Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Nejlepší powerball – Recenze a tipy jak cvičit

Posilovací a rehabilitační pomůcka, kterou si můžete pořídit i jen tak pro zábavu. Přesně to je powerball. Posilovací míček do ruky, který bude přínosem pro prsty, zápěstí i předloktí. Skvělých výsledků dosahuje v prevenci proti karpálnímu tunelu. Jedním z top produktů na našem trhu je NSD Powerball 280Hz Autostart Fusion. Do výbavy dostal počítadlo, podsvícení i autostart. Navíc disponuje zvýšenou odolností.

Nejlepší celkově

Posilovací gyroball s počítadlem, podsvícením a autostartem. Silový odpor činí až 18 kg.

Nejlepší poměr ceny a kvality

Posilovací míček do ruky s maximální zátěží až 20 kg. Je vybavený počítadlem bez baterií.

Nejlepší levný

Svítící posilovací powerball za rozumnou cenu. Potěší vás nejen svou nízkou hmotností.

Nejlepší posilovací powerbally

Recenze NSD Powerball 280Hz Autostart Fusion – Nejlepší výbava

NSD Powerball 280Hz Autostart Fusion - powerball Pro náročné

Maximální otáčky: 15 000 ot/min | Silový odpor: až 18 kg | Průměr: 75 mm | Materiál: plast | Hmotnost: 0,370 kg | Přibližná cena: 2 000 Kč

Klady
 • Zvýšená odolnost
 • Dvoubarevné diody
 • Funkce autostartu
 • Bez nutnosti použití baterií
Zápory
 • Displej svítí jen při točení

NSD Powerball 280Hz Autostart Fusion se se svou cenou zařadil do čela našeho žebříčku. Není to ovšem jen cena, která ho vyšvihla na přední pozice, ale především jeho celkové zpracování a vybavenost. Jeho bytelnost mu přinesla zvýšenou odolnost, díky které pro vás bude efektivní rehabilitační pomůckou po dlouhou dobu. Jeho využití je široké.

Tento posilovací gyroball je vybavený počítadlem, které je možné využívat i bez použití baterií. Díky setrvačníku tento model roztočíte, aniž by bylo nutné používat provázek. Maximální otáčky dosahují až 15 000 za minutu. Umožní vám posilovat se silovým odporem od 0,5 do 18 kg. Zpevní zápěstí, posílí vaše ramena, uvolní předloktí i rehabilituje.

Podsvícení tohoto modelu zajišťují integrované dvoubarevné diody, které reagují na pohyb pomůcky. Kromě počítadla a podsvícení je vybavený také funkcí autostartu. Ta odkazuje na již zmiňovanou schopnost se roztočit i bez použití provázku. Nechybí ani displej zobrazující otáčky. Jeho nevýhodou však je, že svítí krátkou dobu pouze ve chvíli, kdy se pomůcka točí.

Recenze NSD Powerball 280Hz Pro – Nejvyšší odpor

NSD Powerball 280Hz Pro - powerball Zlatý střed

Maximální otáčky: 15 000 ot/min | Silový odpor: až 20 kg | Průměr: 75 mm | Materiál: plast | Hmotnost: – | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Vysoký silový odpor
 • Počítadlo
 • Padne do ruky
 • Kvalitní provedení
Zápory
 • Může tlačit do dlaně

Mezi naprostou špičku dostupných modelů na trhu patří rovněž posilovací míček do ruky NSD Powerball 280Hz Pro. Přináší mnohem lepší výsledky než powerball 250Hz, který byl předchozí verzí. Opět se jedná o velice univerzální model, který můžete využít k posilování, relaxaci, pro zábavu i k rehabilitačním účelům. Otáčky činí až 15 000 otáček za minutu.

U modelu vyzdvihujeme vysoký silový odpor, který může v tomto případě dosáhnout až 20 kg. Setrvačník uvnitř zařízení se roztáčí pomocí startovací šňůrky. Nedisponuje tedy funkcí autostartu, i tak je ale jeho použití jednoduché. Je však vybavený počítadlem, které ke svému provozu nepotřebuje baterii. Stejně jako některé další modely, i tento má zvýšenou odolnost.

S rozměry 7,5 × 6,5 cm padne tento posilovací powerball do každé ruky. Může se ovšem stát, že menší ruku bude jeho vystouplé počítadlo trochu tlačit. Údaje na počítadle navíc mají tendenci rychle mizet. Obecně si ovšem i jeho majitelé chválí kvalitu provedení jakožto i výsledky, kterých s touto pomůckou můžete dosáhnout. To samé platí o tichém provozu.

Recenze inSPORTline MegaSpin – Nejnižší cena

inSPORTline MegaSpin - powerball Levný základ

Rozměry: 7 × 5,5 cm | Hmotnost: 0,270 kg | Přibližná cena: 360 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost
 • Světelné efekty
 • Protiskluzová gumová úprava
Zápory
 • Bez výhrad

Chcete si práci s powerballem prozatím jen vyzkoušet na levnějším modelu? Pro tyto účely skvěle poslouží rehabilitační powerball inSPORTline MegaSpin. Jedná se o jednoduše řešenou pomůcku, která má ovšem potenciál zajistit stejné výsledky jako ostatní modely. Nízká cena jde ruku v ruce s nízkou hmotností, která v tomto případě činí jen 270 g.

I když tento model není vyloženě ničím specifický, má několik vlastností, se kterými si ho zamilujete. Disponuje například protiskluzovou úpravou, která má podobu gumového kroužku vedoucího po obvodu pomůcky. Díky tomu pevně drží v ruce a neklouže. Vnější kryt pomůcky je vyrobený z tvrzeného plastu, který dodává odolnost a zajišťuje dlouhou životnost.

Vnitřní osa je vyrobená z kvalitní oceli. Používání zpříjemňuje světelný efekt, který znáte i od modelů s vyšší pořizovací cenou. Tento wrist ball má standardní velikost, která odpovídá 7 × 5,5 cm, takže perfektně padne do ruky. Stejně tak jako dražší modely, i tento umožní posilovat dlaně, zápěstí i předloktí. Vzhledem k ceně nemá tento posilovač zápěstí nedostatky.

Nejprodávanější posilovací gyrobally

Jak vybrat posilovací powerball

V této části článku si posilovací míček do ruky představíme blíže a zodpovíme si otázky, které se této rehabilitační pomůcky nejčastěji týkají. Povíme si také, jaké existují pro powerball cviky, kde ho pořídit a v jakém cenovém rozmezí se pohybuje.

Co je to powerball a k čemu slouží?

Powerball je malý míček, který vzhledem i velikostí připomíná tenisový míček, využívá se však ke zcela jiným účelům. Míček rotuje kolem své osy, přičemž tento pohyb vyvoláváte vy, a sice kroužením zápěstí nebo předloktím. Bývá napojený na ocelový kroužek uvnitř. Jedná se v podstatě o ruční gyroskop, který se používá pro posilování, rehabilitaci i pro zábavu.

K čemu je powerball a proč byste si ho měli pořídit? Jeho přínosy bychom si mohli rozdělit do několika oblastí podle toho, jaké důvody vás k jeho pořízení pravděpodobně povedou. Je vhodný pro osoby pracující na počítači, hráče tenisu, golfu i pro muzikanty.

Rehabilitace

Wrist ball může sloužit jako rehabilitační pomůcka. Lze s ním předcházet syndromu karpálního tunelu, případně ho s jeho pomocí i účinně řešit. Tyto problémy mohou přicházet například v případě, že často pracujete na počítači a zápěstí se dostává do náročné pozice.

Pro tyto účely se hodí zejména takové modely, které mají nižší zátěž a nepůsobí tedy tak vysokou silou. Stejně tak by měly stačit modely o frekvenci cca 250Hz.

Posilování

Powerball lze využít také jako posilovací míček do ruky a do určité míry vám tedy může nahradit posilování s činkami. Obvykle nahradí činky, které by jinak vážily v rozmezí od 0,5 kg do 20 kg. V tomto případě je vhodné vybírat modely s vyšší frekvencí než 250Hz.

Kromě posilování pomáhá svalům také s celkovým uvolněním ztuhlosti a s regenerací.

Zábava

Posilovací gyroball lze používat i jen tak pro zábavu, mezi prací, při čekání na zastávce a podobně. Není ovšem vhodné se v takovém případě přetěžovat. U takového modelu si budete pravděpodobně více všímat drobností, jako je třeba otáčkoměr nebo podsvícení.

Powerball - co je to powerball

Jak funguje powerball?

Jak jsme již zmiňovali, posilovač zápěstí je v podstatě gyroskop, který rotuje kolem své osy. Jakmile ho roztočíte, drží si svoji osu, i když dosahuje vysokého točivého momentu. Točíte-li rychleji, zvyšuje se odpor i rotace. Celý tento zázrak pak touto cestou posiluje vaše zápěstí. Nejedná se ovšem pouze o posilovač zápěstí. Má pozitivní vliv i na prsty, předloktí a paže.

Typy powerballů

Na trhu můžete vybírat mezi rozmanitými typy wrist ballů, mezi kterými se doporučuje vybírat zejména na základě toho, za jak náročného zákazníka se považujete.

Modely pro nenáročné mají nižší výbavu a obvykle je nutné je roztáčet pomocí šňůrky. Ty nejlevnější modely jsou málokdy vybavené počítadlem a frekvence dosahuje 250Hz.

Ti náročnější ocení posilovač zápěstí o frekvenci 280Hz a více – vystoupat může až k 350Hz. Používání těchto modelů vyžaduje mnohem větší sílu a bývá to powerball kovový.

Jak roztočit powerball?

Jak se tato rehabilitační pomůcka používá a jaká je přesně technika cvičení? Existují dvě základní metody, se kterými míček jednoduše roztočíte. Některé modely bývají vybavené startovací šňůrkou a jiné roztočíte bez její pomoci. Jak to funguje?

Modely se startovacím provázkem jsou vhodné především pro začátečníky. Prostrkuje se jedním z otvorů umístěných na vnitřní kouli. Namotá se po obvodu, poté se se za něj zatáhne a wrist ball se roztočí. Poté můžete zkoušet se svým powerballem cviky.

Druhá možnost s využitím provázku nepočítá. Stačí s míčkem trochu hnout a setrvačník uvnitř se začne „bránit“. Na sílu, kterou jste vyvinuli, zareaguje točením. Točit nepřestáváte, naopak sílu násobíte a točíte rychleji. Poté je možné opět přejít ke konkrétním cvikům.

Způsob roztočení posilovacího míčku do ruky si můžete prohlédnout i na tomto videu:

Počet otáček a zátěž

Klíčovými parametry, které budou rozhodovat o volbě konkrétního modelu, jsou právě tyto dva – maximální počet otáček a zátěž (nebo také silový odpor). Počet otáček se liší podle toho, jak rychle budete pomůckou pohybovat. Každý model je schopný dosáhnout jiného počtu otáček, v maximálních hodnotách však obvykle toto číslo dosahuje 21 000 ot/min.

Pokud s powerballem teprve začínáte, doporučuje se pohybovat se kolem 10 000 ot/min a postupně je zvyšovat. Jak zjistit počet otáček? S tím vám může pomoci vestavěný počítač, který některé modely mívají, a který vás informuje o aktuálním počtu otáček na displeji.

Zátěž powerballu se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 0,5 kg do 18 – 20 kg. Zátěž si můžete pomyslně nahradit činkami o totožné váze. Zátěž uváděná u jednotlivých modelů je maximální. Aktuální zátěž si sami určujete tím, jak rychle s gyroballem točíte.

Velikost a hmotnost powerballu

Powerball by měl svými rozměry padnout do každé ruky. Jak jsme již zmiňovali, lze ho velikostí přirovnat k tenisovému míčku. Průměr se zpravidla pohybuje mezi 70 – 75 mm.

S hmotností je to trochu složitější. Pokud by šlo o pomůcku samotnou, ta příliš těžká není. Její váha se obvykle pohybuje mezi 0,250 kg a 0,400 kg. Ke změně hmotnosti však pocitově dochází během cvičení, kdy může již zmiňovaný silový odpor dosahovat až 20 kg.

Náš tip

Chcete-li mít přehled o svých sportovních výkonech, nezapomeňte si pořídit oblíbenou pomůcku – chytré hodinky či fitness náramek.

Materiál posilovacího powerballu

Zdaleka nejpoužívanějším materiálem je plast, který naleznete u drtivé většiny produktů. Obvykle byl použitý pro výrobu vnějšího krytu. Narazit však můžete i na powerball kovový, který je speciálním typem a vyznačuje se nejvyšší odolností a opravdu tichým použitím. Naopak uvnitř gyroballu se pak nachází osa, která může být například z oceli.

Některé modely posilovacích míčků do ruky mohou být vybavené protiskluzovou úpravou v podobě gumy vedoucí po obvodu. Míček drží pevně v ruce a neklouže z ní.

Powerball - materiál míčku

Funkce a vybavenost wrist ballu

Příliš mnoho vychytávek u této rehabilitační pomůcky nečekejte. Existuje jen pár drobností, kterými se od sebe konkrétní modely odlišují, a které nabízejí něco navíc. Jsou to například:

 • počítadlo – měřič otáček je integrovanou funkcí, která skrze malý displej informuje o aktuálním počtu otáček, kterých během cvičení dosahujete
 • LED podsvícení – podsvícení prostřednictvím LED diod je spíše drobností pro efekt, některé modely mění intenzitu svícení podle toho, jak rychle točíte
 • autostart – autostart odkazuje na funkci, při které pomůcka nemusí disponovat startovacím provázkem k roztočení setrvačníku uvnitř

Příslušenství k powerballům

Výběr příslušenství není příliš široký, u této pomůcky to však není ani nutné. Přikoupit můžete třeba látkové poutko, které po připevnění k powerballu umožňuje jeho zajištění v dlani. Stejně tak jsou na trhu k dispozici obaly, ve kterých lze pomůcku skladovat.

K dokoupení bývají k dispozici rovněž startovací provázky, které by však standardně měly být součástí balení (pokud jsou pro použití pomůcky nutné). Nově se objevila také rukojeť, do které můžete míček zasadit a tímto způsobem s ním cvičit.

Náš tip

Psali jsme i o dalších pomůckách pro cvičení. Věnovali jsme se například kettlebellu, eliptickému trenažeru či vibračním plošinám.

Cviky s powerballem

V této části si nastíníme, jaké existují pro powerball cviky. Ty se liší podle toho, kterou část ruky a pro jaký účel (posilování/rehabilitace) ji potřebujete procvičovat.

Prsty a zápěstí

Pro potřeby posilování prstů a zápěstí uchopte powerball konečky prstů, případně do dlaně, a udržujte rotační pohyby. Tento styl cvičení je vhodný pro posilování i zlepšení koordinace. Rovněž se využívá pro účely rehabilitace a jako prevence proti syndromu karpálního tunelu.

Předloktí

Rehabilitační powerball lze využít také pro cvičení s předloktím. V takovém případě držíte míček v dlani a hýbete celým předloktím. Při správném provedení cvičení byste měli zaznamenat pohyb svalstva. Toto cvičení lze využít pro rozehřátí před sportováním.

Bicepsy a tricepsy

V prvním případě se doporučuje udržovat míček vzhůru s rukou v pravém úhlu. Cvičení pro tricepsy vyžaduje ruku nataženou podél těla a držení míčku směrem dolů. Oba typy cvičení procvičí svaly využívané například při lezení, veslování či tenisu.

Rameno

Procvičovat můžete také své rameno. Při tomto cvičení se drží ruka vzpažená vedle těla a udržuje se jednoduchý krouživý pohyb, který můžete postupně zrychlovat. Pohyby vycházejí z ramene, kromě ramenního kloubu ale budete cítit i krční a zádové svaly.

Pro dosažení dlouhodobých výsledků byste měli cvičit poctivě každý den (pokud vás to příliš nenamáhá). Doporučená doba pro každodenní cvičení se pohybuje mezi 5 a 7 minutami.

Video níže vám dá představu, jak mohou cvičení s touto pomůckou vypadat:

Kde koupit wrist ball?

Chcete-li vybírat z toho nejlepšího, můžete si prohlédnout modely dostupné na e-shopu Alza. Výhodou je široké cenové rozmezí a přítomnost mnoha recenzí, které vám o modelech dají jasnou představu. Nejen posilovač zápěstí, ale i další posilovací pomůcky jsou k dispozici na inSPORTline. Široký výběr a mnoho srovnání nabízí také Heureka.

Nejoblíbenější značky

NSD Powerball

NSD Powerball je spíše označení, které najdete na řadě posilovacích míčků do ruky. Jedná se o modely kvalitní, které zastupují vyšší cenovou kategorii. Toto označení je na trhu zastoupeno nejčastěji a drží si svoji oblíbenost i vysokou úroveň hodnocení jednotlivých modelů.

inSPORTline

Vlastní posilovače zápěstí vyrábí také inSPORTline. Modelů není mnoho, tak jako ostatní výrobky s logem této firmy ale zaujmou svou cenovou dostupností a poctivým zpracováním. Modely sice nemusejí mít tu nejlepší výbavu, i tak ale překvapí svou kvalitou.

Logo inSPORTline

Cena gyroballů

Cena do 500 Kč

Posilovací míček do ruky v základním provedení naleznete v první cenové kategorii. Obvykle se jedná o powerball 250Hz s odporem do 15 kg. Některé modely ovšem překvapí vybaveností, když zjistíte, že i přes svou nízkou cenu disponují například počítadlem.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

Druhé cenové rozpětí slibuje zajímavější typy posilovačů zápěstí. Drtivá většina disponuje počítadlem, jsou ale i výjimky. Frekvence se u mnohých z nich vyšplhala na 280Hz, stále ale narazíte i na modely s nižší hodnotou. Silový odpor se pohybuje kolem 16 kg.

Cena nad 1 000 Kč

Nejnáročnější zákazníci by měli zavítat do poslední cenové kategorie. Silový odpor může u těchto modelů stoupat k 20 kg. Většina těchto modelů je vybavená funkcí autostartu, která usnadňuje roztočení. Počítadlo je v tomto případě už téměř samozřejmostí.

Nejoblíbenější posilovače zápěstí

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (40 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář