužel online kurzy francouzského jazyka nejsou určeny pro pokročilé uživatele ani pro pracovní účely. S tímto kurzem se můžete naučit základy francouzštiny nebo si svou francouzštinu zdokonalit. Podle recenzí si někteří studenti stěžují na hůře vysvětlenou gramatiku.

Výuku francouzského jazyka si můžete vyzkoušet pomocí bezplatné demoverze, poté se můžete rozhodnout mezi předplatným na 3, 6, 12 nebo 24 měsíců. Cena je však oproti OnlineJazykům o něco vyšší.

ceník online kurzů rosetta stone

Francouzský jazyk se můžete učit přes webovou platformu Rosetta Stone nebo přes jejich mobilní aplikaci (Android, iOS), která je podle uživatelů jednoduchá, kvalitní a intuitivní.

Recenze Duolingo – nejlepší online kurz francouzského jazyka zdarma

výuka jazyků Duolingo


Klady
 • Nejlepší online kurz zdarma
 • Výuka v anglickém jazyce
 • Krátké interaktivní lekce
 • Motivační studium
 • Vhodné pro děti a začátečníky
 • Skvělá aplikace zdarma

Zápory
 • Není určeno pro pokročilé studenty
 • Bez odborného certifikátu

Pokud jsou pro vás předešlé dva kurzy drahé, vyzkoušejte bezplatnou aplikaci Duolingo. Ta patří mezi nejlepší výukové platformy francouzského jazyka z anglické modifikace. Výuka z české modifikace je dostupná zatím pouze pro výuku anglického jazyka. Pokud tedy vy nebo vaše děti neumíte alespoň základy angličtiny, francouzsky se moc nenaučíte. Naopak, pokud již mluvíte alespoň trochu anglicky, můžete se naučit nejenom francouzský jazyk, ale i další cizí jazyky.

Aplikace Duolingo je určena začátečníkům i mírně pokročilým uživatelům. Díky své zábavné formě výuky je online kurz francouzštiny vhodný i pro děti. Během výuky francouzštiny nechybí zábavné barevné obrázky, jednoduchá forma ovládání a motivační forma školy hrou. Lekce spíše připomínají hru než klasickou výuku, proto baví i ty nejznuděnější děti. Navíc jsou lekce velice krátké, takže u nich vydrží sedět i roztěkaní studenti.

bezplatná francouzština

Kromě psaní slovíček a vět také procvičujete četbu a mluvení. Mně osobně se moc líbí i možnost diskutovat s ostatními studenty o jednotlivých cvičeních v online diskuzi. Prostě napíšete dotaz a čekáte, jak se vám k němu vyjádří ostatní studenti. Zaujal mě i motivační program v podobě odznáčků za studium. A pokud jste hodně soutěživý, můžete se předhánět ve výuce se svými přáteli na Facebooku.

Pomocí aplikace Duolingo se můžete učit nejenom přes webovou stránku na svém počítači, ale i přes zábavnou mobilní aplikaci. I ta je zdarma pro systém Android a iOS, ale počítejte s obtěžujícími reklamami. Pokud se chcete zbavit reklam nebo se učit offline bez připojení k internetu, budete si muset zakoupit aplikaci Duolingo Plus.

Duolingo je rozhodně nejlepší bezplatná online výuka francouzského jazyka pro začátečníky a děti. Rozhodně vás bude motivovat ke každodenní výuce. Bohužel je aplikace vhodná pouze pro francouzštináře do levelu B2.

Porovnání kurzů francouzského jazyka online

OnlineJazyky Rosetta Stone Duolingo Babbel EasyLingo
OnlineJazyky.cz test němčina rosetta stone recenze Duolingo babbel online kurzy Easylingo.cz - porovnání
Cena kurzu za lekci 2 490 Kč / úroveň 2 900 Kč / rok zdarma 1 580 Kč / rok 2 970 Kč / úroveň
Studium na počítači
Studium na mobilu
Funguje bez internetu × × / × ×
Jazyková úroveň Od A1 do B2 Od A1 do B1 Od A1 do A2 Od A1 do B1 Od A1 do B2
Příprava na certifikát × × ×
Poslech
Mluvení ×
Psaní
Čtení
Výuka pro určité profese × × × ×
Zkušební verze
Výuka v češtině × × ×
Vhodný pro začátečníky
Vhodný pro děti × ×
Další jazyky
Doživotní licence × ×
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠETZDARMA VYZKOUŠET
ZDARMA

Jak vybrat online kurz francouzštiny pro samouky

Francouzština patří mezi románské jazyky a používá se v několika zemích. Jako úřední jazyk se francouzština používá nejenom ve Francii, ale i v Belgii, ve Švýcarsku, v Kanadě, a dokonce i v některých afrických zemích. Dokonce i 45 % dnešních anglických slovíček pochází původně z francouzských kořenů.

Francouzi jsou navíc velice hrdým národem a pokud nezbytně nemusí, nepoužívají jiný jazyk. Většina Francouzů sice anglicky umí, ale nepoužívají jiný jazyk než francouzštinu. Pokud tedy plánujete dovolenou ve Francii, rozhodně se naučte alespoň základní fráze, které by se vám mohly hodit.

Stejně jako u každé výuky cizích jazyků, i tady existuje spousta forem výuky, ale bohužel ne všechny jsou efektivní nebo časově vhodné. Samozřejmě si můžete zaplatit individuální výuku francouzštiny s lektorem, ale tento styl výuky je poměrně drahý. Můžete se přihlásit do večerní školy francouzštiny, ale ne vždy musí vypsané hodiny vyhovovat vaším časovým možnostem. Další způsob je nekonečné biflování francouzštiny z knih, což je snad nejnudnější a nejméně efektivní forma výuky.

Když si to tedy shrneme, nejlepší forma výuky francouzského jazyka je jednoznačně online kurz pro samouky. Můžete se učit odkudkoliv, a hlavně si můžete přizpůsobit výuku svým časovým možnostem. Nemáte v pátek večer co dělat? Pustíte si online kurz. Jedete pracovně několik hodin vlakem? Můžete se přitom vzdělávat a zkrátit si tak čas na cestách.

francouzský jazyk pro samouky

Online kurzů francouzského jazyka je opravdu mnoho. Jak tedy vybrat ten nejvhodnější?

Výuka francouzského jazyka pro dospělé

České výukové platformy nabízí výuku francouzského jazyka hned v několika obtížnostech. Nejčastěji se setkáte s kurzy v levelu od A1 až po B2. Některé společnosti dokonce nabízí profesně zaměřené online kurzy francouzského jazyka nebo kurzy s obrovskou slovní zásobou. Francouzsky se můžete naučit kvůli své plánované dovolené, studiu v zahraničí nebo pro pracovní účely.

Francouzský jazyk pro děti

I vaše děti se mohou naučit francouzský jazyk. Je prokázáno, že děti se učí cizí jazyky mnohem rychleji a efektivněji než dospělí, pokud je výuka baví. Pokud své dítě chcete naučit francouzsky, vyzkoušejte například aplikaci Duolingo. Ta je zábavná, jednoduchá a hlavně motivační. Děti se s ní budou nejenom učit, ale hlavně dobře bavit.

Pokud chcete vyzkoušet některý online kurz pro děti, zaměřte se na jednoduché, přehledné a zábavné online kurzy francouzštiny. Dítě u klasického biflování z knih nevydrží.

Jazykové úrovně

Pro sjednocení jazykových úrovní byl vytvořen dokument – Společný evropský referenční rámec pro jazyky. Ten rozděluje znalost cizích jazyků včetně francouzského jazyka do základních 6 jazykových levelů.

 • A1 – úplný začátečník a notorický začátečník
 • A2 – mírně pokročilý uživatel
 • B1 – středně pokročilý uživatel
 • B2 – vyšší středně pokročilý uživatel
 • C1 – velmi pokročilý uživatel
 • C2 – profesionální odborná úroveň

Co od jednotlivé obtížnosti můžete čekat?

Jazyková úroveň Popis úrovní
A1 Začátečníci úrovně A1 přeloží základní slovíčka a fráze týkající se jejich osoby nebo blízké rodiny. Dokážou odpovídat na dotazy pomocí jednoduchých vět a zároveň tvoří jednoduché otázky.
A2 Mírně pokročilí uživatelé mají omezenou francouzskou slovní zásobu, ale přesto pasivně rozumí mluvenému slovu. Zvládnou komunikovat o sobě, o svém okolí a o běžných činnostech. Přečtou jednoduchý text a napíší dopis pomocí jednoduchých vět.
B1 Středně pokročilí uživatelé úrovně B1 dokážou srozumitelně popsat informace týkající se běžných témat, myšlenek a činností. Umí si poradit s většinou témat z oblasti cestování, jídla, rodiny, hobby apod. Zvládnou přečíst text obsahující běžně užívané fráze nebo slovíčka. Středně pokročilí uživatelé umí napsat jednoduchý souvislý text na běžná témata.
B2 Uživatelé jazykové úrovně B2 zvládnou komunikovat plynule a souvisle francouzsky i s rodilým mluvčím. Jejich široká slovní zásoba a znalost gramatiky jim umožňuje psát texty na širokou škálu témat obsáhlejšími větami a čtení textů je pro ně hračka.
C1 Velmi pokročilí uživatelé se vyjadřují velice plynule a srozumitelně v ústní i písemné formě. Odpovídají pohotově bez zbytečného přemýšlení. Jsou schopni si přečíst knihu nebo odborný text ve francouzském jazyce i bez slovníku. Tito uživatelé využívají francouzský jazyk nejenom pro společenské konverzace, ale i pro akademické nebo profesní účely. V České republice najdete pouze hrstku kurzů francouzštiny v úrovni C1.
C2 Uživatelé francouzského jazyka s úrovní C2 rozumí téměř všemu, co slyší nebo čtou. Dokáží se srozumitelně, pohotově a jasně vyjádřit k jakémukoliv tématu. Takto pokročilí uživatelé nemají problém s přečtením knihy nebo odborné publikace ve francouzštině. Často používají idiomy a psaní textů je pro ně snadné. Bohužel i kurzy s touto úrovní jsou v České republice téměř nedostupné.

Srovnávací test

Pokud ani nyní nevíte, do jaké kategorie spadáte, vyzkoušejte rozřazovací test. Srovnávací test obsahuje několik úkolů od snadnějších po ty komplikovanější. Na základě vašich odpovědí vám sám vyhodnotí, jakou máte úroveň francouzského jazyka. A vy tak víte, od jakého levelu máte pokračovat.

Jak se naučit francouzsky

Každý student má jiné požadavky a na každého studenta působí něco jiného. Jeden z klíčových faktorů, jak se naučit francouzsky, je rozhodně správná forma výuky. Nejefektivnější jsou samozřejmě online kurzy pro samouky, protože kombinují několik forem od čtení přes poslech až po psaní. A navíc si sami přizpůsobíte čas strávený nad výukou.

metody výuky francouzského jazyka

Nyní se zaměříme na konkrétní výukové metody, se kterými se můžete během svého online studia francouzštiny setkat.

Metody výuky Popis metod
Slovíčka (slovní zásoba) Základem každé výuky je dostatečná slovní zásoba. Bez znalosti francouzských slovíček nedokážete tvořit věty a nebudete rozumět mluvenému ani psanému slovu. Pokud s výukou francouzského jazyka teprve začínáte, zaměřte se hlavně na základní pojmy a fráze. Budou se vám hodit témata spojená s vaší osobou, vaší rodinou nebo vaším okolím. Postupně si svou slovní zásobu rozšiřujte abyste zvládli i další okruhy jako je restaurace, cestování, bydlení apod.
Poslech Francouzská slovíčka se většinou píšou jinak, než se vyslovují. Pomocí poslechů si můžete naposlouchat slovní zásobu, nejpoužívanější fráze nebo celé věty. Francouzština online vám pomůže i s různými přízvuky, protože každý kraj má lehce odlišný akcent podobně jako u nás – jinak bude mluvit student z Prahy a jinak studentka z Brna. Prostě jiný kraj, jiný mrav (a přízvuk).
Mluvení Během konverzace je důležité samozřejmě i mluvení. Můžete znát francouzská slovíčka nazpaměť, ale pokud se budete bát je použít, nemůžete konverzovat. Při své online výuce francouzského jazyka se tedy zaměřte i na mluvení. Nebojte se číst nahlas věty, fráze i samotná francouzská slovíčka rovnou při jejich výuce. Snažte se použít naučená slovíčka do vět, aby se vám lépe spojilo jejich použití.
Čtení Čtení je také velice užitečnou metodou nejenom na rozšíření slovní zásoby, ale i pro získání sebevědomí během mluvení. Čtení si můžete procvičovat pomocí dvojjazyčných knih, psaných článků ve francouzském jazyce nebo pomocí online výukových kurzů pro samouky.
Psaní Pokud potřebujete znalost francouzského jazyka využít i v pracovní oblasti, budete potřebovat bezchybnou psanou formu. Francouzština se vám ze začátku může zdát v psané formě velice těžká, ale časem si zvyknete i na její psanou formu.

Certifikát z francouzského jazyka

Pokud se chcete naučit francouzský jazyk pro svou vlastní potřebu, nejspíše nebudete potřebovat odborný certifikát. Ale co když budete chtít dál studovat například v zahraničí? To se vám potom odborný certifikát bude opravdu hodit.

K odbornému certifikátu můžou přihlédnout i personalisté při pohovoru na nové pracovní místo. Proto si při svém výběru online kurzu rozmyslete, zda odborný certifikát budete potřebovat

V České republice můžete získat dva diplomy z francouzského jazyka:

 • DELF (Diplome d’études en langue francaise) – tento diplom z francouzštiny je uznávaný ve Francii i mezinárodně
 • DALF (Diplome approfondi de langue francaise) – tento diplom vám umožní studium na francouzské univerzitě

Oba tyto diplomy mají hodnotu státní zkoušky a oba pořádá Francouzský institut v Praze.francouzský jazyk online

Placený nebo neplacený kurz?

Všechny online jazykové kurzy se odlišují nejenom svou kvalitou výuky, ale i svou cenou. Většinu výukových kurzů si můžete před zakoupením kurzu vyzkoušet pomocí bezplatné demoverze. Většinou si můžete vyzkoušet prvních pár lekcí nebo časově omezený úsek, kdy můžete navštěvovat aplikaci zdarma. Pokud vás testovací verze výuky zaujme, můžete si zakoupit konkrétní online kurz.

Placený kurz francouzštiny online

Při testování online kurzů francouzského jazyka jsme zjistili, že rozhodně kvalitnější jsou placené kurzy. Tyto online kurzy mají obrovský výběr studijního materiálu v různých úrovních, lepší podporu a většinou i kvalitnější zpracování. Navíc po jejich úspěšném splnění, můžete získat certifikát z francouzštiny. Nevýhodou je samozřejmě vyšší cena, která se pohybuje v řádech několika tisíc korun.

Některé online kurzy francouzštiny nabízí zaplacení určité jazykové úrovně na doživotí, jiné naopak volí měsíční, půlroční nebo roční předplatné. Jestli zvolit zakoupení jedné úrovně nebo časového předplatného záleží čistě na vás.


Klady
 • Mnoho úrovní
 • Velice kvalitní výuka
 • Rychlá a kvalitnější podpora
 • Výuka bez reklam

Zápory
 • Vyšší cena

Kurz francouzštiny online zdarma

Francouzsky se můžete naučit i zadarmo, například pomocí bezplatné aplikace Duolingo. Počítejte však s tím, že výuka nebude odborně zaměřená. Většina bezplatných aplikací je totiž určena dětem nebo začátečníkům. Také kvalita vzdělávání není špičková a mezi jednotlivými lekcemi vás budou obtěžovat reklamy. Pokud to myslíte s výukou francouzského jazyka opravdu vážně, poohlédněte se po placené verzi.


Klady
 • Bezplatná aplikace
 • Vhodné pro děti
 • Vhodné pro začátečníky

Zápory
 • Méně studijního materiálu
 • Méně kvalitní výuka
 • Obtěžující reklamy
 • Téměř žádná podpora
 • Bez certifikátu

Použitelnost na různých zařízeních

Francouzský jazyk se můžete učit nejenom přes webové stránky, ale většina online kurzů má k dispozici i svou mobilní aplikaci. Můžete se tedy učit nejenom doma, ale i ve vlaku, v autobuse nebo ve stínu stromů na zahradě.

Na závěr přejeme úspěšnou výuku francouzského jazyka, ať už si zvolíte jakýkoliv z nabízených kurzů…

 

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář