Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Služby

Nejlepší kurz španělštiny online 2024. Recenze a porovnání

Španělština patří mezi nejrozšířenější jazyky na světě. Ať už se chcete naučit španělsky kvůli práci, dovolené nebo jen tak, poradíme vám, jak vybrat vhodný kurz pro samouky. A navíc jsme za vás vyzkoušeli 5 kurzů španělštiny, ze kterých jsme vybrali 3 nejlepší.

Nejlepší online kurzy španělštiny

Název kurzu Shrnutí
1 OnlineJazyky.cz test OnlineJazyky.cz Nejlepší online kurz španělštiny pro samouky Vyzkoušet kurz
2 rocket languages online kurzy Rocket Languages Nejlepší online výuka španělštiny v angličtině Vyzkoušet kurz
3 Rosetta Stone recenze kurzu němčiny Duolingo.cz Nejlepší bezplatná výuka španělštiny Vyzkoušet kurz

Recenze OnlineJazyky.cz – nejlepší online kurz španělštiny s certifikátem

OnlineJazyky.cz test


Klady
 • Velký výběr online kurzů jazyků
 • Různé metody učení
 • Zábavná forma výuky španělštiny
 • Certifikát ze španělského jazyka
 • Časově neomezený přístup ke kurzům
 • Demoverze zdarma k vyzkoušení
 • Přehledné a intuitivní stránky
 • Přehledná a rychlá mobilní aplikace

Zápory
 • Není možné studovat offline (jen slovíčka)
 • Vysoká cena kurzů

Na prvním místě našeho velkého testu se umístila výuková platforma OnlineJazyky. Ta nabízí online výuku 6 světových jazyků, mezi které patří angličtina, němčina, francouzština, italština, ruština a dnešní recenzovaná španělština.

Pozor

Připravili jsme pro Vás slevu 20% na veškeré kurzy od OnlineJazyky.cz, stačí při objednávce použít kód TESTADO20.

OnlineJazyky.cz mají k dispozici 4 online kurzy španělského jazyka a jednu sadu pro rozšíření španělských slovíček. Pokud s tímto jazykem teprve začínáte, bude se vám hodit Španělština pro začátečníky v levelu A1. Ale zakoupit si můžete i pokračující kurzy pro znalé začátečníky v levelu A2, pro mírně pokročilé B1 a pro pokročilé v obtížnosti B2. Tentokrát nechybí ani kurz obchodní španělštiny pro pracovní účely.

onlinejazyky.cz výuka online kurzů

Ať už zvolíte jakoukoliv obtížnost, můžete očekávat zábavnou a přehlednou výuku. Všechny kurzy mají několik výukových metod. Protože se španělský jazyk jinak čte než píše, bude pro vás poslech stejně důležitý jako psaní. Gramatika je také oproti češtině trochu jiná, takže i teoretická část vám ve výuce pomůže. Celým kurzem vás navíc provází několik motivačních videí.

Veškeré online kurzy španělštiny jsou kvalitní, zábavné a přehledné, čemuž odpovídá i cena kurzů. Onlinejazyky.cz patří mezi dražší kurzy, ke kterým se však můžete kdykoliv vracet. Přistup do kurzu si totiž nekupujete na určité časové období, ale máte k němu přístup celoživotně. A protože nikdo z vás určitě nechce „kupovat zajíce v pytli“, můžete si nejdříve vyzkoušet demoverzi kurzu, jež je zcela zdarma. V demu vás čeká jedna tematická kapitola k vyzkoušení.

výuka španělštiny online

Kvalitu kurzů zajišťuje i rychlý support. Pokud nechápete zadání nebo nevíte, proč je zrovna tato odpověď správná, můžete se obrátit na svého online lektora. Ten vám látku srozumitelně, a hlavně rychle vysvětlí a vy tak nemusíte čekat několik dní na správnou odpověď. Nebrzdíte tak svou výuku a můžete pokračovat vesele dál. Závěrem každého kurzu vás čeká závěrečný test a po jeho úspěšném absolvování získáte odborný certifikát. Ten se vám může hodit například pro studium ve Španělsku nebo pro lepší pracovní pozici.

Pokud vás kurzy zaujaly, ale nevíte, jakou obtížnost máte zvolit, můžete vyzkoušet vstupní test. Ten je také zdarma a obsahuje sadu několika otázek od jednodušších po ty složitější. Pomocí vstupního testu jednoduše zjistíte, na jaké úrovni aktuálně jste.

Jako třešničkou na dortu je i přehledná a intuitivní aplikace kompatibilní se zařízeními Android a iOS. Díky této appce můžete studovat i při svých cestách na tabletu nebo telefonu. Výuka však probíhá pouze online, takže pokud nemáte přístup k Wi-Fi nebo mobilním datům, moc se toho nenaučíte. To však OnlineJazyky.cz trochu kompenzují offline výukou slovíček. Slovní zásobu si můžete stáhnout do svého chytrého zařízení a učit se ji offline včetně výslovnosti.

Recenze Rocket Languages – nejlepší online výuka španělštiny v angličtině

recenze Rocket Languages


Klady
 • Opravdu velký výběr kurzů
 • Dobrý poměr cena vs. kvalita
 • Velké množství výukových materiálů
 • Doživotní přístup ke kurzům
 • Trial verze k vyzkoušení zdarma
 • Aplikace do mobilu
 • Výuka zaměřená hlavně na poslech a mluvení

Zápory
 • Některá cvičení trvají zbytečně dlouho
 • Zastaralé výukové prostředí
 • Není možné studovat offline

Druhým recenzovaných online kurzem španělského jazyka je zahraniční platforma Rocket Languages. Tato platforma funguje již několik let a dříve byla velice drahá. S nástupem levnějších výukových aplikací však byla nucena snížit svou cenu a nyní patří do kategorie kvalitních výukových kurzů s dostupnou cenou. Navíc si můžete kurz předem vyzkoušet pomocí bezplatné trial verze.

Vzhledem k tomu, že je tato platforma zahraniční, výuka španělského jazyka probíhá z anglického jazyka. Pokud neumíte anglicky, španělštinu se s Rocket Languages také nenaučíte. Pokud však již angličtinu ovládáte, čeká na vás spousta výukového materiálu.

rocket languages

Rocket Languages nemá tak zábavnou formu výuky jako předchozí recenzovaná platforma Onlinejazyky.cz. Jejich výuka je však hodně zaměřená na správnou výslovnost, poslech a mluvení. Takže pokud se chcete naučit hlavně komunikovat ve španělštině, je tento kurz jako stvořený pro vás. V zakoupeném balíčku vás totiž čeká spousta audionahrávek a knih ve španělském jazyce. Ale Rocket Languages nabízí ve svých kurzech i další výukové metody – jako je psaní, čtení, mluvení a poslech.

Celý kurz je popisován v anglickém jazyce pomocí audio nahrávky. V anglické nahrávce se dozvíte, co máte aktuálně za úkol, jaké jsou odlišnosti mezi angličtinou a španělštinou apod. Já jsem se například v první trial lekci naučila, jaké jsou rozdíly mezi španělskými pozdravy a jaký je rozdíl mezi jejich výslovností. Také jsem se v angličtině dozvěděla, kdy se jaký pozdrav používá a jak odpovíte na pozdrav nebo na dotaz „Jak se máš?“. Celý výukový koncept mi trochu připomíná audio nahrávky ze školy.

trial verze Rocket languages

I tato výuková platforma probíhá primárně na webové stránce, ale k dispozici má i mobilní aplikaci. Ta však funguje pouze online, takže pokud nejste připojeni k internetu, aplikace se vám nerozběhne. I tady je to však kompenzováno možností stažení některých výukových materiálů pro offline výuku.

Nevýhodou kurzu je zastaralé prostředí výukové platformy. Ale na druhou stranu je webová stránka i aplikace přehledná, intuitivní a funguje rychle. Někteří uživatelé si však stěžují na špatné ukládání lekcí a také na to, že některá cvičení jsou zbytečně dlouhá. I přesto se však jedná o nejkvalitnější výuku španělštiny v anglickém jazyce.

Recenze Duolingo – nejlepší bezplatná výuka španělštiny

výuka jazyků Duolingo


Klady
 • Bezplatná aplikace
 • Vhodná výuka pro děti
 • Krátké zábavné interaktivní lekce
 • Motivační systém výuky

Zápory
 • Určeno pouze začátečníkům
 • Bez odborného certifikátu
 • Výuka němčiny pouze z anglického jazyka

Třetím nejlepším online kurzem španělštiny pro samouky se stala bezplatná aplikace Duolingo. Stejně jako Rocket Languages se jedná o zahraniční aplikaci, takže výuka španělštiny opět probíhá pouze z anglického jazyka. Pokud však anglicky alespoň trochu umíte, můžete se naučit nejenom španělštinu, ale i dalších 27 jazyků včetně těch vymyšlených. Ano, Duolingo vás naučí například Vznešenou Valyrijštinu z fantasy ságy Píseň ledu a ohně od George M. M. Martina. Naučit se můžete i Klingonštinu ze Star Treku.

Pokud vám nevadí obtěžující reklamy, můžete se učit španělsky zcela zdarma. Jestliže ovšem nechte svou výuku přerušovat reklamou, můžete si zaplatit verzi Dulingo Plus. Ta vám navíc umožní offline výuku a přidá neomezený počet srdíček.

Aplikace Duolingo má zábavné a interaktivní úkoly podobné spíše hře než standardní výuce. Z tohoto důvodu je vhodná nejenom pro výuku začátečníků, ale i malých dětí. Pokud vaše dítko ovládá alespoň základy angličtiny nebo mu budete překládat, co má dělat, může se naučit základy španělštiny opravdu rychle a zábavně.

španělština s duolingo

Výuka probíhá pomocí 15minutových lekcí a je podobná spíše nějaké interaktivní hře. Za správné odpovědi se posouváte dál a sbíráte body. Za špatné odpovědi se vám strhávají srdíčka. Pokud ztratíte všechny srdíčka, musíte lekci opakovat znovu. Body se vám sčítají a vy tak můžete vidět nejenom svůj progres, ale můžete se po přihlášení přes Facebook srovnávat i se svými přáteli, což je velice motivační.

Support online lektora u Duolingo nečekejte. Pokud se chcete na něco ohledně daného cvičení zeptat, můžete založit vlákno v diskuzi a počkat až vám někdo ze studentů odpoví. Minusem je i nižší obtížnost španělštiny, která je vhodná pouze pro začátečníky nebo mírně pokročilé. Výuka totiž probíhá pouze do levelu B2.

Porovnání kurzů španělského jazyka online

OnlineJazyky Rocket Languages Duolingo Prectime EasyLingo
OnlineJazyky.cz test rocket languages online kurzy recenze Duolingo prectime výuka němčiny Easylingo.cz - porovnání
Cena kurzu za lekci 2 490 Kč / úroveň 2 200 Kč / úroveň zdarma 2 800 Kč / 3 měsíce  2 970 Kč / úroveň
Studium na počítači
Studium na mobilu
Funguje bez internetu × × / × × ×
Jazyková úroveň Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2 Od A1 do B2
Příprava na certifikát × × ×
Poslech
Mluvení ×
Psaní
Čtení
Výuka pro určité profese × × × × ×
Zkušební verze
Výuka v češtině × ×
Vhodný pro začátečníky
Vhodný pro děti × ×
Další jazyky
Doživotní licence ×
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA
VYZKOUŠET
ZDARMA

Jak vybrat online kurz španělštiny pro samouky

Španělský jazyk patří mezi nejpoužívanější světové jazyky. Jako svůj úřední jazyk ji využívá nejenom Španělsko, ale i většina státu Jižní a Střední Ameriky. Španělština je ale rozšířená i ve Spojených státech, na Filipínách nebo ve Venezuele.online kurz španělského jazykaStejně jako u všech světových jazyků i u španělštiny existuje spousta forem výuky. Můžete se učit ve skupině dalších studentů ve večerní škole, zaplatit si individuální kurz s lektorem nebo se biflovat z učebnic, kterých je v češtině opravdu hodně. Ale bohužel ne všechny formy výuky jsou vhodné pro každého.

Nevýhodou večerní školy je například přesný čas vypsaných hodin, které se vám – s ohledem na vaši pracovní dobu – nemusí vždy hodit. Individuální kurzy jsou zase velmi drahé a biflování z učebnic je nudné a leckdy vás ani k výuce nemotivují.

Z tohoto důvodu je nejlepší formou učení španělštiny online kurz. Ten má výhody individuální výuky, ale zároveň vás finančně ani časově nezruinuje. Online kurzů pro samouky je opravdu hodně, takže si stačí vybrat kurz přesně podle toho, co potřebujete.

Výuka španělského jazyka pro dospělé

Dospělí mají k výuce větší motivaci než malé děti. Většinou se španělsky učíme kvůli profesnímu zaměření, cestě do zahraničí nebo kvůli dalšímu studiu v zahraničí. Dospělí se španělsky mohou učit hned v několika obtížnostech od A1 až po C2.

Výuka španělštiny pro děti

Děti mají k výuce cizích jazyků lepší dispozice než dospělí. Pokud chcete, aby se vaše dítě naučilo španělsky, vyberte zábavný online kurz španělštiny pro děti. Výuka děti musí nejenom bavit, ale musí je i motivovat k dalším úspěchům.

Většina dětských jazykových kurzů je zaměřena na zábavné obrázky, pexesa, pohádky ve španělštině nebo španělské básničky či říkanky. Nejlepší kurzy jsou takové, u kterých si děti mohou španělská slovíčka vizuálně spojit s obrázkem nebo videem.

Vhodným kurzem pro děti je například bezplatná aplikace Duolingo nebo online kurz Prectime se zábavnými příšerkami.

Jazykové úrovně španělštiny

Pro sjednocení cizích jazyků vznikl dokument Společný evropský referenční rámec pro jazyky. Ten rozlišuje obtížnost španělštiny a dalších jazyků do základních 6 obtížností. Většina jazykových kurzů začíná úrovní A1 a je určena začátečníkům.

 • A1 – úplný začátečník a věčný začátečník
 • A2 – mírně pokročilý student
 • B1 – středně pokročilý uživatel
 • B2 – vyšší středně pokročilý student
 • C1 – velmi pokročilý uživatel
 • C2 – profesionální odborná úroveň

A co můžete od jednotlivých úrovní očekávat?

Jazyková úroveň Popis úrovní
A1 Úroveň A1 je určená úplným začátečníkům, kteří zvládají přeložit základní slova a fráze týkající se jejich blízké rodiny. Dokážou odpovídat na dotazy pomocí jednoduchých krátkých vět a zároveň tvoří jednoduché otázky.
A2 Mírně pokročilí uživatelé mají omezenou slovní zásobu, ale přesto pasivně rozumí mluvenému slovu. Ve španělštině zvládnou komunikovat o sobě, o své rodině, o svém okolí a o běžných činnostech. Uživatelé s obtížností A2 překládají jednoduchý text a dokážou napsat dopis pomocí jednoduchých vět.
B1 Středně pokročilí uživatelé úrovně B1 srozumitelně popisují informace týkající se běžných témat, myšlenek a činností. Umí si poradit s většinou témat z oblasti cestování, jídla, rodiny, hobby apod. Dokonce zvládnou přečíst text obsahující běžně užívané fráze nebo slovíčka. Středně pokročilí uživatelé umí napsat jednoduchý souvislý text ve španělštině na běžná témata.
B2 Uživatelé jazykové úrovně B2 zvládnou komunikovat plynule a souvisle i s rodilým mluvčím. Jejich široká slovní zásoba a znalost španělské gramatiky jim umožňuje psát texty na širokou škálu témat obsáhlejšími větami a čtení textů je pro ně hračka.
C1 Velmi pokročilí uživatelé se vyjadřují velice plynule a srozumitelně španělsky v ústní i písemné formě. Odpovídají pohotově bez zbytečného přemýšlení a jsou schopni si přečíst knížku nebo odborný text i bez slovníku. Tito uživatelé používají španělský jazyk nejenom pro společenské konverzace, ale i pro akademické nebo profesní účely. V České republice nejsou online jazykové kurzy v této obtížnosti dostupné.
C2 Uživatelé jazykové úrovně C2 rozumí téměř všemu, co slyší nebo čtou. Dokáží se srozumitelně, pohotově a jasně vyjádřit k jakémukoliv tématu ve španělském jazyce. Takto pokročilí uživatelé nemají problém s přečtením knihy nebo odborné publikace a často používají idiomy. A ani takto pokročilou úroveň v českých online kurzech nenajdete.

Srovnávací test

Pokud se španělštinou teprve začínáte, není těžké určit obtížnost. Rovnou se můžete zařadit do levelu A1. Pokud už španělsky něco umíte, je těžké určit, do jaké obtížnosti patříte. Z tohoto důvodu jsou k dispozici jazykové srovnávací testy.

Srovnávací testy mají sestavu několika otázek od jednodušších po ty složitější. Cílem je vyhodnotit vaši dosavadní znalost španělského jazyka.

výuka španělského jazyka

Jak se naučit španělsky

Chcete se naučit španělsky a nechcete použít nudné biflovací metody? Online kurzy španělštiny využívají několik metod výuky, aby byla výuka co nejefektivnější. Nyní se zaměříme na konkrétní výukové metody, se kterými se během své výuky určitě setkáte.

Metody výuky Popis metod
Slovíčka (slovní zásoba) Základem každého cizího jazyka je dostatečná slovní zásoba. Můžete umět gramatiku, ale pokud se nenaučíte španělskou slovní zásobu, nemůžete španělsky komunikovat. Pokud s tímto jazykem teprve začínáte, zaměřte se na základní pojmy, fráze a témata. Až budete znát základy, postupně svou slovní zásobu rozšiřujte.
Poslech Španělština se píše v latince, ale výslovnost slov je jiná, než je jejich psaná forma. Poslechy vám pomohou nejenom ve výslovnosti jednotlivých slovíček, ale i v budoucí komunikaci. Španělština online vám pomůže naposlouchat i odlišné přízvuky, což oceníte hlavně při svých cestách do zahraničí.
Mluvení Nebojte se mluvit. I online kurzy španělštiny vám nabídnou metodu mluvení, abyste se nebáli naučenou gramatiku a slovní zásobu používat. Svou španělštinu si můžete zdokonalit i pomocí hlasitého čtení slovíček, vět, frází nebo úryvků. Snažte se naučená slovíčka použít ve větách, abyste si je lépe spojili.
Čtení Čtení je také velice užitečnou metodou na rozšíření slovní zásoby a sebevědomí při mluvené řeči. Čtení můžete procvičovat i sami pomocí dvojjazyčných knih, psaných článků v německém jazyce nebo pomocí online výukových kurzů pro samouky.
Psaní Při svých cestách po Španělsku asi psanou formu moc nevyužijete, ale pokud se chcete naučit španělsky kvůli práci nebo jen tak pro svou vlastní potřebu, nebojte se psát. Španělština má trochu jinou výslovnost, než je její psaná forma, proto se zaměřte i na výukovou metodu v podobě psaní textů nebo slovní zásoby.

Certifikát ze španělského jazyka

Pokud se španělštinu učíte pro další studium v zahraničí nebo kvůli lepšímu pracovnímu místu, bude se vám hodit online kurz s odborným certifikátem.

Některé jazykové kurzy dávají odborný certifikát o úspěšném absolvování výukového kurzu. Mezi takové kurzy patří například Onlinejazyky.cz nebo Easylingo. S takovým certifikátem si můžete šplhnout nejenom ve škole, ale i na pohovoru.

Ale jediným uznávaným diplomem španělského jazyka je certifikát DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera), který uděluje španělské ministerstvo školství a kultury.

Placený nebo neplacený kurz?

Španělské jazykové online kurzy se odlišují nejenom svou kvalitou, ale i cenou. Kurzy s vyšší cenou mají k dispozici většinou více studijních materiálů, propracovanější podporu a možnost komunikovat s dalšími studenty přes diskuzi nebo Skype.

Placený kurz španělštiny online

Během našeho testu španělských online kurzů jsme zjistili, že je placená výuka výrazně kvalitnější. Placené kurzy mají větší výběr studijního materiálu, obrovský výběr španělských online kurzů a lepší support. Navíc po úspěšném absolvování kurzu a závěrečného testu většinou získáte odborný certifikát.

Nevýhodou těchto kurzů je samozřejmě cena – ta se pohybuje v řádech několika tisíc korun. Ale abyste nekupovali zajíce v pytli, má většina placených kurzů svou demoverzi k vyzkoušení zdarma. Buď se jedná o pár kapitol zdarma na vyzkoušení nebo jde o časový úsek, kdy si můžete vyzkoušet plnou verzi zcela zdarma. Většinou po dobu 3-7 dní.

Některé online kurzy španělštiny nabízí zaplacení určité jazykové úrovně na doživotí, jiné naopak volí měsíční, půlroční nebo roční předplatné. Jestli zvolíte předplatné nebo kurz na doživotí závisí pouze na vás.


Klady
 • Velký výběr online kurzů
 • Spousta studijního materiálu
 • Kvalitní online výuka
 • Rychlý support
 • Online výuka bez reklam
 • Odborný certifikát

Zápory
 • Vyšší cena

Neplacený online kurz španělštiny

K dispozici jsou samozřejmě i bezplatné online kurzy španělštiny. Mezi takové patří například Duolingo, která je určená i dětem. Počítejte však s tím, že většina online kurzů zdarma je určena pouze pro děti nebo začátečníky. Navíc vás budou neustále obtěžovat různé reklamy a podpora není tak kvalitní jako u placených kurzů. Mnohdy se podpory ani nedočkáte.

Pokud to tedy s výukou španělského jazyka myslíte opravdu vážně, určitě investujte do placeného kurzu.


Klady
 • Bezplatná výuka
 • Vhodné pro začátečníky
 • Vhodné pro malé děti

Zápory
 • Obtěžující reklamy
 • Méně studijního materiálu
 • Téměř žádná podpora
 • Není vhodné pro pokročilé studenty
 • Bez certifikátu

Kompatibilita na různých zařízeních

Všechny online kurzy španělštiny spustíte přes webovou aplikaci, ale některé z nich mají i svou vlastní výukovou aplikaci do mobilu nebo do tabletu. Díky tomu se můžete učit i cestou do školy nebo do práce. Navíc si výukou můžete zpříjemnit delší cesty vlakem, autobusem nebo autem.

Pokud plánujete výuku i mimo svůj domov, předem si zjistěte, jaké online kurzy španělštiny nabízí výuku i přes svou vlastní aplikaci. Také vám doporučuji si zjistit, jestli kurz funguje i v offline módu, abyste nebyli na svých cestách nepříjemně překvapeni.

Aplikace Duolingo je zdarma v online verzi, pokud se chcete učit offline, musíte mít zakoupenou placenou verzi Duolingo Plus. Naopak u kurzů Onlinejazyky.cz, Easylingo nebo Prectime je aplikace ke stažení zdarma, ale zobrazí vám pouze online kurzy, které máte zakoupené v rámci svého balíčku. Tady však výuka probíhá pouze online, takže potřebujete mobilní data nebo přístup k Wi-Fi signálu.

Jak můžete vidět, jazykových kurzů se zaměřením na španělský jazyk je opravdu hodně. Je pouze na vás, jaký z nabízených kurzů si vyberete. Doufáme, že vám náš výběr pomohl v rozhodování.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (22 hlasů)

Autor článku

Sabina Krejčová
Sabina Krejčová

Sabču zajímají nové technologie, deskové i PC hry, kultura a cestování. Ve volném čase se věnuje geocachingu, vaření nebo svému blogu. Jejím velkým vzorem je herečka Emilia Clarke. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář